MF Pha4 1/2018 - Primární volby do zastupitelstva

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 4

Odpovědět
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

MF Pha4 1/2018 - Primární volby do zastupitelstva

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 23 dub 2018, 15:33

Zahajuji jednání k primárním volbám pro volby do zastupitelstva Městské části Praha 4

Postupujeme dle Volebního řádu. Primárních voleb se může účastnit každý, kdo splňuje podmínky kandidatury:
Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení (b), tj. vystavení prezentace na webu.

Není-li někdo proti, pořad jednání bude následující:
1) volba lídra
2) volba čela
3) volba dalších kandidátů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kadlecek, Jan.Hora

Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

Re: MF Pha4 1/2018 - Primární volby do zastupitelstva

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 23 dub 2018, 15:34

Tímto otevírám první bod, kterým je volba lídra.

Určuji dobu pro přihlašování do půlnoci na 3.5., následovat bude doba na rozmyšlenou a hlasování začne v pátek zhruba 10:00.

Kandidát potřebuje pro nominaci podporu alespoň jednoho dalšího člena místního fóra P4. Není-li někdo proti, bude ke sběru podpory použito palcování.

Hlasování je dvoukolové, v prvním kole se hlasuje přípustnost a pro postup do 2. kola je potřeba získat podporu nadpolovičního počtu přítomných. 1. kolo potrvá 48h. Pokud potřebnou podporu získá více než 1 kandidát, pokračujeme 2. kolem, které určuje pořadí. Případné 2. kolo potrvá také 48h a začne bezprostředně po vyhlášení výsledků kola prvního.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Viktor.Derka

Tibor.Vansa
Garant programového bodu
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 718 poděkování

Re: MF Pha4 1/2018 - Primární volby do zastupitelstva

Příspěvek od Tibor.Vansa » 26 dub 2018, 16:18

Ahoj,

rád bych tímto ohlásil svou kandidaturu na leadera Pirátů na P4. Mým cílem je především vybudovat silné místní sdružení, které dokáže kompetentně řídit městskou část a upevňovat pozitivní vztah obyvatel k Pirátům. Nemám žádný vysněný projekt, politický pomníček, který bych si chtěl na Praze 4 postavit. O své roli přemýšlím spíše jako o roli managera, jehož úkolem je vnést do řízení správy města ideály transparetnosti, racionálního a demokratického rozhodování. Vytvořit zde kulturu, kdy je státní správy jejími vykonavateli vnímána jako služba všem občanům. Bude to pro mne první období ve veřejné funkci a adekvátně tomu si i vybírám cíle.
Tím prvním je vyhrát následujcí komunální volby, a troufám si říct, že jde o cíl nejlehčí. Mnohem náročnější bude posléze sestavit funkční vládnoucí koalici, která nepoškodí renomé Pirátů a která naplní stanovené priority. Osobně bych byl spokojen, kdybychom z radnice dokázali udělat výkladní skříň co se týče otevřenosti a zodpovědného hospodaření s majetkem. Myslím, že je dobré začít na věcech, které se zdají být banální, ale o to tím důležitější pro mnoho občanů - např. aby se chodníky opravovaly nejen v předvolebním roce, ale po celé 4-leté období. Aby nedocházelo k situacím, kdy i laik vidí absurdní plýtvání a nekompetentnost řízení - např. když se v ulici jeden týden opraví chodník a měsíc na to se znova rozkope kvůli rekonstrukci vodovodních potrubí, a to vše jen proto. aby šlo o podlimitní zakázky. Pro naplnění těchto cílů považuji za důležité, abychom si pod sebe stáhli interní audit a měli silný vliv na formování rozpočtu, což jsou oblasti, kterým bych se rád věnoval.
Za důležité pro roli leadra v kampani považuji několik věcí - tou první je mít na ní čas, vytvořit si všeobecný přehled o problémech v MČ a být viděn fyzicky v ulicích. Tou druhou je fungovat jako první mezi rovnými - být mluvčím, který vyjadřuje názory skupiny a nebojí se okolo sebe vytvořit síť podobně silných osobností. Myslím, že obojí patří mezi vlastnosti, které mohu nabídnout. Měl bych říci i své negativní vlastnosti - uvedl bych odpor k byrokratickým činnostem, zabývání se podružnostmi (v mém pohledu), mezi které spadají i gramatická pravidla češtiny.
Co se týče mé profese, vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor ekonometrie. Poté jsem pracoval 8 let v bance jako analytik kreditního rizika, v rámci čehož jsem např. připravoval retailový rozpočet banky nebo vytvářel makroekonomické modely.
K aktivní politice jsem se dostal ze zvědavosti před posledními parlamentními volbami, kdy jsem se jako ambasador zapojil do Rekonstrukce státu. Tato platforma se zaměřuje na prosazovaní protikorupčních zákonů, jejím největším úspěchem je prosazené registru smluv. Díky němu musí být všechny smlouvy státních oranizací a podniků na veřejně na internetu. Osobně získal podpisy 12 současných poslanců, 2 senátorů a Andreje Babiše. To mne přivedlo k poznání, jak i malá skupina aktivních občanů toho může poměrně hodně ovlivnit. Proto jsem v létě 2016 vstoupil do Pirátské strany.
Piráty jsem si vybral, neboť jako jediné straně ji lze věřit její důraz na transparentnost veřejné správy a boj proti korupci, a i program celkově je mi velmi blízký.
Svůj aktivní občanský život jsem započal v Hnutí Brontosaurus, dobrovolnické organizaci na ochranu přírody a památek, kde jsem byl 2 roky předsedou jejich Pražského článku ZČ HB Rozruch. Věkově jsem ale organizaci trochu odrostl a v tuto chvíli již jezdím na akce pouze jako účastník akcí pro rodiny. Jako organizátor akcí zaměřených na rozvoj osobnosti jsem působil i ve sdružení Velký vůz, kde jsem organizoval zimní outdoorové akce.
Pocházím z Rychvaldu (Ostravsko), ale od dob studií žiji trvale v Praze. Jsem ženatý a mám 4-letou dceru.

Díky předem za všechny otázky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Viktor.Derka, Vladimira.Sykorova

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 4“