MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Uživatelský avatar
Jan.Hamal.Dvorak
Technický odbor
Příspěvky: 177
Registrován: 29 dub 2009, 22:38
Profese: Informatik
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 681 poděkování
Dostal poděkování: 927 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Hamal.Dvorak »

Ahoj,

vítám Martinovu kandidaturu na předsedu a držím mu palce. Zcela se ztotožňuji s jeho vizí a moc rád bych mu pomohl s jejím naplňováním. Ucházím se proto tedy u vás o post místopředsedy MS.

Pokud mi vyjádříte svou důvěru, budu důsledně dbát stanov, programových cílů a napomáhat hladkému chodu PMS a MS, mimo jiné i po stránce formálních procedur. Dále budu pomáhat se zajištěním technických prostředků a jako jeden ze svých osobních úkolů vnímám uvolnit ruce Aničce, aby se mohla více věnovat odborné práci v Zastupitelstvu.

Všichni jste asi zaznamenali, že se příliš nevěnuji aktivitám jako je rozdávání novin nebo stánkování. Je to dané tím, že se snažím přispívat spíše dle své odbornosti, kterou je informatika a problematika provozu veřejné správy. Jsem členem Resortníhu týmu informatika při PSP a nově také členem resortního týmu informatika při MHMP. V minulosti jsem konzultoval pro TO. Kromě práce přímo pro Piráty se snažím o naplňování programových cílů strany -- prosazováním a) svobodného přístupu jednotlivců k informacím, c) svobodných děl, software a standardů a h) podporu vzdělávání a vědeckých institucí -- především svou prací v odboru informatiky v Národní technické knihovně (viz. NTK na počítače místo Windows nasadila Linux) a dále zajišťováním provozu portálu otevřených dat Hl. m. Prahy.

Děkuji vám za váš čas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hamal.Dvorak za příspěvky (celkem 8):
Martin.Stanek, Michal.Novak, Ivo.Slavka, Karel.Ptacek, Jitka.Novotna, Martin.Sterba, Pavel.Franc, Anna.Filinova
Uživatelský avatar
Ivo.Slavka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 196
Registrován: 06 bře 2018, 20:15
Profese: právník
Bydliště: Bergerova 1115/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Ivo.Slavka »

Děkuji za nominaci Ondřeje Moravčíka do PMS. PO zvážení nominace Vám své rozhodnutí oznámím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Slavka za příspěvek:
Martin.Stanek

Mgr. Ivo Slávka
777 973 573
ivo.slavka@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Ahoj všem.
V návaznosti na včerejší debatu bych měla dotaz na Martina Staňka.
Jak vnímáš demokracii a co přesně pod slovem demokracie chápeš?
Za odpověď předem děkuju. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Tomas.Marik

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Stanek »

Tereza.Vovesova píše: 08 led 2019, 11:10 Ahoj všem.
V návaznosti na včerejší debatu bych měla dotaz na Martina Staňka.
Jak vnímáš demokracii a co přesně pod slovem demokracie chápeš?
Za odpověď předem děkuju. :)
Ahoj Terezo, díky za otázku :)
Pro inspiraci jsem si vzal k ruce wikipedii a Ústavu ČR. D. = demokracie.

Součástí d. je aktivní účast členů na určování politiky a všedních postupů.
V d. rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním. Rozhodování většiny dbá ochrany menšin.
Součástí d. jsou pravidla a postupy, které mají stejnou platnost pro všechny. Vnitřní předpisy omezují většinu a chrání menšinu, převážně zaručením jistých osobních svobod: účasti, projevu, názoru vč. alternativního ba protichůdného, prosazování názoru podáním podnětu, získávání podpory pro podnět, hlasování.
D. je systém řešení sporů, ve kterém výsledek závisí na tom, co dělají účastníci, ale žádná samostatná síla neovládá průběh a výsledek. Nejistota výsledku je v d. přirozená, což nutí všechny strany opakovaně usilovat o uskutečnění jejich zájmů.

Snad v tom nacházíš odpověď na otázku ;)
Martin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Slavka, Anna.Filinova
Uživatelský avatar
Jan.Kolator
Místní předsednictvo
Příspěvky: 42
Registrován: 24 bře 2018, 15:48
Profese: Knihovník
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Kolator »

Ahoj,

jako vždy píši na poslední chvíli, každopádně se hlásím na místopředsedy MS Prahy 8. Jelikož se d dohledat můj proslov když sem se hlásil do pirátů, nebudu sem psát kdo jsem, stejně se na praze 8 mezi piráty již všichni známe, chtěl bych spíše napsat proč sem se k tomu rozhodl a co mohu nabídnout.

V pirátech jsem se doposavad zaměřoval hlavně na otázky autorských práv a svobodného přístupu k informacím, což jsou primárně celostátní témata, ale již sem se zapojil i do práce MS na P8. Do čeho sem ještě nepronikl je vnitřní fungování strany myslím že tato pozice by mi to umožnila.

Co mi na fungování MS na praze 8 doposavad vadilo jsou vnitřní konflikty často za hranicí obohacující diskuse a rád bych přispěl k většímu konsenzu a přátelštějšímu prostředí. Vím že MS musí být také jakousi podpůrnou organizací pro naše úspěšně zvolené zastupitele, což vidím na nadcházející 4 roky i jako mou roli.

proto : chcete mne? volte mne :-)

JK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kolator za příspěvky (celkem 8):
Martin.Stanek, Alice.Hamalova, Ondrej.Profant, Jitka.Novotna, Tereza.Vovesova, Ivo.Slavka, Anna.Filinova, Karel.Ptacek
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Kandiduji na pozici místopředsedy.

Chtěla bych, aby bylo méně formálních schůzek MS a více akci (ať už interních neformálních, splečného coworkingu, akcí pro veřejnost).
Myslím si že by MS nemělo rozhodovat o každé prkotině. Není to že bych byla proti demokraci, právě naopak:
- Pokud pořádáme akci např místní předschůzku před oslavou 17. listopadu, tak by o takových věcech jako kdy se sejdeme co se tam bude dít,.. neměla rozhodovat většina MS, ale ten kdo ji pořádá. V praktických detailech ať rozhodují ti co dělají, ať se každý může uspořádat svou akci a sám si o ni rozhoduje.
- Ve věcích týkajících se všech ať konečné rozhodnutí dělá PMS. Je fajn vyrobit anktetu která zjištuje obecné preference na místo a čásy setkání, PMS by to padle ní mělo rozeknout a něco vybrat.
- Pokud se někomu rozhodnutí PMS nelíbí, tak může sám vyvolat hlasování va foru, ráda poradím jak na to prakticky.
-> Méně rozhodování více volnosti.

Chtěla bych společně s Honzou Hamalem vytvořit jednací řád MS ať formální schůzky jsou ještě formálnější a kratší. Rozhodování převést na forum ankety, osobní věci na neformální setkání.

To sice nepatří k předsednitvu MS, ale chtěla bych, aby schůzky zastupitelského klubu byli vždy otevřené. Aby se na přípavě na zastupitelstvo podíleli všichni kteří chtějí, aby všichni vkládali své myšlenky, znalosti, práci.

Jsem členem RV, řeším i velkou Prahu a Piráty v celé ČR, několikrát měsíčně otevírám dlouhodobý program, předpisy či jiné dokumenty, abych se ujistila jak co je. Chci hlídat, aby naše MS šlo stejným směrem jako celá strana.

Mám omezené množství času a chci ho výuživat co nejefektivněji a ve fungování našeho MS vidím mezery.

PS. pondělní setkání s Martinem Ardenem, bych zařadila pod neformální akci, považuji ho za velmi užitečné - jako časově efektivní způsob jak řešit spory
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 7):
Martin.Stanek, Alice.Hamalova, Michaela.Krupickova, Ondrej.Profant, Tereza.Vovesova, Anna.Filinova, Karel.Ptacek
Uživatelský avatar
Michaela.Krupickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 85
Registrován: 21 lis 2011, 23:56
Profese: Asistentka poslaneckého klubu Piráti
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Michaela.Krupickova »

Ahoj,

děkuji Alici za nominaci na pozici místopředsedy a návrh přijímám.

Ráda bych přispěla k tomu, aby se všichni členové v MS cítili dobře. Aby zde měli opravdu všichni stejné možnosti se projevit a realizovat. Aby se nikdo nebál říct svůj názor. Aby MS Piráti Praha 8 fungovalo tak, jako zbytek Pirátské strany a ne jako nějaká jiná politická strana, kde víc než na tom, co člověk zná a umí, záleželo na tom, jak je komu sympatický a s kým se kamarádí.

Podobně jako Jitka vnímám, že je potřeba tolik věci neřešit, nedumat, ale spíš jednat a především nechat těm lidem, kteří chtějí skutečně něco dělat víc prostoru a volnosti.

Nemyslím si, že je nutné hlasovat o všem, ale pokud se něco rozhoduje, měli by o tom vědět všichni členové MS (což se doposud nedělo a to bych chtěla změnit). Mám za to, že je naprosto nepřípustné aby ve straně, která největší důraz ze všeho klade na transparentnost, rozhodovali o zásadních věcech jen někteří členové.

Taky se mi moc líbí návrh Jitky, že zastupitelský klub by měl být vždy otevřený.

Jako největší problém našeho MS vnímám problém v komunikaci, který pak nepříjemně generuje další zbytečné problémy.
Z mého úhlu pohledu je tahle potíž způsobená tím, že část lidí, která je zaměřená spíš logicky a analiticky není schopná slyšet jinou část členů, která je spíš kreativní, aktivistická a impulsivní. Ono by to nebylo cajk ani kdyby to bylo obráceně. Bez nějakého řádu a struktury bychom se nedostali taky nikdy nikam.
Za sebe vidím dvě možnosti: dál setrvat v tom, že rozhodovat bude pouze jedna část mozku, což může být příjemné a pohodlné interně pro pár lidí, ale zákonitě tak od sebe budeme odhánět další potenciální členy a voliče z té druhé party, anebo se prostě otevřeme tomu, že každý zvládáme něco a proto máme všichni stejné kompetence a i když to bude ta těžší cesta, jsem přesvědčená, že bude pro Piráty na osmičce mnohem zdravější a výživnější, že jedině tak můžeme skutečně růst. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud se ty síly spojí a nejdou proti sobě, dohromady mají mnohem větší schopnosti a možnost uspět.

Svůj největší potenciál a přínos do nového PMS vidím pak právě v tom, že jako jediná z kandidátů, patřím do skupiny číslo dvě a tak můžu přinést jiný úhel pohledu a zprostředkovat tak názor dalších lidí.
Jak řekl na minulé schůzce Honza Horn: Do dobrého rybníku patří všechny druhy ryb.

Proto pokud věříte v prospěšnost diverzity, volte mě :) Pokud se jí bojíte, tak na to rychle zapomeňte ;)


Díky

Michaela
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krupickova za příspěvky (celkem 8):
Martin.Sterba, Martin.Stanek, Jitka.Novotna, Tomas.Marik, Tereza.Vovesova, Alice.Hamalova, Pavel.Franc, Anna.Filinova
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 761
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Sterba »

Ahoj,
každá iniciativa je vždy vítána, a byť mě nikdo nenominoval, rozhodl jsem se sám. Rád bych kandidoval na pozici místopředsedy MS Praha 8.

Chtěl bych napomáhat tomu, aby v našem místním sdružení panovala dobrá nálada, a abychom, slovy Václava Havla z ledna 1990, vzkvétali. Různost názorů nám ve skutečnosti pomáhá, hádky sice občas dělají zlou krev, ale nesmíme je brát osobně. Všechny invektivy jsou totiž v politice občas třeba. Na to si postupně zvykejme.

Chtěl bych,
– abychom měli pravidelné formální i neformální schůzky;
– abychom uměli komunikovat s veřejností online i offline, a to tak, aby to veřejnost pochopila a uměla využívat i naše nástroje;
– abychom uměli komunikovat mezi sebou (určitě přes nějaký on-line nástroj typu Riot, Slack), využívali sdílená úložiště (typu Google Drive), využívali úkolník (typu Trello);
– aby náš zastupitelský klub jasně a zřetelně komunikoval s místním sdružením a vypichoval body, které můžeme společně komunikovat ven;
– abychom diskutovali o tom, co tíží občany celé městské části Praha 8;
– abychom v rámci zastupitelského klubu i místního sdružení vytvořili jakousi stínovou radu, která by oponovala či navrhovala řešení proti současné radě koalice;
– abychom se o větších tématech bavili s naším senátorem Lukášem Wagenknechtem;
– aby PMS fungovalo jako tým táhnoucí za jeden provaz;
– aby nováčci zůstávali a bylo s nimi komunikováno;
– aby MS Praha 8 byla více viditelná napříč celou Prahou;
– abychom byli spokojeni s tím, co děláme a byli motivováni.

Rád bych více pronikl do vnitřního fungování strany, a společně s novým PMS se pokusil nastavit všechny procesy tak, abychom pracovali efektivně a vhodně využívali svůj čas, kterého nikdo z nás nemá úplně na rozdávání.

Od počátku své spolupráce s Piráty na Praze 8 se věnuji komunikaci v online prostředí. Podařilo se mi vybudovat nejsilnější facebookovou stránku politické strany na Praze 8, máme největší engagement i fanouškovskou základnu. Umíme na Facebooku komunikovat profesionálně a rychle.

Rád bych oblasti komunikace věnoval svůj čas i coby místopředseda MS Praha 8.

S vedoucími pozicemi mám zkušenosti ze skauta - čtyři roky jsem stál v čele okresní rady Junáka v Plzni (obdoba městské organizace), jejíž součástí bylo devět středisek (obdoba místních sdružení) s celkovým počtem členů 1 900 a několika milionovým rozpočtem. S jednáním s politiky napříč politickým spektrem zkušenosti mám.

Byť jsem to udělal při grilování nedávno, životopis zveřejňuji raději znova. Najdete ho na LinkedIn - https://linkedin.com/in/sterbamartin/.

Díky za Vaší podporu a hlasy.

Martin

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michaela.Krupickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 85
Registrován: 21 lis 2011, 23:56
Profese: Asistentka poslaneckého klubu Piráti
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Michaela.Krupickova »

PS:
Nominuji Michala Nováka na místo předsedy MS z důvodu kontinuity (předsedou je od začátku MS) a zároveň je i předsedou zastupitelského klubu a tím je propojení MS a klubu zaručeno.

Michaela
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Krupickova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Sterba, Tereza.Vovesova, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: MF Pha-P8 9/2018 Volba PMS Praha 8 (rozprava)

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Děkuju mockrát za odpověď Martinovi Staňkovi na mojí otázku, potěšilo mě, že dorazila tak rychle. :)
Nemám v zásadě absolutně vůbec nic proti Martinově kandidatuře na předsedu, ale aby to nebyla úplně nuda, ráda bych na post předsedy nominovala ještě i Míšu Krupičkovou, která mě velice mile překvapila svou vstřícností a ochotou pomáhat MSku hned po volbách, hluboce smekám Míšo.
A ke zvážení kandidatury na předsedu bych vyzvala také ještě Honzu Kolátora, protože si vážím jeho úsudku.
Jinak děkuju mockrát všem, kdo se přihlásili k jakékoli kandidatuře, protože se ve všech případech z mého pohledu jedná o velice kvalitní kandidáty.

Tereza Vovesová
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“