MS P8 2/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

MS P8 2/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Z pověřením místního předsednictva na pondělní schůzi, zahajují rozpravu ve věci kodexu kandidáta.

V hlasování budou možnosti:

  • souhlasím s usnesením, kde čelo je prvních patnáct míst

  • souhlasím s usnesením, kde čelo je prvních dvacet míst

  • souhlasím s usnesením, kde čelo je prvních dvacet pět míst

  • proti usnesení

Usnesení

MF Praha 8 schvaluje Kodex kandidáta na kandidátní listině Pirátů pro volby do zastupitelstva městské části Prahy 8, 2018 v následujícím znění:

Já, níže podepsaný, prohlašuji že spolu s přihlášením do čela (TODO) primárních voleb:

  1. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, spáchal-li jsem v minulosti trestný čin (včetně již zahlazených), a zavazuji se vzdát kandidatury, rozhodne-li předsednictvo krajského sdružení Praha o nevhodnosti mé kandidatury v souvislosti s tímto trestným činem,

  2. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o osobním zájmu k oblastem projednávaným zastupitelstvem , kde by mi se zřetelem k výsledku projednání věci mohla vzniknout osobní výhoda nebo újma anebo mám na věci jiný osobní zájem,

  3. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o tom, zda: a) jsem společníkem nebo členem právnické osoby, včetně její identifikace, b) jsem členem statutárního orgánu, členem řídícího, dozorčího nebo kontrolního orgánu právnické osoby, včetně její identifikace, c) podnikám jako fyzická osoba, včetně předmětu činnosti, d) vykonávám činnost v pracovněprávním nebo obdobném vztahu nebo ve služebním poměru, včetně identifikace zaměstnavatele,

  4. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o mém historickém členství v politických stranách (včetně těch před rokem 1989) a historických kandidaturách ve volbách do poslanecké sněmovny, senátu, Evropského parlamentu, uzemní samosprávy, České národní rady a Federálního shromáždění,

  5. jsem zveřejnil své čestné prohlášení o přijatých finanční podporách z veřejných zdrojů (zejména grantů a dotací) a získaných veřejných zakázkách za posledních 5 let, pokud byly vyšší než 100.000 Kč za kalendářní rok, včetně identifikačních údajů této podpory a zakázek, a to z pozice: a) fyzické podnikající osoby, b) statutárního zástupce podnikající či nepodnikající právnické osoby, c) (spolu)vlastníka či člena řídícího/dozorčího/kontrolního orgánu právnické osoby, d) (spolu)řešitele projektu podpořeného z veřejných zdrojů,

  6. se zavazuji do 20 dnů po svém zvolení na kandidátní listinu do zastupitelstva městské části Prahy 2018 doručit předsednictvu místního sdružení Praha 8 své čestné prohlášení o majetku a závazcích v rozsahu dle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů, jako bych byl uvolněným zastupitelem nastupujícím do funkce a souhlasím s jeho zpřístupněním osobám s prokázanou totožností v době před volbami a s jeho zveřejněním v případě získání mandátu,

  7. se zavazuji řídit Volebním programem, Povolební strategií a Kodexem zastupitele Pirátského klubu v podobě, v jaké budou před volbami schváleny krajským fórem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvek:
Pavel.Franc
Uživatelský avatar
Karel.Ptacek
Člen KS Praha
Příspěvky: 74
Registrován: 07 pro 2017, 00:22
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: MS P8 2/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Karel.Ptacek »

Mám dotaz,

kdy se bude tento kodex podepisovat? Co když se u některých kandidátů v průběhu nadcházejících 5ti měsíců do voleb situace změní a třeba dostanou nějakou dotaci? Budou muset následně podepsat nový dokument? Předpokládám, že rozsah Prohlášení o majetku bude stačit v tom rozsahu jako uveřejnil Zdeněk Hřib?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Ptacek za příspěvek:
Jitka.Novotna

Karel Ptáček | zastupitel MČ Praha 8
člen Komise Rady MČ Prahy 8 pro územní rozvoj
+420 775 185 581 | https://www.facebook.com/karel.ptacek.praha8 |
karel.ptacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: MS P8 2/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Podepisovat by se měl asi při grilování na příští schůzku donesu výtisky. Jestli můžete někdo kdo máte tiskárnu donést je na středeční dogrilovávání bylo by to supr.

Samotný smysl majetkového přiznání vidím v tom upozornit na podezdřelé věci a vysvětlit je dřív než by z toho vznikla kauza. Já když jsem to vyplňovala tak jsem měla v druhém okně otevřený ten zákon a snažila se tam dát vše co by tam mohl někdo čekat. Přijde mi že Zdeňek Hřib to dělal taky tak.

Majetkové přiznání Zdeňka Hřiba:
https://praha.pirati.cz/majetkove-prizn ... nline.html
Uživatelský avatar
Ivo.Slavka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 196
Registrován: 06 bře 2018, 20:15
Profese: právník
Bydliště: Bergerova 1115/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: MS P8 2/2018 Kodex kandidáta (rozprava)

Příspěvek od Ivo.Slavka »

Zdravím. S kodexem souhlasím.

Mgr. Ivo Slávka
777 973 573
ivo.slavka@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“