Provozní věci (formát schůzek, kde se chceme scházet a kde komunikujeme)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Provozní věci (formát schůzek, kde se chceme scházet a kde komunikujeme)

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Databázi znalostí máme na https://wiki.pirati.cz/regiony/praha/praha8/start.
Komunikaci navenek vedeme přes fb https://www.facebook.com/piratipraha8/?ref=br_rs
Interní komunikaci máme přes opensource protokol matrix a servery riot.im.
Kalendář: https://calendar.google.com/calendar?ci ... Z2xlLmNvbQ

Pokud se chcete přídat, nejsnažší bývá přijít na schůzku a tam se ohlásit, případně napsat komukoliv s členů sdružení mail a mi vám poradíme jak se zapojit.
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kalendář MSP8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj,

jak víte, vedeme si v rámci MSP8 sdílený google kalendář, odkaz na něj je m.j. v Riotu v hlavní místnosti na nástěnce. Prakticky ho za MS spravuju já, edit právo v MS má také Jitka Novotná, Ondra Profant, Pavel Franc. Za KoKS Praha je přes kalendáře kontaktní osobou Simona Bártová.
Nedávno jsme vytvořili pracovní skupinu "kalendář" (Jitka Novotná, Anička Filínová, Pavel Franc, Honza Kolátor, já), abychom si ujasnili, jak ho chceme používat, co v něm mít, co ne, jak ho synchronizovat s kalendářem celopražským, resp. celorepublikovým.

Pracovní skupina přichází s tímto návrhem:

V k. P8 chceme mít:
  • vybrané události z celopražského, viz níže
  • formální schůzky MS
  • neformální schůzky (hospody) MS
  • schůzky zastupitelského klubu MČ
  • zasedání zastupitelstva MČ
  • jednání výborů a komisí MČ
Z P8 do celopražského chceme dávat
  • formální schůzky MS
  • schůzky zastupitelského klubu
Z celopražského do P8 chceme dávat
  • KS schůzky
  • CF
S ohledem na návrh Simona Bártová doporučuje:
Do P8 z celopražského dávat
  • všechny akce v PiCe a zejména ty, které jsou vhodné pro veřejnost
    • úterky - to jsou obvykle školení atd. pro Piráty a příznivce
    • čtvrtky, což jsou přednášky a jiné akce nejen pro Piráty
    • středy ob týden jsou deskovky a občas i jiné akce nepravidelně, ale obvykle v tomto rytmu
Z P8 do celopražského dávat
  • formální schůzky MS
  • z extra akcí vypíchnout třeba jednu do měsíce (t.j. jestli správně chápu, tak ty schůzku zastupitelského klubu nikoliv každou, ledaže by to byla ta jedna extra akce za měsíc)
Otázkou také je, zda a jak budeme náš kalendář zveřejňovat a pokud budeme, tak zda a které akce budou veřejně neviditelné. Na našem webu je v tuto chvíli pouze celopražský.

Rozpětí možností je široké, jde o to, najít rovnováhu mezi uceleností a přehledností kalendáře. Pokud se nedohodneme jinak, pojedeme dle návrhu pracovní skupiny s nefixním přihlédnutím k doporučení Simony Bártové, lze operativně měnit.
Co vy na to?
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chat / nástroj pro realtime internetovou komunikaci

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ahoj posádko,
v minulosti se nejednou ozval hlas, že by možná byla lepší alternativa k chatu, který používáme, t.j. k Riotu.
Tímto otevírám diskuzi, účelem je se dozvědět o dalších možnostech, resp. si vyměnit názory o jejich výhodách a nevýhodách. Také nám nic (kromě lenosti a nedostatku času) nebrání jiné aplikace vyzkoušet ;)

Kromě zbožňovaného proklínaného facebooku / messengeru odkážu na několik možností testovaných piráty (dle posledního newslettru):
chat.pirati.cz, http://zulip.pirati.cz/, http://mastodon.pirati.cz/

Jaké jsou vaše nápady a zkušenosti? Co byste doporučili týmu k vyzkoušení a proč?
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 763
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chat / nástroj pro realtime internetovou komunikaci

Příspěvek od Martin.Sterba »

Díky za diskuzi. Za mě navrhuji zůstat na Riotu, popřípadě se přesunout na nějaký nástroj typu Slack.

Šel bych tam, kde je to pohodolné všem a tam, kde je možné využívat mobilní i desktopovou variantu. Za sebe bych byl rád, abychom těch systémů měli míň než víc, a aby byly lehce pochopitelné pro všechny.

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář MSP8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Zkusil jsem funkci google kalendáře: viditelnost události: soukromá. Výsledek můžete vidět v příloze a ověřit v našem sdíleném kalendáři.
Kalendar_Test_NeverejnaUdalost.jpg
Na 1/8 2019 je tam krajská schůze, která je veřejně viditelná, na 8/8 jsem dal test událost s vnitřními detaily a navolil v ní tu viditelnost na soukromou. První příloha ukazuje pohled mě, který mám právo vidět (nejsem veřejnost).
Pro veřejnost je výsledkem, že vidí, že událost tam je (t.j. datum a čas začátku), ale nic víc, viz příloha č.2 (pohled toho, kdo má veřejný odkaz).
Kalendar_Test_NeverejnaUdalost2.jpg
Ta soukromá událost by se použila typicky pro teambuilding nebo když chceme pro nás mít v kalendáři info, že se budou scházet např. předsedové ZK a.j. neveřejné události.
Využití by bylo, že bychom mohli zveřejnit kalendář - veřejnost by věděla o našich schůzkách MS, ZK, taky o těch námi vybraných krajských akcích (workshop, ..), což by bylo fajn, pač jsou často pro veřejnost také vhodné a jsou příležitostí ke kontaktu.
Byť v tuto chvíli jsou jednání komisí a výborů neveřejná (třeba jednou nebudou a už teď lze žádat o pozvání hosta z veřejnosti), i tak by mohlo být zajímavé, aby veřejnost mohla vidět, že jsou, a tudíž že jsme zapojeni v komisích a výborech. A byť by tam třeba ani nechtěla jít, mohla by nám dát ve vhodný čas podnět, nebo se o nás prostě více tématicky zajímat... Je to teoretické, nečekal bych kvůli tomu nával, ale jde o to vytovřit tu možnost, být otevřený, informovat a pak doufat, že to někomu usnadní cestu k nám nebo k veřejné správě ;-)

Co myslíte, chceme kalendář typicky na našem webu?
Uživatelský avatar
Anna.Filinova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 41
Registrován: 18 lis 2017, 22:21
Profese: projektový manažer, koordinátor
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Nový formát schůzek MS Praha 8

Příspěvek od Anna.Filinova »

Členové našeho místního sdružení by si přáli změnit systém schůzek, aby to bylo efektivnější.

Návrh jak nově rozvrhnout schůzkování MS Piráti P8
Schůzky MS se spojí s pravidelnými schůzkami ZK. ZK týden a v neděli před zasedáním zastupitelstva zůstanou nezměněny.

Schůzka Pirátů Praha 8
  • zahrne pravidelné schůzky MS i ZK
  • bude jednou měsíčně například ve středu
Program:
  • novinky z PKS
  • info z komisí
  • důležitá témata, plány
  • akce
  • grilování uchazečů o členství
Setkání s Piráty
  • neformální setkání zaměřené na nějaké téma
  • bude jednou měsíčně, pokud v ten stejný měsíc nebude jiná akce nebo zasedání zastupitelstva
Program:
  • krátké představení Pirátů - jméno a co kdo dělá
  • představení hostů (pokud to bude vhodné vzhledem k počtu a pokud budou chtít)
  • bude představeno téma a postoje Pirátů na P8
  • diskuze k tématu
  • volná diskuze s hosty, pokud možno 1x1 (co je zajímá, čemu se chtějí případně věnovat)
  • na tomto setkání nemusí být vždy všichni, můžeme se střídat, ať si ulevíme
Návrh plánu akcí 2019/2020
Listopad 2019
4. - 9. 11. - schůzka Pirátů Praha 8
18. - 22. 11. - setkání s Piráty (téma například Nová Palmovka)

Prosinec 2019
2. - 6. 12. - schůzka Pirátů Praha 8
9. 12. - ZK před zastupkem
V týdnu 9. - 13. 12. - Vánoční večírek
15. 12. - ZK neděle před zastupkem
18. 12. zasedání zastupitelstva

Leden 2020
V týdnu 6. - 10. 1. - setkání s Piráty (téma například prosincové zasedání zastupitelstva)
V týdnu 20. - 24. 1. - schůzka Pirátů Praha 8
Uživatelský avatar
Ivo.Slavka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 196
Registrován: 06 bře 2018, 20:15
Profese: právník
Bydliště: Bergerova 1115/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: Nový formát schůzek MS Praha 8

Příspěvek od Ivo.Slavka »

Aničko, super si to připravila a souhlasím s tvým návrhem.
Moc děkuji za tvojí práci.

Mgr. Ivo Slávka
777 973 573
ivo.slavka@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový formát schůzek MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Anna.Filinova píše: 29 říj 2019, 21:45 Návrh jak nově rozvrhnout schůzkování MS Piráti P8
Schůzky MS se spojí s pravidelnými schůzkami ZK. ZK týden a v neděli před zasedáním zastupitelstva zůstanou nezměněny.

Schůzka Pirátů Praha 8
  • zahrne pravidelné schůzky MS i ZK
  • bude jednou měsíčně například ve středu
Setkání s Piráty
  • neformální setkání zaměřené na nějaké téma
  • bude jednou měsíčně, pokud v ten stejný měsíc nebude jiná akce nebo zasedání zastupitelstva
Díky za inciativu, předseda to cítí jako velkou pomoc!

Režim a frekvence schůzek
Líbí se mi to sloučení MS+ZK, taky se mi líbí, že bychom měli tématické schůzky. Tento směr bych rád rozvíjel.
Straší mě, že by se zvýšila frekvence schůzek z 1x za měsíc na 2x za měsíc (myslím ten pravidelný rytmus). Je možné, že mě to straší jen kvůli tomu, že si představuju, že bych to měl organizovat - hledat termíny, připravovat program, rozesílat pozvánky, být tam včas, celou dobu, s notebookem, (často předsedat nebo zapisovat). To nedám. Jak si to rozhodíme?

Plán na nejbližší dobu
Příští týden je schůzka k SOKP a krajská schůze - další pirátská schůze ten týden pro mě ne. Jestli chcete, nemám potíž s tím, aby byla schůze MS ten týden, jen nejspíš nedorazím a tudíž ji ani nechci organizovat.
Čili přijímám návrhy, kdo ji zorganizuje příští týden. Jako alternativu navrhuju organizačně časově únosnou schůzku MS na 20/11 - tu jsem schopen dát dohromady, samozřejmě za přepokladu, že ji nebudu dělat jen sám pro sebe.

Na následující schůzce (ať už kdykoliv) navrhuju probrat toto téma režimu schůzek a snad i nejbližšího plánu schůzek.
Prosím vemte na vědomí ty okolnosti s organizací, které jsem vypsal výše. Pokud je nevezmete na vědomí, nebudu vám to mít za zlé, ale považuju za potřebné, abyste se jasně vyjádřili, že není potřeba to brát v potaz, resp. že to zorganizujete a že tim tým neutrpí.
V té změti negace zdůrazním, že se mi obsah iniciativy opravdu líbí a podporuju ho :) - jen je potřeba se toho chopit i prakticky a dosud mám (zvykově) odpovědnost za leccos co cítím ohrožené, byť nejspíš jen v tom krátkodobém výhledu :geek:
Uživatelský avatar
Michal.Novak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 146
Registrován: 28 črc 2017, 00:25
Profese: business konzultant
Dal poděkování: 520 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: Nový formát schůzek MS Praha 8

Příspěvek od Michal.Novak »

Díky Aničko a omlouvám se dopředu za stručnost:

Jak už jsem komentoval v draftu navrhuji označit schůzky MS/ZK třeba jako akční (sem se to nepropsalo). Aby bylo jasné, kde se budou zpracovávat témata. Jsem dlouho přesvědčený, že máme málo volných setkání, která tmelí tým. Potřebujeme ale na druhou stranu mít jasné místo a čas, kde se bude pracovat - a to nejen v měsíci, kdy je zastupko (v rámci přípravy na něj).

Jsem určitě pro, spojit tyto více pracovní schůze MS a ZK, schůze klubu jsou stejně otevřené (výjimkou je jen práce s materiály podléhajícími GDPR apod.) a stejně se schází cca ti stejní lidé. Není třeba opakovat podobný program na dvou různých schůzích - MS a ZK.

Michal

Uživatelský avatar
Anna.Filinova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 41
Registrován: 18 lis 2017, 22:21
Profese: projektový manažer, koordinátor
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 144 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Nový formát schůzek MS Praha 8

Příspěvek od Anna.Filinova »

Děkuji za reakce.
Časový návrh je jen orientační. O konkrétních datech se pobavíme nejlépe na naší další schůzce.
Hlavní schůzka bude jen jednou měsíčně. Druhou, tématickou, budeme domlouvat vždy na té hlavní. Tam se i domluvíme na tom, kdo ji bude organizovat. Není fér, aby všechny schůzky domlouval stále jeden člověk.
Odpovědět

Zpět na „Praha 8“