MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Jan.Hora »

Pan Dvořák mi poslal slíbené vyjádření, přikládám zde, nalinkuju ten post i v hlasování. Nijak jsem to needitoval ani nekrátil:
Zdravím,

na našem společném setkání tento víkend jsem Pirátům slíbil, že se krátce vyjádřím k tomu, proč si myslím, že by mě Piráti měli podpořit a také k tomu, jak si představuji svoji práci v rámci senátu v případě mého zvolení.

Myslím, že se od svých protikandidátů odlišuji tím, že hlavní smysl senátorské práce vidím v důsledném chránění zájmů a podpoře projektů pomáhajících rozvoje Prahy 4. Jsem totiž přesvědčen, že naši spoluobčané potřebují někoho, kdo pro ně bude šest let pracovat a ne člověka, kterého uvidí při volební kampani a poté opět až za dalších šest let.

Skutečný senátor by měl být nadstranický a mít vždy na zřeteli zájem občanů ČR. To je také důvod proč při své kandidatuře usiluji o širší politickou podporu. Samozřejmě od těch, se kterými mohu sdílet podobné názory a pohled na svět. Prošel jsem si nejdůležitější body programu Pirátů a také tzv. Pirátské dvanáctero a proto mohu odpovědně říci, že existuje množství témat, na která máme stejný názor. Od zneužívání nových technologií ke sledování lidí, přes pojetí autorských práv, které omezuje nejen sdílení informací, ale často blokuje i technologický rozvoj, až po zrušení EET pro e-shopy, platby kartou a drobné řemeslníky a živnostníky. Jsem také pro maximální zjednodušení daní, podporu malých podnikatelů, rozšíření služeb Czech Pointů a i pro rozšiřování vyřizování agend skrze internet všude tam, kde se jedná o mechanické rozhodování, na základě předem známých kritérií.

Moje pojetí senátorské práce jako nadstranického konceptu primárně zaměřeného na reprezentaci občanů svého volebního obvodu se logicky odrazí i v mém fungování v senátu. Počítám, že i do budoucna zůstanu nestraník a budu zvažovat vstup do takového klubu, který bude z množiny mých podporovatelů a který mi účast na činnosti svého klubu nabídne.

Bez ohledu na to však říkám, že se budu zabývat podněty, ať přijdou od kohokoliv, kdo má zájem na rozvoji Prahy 4 bez ohledu na jeho stranickou příslušnost.

Musím říci, že dvě setkání, která jsem s Piráty absolvoval, byla velmi zajímavá a v rozporu se všemi varováními jsem cítil příjemně a uvolněně. Chci ujistit, že v bodech, na které máme s Piráty stejný názor, mohou počítat s mojí podporou bez ohledu na výsledek svého rozhodnutí o mé případné podpoře.

Díky, Martin

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Ahoj díky Honzo za vložení. Je to zkrácená verze představení se původního. Imho bych určitě Martina chtěla potkat ještě osobně na naší schůzce stejně jako ostatní kandidáty. Jako standartní optimistický realista se snažím vychytat vše dobré. U Martina mi chybí trochu jistota zda ví do čeho opravdu jde. A tím co píše, by mi seděl spíše na komunal :) a jestli ho opravdu stvou věci o kterých píše, tak mi treba chybí aspoň jedna aktuální konkrétní kauza, která ho faktys štve. Např. Vadí mi eet protože je to sikanozni norma která zlikvidovala dvacet hospod v Posazavi včetně hospůdky myho dedy.např 😊 vadí mi, že se v senátu zákony projednávají příliš dlouho a zásadním se proto aby si všichni senátoři zřídili datovku. Atd. U paní Skovajsove vidím alespoň to zdravotnictví byť jsem z boomu mamografu nikdy vyprdena taky nebyla, rozumný gynekolog stejně tvrdí že nejlepší je samokontrola prsou a podpaží prohmatem a ultrazvuk. Mamograf je urco super věc a nikterak to nechci zlehčovat, ale prsa s implantáty ti mamo stejně nezrentgenuje řádně..takže tak. Budu ráda když se ještě všichni potkáme. A opět se budu opakovat ale díky za vaše představení sebe. Je vidět, že vám na tom vážně záleží, některé medailonky jsou brilantní 😍😁😚
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

OFFTOPICNa schůzce jsme si tykali, takže v tom pokračuju
Martin opravdu zdůrazňuje P4 jako svůj senátorský ůkol, což s tímto postavením není úplně v souladu.

Nicméně mamografy a kampaně podporující rakovinový průmysl (rozuměj zastrašování příznivců alternativ, neumožnění výzkumu jiného než farma-trojlístku, tedy 1.kuchat, 2.ozařovat, 3.yperit do žil) - tak k tomu mám velký odpor. OFFTOPICDoufám, že přežiju následující návštěvu zubaře, oni ti servismani v bílejch montérkách jsou jaksi propojeni - nejsem paranoidní, ale to neznamená, že si mě nevezmou na mušku :lol:
Hlasování doběhne dřív, než bude možnost další schůzky, škoda.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Jan.Hora »

Paní Skovajsová mě poprosila, abych uveřejnil její reakci na probíhající diskusi. Pak ji samozřejmě nalinkuju i do rozpravy KF, až bude otevřená:
Vážení členové a příznivci Pirátské strany.

Předvolební klání vyvolává zpravidla zájem, diskuzi i argumentační vášně. To je jistě povzbudivé i správné, nejsou-li však šířeny neúplné informace, polopravdy nebo dokonce tzv. fake news a jde-li o proces transparentní a přístupný také těm, o nichž se hovoří.
Lze říci, že zejména předvolební období testuje kulturu veřejné i polo-veřejné diskuze.
Spíše z doslechu se dozvídám, že se hovoří také o mně, ráda se debaty zúčastním a pokud je něco nejasné, ráda odpovím. Prý jsou dohady :

1) Proč jsem ve druhém kole senátních voleb na Praze 11 v roce 2016 podpořila paní Válkovou a ne pana Kose?

Moje rozhodnutí nepodpořit v druhém kole ing Kose vzniklo na základě zkušenosti s průběhem senátních voleb v roce 2016, kdy jsme oba kandidovali za Prahu 11. V žádném případě nešlo o akt proti Pirátské straně, ale ani proti KDU ČSL a Straně zelených, které mu v této kampani daly svou podporu, ale ani proti Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11), za které kandidoval především. Bylo to vyústění všech dějů spojených s předvolebním bojem a týkalo se jen nás dvou. Pana Kose jsem si s Pirátskou stranou tehdy vůbec nespojovala.
Pana Kose jsem tehdy ostatně nemohla považovat za politicky vyhraněnou či konzistentní osobu. V roce 2013 kandidoval na kandidátce Hnutí ANO jako člen HPP 11 do Poslanecké sněmovny PČR. V roce 2016 jsem se z oficiálního časopisu Klíč pro Prahu 11 dozvěděla, že ing. Kos byl odvolán z funkce místostarosty (za HPP 11) hnutím ANO a TOP 97, přestože to jsou subjekty, které původně byly s HPP 11 v koalici.

Každý člověk prochází ve svém životě vývojem, a proto bych ještě ráda doplnila, že ing Kos je aktuálně v mých očích člověk, který se věnuje životu okolo nás. V politické soutěži nese svou kůži na trh, což vyžaduje jistou statečnost i ochotu vzdát se části svého soukromí. Velmi dobře si dokážu představit naší spolupráci v nových a jiných podmínkách, než které život nastavil v roce 2016.
Mým celoživotním krédem je: Lidská energie a práce, kterou člověk nabízí pro veřejnou věc se má využít. V tomto případě mohu vnímat prospěšnost i v sečtení mé energie a energie ing Kose v konkrétních programech, které oba nabízíme.



2) Jak jsem napojená na sociální demokracii na Praze 11?

Nejsem členkou ČSSD, a proto jsem se nikdy nepodílela na činnostech sociální demokracie na Praze 11.
Po třiceti letech práce pro veřejnost nemohu jinak než mít sociální cítění a již od dob skautingu je mi vlastní demokratický způsob myšlení. Proto inklinují k sociálně demokratickému smýšlení, což lépe či hůře odrážejí aktuální stranické či koaliční garnitury.
Při své práci na celostátním onkopreventivním programu jsem vždy překračovala lokální či stranický rámec a musela jednat pro veřejný prospěch, ať už byla aktuálně vládní stranou ODS, ČSSD nebo kterákoli koalice.

Před senátními volbami v roce 2016 jsem byla zástupci ČSSD na Praze 11 oslovena a vyzvána ke kandidatuře do Senátu. Tehdy jsem se zúčastnila 3 lokálních schůzí, kde jsem se představila, podobně jako nyní i Pirátům.
Moje veřejné působení se odehrává na ministerstvu zdravotnictví, kde působím od roku 2001 v několika odborných komisích, kam jsem opakovaně zvána jako expert, v České lékařské komoře, kde jsem předsedkyní OS ČLK právě na Praze 4, v odborných společnostech Asociace mamodiagnostiků a Radiologické společnosti, v neposlední řadě v práci pro Alianci žen s rakovinou prsů.

Jen z doslechu vím, jak je politická situace na radnici Prahy 11 opakovaně složitá a nepřehledná. Nikdy jsem se v ní lokálních půtek neúčastnila. Moje občanská role na Praze 11 je veskrze profesní, pracoviště Mamma centrum Háje je vyhledávanou zdravotnickou institucí ženami i muži nejen z této části Prahy. Oceňují profesionalitu, organizaci, ale především komplexní péči, kterou poskytujeme.
Celý svůj život jsem zasvětila celonárodnímu zdravotnickému preventivnímu programu, práci na půdě Senátu vnímám jako logické pokračování mého směřování.

Vážení Piráti.
Vyjadřuji se tak proto, že by bylo nedůstojné živit příznivce Pirátské strany a další aktivně se zajímající občany nepřesnými nebo málo otevřenými informacemi ve společnosti, kterou s pýchou označujeme za informační a otevřenou.
Děkuji všem, kteří si můj příspěvek přečetli,
MUDr Miroslava Skovajsová, PhD, uchazečka o vaši podporu mé kandidatury v senátních volbách na Praze 4 v roce 2018

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Děkuji za dopis paní doktorky Skovajsové.
Jak to bylo a nebylo s Láďou Kosem by nám mohl asi nejlíp sdělit Filip Miler memberlist.php?mode=viewprofile&u=1578
Byl tehdy u toho.

OFFTOPICA ještě k paní doktorce:
Kdysi dávno existovala umělecká skupina Koza Nostra.
Jedna ze tří spoluzakladatelek, spokužačka a kamarádka Saša Horová mi vyprávěla, kterak z projektu mamografů po několikaleté spolupráci vycouvaly, neb po čase zjistily, že slavné mamografy přinejmenším kolik nádorů odhalí, tolik způsobí. Mám, i po mnohočetných následných zjištění ohledně "boje s rakovinou" (kontra "boje proti rakovině") docela problém. Od té doby žádné žluté kytičky na klopu zásadně nekupuju.

Můj táta pokorně baští pilule chemoterapie; nejdřív skončil sex, dál to šlo a jde z kopce, dnes je kost a kůže, plouží se, ale díky mámě bojuje jak lev; je to frajer! Nevím ale, s čím jeho tělo bojuje víc, zda s tou jejich "léčbou", nebo s nemocemi.
Mám o problematice rakoviny apod. načteny tuny textů, protože viz výše uvedený táta (relativně včas podchycená rakovina prostaty), ale i děda z máminy strany (zemřel na rakovinu prostaty) a tudíž moje vyhlídky nejsou nic růžového - proto se snažím shánět veškeré dostupné info.

Mainstreamová alopatická medicína je tak mainstreamová, že likviduje byť jen náznak vývoje jiným směrem. Možná paní doktorka Skovajsová zčásti ani neví, čemu slouží.
Ovšem ani na vteřinu nepochybuji o tom, že vše, co dělá, dělá v dobré víře! Ona alopatická medicína nic lepšího, a to i po té stovce let vývoje, na nic jiného než navýše uvedený trojlístek nepřišla - a to i přes investované miliardy dolarů. Děsivý a velmi prosperující byznys.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Adam.Jaros »

Nikde nezaznělo, proč podpořila Válkovou místo nikoho.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Pha4 5/2018 - Hlasování o dalším kandidátovi pro senátní kampaň v obvodu 20

Příspěvek od Jan.Hora »

Ještě mám dopis od paní Skovajsové, který si přála zveřejnit jako úvodní slovo v celopražské rozpravě - ta bude otevřena co nevidět (jakože nejspíš dnes), takže bych ty dotazy už nechal tam :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Zamčeno

Zpět na „Praha 4“