12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Chebsko

Odpovědět
Jan.Havel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 14 lis 2017, 10:52
Profese: Učitel na gymnásiu
Bydliště: Cheb
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Jan.Havel »

Nejprve bych chtěl znovu poděkovat Láďovi za práci na kampani, díky které máme dva zastupitele a na novou stranu je to velmi dobrý úspěch. Myslím, že z něj bude vynikající zastupitel i pro následující volby doufám, že zůstane v pozici volebního manažera a na čelních místech kandidátky. Mám s ním ovšem zásadní problém na pozici předsedy PMS. Chápu, že Láďa je horká hlava, která má potřebu ventilovat a být slyšen, ale bohužel to do strany přináší rozkol, který nás už dva členy stál a u dalších to dělá problémy. Láďa není schopen snášet kritiku a na jakékoliv takové vyjádření reaguje protiútokem a kopáním kolem sebe. Mandát na pozici PMS Láďovi vznikl hlasy Ondry Topinky, Míry Kutílka a mě a troufám si tvrdit, že podporu žádného z těchto tří už na předsednické pozici nemá. Nové složení PMS navrhuji v podobě Ondřej Špendlíček (předseda), Ondřej Topinka a já (místopředsedové). Doufám, že tímto krokem dojde k uklidnění situace, zjednodušení jednání s PKV a zlepšení vztahů uvnitř strany. Zatím se jedná pouze o můj názor a návrh, myslím, že je vhodné jej částečně projednat ještě před schůzí, abychom věděli, na čem jsme. Děkuji
Rozprava bude probíhat do pondělí 12.Listopadu 2018 do 10:00 :-)
Jan Havel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Havel za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Spendlicek, Ondrej.Topinka
Uživatelský avatar
Ondrej.Topinka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 126
Registrován: 28 led 2018, 16:41
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Cheb
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Ondrej.Topinka »

Přikládám do rozpravy vyjádření od Miroslava Kutílka

Předně je mi líto, že se situace vyhrotila až do této fáze. Moje podpora Ládi coby předsedy měla tehdy racionální základ - vznik a vývoj chebského MS. Dobře víme, že jsou zde historicky dvě skupiny, které byly nuceny v rámci jednoho MS spolupracovat. Chorché to dle mého tehdy nešťastně vyhrotil a odešel. O to více jsem očekával snahu o stmelení a soudržnost. Nestalo se a ze strany Ládi byl napadán další eventuální člen, který posléze odešel.. V té době by byla sebevražda řešit před volbami jakékoliv změny vedení MS. Po skvělém volebním výsledku mohlo dojít k onomu stmelení. Toho výsledku nedosáhl jeden člověk, ale minimálně 30 lidí, co byli na KL a další lidi, co nezištně pomáhali. Však jsem také psal - udělejme party a poděkujme jim (bohužel ztraceno v překladu). Po volbách začaly ze strany Ládi pomluvy členů MS. Sám do dnešního dne zažívám dehonestaci mé osoby. Osobám, které mají potřebu roznášet o mě pomluvy, rád vysvětlím skutečný stav věci a zdvořile žádám, obracejte se na mne ve věcech, které se týkají explicitně mé osoby. Shrnu-li to, tak Láďa mojí důvěru ztratil a dle mého není kompetentní osobou ve vedení chebského MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Topinka za příspěvek:
Ondrej.Spendlicek

Ondřej Topinka
Člen MS Chebsko a KS Karlovarského kraje

tel. 722 708 762
mail: ondrej.topinka@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/ondrasek.topinka
wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_topinka

Uživatelský avatar
Ondrej.Spendlicek
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2016, 09:02
Profese: Právník, Vedoucí sociálních služeb
Bydliště: Goethova 1105/5, 350 02, Cheb
Dal poděkování: 197 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Ondrej.Spendlicek »

Vážení členové místního sdružení, vážení příznivci a podporovatelé,

je mi líto, že jsme po úspěšných volbách dospěli k tomuto okamžiku, ale musím přiznat, že se mi jevil již dlouhou dobu jako nevyhnutelný. Jelikož o situaci neustále přemýšlím, musím říct, že od počátku na celém průběhu nesu svůj podíl. Při vzniku místního sdružení jsem upřednostnil pragmatický přístup a nedal na svůj pocit a částečně rozum. Přesto jsem zahlasoval správně a později upřednostnil vznik místního sdružení i za cenu „porodních bolestí“. Pochybil jsem, když jsem na Honzu Havla přenesl svůj zájem o to, aby se stal předsedou, a sám jsem se o post neucházel. Zařekl jsem se, že už to neudělám a pokud budu cítit podporu, nebudu odpovědnost přenášet na někoho jiného. Tak jsem se vyjádřil na schůzi místního sdružení, kde jsme velmi kriticky rekapitulovali a hodnotili naši aktivitu.

Tento můj postoj trvá od té doby a je silnější tím více, o co intenzivněji pociťuji rozkol v místním sdružení a s tím spojenou komunikační bariéru mezi předsedou a ostatními členy sdružení, včetně těch potenciálních. Za vrchol rozkolu jsem považoval kritickou situaci bezprostředně po volbách, kdy jsem se vyjádřil tak, že pomluvy za zády nebudu tolerovat, tím spíše když veřejně pošpiňují celé místní sdružení. Hodně jsme si vyříkali, navenek to sice nic nevyřešilo, ale uvnitř jsem pociťoval uklidnění a víru, že tenze uvnitř již nebude dále gradovat. Mýlil jsem se.

Po demokratické a jednomyslné volbě místního sdružení o pozici radního jsem se na svou osobu dozvěděl pomluvy ještě předtím, než byl zveřejněn zápis z tohoto jednání. Hned ze dvou směrů. Následovalo zpochybnění této volby, kdy se předsednictvo krajského sdružení muselo oficiálně vyjádřit k tomu, že na procesu nevidí žádné nedostatky. Místní sdružení ani v této chvíli nebylo seznámeno s žádným materiálem, o kterém se na krajské schůzi předseda zmiňoval. Že by situace došla až sem, jsem si nedokázal představit ani v nejhorších fantasiích. Ani po vyjádření předsednictva krajského sdružení nedošlo k jakékoli reflexi, či jen zmínce.

Nebudu se uchylovat k bilancování, kdo kolik chyb udělal. Nebudu zde ani jinde zbytečně jitřit emoce, protože konflikty jsou často způsobeny komunikačním šumem a chybách v interpretaci. Nebudu riskovat pověst místního sdružení zde, ani jinde na veřejnosti. Kdo chce vědět, jaký pohled mám na věc, může si přečíst tyto řádky a zeptat se mě na cokoli. Ke každému jsem byl otevřený a mým cílem je důvěra a jednota v místním sdružení, ať už zde bude kdokoli.

Stejně tak jako patří velké poděkování předsedovi za organizaci nejrůznějších záležitostí, patří poděkování i ostatním, kteří přispěli k tomu, že místní sdružení vzniklo, že odvedlo spoustu práce, že díky tomu dosáhlo tohoto volebního výsledku. Jako celek máme podporu nejrůznějších lidí a jen jako celistvá jednotka s týmovým duchem, můžeme tuto podporu zúročit.

Děkuji za důvěru, kterou ze strany členů místního sdružení pociťuji a přijímám tuto výzvu. Jelikož oceňuji dosavadní nezištnou a nekončící aktivitu Ondřeje Topinky a správné cítění Honzy Havla, budu velmi rád, když budeme nadále v nejužším kontaktu při vedení místního sdružení.

Omlouvám se všem za tuto situaci a jsem přesvědčen, že náš společný záměr je správný.

S pokorou, Ondřej Špendlíček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Spendlicek za příspěvek:
Ondrej.Topinka

Ondřej Špendlíček,
Člen PS. Předseda MS Chebsko.
https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_spendlicek

Uživatelský avatar
Ondrej.Topinka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 126
Registrován: 28 led 2018, 16:41
Profese: Sociální pracovník
Bydliště: Cheb
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Ondrej.Topinka »

Přeji vám všem pěkný den,
začátkem mého pohledu na situaci bych chtěl všem členům, příznivcům a vlastně všem, kteří nám v rámci našeho dosavadního fungování, především v oblasti komunálních voleb poděkovat. Myslím si, že každý v této odvedl práci, kterou v daný okamžik mohli udělat co nejlépe a v největším rozsahu.

Po volbách atmosféra v místním sdružení houstla až do fáze, ve které se nacházíme nyní, věřím, že nikomu ze zainteresovaných v ní nemůže být dobře a je potřeba vzniklý problém vyřešit. Bylo vedeno několik debat a snah situaci vyřešit ke spokojenosti všech, ale žádná nebyla efektivní a problém se prohluboval.

Největší úbytek důvěry pro mě byl okamžik, kdy místní sdružení hlasovalo o pozici radního, ve kterém hlasovalo místní sdružení v poměru 4:1 (kde oba z kandidátů podpořili svoji osobu). Hlasování a i celé schůze jsem se účastnil pomocí telefonu, protože jsem v dobu byl pracovně mimo Cheb, ale touto cestou jsem se aktivně účastnil a svoji volbu i odůvodnil. Od té doby cítím, že se situace gradovala, až se dostala na dnešní hranici.

Chceme-li fungovat jednotně a dobře musíme být co možná nejvíc jednotní a schopni spolupráce a hledání společného řešení. V současné chvíli možnost jakéhokoliv kompromisu nepociťuji, vytrácí se důvěra, a pokud se situace nevyřeší, bude se problém prohlubovat.
Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na našem volebním výsledku, za tak krátký čas se nám povedla úžasná věc a je potřeba dále makat JEDNOTNĚ.

Tímto veřejně podporuji návrh Jana Havla na převolení viz výše. Budu rád, když budeme moc pokračovat ve spolupráci při vedení MS s Ondřejem Špendlíčkem a Janem Havlem a věřím, že budeme schopni stabilizovat situaci a směřovat stále MS k Pirátksým idejím, kvůli kterým jsme se rozhodli spojit naše jména s Piráty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Topinka za příspěvek:
Ondrej.Spendlicek

Ondřej Topinka
Člen MS Chebsko a KS Karlovarského kraje

tel. 722 708 762
mail: ondrej.topinka@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/ondrasek.topinka
wiki: https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_topinka

Jan.Prachar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 15
Registrován: 30 led 2018, 18:37
Profese: hlídač parkoviště
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: 12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Jan.Prachar »

Zdravím,
v první řadě i já děkuji všem, kteří se svou aktivitou podíleli na kampani a úspěchu v komunálních volbách, myslím, že každý do toho vložil mnoho energie i času a toho je třeba si vážit.

Bohužel, musím souhlasit s výtky, které zde již zazněly přede mnou a také vidím změnu předsednictva jako řešení k stálé a kvalitní týmové spolupráci a k úspěšnému pokračování v naplňování cílů, které jsme si předsevzali. Ztotožňuji se s příspěvky předchozích, především Ondřeje Špendlíčka a Ondřeje Topinky a podporuji návrh Jana Havla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prachar za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Spendlicek, Ondrej.Topinka
Uživatelský avatar
Ondrej.Spendlicek
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 87
Registrován: 07 pro 2016, 09:02
Profese: Právník, Vedoucí sociálních služeb
Bydliště: Goethova 1105/5, 350 02, Cheb
Dal poděkování: 197 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 12/2018 rozprava k převolení PMS Chebsko

Příspěvek od Ondrej.Spendlicek »

Vážení kolegové, ukončuji tímto rozpravu, ve které měl každý možnost se vyjádřit k záměru. Děkuji za vyjádření vašich názorů. Ondřej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Spendlicek za příspěvek:
Ondrej.Topinka

Ondřej Špendlíček,
Člen PS. Předseda MS Chebsko.
https://wiki.pirati.cz/lide/ondrej_spendlicek

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Chebsko“