představení - Filip Prekop

Moderátoři: PKS Karlovarsky kraj, PMS Loket

Odpovědět
Filip_P
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: archeolog
Dostal poděkování: 4 poděkování

představení - Filip Prekop

Příspěvek od Filip_P » 16 pro 2019, 15:04

Dobrý den,
jsem zájemce o členství v PS. Žiji a zajímám se o veřejné dění v Lokti. Od r. 2009 pracuji ve zdejším pracovišti Národního památkového ústavu, v sekci průzkumy památek jako archeolog. Jsem ženatý a mám jednoho syna. Také figuruji v zapsaném spolku Terra incognita, kde se především na příkladu zaniklého města Lauterbach ve Slavkovském lese, snažíme otevírat diskusi nad kulturním dědictvím českých Němců v našem regionu a jeho úlohy v současné společnosti. Soukromě pracuji na obnově kulturní památky jednoho Měšťanského domu v Jáchymově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip_P za příspěvek:
Daniela.Bila

Lucie.Trckova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Event & Marketing Manager
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 208 poděkování

Re: představení - Filip Prekop

Příspěvek od Lucie.Trckova » 17 pro 2019, 17:32

Ahoj Filipe

jsem ráda, že ses konečně rozhoupal :-)

Můžeš nám prosím ještě odpovědět na otázky níže?

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Díky Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvek:
Vitezslav.Adamec
Lucie Trčková
Krajská koordinátorka KvK
1. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Telefon: 778 111 472

Filip_P
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: archeolog
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: představení - Filip Prekop

Příspěvek od Filip_P » 21 pro 2019, 16:10

Ahoj Lucko,
jsem taková povolaná aktivní záloha, jelikož na boj v první piratske linii mam omezené schopnosti i možnosti :)
K Tvým otázkám:
1) jste mi nejblíže ideovým konceptem strany a mé představě správy práv občanů v propojené Evropě 21. století. Mam blizko ke stredovym stranam (KDU-CSL, TOP09). Jejich lidsky kapitál je ale tragický a maji málo progresivní vystupování a mlhave výstupy sve práce.
2) Podporuji chápání závislosti jako nemoci, nějakoz disfunkci, ktera se ma "lecit."Jsem pro legalizaci a plnou kontrolu distribuce státem. Ta by nemela byt za účelem zisku, ale dosažení latky pacientovi a snaze jej závislosti zbavit nebo minimalizovat. Přírodní drogy (THC) bych také chápal jako léčivo omezené distribuce (omezeni maximalniho množství, věk, rozsah individuálního pěstování).
3) Dotace podporuji jako nastroje pro přerozdělování bohatství, diverzifikace hracu v oblastech s tendenci k monopolům nebo kartelum, podpora drobnych podnikatelů nebo ekologicke projekty. Konkretni druhy dotací musi mit jasny cil i konkretni druh jejich příjemce. Jsem pro jejich vyrazne zjednodušení a zaroven zpřísnění pravidel, okruhu příjemců. Nemohou byt nástrojem ke zvyšování majetku leaderů.
4) OSA zrušit, autorsky zakon vyrazne předělat. Nejsem na to odborník.
5) Největší riziko spatřuji ve své vlastni blbosti. Nebranil bych se pro jejich sdileni se statem pro pomoc sobe nebo záchraně zdraví ostatních lidi. Mela by fungovat možnost jasneho a rychleho dovolání, pokud dojde k jejich zneuziti.
6) Svoboda projevu nesmi byt prave vyzivana k nenavisti a nasili proti skupinam jinych osob. Opet prisne trestat poruseni i pripadne zneužívání.
7) dobra nebo spatna imigrace je lakmusovym papirkem pro zdravou kvalitu kazdeho státu. Meli bychom byt atraktivní zemi pro všechny, kdo tu chtějí žit a pracovat, kultivovat nasi krajinu a odrazovat vsechny, kteri nas budou chapat jako zasivarnu pred spravedlnosti. Domnivam se, ze dnesni uroven cizinecke policie by mohla byt mnohem lepší.
8) Xenofobie, sebestrednost, nedostatecne jasneho vyporadani se s vlastni minulosti moralne i urovni statnich instituci. Porad zijeme v mnohem setrvačnosti z totalitniho obdobi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip_P za příspěvky (celkem 3):
Vitezslav.Adamec, Daniela.Bila, Lucie.Trckova

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Loket“