Podpora MS do eurokampaně

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Litoměřicko

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Podpora MS do eurokampaně

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj mé milé MS!

Chtěl bych tě požádat o podporu na kandidaturu v eurovolbách. Na nevolitelná místa, ale považuju za podstatné se zapojit a taky chci nějakou zpětnou vazbu a přísný dotazy, ze kterých třeba pochopím, že to nemám ani zkoušet.


Co jsem dělal?
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu v Praze (D+ZSV), věnoval jsem se jak klasické výuce, tak jsem strávil nějaký ten čas jak jako vedoucí v DDM, tak na nočních službách v děcáku. Specializuju se na využití her ve výuce, pár jsem jich napsal (třeba pro Post Bellum To neprojde, výrazně jsem dotahoval Den, kdy se mlčelo), k tématu jsem vedl seminář a školil lektory. Posledních 14 let taky píšu larpy, z toho jsem pět let zakladatelem a pak teda ředitelem spolku Rolling. V něm bušíme mimo jiné hry, na který lítaj lidi z celýho světa a koordinuju nějaký desítky dobrovolníků. Dokážu tak s minimálními prostředky dotahovat z ničeho nějaké zajímavé věci. Poslední roky se také snažíme oživit nemocnici v Terezíně.
Jsem v pátém ročníku doktorského studia na téma Československé dějiny, kde se věnuji malým křesťanským církvím v kontaktu s komunistickým státem. Zajímají mě tam reálné interakce, rozhraní mezi kooperací a konflikty a rád bych trochu porozbil jednostranný pohled na tyhle dějiny jako hagiografii hrdinů.
Bez problémů a běžně komunikuju, čtu i přednáším v angličtině, momentálně buším němčinu (jsem už u “genau” a “toll”, druhej Goethe budu tak do roka)

Pirátění?
Po pěkných pár let byl můj jediný kontakt s Piráty xChaos a různé ekroplány na nyxu, Beleg leckde, náhodné hejty na NATO a EU na sítích a pak suddenly vězeňský autobus. Nebudu lhát, v kombinaci se mi to zdálo jako něco co je sice roztomilý, ale protože je moje zásadní priorita mezinárodní spolupráce a chytání zločinců je podle mě podstatný, ale není to pro mě nijak citově zásadní téma tak ten koktejl nebyl moc příznivý. V debatách před volbami už to bylo mnohem, mnohem lepší, byť třeba vystoupení Giuseppeho Maiella na Novotného lávce myslím bylo spíš nešťastný (vtipný je, že s postoji GM v kultuře atd. souhlasím se vším co jsme se kdy potkali a o mezinárodních věcech jsem s ním vlastně ani nemluvil).
24.10. mě poprosil Mikuláš Peksa, že hledá na nějakou dobu asistenta. V pátek stejnýho týdne jsem nastoupil jako přechodný tajemník, dostal sešitek od Pavlíny Kroupů s jejími poznámkami za dva dny a pak začal celkem solidní punk, na který rád vzpomínám (a v té době mi velmi, velmi vyhovovalo být v práci 12-16 hodin denně). A je třeba přiznat, že se mi to co se dělalo v PS zdálo jako fakt dobré a v lednu jsem tak bez výčitek dal přihlášku do strany. A jsem za to furt rád.
Na tajemníka jsem se už nehlásil (správně jsem věřil, že se najde někdo lepší a koho to bude bavit výrazně víc), nakonec jsem se stal asistentem Mikuláše Peksy a Lenky Kozlové (celkem dělám něco nad jeden úvazek, než najdeme k Lence někoho na živou kulturu).

Co dělám?
Připravuju podklady, kritiky a nějaké to jednání k mezinárodním věcem, školství a kultuře, pracuju v příslušných rezortních týmech. Myslím, že mám hlavně v našich EZO tématech a školství poměrně dost dobrý přehled a kontakty, daří se mi i snad odchytávat věci před tím než se dostanou výrazně do médií.
Je pro mě úplně zásadní vzdělaná a propojená společnost - myslím, že je klíčové žít v zemi, jejíž lidé mají svobodu, jejíž lidé mají všechny potřebné dovednosti pro život v moderním světě (od schopnosti se stále učit po základní občanské kompetence) a mají důstojné životní podmínky nezávisle na tom jak se narodili a čemu věří. Hodně se snažím, aby každá věc kterou v PSP dělám s tím byla propojená, ať už se snažíme najít více peněz pro knihovny, zajistit co nejširší dostupnost a svobodu škol nebo se jasně postavit proti autoritářům v EU i mimo ní.
Mimo PSP jsem se hodně věnoval komunální kampani v Terezíně. Nakonec jsem tam nekandidoval sám (město neprodalo byt a psát si někam bydliště fejkově se mi zdá velmi špatně), ale myslím, že se dost povedlo aktivizovat místní příznivce, dát podporu uskupení Změna pro Terezín a přesvědčit lidi, že otevření radnice je zásadní. A povedlo se: pracujeme teď spolu s Ondrou Profantem jak na analýze toho jak vlastně IT města vypadá, tak hlavně na tom, jak potom jeho data otevřít.
(a není to úplně nevýrazný problém - město má sice nějakých 2 914 obyvatel, ale skrze památky do něj teče mnoho a mnoho peněz)

Co chci dělat?
Chci kandidovat na dvouciferné místo na kandidátce, protože si myslím, že čelní místa by měli mít lidi, který mají hodně odpirátěno. Zároveň mám dojem, že můžu přispět ke kampani nějaké věci a případně i pak v práci v Bruselu. Myslím taky, že bude třeba hodně dobře propojit Brusel a Česko a to by mi myslím taky mohlo jít.

Co chci od Evropy?
Myslím, že EU je tady od toho aby řešila jednotně všechny ty věci, které se na úrovni národních států řešit nedají. EU by měla podle mě dělat o kus méně věcí než teď, za to pořádně. Ty klíčové aspekty vidím v:
a) jednotném digitálním trhu
b) jednotné diplomacii, včetně ekonomické (tady vidím masivní selhání)
c) Frontex, společné řešení uprchlických krizí které přijdou a hlavně jejich předcházení

V době vzestupu autoritářských režimů, které se navíc mohou mocně opřít o data, biometrické údaje a nejnovější sledovací nástroje považuji Evropu za zásadní ostrov pozitivní deviace - který postupně ztrácíme vůči autoritářským klukům a holkám, pro který je hlavní krev a půda. A to mi fakt vadí.

Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Litoměřicko“