MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 5

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

Vážené místní forum,
tímto zahajuji rozpravu primární volby na Pirátskou část koaliční kandidáty do zastupitelstva na MČ Praha 5. Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná pro volbu lídra (1. pirátské místo) a čelo kandidátky (2. - 5. pirátské místo) i zbytek pirátské části kandidátky kandidátky, prosím kandidáty aby ve své kandidátské řeči uvedli do kterých z těchto voleb se hlásí. Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením na návrh PMS.

Dohodu s koaličním partnerem (SNOP 5) PMS vyjednalo následujícím způsobem - Piráti mají na kandidátce 1., 3., 6., 8. a dále všechna sudá čísla. V těchto primárkách se volí pouze pirátská část kandidátky, kandidáti SNOPu se představí ve zvláštním vlákně.


Lídr byl zvolen.
Hlasování o čelu začne 30. 5. 2018
Na zbytek kandidátky se dá stále hlásit.


Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se do volby přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde, pokud s tím budete mít problémy kontaktujte mě na michal.jokes@pirati.cz a poradím vám (případně vám profil i vytvořím když mi pošlete text a fotku).

První kolo bude zahájeno 3. 5. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Následovat bude případné druhé kolo volby lídra, 1. kolo volby čela, případné 2. kolo volby čela a případně zbytek kandidátky.

Kandidáti na lídra:
Kandidáti na čelo:
Kandidáti na zbytek:
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj. Hlásím se na 1. místo kandidátní listiny Pirátů pro volby do zastupitelstva m.č. Praha 5.

Jsem členem Pirátů od července 2014, původně v Praze 6. Od podzimu 2016, t.j. návratu ze zahraničního pracovního angažmá věnuji Pirátům postupně víc a víc času a energie. Šlo hlavně o ustavení místního sdružení v Praze 5, v zimě 2017 převzetí role garanta programového bodu vzdělávání a věda a následné zapojení do sněmovní kampaně 2017. Od podzimu 2017 jsem také členem předsednictva Krajského sdružení Praha a s vyhlídkou na komunální volby na podzim 2018 zařizuji například vzdělávání našich kandidátů ve věcech územního plánování, zákonného rámce fungování Prahy a městských částí, práce s veřejnými rozpočty atd.

Mé priority pro působení v Zastupitelstvu a/nebo Radě městské části jsou:
- průhledné fungování úřadu a radnice vůbec, poskytování úplných informací a rozvoj zapojení občanů do rozvoje vize městské části v rámci Prahy - tedy skutečná participace - a aktivní eliminace konfliktu zájmů u radních a zastupitelů
- rozpočtová a systémová podpora škol, podpora komunitního zapojení do aktivit škol a rozvoj škol na území MČ vůbec
- investice do komunitního života jednotlivých lokalit městské části v souladu s multicentrickou vizí Prahy
Společně s týmem, který se na naší kandidátní listině sejde, chci také prosazovat:
- zajištění provázání nové výstavby s investicemi do infrastruktury a zohlednění dopadů na městské podmínky k životu - hluk, zimní smog, letní tepelné emise a podobně
- průhledné nakládání s obecním majetkem a jeho zapojení (bytové a nebytové prostory) v řešení sociální problematiky stárnoucí populace a jiných dlouhodobých úkolů
- aktivní účast na řešení celopražských témat jako je doprava a parkování v zájmu obyvatel Prahy 5 a v součinnosti s ostatními městskými částmi, zejména sousedícími a dalšími v jihozápadním kvadrantu metropole
Zastávám zachování současných hranic výstavby na okrajích přírodních celků jako jsou Prokopské a Dalejské údolí, Cibulka, Motol, Vidoule a další. Zastávám zachování maximální ochrany architektonických celků typu starého Barrandova, Smíchovského nábřeží, na Malvazinkách, na Farkáni a jinde. Výstavba by měla zachovávat ráz čtvrti a rozsáhlejší výstavba (v brownfieldech na Smíchově a na Lihovaru nebo třeba mezi Barrandovem a Holyní/Slivencem) podle mě musí průběžně plnit cíle budování občanské vybavenosti a dostatečné kapacitních sítí.

Praha 5 se svými 83 000 obyvateli je v Praze mezi nejlidnatějšími a pracuje s jedním s největších rozpočtů. Na našem území působí opravdu velký počet občanských sdružení, které se snaží hájit zájmy jednotlivých komunit a dělat jakýsi občanský dohled nad územním rozvojem a hospodařením městské části. Napočítali jsme jich přes padesát, některé jsou takzvaně apolitické, v jiných jsou aktivní hlavně členové různých stran. Přesto se nedá říci, že by radnice byla nějak příkladně funkční. Nelze nevidět, že:
- vlastně nikdo nemůže za skládku v Motole, (1) která se v letech 2006-2014 rozrostla o 1,3 milionu kubíků materiálu (včetně stavebního odpadu), (2) jejíž provozovatel zaplatil městské části v letech 2006-2014 na nájmu 800,- Kč (osm set korun), a přitom si podle obvyklých ceníků mohl za skládkování zmíněného přijít minimálně na 0,5 miliardy korun, (3) jejíž sanace bude podle nedávné studie stát (koho jiného než veřejné rozpočty) mezi 0,5 a 1,5 miliardou Kč;
- koalice navzdory dřívějším usnesením pumpuje peníze do firmy Vzdělávací a informační centrum o.p.s., když platí jak provoz tak deklarovanou samostatnou výdělečnou činnost VIC, převedla na ni půl milionu aktiv ke smazání starého dluhu za dotační podvod (vykazování nerealizovaných vzdělávacích akcí do projektu z evropských fondů) a brání člence správní rady v přístupu k informacím o fungování a účetnictví podle zákona (nakonec došlo ke změně správní rady, tak uvidíme, jestli se věci zlepší);
- se i přes streamování jednání zastupitelstva brání pořizování záznamů, jakkoli existují příklady dobré praxe;
- její stavební úřad prosazuje zájmy stavebníků/developerů proti zájmům občanů a podle všech signálů i zákona (připomeňme podporu legalizace černé stavby v ulici Pod Ateliéry nebo neustále nastavovanou kanalizaci v zóně nové výstavby barrandovských "kaskád" (Finep) a "výhledů" (Ekospol)), přičemž zaměstnává některé neslavně proslulé lidi včetně čerstvého přírůstku pana Kábrta
- její výbor územního rozvoje považuje za zbytečné se zaobírat tím, jestli mají sami občané nějaké připomínky k Metropolitnímu plánu (po mnoha měsících o něm včera radnice pouze informovala) a odmítl byť sběr podnětů na způsob m.č. Praha 6 (viz zde)
- nemá rozpočet městské části mnoho společného s realitou a v kapitole investice je typicky naplněný z 15-20%
Příznivci beletrie se mohou začíst i do programového prohlášení stávající Rady a porovnáním s realitou přijdou na další "bolístky"... třeba závazek vyrovnaných rozpočtů.

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Uživatelský avatar
Petr.Kricensky
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 37
Registrován: 18 lis 2010, 20:29
Profese: elektrikář - technik
Bydliště: Plzeňská 470 , Praha 5
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Petr.Kricensky »

EDIT:

Ahoj hlásím se na 10. místo kandidátky kandidátky. Profil jsem si udělal,

K Pirátům jsem vstoupil před sedmi lety, Důvodem byla všeobecná naštvanost a korupce ve státě. Nechci do voleb na magistrát, ale zajímá mě Praha 5, hlavně oblast bezpečnosti. Dle mého názoru k bezpečnosti patří i pořádek a dobré sousedské vztah a kultura na lokální úrovni. Dále chci podporovat lídra a ostatní kandidáty. Nebudu zde dělat sáhodlouhé odstavce, jako technik spíš kreslím. Dokážu se na problém podívat i z jiné strany očima technika noebo hospodského. V mém věku mě nikdo neopije rohlíkem.

Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kricensky za příspěvek:
Daniel.Mazur
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj všem,
hlásím se na čelo kandidátky,ideálně 3.místo. Žijí na Praze 5 již 7let a pirátkou jsem 3roky.
Jiz několik let sleduji dění na naši radnici a to ještě za pana Jančíka a jsme jedna z nejhorších netrasparetních městských části v Praze.
Proč vstupují do politiky a co se mi nelíbí na naši městské části?
Říká se,že politika není pro ženy. Nesouhlasím. Pokud zvládnete být přítelkyní, manželkou, milenkou, tetou, kamarádkou, věnovat se politice a sledovat dění kolem sebe je mnohem jednoduší. No a pokud Vám vadí, že městská část nevzkvéta tak se věci pohonu sami. Naše radnice pracuje velmi nevýkoně. Zasedání jednou za měsíc a nyní dokonce jednou za dva měsíce jsou dlouhá a zbytečná. Zastupitelé jsou do dlouhé noci na radnici a často schválí věci,kterým nerozumí a ani nevědí co schvaluji. Toto je vizitka pana starosty a jedna z malá neefektivních věcí,které vyžadují změnu. Zastupitelstvo se musí setkávat minimálně 1za 14dni, v odpoledních hodinách,tak aby se zvýšila účast občanů ale i zastupielů. Je třeba se pracovat efetivně, otevřené a transparentně. Příkladem jsou EcoMotol skládka, problémy s financováním rekonstrukce dětských hřišť, která jsou netrasparetni. Objednávky bezpečností agentury o jejichž výsledcích se dá pochybovat a vína, která si radnice kupuje na ples.
Naše Praha 5 je obklopena jeřáby a zelené plochy se ničí, ráda bych se věnovala rozvoji teleně, zasadit stromy mezi Andělem a Smichovským nádražím a Švandovým divadlem. Ke každému stromu připřadit lavičku. Obnovit zeleň v ulicích všude, kde to bude možné. Ze zelených ploch udělat zahrádku s posezením. Na místech,kde se setkávají lidé vybudované kov i gril, k užívání všech.
Rada bych se realizovala i v oblasti zdravotní a sociální. Praha má nejvyšší nárůst občanů starších 65let a proto je třeba se zaměřit na naše obyvatele. Praha 5 nevlastní domov seniorů-je třeba uvažovat o jeho výstavbě a využít na ni pozemek městské části nebo rekonstruovat městskou budovu.
Dále je nutné rozšířit domovy s ošetřovatel školu službou a zapojit agenturu domácí péče.


Věřím,že lichá čísla mi přinesou štěstí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvek:
Daniel.Mazur
Eva ❤️
Uživatelský avatar
Stepan.Rattay
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 67
Registrován: 20 bře 2018, 12:59
Profese: Radní MČ Praha 5
Bydliště: V Cibulkách 358/54
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Stepan.Rattay »

Ahoj,
dovoluji se přihlásit na 6. místo kandidátky. Narodil jsem se v Praze, studoval jsem tu, pracuji zde a se svou rodinou zde žiji v Košířích. K dnešnímu dni vykonávám mandát zastupitele a funkci místostarosty v obci Sv. Jan pod Skalou. Před 4 lety jsem kandidoval s představou, že lze své nejbližší okolí a prostředí prostřednictvím svého aktivního zapojení na komunální úrovni změnit, že je možné s lidmi spolupracovat a zapojovat je do rozhodování o veřejných záležitostech. Nyní vím, že tomu tak lze na malé samosprávě a jsem přesvědčen, že tomu tak lze i na městské části, byť se jedná o jeden z posledních klientelismem a neprůhledností poznamenaných ostrovů v Praze. Zavádění principů otevřené radnice, prosazování vyšší hospodárnosti a odpovědnosti lze efektivně vykonávat jak z pozice hlídacího psa v opozici nebo ještě lépe jako silný partner, který participuje na vedení samosprávy. Od začátku se účastním schůzí místního sdružení a sleduji, jak postupně vzniká silný tým.

Piráti si zaslouží silnější zastoupení v zastupitelstvu na Praze 5.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Rattay za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Daniel.Mazur

Štěpán Rattay

zastupitel MČ Praha 5
předseda Kontrolního výboru

DALIBORMULLER
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 02 kvě 2018, 17:34
Profese: koordinátor technické asistence
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od DALIBORMULLER »

PROFIL KANDIDÁTA

Dalibor Müller (* 5. srpna 1969) je členem MS Praha 5 Pirátské strany. Dalibor pochází z města Beroun a cca 25 let žije v Praze.

Vystudoval gymnázium a vyšší odbornou školu cestovního ruchu.

V současnosti pracuje jako koordinátor technické asistence ve společnosti poskytující servis klientům zahraničních pojišťoven. Mluví anglicky, německy.
Ve volném čase sportuje - lezecká stěna, plaváni, lyže, kolečkové lyže. Další hobby je hudba (psaní písní pro amatérské filmy). Má zájem o historii a politiku, zejména zahraniční politiku.
1. Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
2. Konkrétní programové dotazy pro zajímavost: a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU? b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely? c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3. Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
4. Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
5. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
6. Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
7. Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
8. Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

ad1 - Ano

ad2 - Ano

a - Ano, cítím se jako Čech a Evropan. Budoucnost ČR vidím rozhodně v rámci EU. Zaroveň by naše země se měla aktivněji podílet na řešení problémů, které unie má.

b - Ano, pro léčebné a rekreační účely.

c - Ano.

ad3 - O Pirátech vím zhruba dva roky.

ad4 - Jsem dlouhodobým voličem pravicových stran.
ad5 - Nebyl.

ad6 - Po volbách do Poslanecké sněmovny na podzim roku 2017 jsem byl na Setkáních s Piráty v restauraci Sklep. Přesvědčil mě způsob, jakým Piráti komunikují s veřejností. To bylo, přestože dění na domácí politické scéně sleduji dlouho a často, pro mě příjemnou novinkou. Dále mě přesvědčil přátelský a nadšený duch na setkáních. A rozhoupal jsem se k rozhodnutí konečně něco dělat - řekl jsem si, že právě s těmito lidmi chci dělat.

ad7 - Na úrovni městské části, potažmo celostátní (souvisí s mým zájmem o témata zahraniční politiky). Pomoci chci s programem, organizační, administrativními pracemi, medializací, rozdáváním volebních materiálů. Aktuálně se podílím na rozpracování témat do kampaně pro komunální volby (Doprava, Otevřená radnice).
ad8 - Ano. Nyní kandiduji do zastupitelstva Městské části Prahy 5
Tito uživatelé poděkovali autorovi DALIBORMULLER za příspěvek:
Daniel.Mazur
DALIBORMULLER
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 02 kvě 2018, 17:34
Profese: koordinátor technické asistence
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od DALIBORMULLER »

Dalibor Müller (* 5. srpna 1969) je členem MS Praha 5 Pirátské strany. Dalibor pochází z města Beroun a cca 25 let žije v Praze.
Vystudoval gymnázium a vyšší odbornou školu cestovního ruchu.
V současnosti pracuje jako koordinátor technické asistence ve společnosti poskytující servis klientům zahraničních pojišťoven. Mluví anglicky, německy.
Ve volném čase sportuje - lezecká stěna, plaváni, lyže, kolečkové lyže. Další hobby je hudba (psaní písní pro amatérské filmy). Má zájem o historii a politiku, zejména zahraniční politiku.

2. Konkrétní programové dotazy pro zajímavost: a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU? b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely? c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3. Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
4. Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
5. Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
6. Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
7. Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
8. Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
ad1 - Ano
ad2 - Ano
a - Ano, cítím se jako Čech a Evropan. Budoucnost ČR vidím rozhodně v rámci EU. Zaroveň by naše země se měla aktivněji podílet na řešení problémů, které unie má.
b - Ano, pro léčebné a rekreační účely.
c - Ano.
ad3 - O Pirátech vím zhruba dva roky.
ad4 - Jsem dlouhodobým voličem pravicových stran.
ad5 - Nebyl.
ad6 - Po volbách do Poslanecké sněmovny na podzim roku 2017 jsem byl na Setkáních s Piráty v restauraci Sklep. Přesvědčil mě způsob, jakým Piráti komunikují s veřejností. To bylo, přestože dění na domácí politické scéně sleduji dlouho a často, pro mě příjemnou novinkou. Dále mě přesvědčil přátelský a nadšený duch na setkáních. A rozhoupal jsem se k rozhodnutí konečně něco dělat - řekl jsem si, že právě s těmito lidmi chci dělat.
ad7 - Na úrovni městské části, potažmo celostátní (souvisí s mým zájmem o témata zahraniční politiky). Pomoci chci s programem, organizační, administrativními pracemi, medializací, rozdáváním volebních materiálů. Aktuálně se podílím na rozpracování témat do kampaně pro komunální volby (Doprava, Otevřená radnice).
ad8 - Ano. Nyní kandiduji do zastupitelstva Městské části Prahy 5
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Adam.Rut »

Ahoj, hlásím se na kandidátku, ideálně 8. celkové místo (4. Pirátské). Nejsem členem Pirátů, jsem jejich příznivcem. Členem jiné politické strany jsem nebyl. Tématům, která Piráti řeší, se věnuji profesně i ve volném čase, pirátský program proto pro mě není žádná novinka. V Otevřené společnosti (jedna z garantských organizací Rekonstrukce státu) se zabývám právem na informace (zejména Infozákonem a registrem smluv, součástí naší činnosti je občanská poradna, soutěž Otevřeno x Zavřeno, příprava analýz, odborné články k tématu, komentování připravované legislativy). V té souvislosti mě velmi těší, že Piráti všechna tato témata nejen podporují, ale i aktivně prosazují. Potěšilo mě také, že se snad všichni poslanci Pirátů přihlásili k dodržování demokratických mantinelů spočívající v důsledné dělbě moci i veřejnoprávních médiích bez politických tlaků. Moje přihlášení se na kandidátku je tedy logickým důsledkem výše popsaného.

Je mi za dva dny 32, mám 2 děti se svou ženou a bydlím na Praze 5 ve vlastním bytě. Vystudoval jsem divadelní režii, studuji práva na PFUK.

Na Praze 5 jsem se angažoval zejména v tzv. kauze ruského kola, kdy se jeho stavbu podařilo na základě zájmu veřejnosti zastavit.

Dění na Praze 5 sleduji, chodím na zastupitelstva, čtu zápisy i místní periodikum. Tematicky by mě těšilo navázat na Praze 5 na to, co dělám profesně, tedy mě zajímá téma otevřené radnice, účasti veřejnosti na rozhodování, fungování radničního tisku i efektivita a transparentnost hospodaření. Myslím, že díky své profesi i škole, kterou studuji, dokážu formulovat a navrhovat zcela konkrétní opatření i pro ně dojednávat podporu. Volby do místního zastupitelstva vidím jako velkou a ideální šanci, jak se ještě víc zapojit do veřejného života v místě, kde žiji, a pokusit se ho pozitivně ovlivnit.
DALIBORMULLER
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 02 kvě 2018, 17:34
Profese: koordinátor technické asistence
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od DALIBORMULLER »

O Piráty se zajímám intenzivně několik měsíců, zprvu jako registrovaný příznivec. Jsem členem MS Praha 5, a v jeho rámci členem pracovních skupin DOPRAVA a OTEVŘENÁ SPOLEČNOST. V oblasti dopravy se chci zaměřit na to, aby hustota automobilového provozu nebyla tolik hustá (např. více záchytných parkovišť). Aby město patřilo spíše lidem, než autům.
V komunální politice mě nejvíce oslovuje téma OTEVŘENÉ RADNICE. Vidím v něm téma přesahující do všech činností radnice. Dostat radnici blíže k lidem v duchu idey transparentnosti.
Spolu s tím vidím jako nezbytné hledat efektivní formy komunikace s veřejností. Když už námi vedená radnice bude pracovat s otevřenými kartami, je nutné o tom veřejnost informovat a získat ji na svou stranu. Možná zpočátku bude odezva občanů malá nebo nulová. Ale to nás nesmí odradit Jsem založením optimista a trochu i idealista. Věřím, že bez idealismu dělat nové věci nelze. Chci se podílet na tom, aby radnice Prahy 5 nejen fungovala, ale byla jedna z nejlépe fungujících v Praze.
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: MF P5 1/2018 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 5 (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes »

bylo vyhlášeno 1. kolo volby čela
stále se lze hlásit ke kandidatuře na zbytek kandidátky
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 5“