NOMINACE: Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět

Souhlasím s nominací Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

ANO

11
92%

NE

1
8%

ZDRŽUJI SE

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 12 - Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

NOMINACE: Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Vážení,

dovoluji si založit nominační vlákno pro @Ondrej.Rucka Bo právník se v týmu vždy hodí. :)
Na Ondrovi se mi líbí, že se nebojí veřejně projevit svůj názor, a to s vtipem, ironií a zároveň trefným vystižením situace. Má smysl pro fair-play. A byť jeho práce v komisi bezpečnosti a prevence kriminality není jednoduchá, protože být předsedou komise, kde má opozice menšinu a to je vždy těžký úděl, zvládá ji vést.

Prosím, aby vyjádřil, zda souhlasí s nominací, pokud ano, tak ať nalinkuje svůj profil a předloží nominační řeč.

Pro všechny nominované, tedy i pro Ondru, mám otázky, které bych poprosila zodpovědět. Otázky jsou namixovány tak, aby daly prostor pro vyjádření svých potřeb a vizí, ale zároveň aby odpovědi poskytly reflexi nejen nominantovi, ale také ostatním členům týmu a dohromady s dalšími nominacemi pomohly poskládat obrázek fungování Pirátů z Jihu. Není třeba dlouhých románů (já vím, to říká ta pravá), důležité jsou upřímné odpovědi od srdce.

  1. Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?
  2. Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru?
  3. Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec?
  4. Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo?
  5. Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun?
  6. Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a?
  7. Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování?
  8. Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou?
  9. Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času?
  10. Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 2):
Michal.Najvarek, Ondrej.Rucka
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: NOMINACE: Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Ahoj, děkuji za nominaci a přijímám. Širší vyjádření a náležitosti brzy doplním.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Rucka za příspěvek:
Pavlina.Polaskova
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: NOMINACE: Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Ahoj posádko,
ještě jednou Vám chci poděkovat za projevenou důvěru a potvrzuji, že stojím o kandidaturu na čele kandidátky pro obvod Ostrava-Jih. Nejprve mi prosím dovolte předložit krátkou kandidátskou řeč v klasickém formátu.

Můj důvod ke kandidatuře je asi ten nejjednodušší ze všech, bydlím tady na Jihu v podstatě celý svůj život, vyrostl jsem tu já i moje manželka, z porodnice jsme si tady přivezli naši Sofinku, která tady vyrůstá a chodí do školy. Proto chci přispět svou trochou k tomu, aby se nám tady všem jižanům žilo dobře. Nemůžu poskytnout žádný nový univerzální recept na problémy obvodu, můžu však nabídnout své zkušenosti z politické práce v komisích, výborech, v zastupitelstvu kraje, ale hlavně nabízím svou osobní integritu, o které jste si snad za uplynulé roky udělali představu sami (i když sám vím, že je vždy co zlepšovat). Prakticky bych se chtěl zaměřit v souladu se svou nynější prací z velké části na bezpečnostní otázky, a to nejen v otázce kriminality, ale i v širších souvislostech bezpečnosti občanů, např. v podobě spolupráce s hasiči, civilní ochranou obyvatelstva apod. S tématem také u nás úzce souvisí problematika ubytoven a zneužívání návykových látek, které jsou asi jedním z problémů, který občané Jihu vnímají nejkritičtěji. Nevěřím však v represi, ale v trpělivou sociální práci, nechci, aby Jih problémy odsouval někam jinam k někomu jinému, ale skutečně je pomáhal řešit. Kromě toho chci samozřejmě využít svých zkušeností právníka pro podporu ostatních členů týmu, protože valná část problémů v politice se úzce dotýká práva a možností, které politikům a veřejné správě dávají nebo naopak omezují zákony.

Práci v kampani chci koncentrovat hlavně pro náš obvod, proto jsem odmítl i kandidaturu do čela kandidátky na magistrát, zároveň jsem v případě úspěchu ve volbách a v koaličním vyjednávání připraven věnovat se práci v komunálu na plný úvazek, tzn. i včetně opuštění svého občanského zaměstnání. Svůj úmysl udělat pro občany kus práce myslím vážně a doufám, že mě v tomto úsilí podpoříte.

Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: NOMINACE: Ondřeje Ručky na čelo kandidátky OSTRAVA-JIH

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Proč ses rozhodl/a přijmout nominaci?

Chci pomáhat při práci na tom, aby se na Jihu dobře žilo.

Co se tobě konkrétně povedlo navrhnout/prosadit/udělat, pokud jsi k tomu měl/a prostor jako zastupitel/ka nebo člen/členka komise či výboru?

Při práci v Komisi proti kriminalitě se mi podařilo navázat vztahy i s Hasičským záchranným sborem MSK, ty bych chtěl udržet a třeba i rozšířit, už jen proto, že do kompetence HZS MSK spadá i civilní ochrana obyvatelstva.

Co si naopak myslíš, že tys sám/sama mohl/a udělat lépe nebo nedělat vůbec?

Konstruktivní sebekritika mi nikdy moc nešla, ale měl bych lépe dodržovat termíny a více stíhat cally :-)

Co se povedlo celému týmu a kde to naopak zaskřípalo?

Myslím, že si tým na Jihu vedl dobře, snad jen někdy Pavlína bývá příliš přísná a nekompromisní :-)

Co ses za ty tři a půl roku naučil/a? Kde vnímáš největší osobní posun?

Největší obavu jsem měl z toho, když jsem měl začít výkon funkce předsedy Komise proti kriminalitě, protože tady bylo potřeba jednat aktivně a nešlo vše jen třeba vysedět pouhou účastí. Myslím, že se mi povedlo tu funkci uchopit, být v ní aktivní, v komisi řešit a nastolovat nová témata, ačkoliv situaci celé dva roky komplikoval COVID-19. Díky tomu si zas o trochu více věřím.

Máš nějakou konkrétní vizi, co bys na Jihu změnil/a?

Sociální práce a prevence u problematických jevů jako jsou ubytovny a zneužívání návykových látek musí převažovat nad represí a odsouváním problémů. Taky si myslím, že bychom mohli zkusit nalákat mladé ukrajinské rodiny s dětmi, abychom na Jih zas vnesli trochu života navíc.

Jak si představuješ práci zastupitelského klubu (místního týmu) v následujícím volebním období? Co bys pochválil/a, změnil/a na dosavadním fungování?

Za mě celkem ok, snad jen callů by mohlo být méně :-)

Pokud by Piráti vyjednali koalici, jak by podle tebe měla vypadat komunikace s členskou základnou?

Je to težká disciplína, je ale potřeba udržovat tok informací nahoru i dolů co nejživější a nejeaktuálnější, aby nedocházelo ke zbytečným nedorozuměním a třenicím.

Budeš mít čas a budeš ochotný/á věnovat se práci na Jihu? Kolik jsi ochoten/ochotna obětovat času?

Jsem připraven odejít ze svého současného zaměstnání, jestliže to bude zapotřebí.

Napiš první věc, která tě napadne po zmínce Ostrava-Jih 😊 (otázka na odlehčenou)

Domov

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Ostravsko“