Podpora nominace Viktorie Vidlákové na pozici lídryně kandidátní listiny pro komunální volby 2022 v Třebíči

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Třebíčsko

Odpovědět

Podporuji nominaci Viktorie Vidlákové na pozici lídryně pro komunální volby v Třebíči pro rok 2022

Ano

6
55%

Ne

4
36%

Zdržuji se

1
9%
 
Celkem hlasujících: 11 - Celkem hlasů: 11

Uživatelský avatar
Viktorie.Vidlakova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2019, 14:04
Profese: Studentka FM VŠE
Bydliště: Hvězdoňovice
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Podpora nominace Viktorie Vidlákové na pozici lídryně kandidátní listiny pro komunální volby 2022 v Třebíči

Příspěvek od Viktorie.Vidlakova »

Vážené místní fórum,

chtěla bych Vás požádat o podporu mé nominace na post lídryně kandidátské listiny pro komunální volby 2022 v Třebíči.

V této chvíli zastávám funkci zastupitelky v obci Hvězdoňovice. Do zastupitelstva obce jsem poprvé kandidovala v roce 2018 jako nezávislá kandidátka. Avšak už v té chvíli jsem koketovala s myšlenkou, že se stanu Pirátkou. A tou jsem se v roce 2019 stala.

Jsem předsedkyní Finančního výboru zastupitelstva obce Hvězdoňovice a také jsem členkou Kontrolní komise svazku obcí zásobování vodou se sídlem v Okříškách. Na pozemcích obce Hvězdoňovice se nachází zásoba podzemní vody, která zásobuje okolní vesnice včetně Okříšek a části Přibyslavic. V posledních letech byly vynaloženy značné finanční prostředky na další průzkumy a nové vrty. Vše však komplikují složité vlastnické podíly jednotlivých pozemků v okolí vrtů. Jedním z úspěchů považuji, že se obci povedlo tyto pozemky odkoupit a pozemky sjednotit.

Také se nám podařilo zrekonstruovat autobusovou zastávku tak, aby splňovala všechny potřebné normy. Pro malou obec, to byla značná finanční zátěž, ale podařilo se nám čerpat dotaci Nadace ČEZ. Jedná se o jeden z projektů, který vede ke zvelebení naší obce. Mezi další projekty stojí za zmínku obnova dětského hřiště, dostavba technické budovy na návsi nebo přístřešek na tříděný odpad.

Prozatím posledním projektem je kanalizace. Jedná se o dlouhodobě řešený problém. Naším záměrem bylo zachování podoby vesnice bez zbytečného kopání. Byla zde snaha o domácí čističky odpadů. Avšak bohužel, kopání se nevyhneme. Na podzim letošního roku nechalo zastupitelstvo vytvořit projekt na výstavbu kanalizace.

Kromě práce je u nás i zábava. Od roku 2018 jsme začali pořádat Den dětí. Tato akce u nás nebývala zvykem, ale stala se u nás velice oblíbenou. Také pořádáme další akce jako Tradiční pálení čarodějnic, Posezení pod májkou, ples a další akce, kde se sejdou obyvatelé obce a užívají si náš (ne zrovna velký) kolektiv. Většina akcí probíhá ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů.

Proč chci však kandidovat do zastupitelstva Třebíče? V Třebíči jsem se narodila a mám k tomuto městu opravdu vřelý vztah. Také zde trávím hodně času. V rámci Pirátské strany se spíše pohybuji v Třebíči jak ve Hvězdoňovicích. Také se v naší obci těžko aplikují Pirátské návrhy a jedná se o místo, kde se spíše daří tradičnímu chodu obce (tak jak to fungovalo již za dob mých prarodičů).

Co můžu nabídnout? Jsem studentkou fakulty managementu VŠE, takže mám znalosti z oblasti managementu, ale také ekonomie a dalších ekonomických oborů. V posledním roce se zajímám o udržitelnost. Je to dnes velmi palčivé téma, které se dotýká mnohých segmentů (od životního prostředí, přes dopravu až po nakládání s odpady). Také se zajímám o koncept udržitelných měst, tzv. SMART CITY. Město Třebíč se opravdu snaží tento koncept naplňovat, ale ne vždy zrovna šťastně. Přála bych si, aby tento koncept pokračoval a ráda bych se zasadila o další změny v tomto směru. Dále bych se ráda zaměřila na participaci s občany, sociální bydlení, transparentní radnici, více zeleně a v neposlední řadě též na živé a otevřené město. Město, kde budou žít spokojení občané a návštěvníci se do něj budou rádi vracet!

To je z mé strany vše. Za vaše případné dotazy budu ráda.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktorie.Vidlakova za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Pokorna, Eva.Novakova, Roman.Pasek

členka MS Třebíčsko
místostarostka obce Hvězdoňovice

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Třebíčsko“