práce koordinátora LiK

Moderátor: Odbor - personalni

Helena.Vondrakova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka LiK
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 02 kvě 2019, 23:16

Duben 2019
KoDo 1

V dubnu nastoupila naše nová správkyně Pixelu a sešly jsme se na místě hned z kraje, abychom si vysvětlily co a jak. Další schůzka se věnovala Piroplácení a mám v plánu zaučit ji v co nejvíce věcech tak, aby mě nepotřebovala. Taky jsme se dohodly, kdo tam bude kdy sedět a vypadá to, že se nám dokonce podaří mít pravidelně otevřeno, což si myslím, že se bude před volbama náramně hodit.
V dubnu pokračují přípravy na volby do EP. Musím se trochu usmívat, když si vzpomenu, že první informace od volební manažerky byla, ať za peníze vyhrazené na kampaň do EP nakoupíme outdoor reklamu a zbytek se postará centrála. Říkám si, že je dobře, že jsme neposlechli, ale to je téma do jiného týmu a jdeme na něco zajímavějšího.
Rozhodli jsme se, že umístíme do měst paletový nábytek a sehnala jsem palety. Spolu s tím řeším zábory a není to teda vůbec sranda, protože se s tím tady nikdo nikdy nesetkal a není zkrátka jasné, jaký papír k vyplnění je ten nejvhodnější. Už aby byly ty digitální úřady. V takovém Liberci totiž, krajském městě, chápejme, se musí každý papír doručit osobně na podatelnu a když se pak člověk doví, že papír je blbý a je potřeba jiný, musí se tam jít znovu.
No a máme to zkrátka všechno hezky naplánované a poslala jsem harmonogram všem členům a příznivcům a říkali, že to máme hezky naplánované a doufám, že se nám plán podaří naplnit. Mám k ruce Renatu, která historicky dělala kampaň tuším pro Topku a má spoustu nápadů s tím, že některé jsou fakt dobré :-) Vymyslela třeba, že se infiltrujeme na výstavu Dům a zahrada v Liberci, kde se za 4 dny protočí 17 tis. lidí a já jsem k tomu vymyslela, že tam bude skákací loď a dílničky pro děti a hodně času v dubnu jsme strávily plánováním výstavy. Udělala jsem doodle formulář, aby se mohli hlásit dobrovolníci je stánku a doufám, že se mi to podaří naplnit.
Máme za sebou ostrý start kampaně, který dělala Káča a den na to, 30.4. se zapíše do dějin jako můj koordinátorský vrchol, páč jsem organizovala v LIberci 3 téměř paralelní akce. V pět začínal guláš a v šest debata kandidátů s Ivanem a paralelní Čarodějnice. Všechno se za vydatné pomoci dobrovolníků skvěle povedlo a nutno přiznat, že čarodějnice byla první venkovní akce, kterou se mi podařilo udělat bez toho aniž bych zapojila manžela a všechny děti a to vidím jako svůj velký úspěch. Za zmínku stojí skvělá historka s "paní, co nám půjčila koště". Vzhledem k tomu, že akce byla v areálu zbořené továrny v centru města, byl tam docela bordel a abychom zametli střepy, odchytla Renata nějakou paní, co tam venčila psa, a nějaký kouzlem ji přiměla jít domů a přinést nám koště. Paní se pak za tmy vrátila pro to koště a opéct si špekáčeka a byla úplně bokem z toho, když tam viděla Ivana. Využila jsem příležitosti a jala se je seznámit a když ji Ivan potřásl rukou málem to chudák se starší paní seklo :-)
Taky bylo KF, tentokrát v České Lípě. Udělali jsme to společně pro náš a Ústecký kraj a myslím, že se to povedlo. Resp. lidí bylo tak akorát a všem stačilo, že je tam narozdíl od posledního KF ve Varšavě teplo a jídlo :-D To je vlastně návod na spokojenost, který praktikují různé diktátorské režimy a jak vidno, osvědčuje se u všech lidí bez rozdílu. Nově jsme měli dětský koutek, který byl hojně obsazen, takže v tom budeme určitě pokračovat. Jako obvykle jsme pozvali novináře a nikdo nepřišel, ale už máme nově Michala a vypadá to, že se blízká na lepší zítřky a má v plánu se nám věnovat. Mluvil dokonce o tom, že budeme výlohou celé republiky a že na nás ukáže všem, jak se to má dělat :-D
Guláš pořád jede. Bojujeme s nedostatkem financí a napadlo nás využít potravinovou banku stejně, jako to dělají Piráti v Praze. Jaké překvapení však bylo, když přišla zamítavá odpověď. Postup bude ten, že se zeptám banky v Praze, co děláme jinak, či co udělat jinak, ale vzhledem k tomu, že to nesouvisí s volbama mám to na TO DO listu úplně dole a bude vlastně zázrak, když se k tomu dostanu před volbama. Rozhodli jsme se uvařit něco jiného a velmi mě potěšilo, že pórkový krém Vichyssoise, který jsem mimochodem vařila v Prostřeno a stolující nad ním ohrnovali nos, všem bezdomovcům bezvýhradně chutnal a když jsem přijela sbalit stan, nezbyla na mě ani kapka :-)
Také pořád proplácím, mumbluju, píšu lidem z nalodění, komunikuju a píšu zprávy členům a zvlášť příznivcům. Newsletter příznivclm teď předvolbama chodí každý 2. týden a možná bude chodit i každý týden.
Opět jsem měla snahu vykazovat práci v Redmine, abych si na konec výkazu mohla vždycky napsat kolik hodin to dělá podle Redmine, ale když jsem pak byla zas ve skluzu s vykazováním asi týden, zase jsem se na to vyprdla :-(
Také cítím rezervu v distribuci banerů. Pořád mi jich tady dost leží a smutně kouká. S vědomím, že to není priorita je nechávám ležet, ale musím musím se k nim dokopat a trochu to množství zmenšit. Začnu tím, že si pověsíme ten náš :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova, Katerina.Jinova
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 03 kvě 2019, 09:08

Skvělá práce Helenko. Mám radost. Jsem zvědavá na Pixel po novu, a na to jakou budeme výlohou. V poslední době to nějak škrábe :) Ale možná je to jen stres z voleb :)
Díky za to co děláte moje kodošky .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 2):
Katerina.Jinova, Helena.Vondrakova
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS
Liberecký kraj
členka RV

Helena.Vondrakova
Profese: koordinátorka LiK
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Helena.Vondrakova » 03 čer 2019, 09:07

Květen 2019
KoDo 1

Psaní květnového reportu jsem neskutečně dlouho odkládala, protože tuším, že to bude fakt dlouhé :-)
Beru si na pomoc diář a vidím, že hned z kraje jsou voličské průkazy. Mám radost, že i přesto, že se s Libercem celostátně nepočítalo, podařilo se nám díky iniciativě a energii našeho příznivce vyřizovat voličské průkazy i tady.
Pak jsme opirátili nápad z Tábora a vrhli se na výrobu laviček a lehátek z palet. Z kraje pršelo a pak začalo dokonce sněžit, ale i přes nepřízeň počasí jsme 12 ks nábytku stloukli a za týden pak ještě opatřili texty. Následovalo vyřizování záborů, což se ukázalo být jako docela vyčerpávající, protože nikde nic takového ještě neměli a nevědělo se, který papír se bude vyplňovat a často se pak taky ukázalo, že se vyplnil špatný papír a musel se vyplňovat nový. Taky se ukázalo, že jsou města, která disponují nepsanými pravidly, na což mám ještě v plánu se podívat, ale až někdy později.
V rámci PKS jsme se dohodli, že budeme propagovat naše kluky na 6. a 9. místě a naplánovali celkem 2 tour. Ta první jela po městech, kde eviduji nějaké naloděné příznivce a nebo vzdálené členy. Smyslem bylo potkat se s nimi, obdarovat trikem a balíky Pirlistů a občas se udala i plachta. V sobotu jsme vytáhli naši dodávku, v neděli přijel pirátský autobus. Zastavili jsme, vytáhli stan a bedny, pustili hudbu a roznášeli Pirlisty. Za 2 dny 10 měst a vesnic, 10 záborů či ohlášek.
Následovala výstava Dům a zahrada v Liberci, čili chtěli jsme zkusit něco nového a koupili si na výstavě místo velikosti skákací lodi. Výstava trvala 4 dny a byla potřeba pokrýt 16 směn tak, aby na místě byli vždy 2 lidi a nemuseli tam být od rána do večera. To se opět podařilo a mám z toho velkou radost. Mám - li to shrnout, do kampaně se zapojilo velké množství lidí a dobrovolníků a energie některých z nich mě významně dobíjela. S časem mi připadal čím dál tím méně blbý nápad uspořádat krajský volební štáb a pro tento účel jsme vybrali chatu, kterou provozují naši příznivci, manželé Staňkovi. Těm se nápad velmi líbil a mrzelo je, že letí v úterý před štábem na dovolneou do Afriky. Paní Staňková se pan zmínila, že když se pan Staněk o našem štábu dozvěděl, přemýšlel, že by zrušil dovolenou :-D No světe div se, noc z neděle na pondělí a na chatě se nás sešlo odhadem 15 dospělých a 10 dětí.
Druhou tour plánovala Káča a na mě vyšla jenom závěrečná akce v Jablonci na přehradě. Pak štáb, volby a po volbách proplácení a proplácení, které už se zdá by mohlo být u konce.
Do toho všeho ještě pořád jedou liberecké guláše. Už jsem psala o tom, že nám potravinová banka odmítla spolupráci? Ano a to i přesto, že pražští Piráti s potravinovou bankou spolupracují. Mluví se o tom, že je to proto, že ředitel té liberecké nějakým způsobem peče se starostama, takže to samozřejmě nenecháme jenom tak a přidala jsem si to do TO DO.
Snažila jsem se vše evidovat v Redmine a rozlišovat aktivity, které bych dělala dobrovolnicky tak i tak. Je tam všechno, takže tam je i to, o čem jsem tady nepsala a píše to za květen 179,5 hodin.
Samozřejmě jsem pořád komunikovala. Maily členům KS a 2 newslettery příznivcům. Vždy, kde pošlu někalá NL, přijde pár odpovědí, že se htějí odhlásit z odběru a tentokrát se mi dostal i pozitivní ohlas:
"Vážená paní Heleno, Vaše informace ze 7. 5. t.r. se mi velmi líbily. Jsou dostatečně koncentrované (neukecané), přitažlivé a mj. gramaticky bezchybné! I ten formulář k odběru newslettrů je pěkně a přehledně čitelný."
Tak to jsem držela celý květen v hlavě, že ti tady musím Janinko napsat a že to dám na konec, aby to jako končilo hezky. A nakonec ato ani tak dlouhé nebylo :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Jinova, Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova
Mgr. Helena Vondráková, krajská koordinátorka za LBK, volební výbor, zastupitelka v Pulečným

Katerina.Jinova
Profese: sklář brusič
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Příspěvek od Katerina.Jinova » 03 čer 2019, 09:49

Květen 2019
KoDo2

I když se mi Helenky reporty moc líbí, budu se nadále držet suchého výkazu v bodech... ;)
Květen, to byla samozřejmě hlavně kampaň...

Volby do EP:
- průběžné doplňování kampaně do tabulek v mraku, vkládání info na forum (odkazy na mrak), ukládání důležitých info na mrak (mrak složka pro kampaň)
- dořešení objednávky u Rengla, distribuce na sběrná místa, záloha
- účast na mblech pro kampaň
- účast na tour busem (12.5.), jedna směna na Dům a zahrada (to beru také spíše dobrovolnicky)
- objednání, převzetí dalšího dotisku plakátů A3, distribuce plakátů (výlep, rozdávání mezi dobrovolníky a příznivce)
- příprava a koordinace tour kandidátů po LbK (poslední kampaňový týden, tabulka na mraku) (uprava grafiky, fb eventy, komunikace s dobrovolníky, atd.)
- distribuce PirListů (hezky balíček po balíčku rozdat mezi dobrovolníky - povedlo se, noviny se rozdávaly i na pověstných burzách v Tuhani)
- výroba laviček a lehátek z palet (to považuji spíš za dobrovolnickou záležitost) (výroba, příprava šablon pro nápisy, nápisy, osázení rostlinkami - vlastními přebytky)
- rekapitulace a aktualizace rozpočtu kampaně a uspořádaní do tabulky (jsem ten tabulkový typ :) ) (samozřejmě vše vkládáno průběžně na forum)
- vkládání žádostí o proplacení na piroplacení
- volební štáb (než přijela Hell, tak jsem se ujala organizace)

Dlouhodobá reklama:
- založení hlasování, příprava grafiky

Neckyáda:
- v ŽelBrodě se chystá pirátská neckyáda - brodská posádka je akční a samostatná, přesto jsem jim ráda k dispozici
- objednání tisku plakátů a jejich vyzvednutí
- komunikace s hlavním pořadatelem (Jarmil z ŽelBrodu) a pomocná ruka při přípravách

Pravidelné mumbly PKS s KF LbK:
- příprava programu, rozesílání pozvánek, dělání zápisů

Ostatní:

- příprava záměrů v piroplacení (pro jednotlivá města a jejich akce)
- založení a zapojování se do rozpravy pro veřejnou podporu, koordinace veřejné podpory

A spousta komunikace.... bez té by to nešlo, že ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Jinova za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Helena.Vondrakova

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 209 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova » 03 čer 2019, 10:02

Dobrá práce, holčičky :)
Daniela Weissová
3.místopředsedkyně PKS