Roman Przybyla [přijat]

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Opavské Slezsko

Zamčeno
Roman.Przybyla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 30 říj 2019, 18:37
Profese: projektant
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Roman Przybyla [přijat]

Příspěvek od Roman.Przybyla »

Ahoj,
jmenuji se Roman Przybyla a narodil jsem se roku 1984 v Karviné. Od roku 1990 však bydlím ve městě Krnov, což je malebné město na hranicích s Polskou republikou,
které leží cca 25 km severozápadně od Opavy. Mám vystudovanou vysokou školu, Mendelovu univerzitu v Brně. Profesně se již 10 let zabývám vodou v krajině, a to jak
vodou povodňovou, tak vodou odpadní, a erozí půdy na zemědělských případně lesních pozemcích. V posledně době jsem se také účastnil několika výzkumných projektů
v oblasti klimatických změn a dopadů sucha na krajinu v ČR. Své znalosti jsem také využil jako jeden z členů, kteří vytvořili certifikovanou metodiku, kterou v současné
době využívají Pozemkové úřady při zpracování komplexních pozemkových úprav na území celé ČR. Za svou doposud krátkou profesní kariéru jsem se také účastnil řešení
mnoha studií odtokových poměrů nebo studií návrhů protipovodňových opatření, a to jak na územním celku obce, tak i na větších územích, jako jsou celá povodí nebo
mikroregiony případně svazky obcí. Mám také zkušenosti v oblasti vodohospodářské projekce a vedení správy kanalizace v obcích.

Politicky jsem se ve městě Krnov doposud neangažoval, byl jsem však v roce 2014 obsazen jako odborník do komise pro architekturu a urbanismus rady města Krnova,
kde jsem měl na starosti oblast protipovodňových opatření ve městě Krnov. Dále jsem byl radou města Krnova zvolen do vyjednávací skupiny řešící protipovodňová opatření
ve městě Krnov s Povodím Odry s.p. V této komisi i ve vyjednávací skupině skončila moje účast po volbách v roce 2018.

Jako poslední Vás zřejmě bude zajímat proč jsem si vybral právě Českou pirátskou stranu. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, kterým směrem mě to víc táhne, jestli je to
doleva k sociálním tématům nebo doprava k tématům čistě pravicovým. Nemohl jsem si vybrat. Pak se objevila Česká pirátská strana, která vnesla do naší politické struktury
v ČR svěží vítr, který ukázal, že lze ještě dělat dobrou otevřenou politiku.

Mým primárním cílem je, že bych rád společně s dalšími kolegy založil místní sdružení Pirátů v Krnově, a když bude vůle a dostatek sympatizujících lidí se pokusil sestavit
kandidátku do příštích komunálních voleb v roce 2022.

Pokud bude zájem, tak bych rád dále přispěl v rámci působení v České pirátské straně v oblasti klimatických změn a dopadů sucha v ČR, pomohl prosadit, případně upravit
stávající možnosti jak v ČR zvýšit retenční schopnost území, zapojil bych se rád do oblasti prosazování změn zemědělského hospodaření v krajině, případně předal znalosti,
které usnadní lepší propojení a návaznost územně plánovacích dokumentací s jinými projekty, jako jsou komplexní pozemkové úpravy, územní studie krajiny, případně jiné
projekty na úrovni Plánů dílčích povodí nebo projektů jednotlivých krajů.

Rád odpovím na případné Vaše dotazy.

S pozdravem

Roman Przybyla
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Przybyla za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Korizek, MarianB, anonym81499, Hana.Brnakova
Uživatelský avatar
Pavel.Korizek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 723
Registrován: 26 dub 2009, 14:08
Profese: programátor
Bydliště: Opava
Dal poděkování: 545 poděkování
Dostal poděkování: 424 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Roman Przybyla

Příspěvek od Pavel.Korizek »

ahoj,
díky za představení, mám pár dotazů:

1. Proč Piráti a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
2. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
3. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
4. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
7. Jaký máš názor na členství ČR v EU?
8. Co si myslíš o legalizaci, toleranci a zákazu drog?
9. Jak vnímáš integraci romů?
10. Jak by se měl stát stavět k problematice bezdomovectví?
11. Co si myslíš o imigraci?

777 237 635 • pavel.korizek@pirati.cz

Roman.Przybyla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 30 říj 2019, 18:37
Profese: projektant
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: Roman Przybyla

Příspěvek od Roman.Przybyla »

Tady jsou mé odpovědi na tvé dotazy

1. Proč Piráti a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
Protože se jedná o moderní dynamickou politickou stranu, která není zatížena lidmi z politické minulosti.

2. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, viz v mém představení.

3. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
Životní prostřední, zemědělství, státní správa.

4. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
Prozatím ne.

5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Jednoduchá otázka, ale velmi komplikovaná odpověď. Ale krátce to lze shrnout – podmínky dotací jsou v ČR velmi špatně nastavené. Stačí se zamyslet nad tím jaká byla prvotní myšlenka účelu evropských dotací a pak se podívat na to, jak to funguje v ČR.

6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Trochu přehnané.

7. Jaký máš názor na členství ČR v EU?
Jsem pro členství, nebylo by moudré ČR izolovat uprostřed Evropy. Jen by to chtělo občas používat trochu selského rozumu a tupě nepřebírat vše co se v EU vymyslí.

8. Co si myslíš o legalizaci, toleranci a zákazu drog?
Jsem pro legalizaci k léčebným úkonům, ale pod přísným dohledem státu, jinak jsem pro přísný zákaz.

9. Jak vnímáš integraci romů?
Opět na tuto otázku není jednoduchá odpověď. Spíše mi vadí, že se neustále mluví o integraci, zakládají se funkce jako romský koordinátor apod. Představoval bych si v tomto ohledu stejné podmínky
pro všechny občany v ČR a nerozlišoval národnost.

10. Jak by se měl stát stavět k problematice bezdomovectví?
Podporou neziskových organizací, která v ČR poměrně dobře funguje.

11. Co si myslíš o imigraci?
Podle mého názoru se jedná o hrozbu, podpořil bych řešení problémů v místě vzniku, aby nedocházelo k migraci lidí kvůli válkám nebo změnám klimatu. Pokud však bude nezbytné uprchlíky přijmout, tak spíše ve státech, které jsou nejblíže státu, ze kterého uprchlík přichází. Dále je nutné v rámci EU zaujmout společná stanoviska a pravidla a domluvit se na společném financování této „hrozby“.
anonym81499
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 05 lis 2017, 04:45
Profese: Již nejsem členem České pirátské strany
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Roman Przybyla

Příspěvek od anonym81499 »

Romane, děkuji za odpovědi. Mám za sebe ještě jednu otázku a to kdy jsi podal přihlášku, že se chceš stát členem České pirátské strany. Díky za odpověď. Honza
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Roman Przybyla

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Jan.Sterba píše: 02 lis 2019, 17:26 Romane, děkuji za odpovědi. Mám za sebe ještě jednu otázku a to kdy jsi podal přihlášku, že se chceš stát členem České pirátské strany. Díky za odpověď. Honza
Roman podal přihlášku 24. května 2019.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Roman Przybyla

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Ahoj Romane,
co jsi za poslední rok a půl udělal nejvíce pirátského, nejlepšího, co se ti povedlo, čím by ses pochlubil
a co se ti naopak nepovedlo, co bys příště udělal jinak ?
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Opavské Slezsko“