Pavel Gazda [přijat]

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Opavské Slezsko

Zamčeno
Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Pavel Gazda [přijat]

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Zdravím.

Jmenuji se Pavel Gazda, narodil jsem se v Opavě v roce 1962, vyrůstal jsem a do škol chodil v Olomouci. Vystudoval jsem PřF UP Olomouc, obor Matematická analýza, od té doby pracuji převážně jako programátor.

Do politiky jsem se aktivněji zapojil v roce 2014, kdy jsem kandidoval do zastupitelstva městské části Malé Hoštice, kde již více než 25 let bydlím. V místním zastupitelstvu jsem v pozici opozičního zastupitele, přesto se mi podařilo splnit velkou část předvolebních záměrů a učinit pro obyvatele i něco navíc. Například se mi podařilo prosadit vybudování semaforu přes ulici Opavskou (omlouvám se projíždějícím řidičům, ale jde o bezpečnost především dětí a starších občanů) nebo také zvýšené přechody na některých místech naší městské části.

Společně s manželkou jsme založili facebookové stránky Naše Opava. Tyto stránky vznikly z nutnosti. V době, kdy předchozí majitel přenechával hokejový klub HC Slezan Opava městu, se velmi konfliktním způsobem angažovali někteří lidé, například Libor Witassek ze Změny pro Opavu. Tento člověk, šířil pomluvy a lži o bývalém vedení hokejového klubu, o hospodaření klubu a tak napadal zejména mou ženu, která zde působila na sekretariátu a jako účetní. Prostor čelit výpadům v opavském tisku jsme nedostali, tak jsme zvolili tuto cestu. Vše, co jsme zveřejnili můžeme doložit.

Nyní bych se chtěl stát členem České pirátské strany, nebýt jen příznivec, ale, budu-li přijat, aktivně se účastnit, aktivně pomáhat. Nemám nějaké zvláštní politické ambice. Pokud budu moct, chtěl bych přispět v Opavě ke změně financování sportu. Základem by měla být podpora sportování mládeže ve všech sportovních odvětvích. Rád bych pomohl najít systém, který bude upřednostňovat podporu dlouhodobé, trvalé činnosti před jednorázovými akcemi, který upřednostní sportování mládeže před nákupem bund, zájezdy, či jiným zvýhodňováním vybraných lidí. Chtěl bych, aby se podařilo najít systém, který bude vyhovovat široké veřejnosti a bude fungovat nezávisle na tom, která osoba se zrovna dostane do vedení Magistrátu města Opavy. Mimo uvedené mohu pomoci v oblasti výpočetní techniky.

Co se týká mých názorů, tak jsem asi spíše pravicově založený. Jsem pro to, aby byla poskytnuta podpora všem, kteří ji potřebují, nejsem ale pro to, aby rodiny nepracujících braly na podporách více, než rodina, jejíž členové pracují. Nejsem příznivcem velkého přijímání imigrantů, i když jsem pro podporu pronásledovaných válečných utečenců, avšak pouze za určitých podmínek. Chtějí-li příznivci islámu budovat multikulturní společnost, ať ji nejdříve vybudují někde ve své zemí, ať ukáží, že to jde. U nás ať jsou dodržovány naše zákony, naše pravidla, naše zvyky. Jsem odpůrcem byrokracie a z toho vyplývá i můj postoj k EU v její současné podobě. Otázkou je, zda naše byrokracie je lepší než ta evropská.

Z mých zájmů stojí za zmínku snad jen to, že hraji šachy.

Pěkný den.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Gazda za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Korizek, anonym81499, Hana.Brnakova
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Opavské Slezsko“