Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Opavské Slezsko

MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1146 poděkování

Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od MarianB »

Ahoj,

svolávám schůzi MS Opavské Slezsko, která se bude konat ve čtvrtek 11.06.2020 od 18.00 hod. ve Slezském Pirátském Centru (SlePiCe), Krnovská 9, Opava.

Program:
- Zajištění záznamu/zápisu ze schůze, určení zapisovatele, schválení programu schůze (5 min)
- Kontrola plnění přijatých usnesení a dalších úkolů (15 min)
- Informace o přípravě kampaně do krajských voleb + informace o KETech (30 minut)
- Různé - diskuse
- Kontrola zápisu, ukončení

Další body programu můžete navrhovat zde ve vlákně.

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Navrhuji bod:

Realizace výběrového řízení na našeho zástupce v komisi informatiky.

- V současné době se jedná o zvýšení odměn členů komisí, tak by to mohlo být pro zájemce zajímavé.
- Pokud svou pozici našeho zástupce v KI neobhájím, budu rád, že tam budeme mít zástupce lepšího.
- Časově je možné se dohodnout, ale realizovat by se to mělo tak do konce srpna.
anonym81499
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 05 lis 2017, 04:45
Profese: Již nejsem členem České pirátské strany
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od anonym81499 »

Ahoj,
Jen bych doplnil info ke kontrolní komisi - aktuální stav u našeho sdruženi a info o rezignaci a nominaci v orgánech městských společností - hokej a basket a s tím související konání VŘ. Díky Honza
Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Kdy bude zápis?
MarianB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 680
Registrován: 04 dub 2016, 21:13
Dal poděkování: 1004 poděkování
Dostal poděkování: 1146 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od MarianB »

Pavel.Gazda píše: 21 čer 2020, 20:57 Kdy bude zápis?
Omlouvám se, zapomněl jsem zveřejnit :(

Schůze MS Opavské Slezsko - 11.6.2020 od 18:00 hod. - SlePiCe

Přítomní: Jiří Demel, Hana Brňáková, Pavel Kořízek, Jan Štěrba, Marian Babic, Karel Zálezský, Pavel Beran, Kristýna Štefková, Pavel Gazda, Rostislav Řeha, Jana Ožanová, Vldan Šafarčík, Andreas Drastik, Petr Kunze, Jakub Dedek

Program
1. Zajištění záznamu/zápisu ze schůze, určení zapisovatele, schválení programu schůze (5 min)
Předseda Marian, zapisovatel Jakub.

- Diskuze k MS Opavské Slezsko a přijímání členů
Závěr: Pro změnu působnosti MS Opavské Slezsko je třeba buď založit členský podnět a získat podporu x členů (Martin Kučera - zeptat se) nebo dát podnět PKS

2. Kontrola plnění přijatých usnesení a dalších úkolů (15 min)
Facebook - 1 stránka, 3 skupiny. Marian se domluví s MO MSK

Zveřejňování zápisu z rady:
HB: koalice to probírala a chce to spíše údajně omezovat.
JŠ: Za nás s tím problém nikdo nemá.
HB: Z komisí bylo předloženo a to odmítla i opozice.
MB: Máme to v prioritách a programu a koalice hlasovala proti.
KZ: Je otázka, zda to má smysl a nemáme od toho ustoupit


3. Informace o přípravě kampaně do krajských voleb + informace o KETech (30 minut)
PPL (Pirátské paletové lavičky) - výroba ideálně v místních lokalitách, je možné využít i akce MSK v Ostravě ve Fajné dílně pro inspiraci. Skladování bude v Rosťové garáži po kampani
Bude setkání Zlínského a MSK na Pustevnách
OVK - byl rozeslán speciální mail s unikátním odkazem na lidi, kteří v komisích už byli, který platí jen jednou, pak přestává být platný. OVK pro veřejnost bude spuštěna až 1. 7.
26.9. bude velká akce v Opavě, kterou dělá Jan Kunze
Volební štáb je každých 14 dní ve čtvrtek na diskordu, kontaktujte případně Šárku Václavíkovou.
KET - Honza Štěrba vnímá, že tam chybí věci z Bruntálska a Opavy. Vlakové spojení Hlučín - Opava mi něpříjde

4. Různé - diskuse
Dozorčí rada je kontrolní orgán za politickou stranu a není na ní třeba výběrové řízení. U představenstev a jednatelů je třeba dělat výběrové řízení, kde je důležitá odbornost. Co dělat v Opavě? Převolit všechno.
Problém s dozorčí radou pro basket - kde Pavel se vzdal dozorčí rady a tím jsme tu pozici ztratili.
Pavel Gazda chce poskytnout do výběrka svojí pozici na komisi na informatiku.
Návod na VRmetodika: https://wiki.pirati.cz/po/navody/vrmetodika


5. Kontrola zápisu, ukončení

If we have data, let's look at the data.
If all we have is opinions, let's go with mine.

Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Mrzí mě, že bod programu schůze, který jsem navrhl a během jehož projednávání zaznělo také to, že máme provést ještě v tomto volebním období i další VŘ, je shrnut pod jednu fádní větu v rámci diskuze.

Jak jsem se vyjádřil, nechci nadále zastávat pozici v KI bez provedeného VŘ a pokud v něm neuspěji, tak z pozice odstoupím (nebo ještě před konáním VŘ, to závisí na dohodnutém postupu). Také jsem uvedl, že s odstoupením počkám třeba 2 měsíce, aby byl čas VŘ řádně provést. Uvádím to zde proto, aby se po nějaké době nikdo nedivil, když třeba po zmíněných 2 měsících odstoupím, aby potom někdo netvrdil, že nebyl čas VŘ zorganizovat.

V souvislosti s konáním VŘ bych ještě rád upozornil na Doporučení k transparentním výběrovým řízením.
Uživatelský avatar
Karel.Zalesky
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2019, 20:38
Profese: projektant
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Karel.Zalesky »

Pavel.Gazda píše: 22 čer 2020, 08:24 Mrzí mě, že bod programu schůze, který jsem navrhl a během jehož projednávání zaznělo také to, že máme provést ještě v tomto volebním období i další VŘ, je shrnut pod jednu fádní větu v rámci diskuze.

Jak jsem se vyjádřil, nechci nadále zastávat pozici v KI bez provedeného VŘ a pokud v něm neuspěji, tak z pozice odstoupím (nebo ještě před konáním VŘ, to závisí na dohodnutém postupu). Také jsem uvedl, že s odstoupením počkám třeba 2 měsíce, aby byl čas VŘ řádně provést. Uvádím to zde proto, aby se po nějaké době nikdo nedivil, když třeba po zmíněných 2 měsících odstoupím, aby potom někdo netvrdil, že nebyl čas VŘ zorganizovat.

V souvislosti s konáním VŘ bych ještě rád upozornil na Doporučení k transparentním výběrovým řízením.
Výběrová řízení v Opavě musí organizovat Zastupitelský klub Piráti a Opavané. Jen ten má kompetenci toto provést. Určitě včas oznámí, kdy to proběhne.
Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Karel.Zalesky píše: 23 čer 2020, 10:01 Výběrová řízení v Opavě musí organizovat Zastupitelský klub Piráti a Opavané. Jen ten má kompetenci toto provést. Určitě včas oznámí, kdy to proběhne.
Karle, souhlasím. Ale "Zastupitelský klub Piráti a Opavané" má 5 členů, z toho 3 jsou členy "Pirátů". Mi z toho vyplývá, že pokud se MS rozhodne dělat VŘ, tak Piráti to v Zasupitelském klubu mohou prosadit. Nemluvě o tom, že všichni kandidáti slibovali dodržovat "Pirátské pricipy".
Uživatelský avatar
Karel.Zalesky
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2019, 20:38
Profese: projektant
Dal poděkování: 198 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Karel.Zalesky »

Pavel.Gazda píše: 23 čer 2020, 12:03
Karel.Zalesky píše: 23 čer 2020, 10:01 Výběrová řízení v Opavě musí organizovat Zastupitelský klub Piráti a Opavané. Jen ten má kompetenci toto provést. Určitě včas oznámí, kdy to proběhne.
Karle, souhlasím. Ale "Zastupitelský klub Piráti a Opavané" má 5 členů, z toho 3 jsou členy "Pirátů". Mi z toho vyplývá, že pokud se MS rozhodne dělat VŘ, tak Piráti to v Zasupitelském klubu mohou prosadit. Nemluvě o tom, že všichni kandidáti slibovali dodržovat "Pirátské pricipy".
Piráti ze Zastupitelského klubu v Opavě jednají podle mě samostatně v souladu s pirátskými principy a volebním programem. MS jim nemá co nařizovat. Konzultovat a doporučovat může. Přikazovat ne.
Pavel.Gazda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 94
Registrován: 16 led 2018, 13:33
Profese: programátor
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Schůze MS Opavské Slezsko - 11.06.2020 - 18:00

Příspěvek od Pavel.Gazda »

Karel.Zalesky píše: 23 čer 2020, 12:16 Piráti ze Zastupitelského klubu v Opavě jednají podle mě samostatně v souladu s pirátskými principy a volebním programem. MS jim nemá co nařizovat. Konzultovat a doporučovat může. Přikazovat ne.
To je pravda, přikazovat jim nic nelze, ale měli by ctít názory MS Pirátú a měli by ctít názory Pirátů obecně. A pokud toto nedodržují, tak (jak taky bylo řečeno na schůzi) už příště nebudou na prvních příčkách kandidátky, protože MS to vyhodnotí tak, že nerespektovali/neprosazovali zájmy MS.

Bohužel se obávám, že jak pro H.Brňákovou, tak pro J.Štěrbu je toto volební období jejich labutí písní, dostali se tam a chtějí se tam udržet. A ještě to mají dobře zaplaceno. (Například Štěrba, vedle funkce radního získal pozici náměstka v Dopravním podniku, údajně za spolupráci s ANO. Protože byl předtím pouhý dispečer, a když si zkusil řídit autobus, tak ho naboural, a nemá vyšší vzdělání, tak je jeho jmenování na tuto pozici velmi diskutabilní)
Nevím proč a jak toto podporuje P.Kořízek, který aspoň někdy má "záchvat pirátství" a poskytne informace, ale nikdy nic zásadního neudělal.

Co se týká zbývajících 2 členů Zastupitelského klubu, tak můj názor je:
Petr Pavlíček: nedělá nic, hlasuje, jak mu J.Štěrba poradí
Jan Kunze: měl problémy v OKO, bojí se o své pracovní zařazení a tak musí "držet hubu"

Z mého pohledu to nevychází pro Piráty dobře a projeví se to v dalších místních volbách.
Odpovědět

Zpět na „Opavské Slezsko“