Stránka 1 z 1

[Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 30 zář 2018, 04:15
od Tomas.Kolacny
Ahoj brněnští Piráti,

svolávám jednání ve věci schválení návrhu povolební strategie Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna.

Navržené usnesení:
Místní fórum Brno

s ch v a l u j e

povolební strategii Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna, která je přílohou č. 1 tohoto usnesení.

Důvodová zpráva:
Návrh povolební strategie byl opakovaně diskutován na zasedání MS Brno v srpnu a v září, nyní je předkládán ke schválení v copywrightované podobě. Návrh stanovuje základní rámec pro povolební vyjednávání, ze kterého bude vycházet vyjednávací tým. Povolební strategie se po schválení stane součástí volebního programu.

Rozprava bude otevřena do úterního dopoledne, kdy bude zahájeno hlasování.
Není-li nikdo proti, z časových důvodů bude rozhodující hlasování trvat pouze 24 hodin.

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 01 říj 2018, 11:19
od Jaroslav.Kamen
Ahoj,

Tímto navrhuju další bod jednání a to schválení návrhu povolební strategie Pirátů pro volby do Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole.

Navržené usnesení:
Místní fórum Brno

s ch v a l u j e

povolební strategii Pirátů pro volby do Zastupitelstva městské části Brno-Královo Pole, která je přílohou č. 2 tohoto usnesení.

Důvodová zpráva:
Návrh povolební strategie MČ vychází z povolební strategie pro Brno, která byla upravena, aby reflektovala specifika městské části, v rámci diskuze jednání předvolební koalice (Piráti + SOM) v uplynulých měsících. Nyní je předkládán ke schválení v copywrightované podobě. Návrh stanovuje základní rámec pro povolební vyjednávání, ze kterého bude vycházet vyjednávací tým. Povolební strategie se po schválení stane součástí volebního programu.


Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 01 říj 2018, 21:34
od Michal.Skerle
Navrhuji, aby ve volební strategii pro Královo Pole byl vypuštěn bod 7. Pozice starosty MČ náleží zástupci vítězné strany, pokud dokáže zajistit koalici s většinou v zastupitelstvu.
Domnívám se, že našim hlavním cílem by mělo být prosazení našeho prgramu a tímto požadavkem by se mohlo zbytečně komplikovat povolební vyjednávání. Nyní nelze vůbec předjímat výsledky voleb, strany na 1.-3. místě mohou mít velmi vyrovnané výsledky. Pokud bychom měli být v koalici, tak vzhledem k bodu 3. to bude koalice min. 3 stran. Pokud nebudeme výtěznou stranou, tak přece nemůžeme nutit vítěze voleb, aby obsadil post starosty, pokud ten o to nebude stát nebo tím bude chtít umožnit vznik koalice s ohledem na třetího partnera, který může mít své požadavky.

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 01 říj 2018, 21:45
od Marek.Fiser
Osobne bych ten bod nechal. Myslim si, ze post starosty pro viteze voleb je fer. Obchazeni viteze voleb je ekl. Chapu i Michala kam tim smeruje. Ja bych ten bod nechal a doplnil takto:

Pozice starosty MČ náleží zástupci vítězné strany, pokud bude o tento post stát a dokáže zajistit koalici s většinou v zastupitelstvu.

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 02 říj 2018, 00:35
od Tomas.Kolacny
Právo vítězné strany obsadit pozici starosty v případě nalezení většinové podpory je podle mě ve společnosti s určitou úrovní politické kultury obyčejná slušnost a respekt k rozhodnutí voličů. Jak ale píšu, je to právo, nikoli povinnost.

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 02 říj 2018, 13:37
od Marek.Fiser
Tome, souhlas. Já bych tam dal do tý věty to "pokud bude mít o pozici zájem" je možné, že vítěz dá např. přednost mít o radního navíc, apod. Tak zas ho nemůžeme nutit...

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 02 říj 2018, 23:12
od Tomas.Kolacny
Prosím předkladatele, aby mi tedy dodal finální verzi, hlasování o Kéniku vyhlásím zítra.

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 03 říj 2018, 11:03
od Jaroslav.Kamen
Tímto předkládám upravenou verzi návrhu Povolební strategie Králova Pole ke schválení reflektující konstruktivní diskuzi výše a obsahující upravený bod č. 7, který se mění z původního znění
Pozice starosty MČ náleží zástupci vítězné strany, pokud dokáže zajistit koalici s většinou v zastupitelstvu.
na nové znění
Pozice starosty MČ náleží zástupci vítězné strany, pokud bude o tento post stát a dokáže zajistit koalici s většinou v zastupitelstvu.
Finální podoba aktuálně navrhované Povolební strategie v příloze zde:

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 03 říj 2018, 11:08
od Miroslav.Barta
Za mě OK

Re: [Rozprava] Povolební strategie ZMB

Napsal: 03 říj 2018, 11:14
od Marek.Lahoda
👍