[Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

[Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj brněnští Piráti,

zahajuji jednání ve věci projednání možné koaliční spolupráce a uzavření koaliční smlouvy s hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu.

Návrh usnesení:
Místní fórum Brno

s o u h l a s í

s předvolební spoluprací s hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu pro volby do zastupitelstva městské části Brno - Královo Pole a

s ch v a l u j e

návrh koaliční smlouvy s hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu, která je přílohou č.1 tohoto usnesení.

Jednání je svoláno na základě podání od Marka Fišera (pirátského lídra pro volby do zastupitelstva MČ Brno - Královo pole).

Rozprava bude otevřena do nedělního (8.7.) večera, kdy bude zahájeno hlasování.

Otevírám rozpravu.
Přílohy
Příloha č.1 - návrh koaliční smlouvy pro volby do ZMČ Brno - Královo pole.pdf
(436.05 KiB) Staženo 75 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Michal.Skerle, Marek.Lahoda

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Dovolím si rovnou pár připomínek.

Na úvod mě zaujala osoba, která má být přijetím smlouvy nominována na 2. místo kandidátky - Michal Škerle mě koncem března letošního roku oslovil s žádostí o předvolební spolupráci, tehdy ovšem ještě jako člen ČSSD, příjde mi proto minimálně zvláštní, že o 3 měsíce později je nominantem na 1. obsazovanou pozici za jiné politické hnutí.

Co se týká samotné koaliční smlouvy, tak:

v čl. III, bodě b) smlouva předjímá schválení společného programu, který ale není součástí smlouvy, ani není upřesněno jeho pozdější schválení jako součást smlouvy. (smlouva pouze v čl. V zavazuje k naplňování tohoto neexistujícího programu)

v čl. VI. se ustanovuje volební štáb, ustanovení je však na dobu neurčitou, přičemž smlouva předjímá pravomoci štábu pouze po dobu předvolební kampaně, není ovšem zřejmé, jakou úlohu bude mít štáb po volbách do skončení platnosti smlouvy. Smlouva dále stanovuje počet členů štábu na 9 (6 pro Piráty a 3 pro SOM), není zde ovšem stanoveno kvórum pro přijetí usnesení. (osobně 9 členů považuji za zbytečně moc, osobně bych navrhoval spíš 6 členů s kvórem 3 a s rozdělením 4 zástupci Pirátů a 2 zástupci pro SOM).

Co se týká pravomocí štábu -> jelikož SOM do společné předvolební kampaně v intencích smlouvy nevkládá žádné finanční prostředky (totéž platí o Pirátech) a jelikož hospodaření s místním rozpočtem přísluší místnímu předsednictvu, které tyto své pravomoci zřejmě štábu nepředá (protože nemáme pro KrPole vyčleněný budget), považuji bod a) za bezpředmětný a přebytečný. Body c) a d) přísluší u Pirátů krajskému mediálnímu odboru, tedy byste si měli s Mirou vykomunikovat, jestli to považuje za ok - > já osobně bych měl rád nějakou kontrolu nad tím, co koalice prezentuje.

Co se týká klubu, opět chybí kvórum, mediální výstupy by měl opět posvětit KMO.

v čl. VII., bodě a) se opět předjímá existence vlastního rozpočtu, ke kterému ovšem neexistují příjmy.

Ve smlouvě mi chybí rozhodčí doložka, bez které je možné smlouvu vymáhat soudně (je to smlouva podle OZ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Marek.Lahoda

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Fiser
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2012, 12:55
Profese: Obchodní zástupce v IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Marek.Fiser »

Tomas.Kolacny píše: 05 črc 2018, 13:20 Dovolím si rovnou pár připomínek.

Na úvod mě zaujala osoba, která má být přijetím smlouvy nominována na 2. místo kandidátky - Michal Škerle mě koncem března letošního roku oslovil s žádostí o předvolební spolupráci, tehdy ovšem ještě jako člen ČSSD, příjde mi proto minimálně zvláštní, že o 3 měsíce později je nominantem na 1. obsazovanou pozici za jiné politické hnutí.

Ke svojí osobě se nejspíš vyjádří Michal sám, já okomentuju připomínky ke smlouvě.

Co se týká samotné koaliční smlouvy, tak:

v čl. III, bodě b) smlouva předjímá schválení společného programu, který ale není součástí smlouvy, ani není upřesněno jeho pozdější schválení jako součást smlouvy. (smlouva pouze v čl. V zavazuje k naplňování tohoto neexistujícího programu)

upřesníme způsob pozdějšího schválení, zatím není zcela hotov, ale máš pravdu, že to tam chybí, dík

v čl. VI. se ustanovuje volební štáb, ustanovení je však na dobu neurčitou, přičemž smlouva předjímá pravomoci štábu pouze po dobu předvolební kampaně, není ovšem zřejmé, jakou úlohu bude mít štáb po volbách do skončení platnosti smlouvy. Smlouva dále stanovuje počet členů štábu na 9 (6 pro Piráty a 3 pro SOM), není zde ovšem stanoveno kvórum pro přijetí usnesení. (osobně 9 členů považuji za zbytečně moc, osobně bych navrhoval spíš 6 členů s kvórem 3 a s rozdělením 4 zástupci Pirátů a 2 zástupci pro SOM).

Vycházeli jsme z toho, že 6 nás je za piráty aktivních a scházíme se pravidelně, ale můžem to samozřejmě upravit, 4 piráti a 2 som s kvórem 3 by asi nebyl problém

Co se týká pravomocí štábu -> jelikož SOM do společné předvolební kampaně v intencích smlouvy nevkládá žádné finanční prostředky (totéž platí o Pirátech) a jelikož hospodaření s místním rozpočtem přísluší místnímu předsednictvu, které tyto své pravomoci zřejmě štábu nepředá (protože nemáme pro KrPole vyčleněný budget), považuji bod a) za bezpředmětný a přebytečný. Body c) a d) přísluší u Pirátů krajskému mediálnímu odboru, tedy byste si měli s Mirou vykomunikovat, jestli to považuje za ok - > já osobně bych měl rád nějakou kontrolu nad tím, co koalice prezentuje.

předpokládáme, že obě strany se nějakým způsobem finančně podílet budou, upravíme. Ohledně dalších bodů - celá smlouva se s Mirou konzultovala, ale poprosím ho ať se zde rovněž vyjádří.

Co se týká klubu, opět chybí kvórum, mediální výstupy by měl opět posvětit KMO.

OK

v čl. VII., bodě a) se opět předjímá existence vlastního rozpočtu, ke kterému ovšem neexistují příjmy.

Doplníme

Ve smlouvě mi chybí rozhodčí doložka, bez které je možné smlouvu vymáhat soudně (je to smlouva podle OZ).

ok doplníme
sorry za to formátování, toto ještě lépe neumím
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Fiser za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Kolacny, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda

Člen MS Brno, marek.fiser@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Skerle
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 30
Registrován: 05 črc 2018, 00:45
Profese: právník, vedoucí Centra prevence v Brně
Bydliště: Brno - Královo Pole
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Michal.Skerle »

Ahoj Piráti,

dovolím si reagovat ohledně mé osoby, jak tu psal Tomáš Koláčný. Jsem od r. 2014 předsedou místní organizace ČSSD v Brně Králově Poli. V Krpoli však existují organizace dvě. Ta druhá vznikla v r. 2008, za podezřelých okolností navelrybařila desítky členů a od té doby jsou lidé z naší MO v ČSSD v Králově Poli vyřazeni z politického života. Řada zajímavých osobností a dlouholetých členů již ČSSD znechuceně opustila nebo byla vyštvána. My si v roce 2014 řekli, že pokud se v brněnské ČSSD do příštích voleb nic nezmění, tak odcházíme také. Nic se nezměnilo a situace v brněnské ČSSD je zřejmě nejhorší, jaká byla, co pamatuji. V naší organizaci jsou členy hlavně mladí lidé, kteří se již obecně neztotožňují se současnou politikou a postupy ČSSD a starší zasloužilí členové (i obnovovatelé z roku 1989), kteří jsou především rozčarování z toho, jací bezcharakterní a prospěchářští lidé ovládají brněnskou ČSSD. Není bez zajímavosti, že řada našich členů již v minulých volbách volila kandidátku Žít Brno a Pirátů a uvnitř ČSSD to dávali na odiv. Většina z nás z ČSSD vystupuje nebo to v nejbližších dnech udělá, stejně jako já. Logicky jsme začali hledat možnost spolupráce se subjektem, který je nám nejbližší – Piráty. Já a další náš člen jsme se na jaře potkali i s Piráty z Králova Pole, ale na spolupráci jsme se tehdy ještě nedohodli. Začali jsme proto připravovat kandidátní listinu s politickým hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu a chtěli jsme do voleb jít samostatně. Máme nápady, program, zajímavé lidi. Když jsme se ale nedávno potkali s Markem Fišerem a bavili se spolu o posledním vývoji, usoudili jsme, že vzájemná spolupráce v Králově Poli by byla ku prospěchu obou stran. Tuto spolupráci jsem prezentoval v úterý ostatním pirátům z Králova Pole a ti toto potvrdili. Řada našich členů plánuje podpořit piráty v kampani nejen pasivně (volit), ale i aktivně (roznos letáků, agitace ve svém okolí). Já osobně jsem z možnosti spolupráce s Českou pirátskou stranou nadšen a věřím, že v Králově Poli budeme úspěšní. Svůj životopis jsem poskytl královopolským pirátům, případně ho mohu i zde nějak zveřejnit.

Za připomínky ke koaliční smlouvě děkuji, zapracujeme je tak, aby smlouva splňovala všechny náležitosti.

Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Skerle za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Marek.Lahoda

Michal Škerle
Zastupitel MČ Brno - Královo Pole
email: m.skerle@seznam.cz tel.: 737 600 323

Uživatelský avatar
Jaroslav.Kamen
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 02 pro 2011, 10:37
Profese: Lektor, designér a programátor
Bydliště: Orlová
Dal poděkování: 636 poděkování
Dostal poděkování: 337 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Jaroslav.Kamen »

S Michalem jsme se spolu s ostatními kandidáty do MČ KrPole několikrát setkali. Z perspektivy MČ máme prakticky 100% shodu na tom, jak politiku v MČ pojímat a zatím přišla každému z nás, aspoň co vím, možnost spolupráce s Michalem prospěšná a užitečná nejen pro obě strany, ale zejména pro samotné občany KrPole. Díky za rozjetí této rozpravy a všechny připomínky, které se doufám podaří úspěšně zapracovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kamen za příspěvek:
Jiri.Ulip

Bio | Facebook | Twitter | LinkedIn | Web | tel: 608 552 333 | mail: jaroslav.kamen@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
také mne naše úterní setkání přesvědčilo, že na Krpoli je to výborný nápad. Díky němu oslovíme cílovky, o které stojíme, ale které by nás jinak pravděpodobně nevolily.

Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvek:
Marek.Lahoda
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Marek.Lahoda
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 256
Registrován: 21 dub 2018, 09:35
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 782 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Marek.Lahoda »

Ahoj,

Úterního setkání jsem se bohužel nemohl zúčastnit, protože jsem byl zas v Praze, ale z těch samých důvodů, které tu už padly výš, mi naše spolupráce dává smysl. Myslím si, že by bylo kontraproduktivní tříštit síly, když nám jde o to samé.

Díky za věcné a trefné připomínky ke smlouvě.

Marek

Statutární město Brno: zastupitel města Brna, předseda Komise BESIP, člen Finančního výboru a Komise dopravní
Piráti: předseda KS JMK, garant RT Doprava pro oblast městské mobility, poradce ministra dopravy pro oblast městské a aktivní mobility a BESIP

tel: +420 732 732 490
mail: marek.lahoda@pirati.cz

"Where there is a will, there is a cycleway."

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj, jak to vypadá s tím upraveným návrhem koal. smlouvy? Dnes bych měl zahájit hlasování.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Fiser
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 116
Registrován: 12 črc 2012, 12:55
Profese: Obchodní zástupce v IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční spolupráce pro volby do MČ Brno - Královo Pole (Starostové a osobnosti pro Moravu)

Příspěvek od Marek.Fiser »

Tome posilam ti ji na mail. Upravili jsme vše krom počtu členů volebního štábu. Je nás za piráty opravdu aktivních 6, tak nechceme nikoho vyhazovat. Kvorum vsech organu je nadpolovicni vetsina pritomnych.

Člen MS Brno, marek.fiser@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“