Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Moderátoři: Předsedající, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Zamčeno
Uživatelský avatar
Viktor.Piorecky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 29 pro 2016, 13:09
Profese: sociolog
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Viktor.Piorecky »

Ahoj,

hlásím se do primárek do brněnského zastupitelstva do čela či mezi ostatní kandidáty.

Jsem členem Pirátské strany, pracuji jako Koordinátor kulturní politiky města na brněnském magistrátě a moje hlavní hobby je hudba (nyní v zatím nepojmenované formaci složené z bývalých členů brněnské indiepunk/whatever skupiny My Dead Cat, se kterou jsem objížděl pódia od roku 2003) a profesním zájmem primárně kultura/kulturní politika. Více o mě:
https://www.pirati.cz/lide/viktor_piorecky
https://www.linkedin.com/in/viktor-piorecky
https://politicalcompass.org/yourpoliti ... &soc=-8.26
http://mydeadcat.cz
Výstupy mé současné práce:
http://kulturniparlament.brno.cz


Ke kandidatuře mě motivuje profesní i osobní potřeba dotáhnout aktivity v oblasti kultury, které se povedlo v tomto volebním období nastartovat díky zatím kultuře nejvíce nakloněné radnici.

Kulturu je podle mě nutné považovat za jeden ze čtyř základních pilířů rozvoje města (vedle ekonomiky, sociální inkluze a životního prostředí - viz John Hawkes, 2001) a podle toho k ní přistupovat. I když by se v této oblasti dalo současné radnici lecos vytknout, byla první, která se snažila na tuto úroveň kulturu povznést. Hodně bylo uděláno (zvýšení mezd v kulturních organizacích, zvýšení objemu financí v dotačních programech pro nezřizovanou scénu, zahájení stavby Janáčkova kulturního centra, které bude nejmodernějším koncertním sálem v zemi a konečně důstojným sídlem Filharmonie Brno, atd.). Současná koalice také konečně nastartovala proces strategického plánování v kultuře, který bude završen ještě v tomto volebním období přijetím Strategie kultury a kreativních odvětví. Aby ale Brno dosáhlo věhlasu, který v kultuře a kreativních odvětvích mělo v první polovině 20. století (Janáček, Korngold, Prokofiev, Devětsil, Fuchs, L.M. van der Rohe, celá modernistická progrese 20. a 30.let, živá hudba po celém městě….), je potřeba brněnskou kulturu “nakopnout” ještě víc. Je potřeba dokončit zmíněný koncertní sál, zvýšit objem dotací pro nezřizovanou scénu na úroveň, která zabezpečí konkurenceschopnost brněnské scény alespoň s tou pražskou (cca hladina 100mil./rok), podněcovat konkrétní rozvoj jednotlivých kulturních a kreativních odvětví dle schválené strategie v oblastech jako jsou prostory pro tvorbu, vzdělávání, marketing, fundraising, podpora excelence atd. V neposlední řadě je podle mě také nutné zřídit městský kulturní fond, který by po vzoru (nejen) britských respektovaných Arts Councils transparentně a odborně rozděloval veřejné prostředky pro nezřizovanou scénu a konečně tak odřízl nekompetentní zastupitele od rozhodování, kterého z kulturních aktérů ten který rok potopí a kterému pomohou. Fond by také magistrátu vytrhnul z paty trn, se kterým si z podstaty věci neumí a ani nemůže umět poradit.

Do kandidatury jdu s tím, že si Piráti vezmou kulturu jako jeden ze základních bodů volebního programu a budou cílit na získání politické odpovědnosti za řízení resortu. Od žádné jiné strany totiž takové zaujetí pro kulturu a její rozvojový potenciál pro město nehrozí. (Možná v omezené míře u Zelených.) Nestačí být v zastupitelstvu, my musíme být v koalici a musíme trvat na tom, že budeme resort řídit. Rozvoj kultury a tím i rozvoj města nebude možný bez odpovídajícího politického zázemí. Z pozice úředníka ani opozičního zastupitele toho člověk moc nedokáže...

Kromě toho, že kultura je podle mě základní rozvojové téma (speciálně) pro Brno, je to dlouhodobě také jedno z největších témat pro brněnské voliče. Kultura a kreativní odvětví u nás zaměstnávají přes 10% pracujících a generují obraty okolo 25 miliard korun ročně. Především ale skoro všichni brněnští obyvatelé kulturu ve svých mnohých formách dennodenně konzumují na koncertech, výstavách, v divadlech atd. Zejména pro onu trend-setting, opinion leading část brněnské populace je kultura bezesporu jedním ze zcela zásadních témat.

Můj benefit je v tom, že na magistrátě kulturu řeším už přes dva roky, resortu relativně rozumím, vím, kam se má posouvat a kam má posunout naše nejlepší město a jsem také koneckonců hlavním autorem zmíněné strategie. Pirátům ale můžu ve volbách pomoct také tím, že mě díky práci na magistrátě (zejm. díky participativní platformě Brněnského kulturního parlamentu) zná v podstatě celá brněnská kulturní scéna (zřizovaná i nezřizovaná - v té druhé jsem samozřejmě více doma a také tam mám více známých a kamarádů) a můžu pro ně fungovat jako zosobnění progresu v rámci kulturní politiky. Taky mě koneckonců nemálo z nich k téhle kandidatuře přemlouvalo, protože cítí, že “jejich" téma nebude mít s koncem současné koalice potřebnou politickou podporu.

Konečně také profilace v kultuře na úrovni Brna by mohla pomoct Pirátské straně k lepší profilaci v této oblasti na celostátní i evropské úrovni. Zatím je Pirátský program kulturní scénou vnímán mírně řečeno jako chabý.

Kromě kultury jsem poměrně kovaný v sociální oblasti (studium, několik let práce v sektoru) a školství (osmiletá specializace v rámci Úřadu vlády a několik let praxe v různých institucích Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy).

Co je pro mě (na základě zkušenosti pracovníka magistrátu) vedle kultury druhou hlavní prioritou, je elektronizace a širší zefektivnění samotného chodu MMB. Tam podle mé zkušenosti magistrát úplně zbytečně vyplýtvá minimálně 40% své energie a prostředků a to je potřeba změnit. Uvolněnou energii (i tu ekonomickou) pak může směle vrhnout do realizace rozvojových aktivit. Elektronická rada i elektronické zastupitelstvo jsou super, ale jednak přichází zatraceně pozdě a jednak jsou jen špičkou obludné administrativní hydry, která magistrát doslova dusí zevnitř.

Není zde prostor rozpitvávat všechno, ale z dalších témat jsou podle mě podstatné transparence, územní plánování, řešení dopravní situace (vč. velkého okruhu, nádraží, diametru, cyklo dopravy, ale i ve světě unikátní pěší zóny plné aut), životní prostředí, inkluze ve vzdělávání, otevřenost města cizincům přijíždějícím do Brna žít, oživování veřejných prostor, revitalizace brownfieldů, bytová výstavba, podpora výzkumu a vývoje atd.

Předem díky za podporu!

PS: Pro pořádek je potřeba uvést, že v tento moment nemám trvalé bydliště v Brně, ale jsem připraven si ho sem převést a také, že samozřejmě počítám s neslučitelností pozice zastupitele a zaměstnance úřadu, což budu řešit, až to případně nastane.
Naposledy upravil(a) Viktor.Piorecky dne 06 bře 2018, 15:29, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Piorecky za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Sobocik, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, MartinFreund, Jakub.Korinek, Pavel.Moravec
ales.stuchlik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2018, 23:17
Profese: architekt - urbanista
Bydliště: Brno-Tuřany
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od ales.stuchlik »

Milí Piráti,

chci touto formou oznámit svoji kandidaturu a požádat o vaši podporu.

o mně:
od 2017: městský architekt Jihlavy
od 2014: místopředseda Komise dopravy Rady města Brna (za Žít Brno s podporou Pirátů)
od 2010: architekt – urbanista ve firmě Urbanistické středisko Brno (územní plány, územní studie (včetně např. přeložek silnic nebo terminálu hromadné dopravy v Třebíči), územně analytické podklady, Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje)
vzdělání:
Fakulta architektury VUT v Brně, obor architektura a urbanismus
Střední průmyslová škola stavební Třebíč

čemu bych se chtěl věnovat v případě zvolení:
Urbanismus a doprava. Zejména rekonstrukce veřejných prostranství (aby nevznikla další Milady Horákové), rozvoj MHD, pěší a cyklistické dopravy, bezbariérovost, zahušťování města (město krátkých vzdáleností).

čím mohu být prospěšný:
Krom odborných znalostí a zkušeností z cest po evropských městech mám znalosti z fungování veřejné správy v Brně a městských částech (členství v komisích RMB a RMČ Brno-střed a Brno-Tuřany).
Mám zkušenosti z fungování Magistrátu města Jihlavy, kde ve srovnání s MMB fungují věci méně komplikovaně, pružněji a přirozeněji.

o jakou pozici na kandidátce mám zájem:
Čelní kandidát.

zapojení v kampani:
Nemám konkrétní představu, zapojím se dle potřeb.

další informace:
Mám v plánu kandidovat i v MČ Brno-Tuřany (kandidátka se zatím rodí).
V současné době nemám trvalé bydliště v Brně, mám v plánu si je včas změnit.
Nejsem členem ČPS, ale členství nevylučuji.

Na záběr bych se chtěl omluvit, že se nemůžu představit osobně, ale momentálně bojuji s chřipkou.

Aleš Stuchlík
Tito uživatelé poděkovali autorovi ales.stuchlik za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Sobocik, Hanka.Kasparikova, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Jakub.Korinek
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj drazí Piráti.

Někteří z vás mě možná mají zafixovanou jako tu, co je soustředěná hlavně na Eurovolby. Nuže, chci tam příští rok dostat Piráty. Hodně Pirátů. .D Ale po dlouhém, vpravdě několikaletém promýšlení, jsem se rozhodla následovat ještě déle trvající lásku k Brnu - a zapojit se do lokální politiky zde. Tentokrát navíc poprvé - ačkoli to tak nemusí vypadat - vystupuji ze své skořápky váhání, jestli se někam vážně chci dostat, jestli na to mám a zvládnu a říkám: CHCU. (;D)

Oznamuji tedy svou kandidaturu na čelní místa kandidátky do ZMB.

Nerada bych vyzněla v definici svého programu flákačsky, ale nechci moc duplikovat - na 100 % se ztotožňuji s příspěvky Ondry a Toma, a to s důrazem na dopravní otázku, jelikož to považuji za velký problém Brna; transparenci jednání a úřadu, protože svobodu a demokracii si musíme hlídat; a podporu aktivit talentovaných, chytrých a celkově božích lidí, kterých je v Brně příjemně hodně a chci, aby tu zůstali a dělali z Brna dál to nejlepší město. <3 (Dobrá, to jde asi zařadit pod pojem "kultura", ale nerada bych to tak omezovala.)

V případě nabytí funkce neuvolněného zastupitele jsem schopna se tomu věnovat cca 15+ hodin týdně, s předpokládaným lehkým omezením na 10+ hodin v době Eurovoleb (březen-květen), což avizuji předem. Budu se nicméně snažit o tak kvalitní time-management, aby mé brněnské závazky neutrpěly.

P.S. Mám velikou radost z množství a kvality všech kandidátů, děkuji vám!; a vyzývám všechny další jihomoravské Piráty a příznivce, aby dnes přišli do Spejsu a zvážili kandidaturu též. Přestaňme si říkat, že na to nemáme, či že ještě nejsme dost zkušení/odborní... Učení ze stratosféry nepadají. A dokud jste Piráti duší, budete tam přínosem. .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Robert.Cuma »

kandiduji na čelní místa, protože si myslím, že čelní místa naší samostatné kandidátky by měli obsadit aktivní členové Pirátské strany.

v případě zvolení budu pomáhat s prosazením co největší části našeho programu, jelikož nekandiduji se svým vlastním programem, ale za Piráty.

program sice ještě nemáme, ale předpokládám, že v něm bude všechno, co Piráti dlouhodobě považují za důležité.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Ondrej.Kotas, bohpet, Tomas.Gottwald

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Alena.Pavlasova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2015, 20:17
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Alena.Pavlasova »

Ráda bych kandidovala mezi ostatní a zvýšila tím počet pirátek...na 2.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Pavlasova za příspěvky (celkem 4):
Tomas.Kolacny, Tomas.Gottwald, Robert.Cuma, Hanka.Kasparikova

Alena Pavlasová
Manažerka štěstí

Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 247
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 329 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Zdravim vas pirati
Timto bych chtel oznamit svuj zamer kandidovat v komunálních volbách.
Chci se zaměřit na 2 témata
1)zivotni prostredi presneji smog ve městě a jak s ním bojovat aniž by musel byt někdo omezen na životě. A pak samozřejmě životní prostředí jako celek v celém svém spektru problémů, jenž zahrnuje
2)školství a jeho reforma na komunální urovni. Zde mám vymysleno par věcí ovšem určitě se nebudu bránit dalším nápadům. Primárně bych chtěl začít realizovat implementaci stylu výuky inspirované severskymi zeměmi

Vice rád vysvětlím osobne.

PS
Omlouvám se za prasacky napsany text pisu z telefonu :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mamula za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Robert.Cuma
DanKoc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2018, 10:01
Profese: Student, Podnikatel
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od DanKoc »

Ahoj Všem Pirátům!

Sice jsem tady chvíli, ale rád bych také oznámil svoji kandidaturu do primárek 2018 na jednu z čelních pozic. Ne že bych pohrdl jakoukoliv pozicí, ale vždy razím heslo že by se mělo vše dělat naplno, nebo to nedělat vůbec :)
Mojí hlavní motivací je, že v Brně žiji celý svůj život a ikdyž jsem procestoval značný kus světa, vždy mě to táhlo zpátky. Proto bych se také rád podílel i na budoucím rozvoji našeho skvělého města a mohl k němu osobně přispět. Nejsem sice ještě členem Pirátů, ale po mnohých diskuzích s kolegou z práce na toto téma, který pirát je a po návštěve poslední schůze se jím plánuji stát 8-)

Něco málo o mně:

- moje jméno je Dan Kocour a je mi 24 let
- studuji VUT a chybí mi poslední rok na Ing, zároveň také od 19 let pracuji v oboru IT, kde se zajímám o technologie cyber security, smart cities, atd.. Jsem tedy zvyklý na tvrdou práci jak psychickou, tak i fyzickou
- od mala aktivně sportuji a hraji baseball a jsem několikanásobným reprezentantem jak ČR, tak i Jihomoravského kraje
- ze zálib mám kromě sportu také sledování nových trendů v moderním urbanismu a cestování.
- jak jsem již zmiňoval výše, rád bych se podílel na rozvoji města. Myslím si že je zde v mnoha městských částech značně nevyužitý potenciál, na kterém by se dalo zapracovat a posunout naše město zase o kus dál. Vždy jsem byl pro zakomponování zeleně a přírody do městských částí a staveb, a na tento trend bych chtěl také navázat v Brně a modernizovat ho do světových měřítek. Dále jako denní účastník provozu se děsím dlouhodobého vývoje dopravní situace a jsem toho názoru, že pokud to takto půjde dál, tak je momentální situace do budoucna neudržitelná a budou potřeba mnohé nápravné opatření pro její zlepšení.
- jelikož pracuji už nějakou dobu v IT a znám nejnovější trendy v hrozbách a jejich možných následcích pro chod města a sleduji nejnovější bezpečnostní technologie na jejich odražení, nebo minimalizování, mohl bych být užitečný i v těchto tématech.

Díky Všem za případnou podporu a pirátům zdar!
Tito uživatelé poděkovali autorovi DanKoc za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolacny, Jakub.Sobocik
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Mým dlouhodobým cílem prakticky od počátku mého působení v Pirátské straně je dostat se s co nejvíce Piráty po celé EU do Evropského parlamentu. Věřím, že příští rok se to povede. Komunální volby tudíž nejsou mojí prioritou. Přesto se o dění na úrovni samosprávy zajímám. Jsem členem komise informatiky rady města Brna a společně s Jakubem Michálkem, Ondrou Profantem, Jirkou Ulipem a Tomášem Koláčným jsme založili spolek Otevřená města, jehož jsem předsedou:

http://www.otevrenamesta.cz/

Byť nejsou komunální volby mojí osobní prioritou, chci pomoci Pirátům dostat se v co největším počtu do zastupitelstva statutárního města Brna, čehož součástí je i kandidatura, neboť je třeba mít kandidátní listinu naplněnu (pokud by se tak nestalo, můžeme vzhledem k volebnímu systému zapomenout na jakýkoli úspěch). Tímto oznamuji svoji kandidaturu na pozici "křoví".

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

hollanmatej
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2018, 14:52
Profese: politik
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od hollanmatej »

Ohlášení kandidatury do primárek na čelní místa

Před čtyřmi roky jsme se jako Žít Brno rozhodli jít do voleb. S cílem odstranit z radnice „nejlepšího“ primátora Onderku, zbavit se všudypřítomné korupce a tvrdého hazardu. Povedlo se. A povedlo se to i díky Pirátům, které jsem tehdy jako podobně naladěné hnutí rádi vzali mezi sebe a i díky hlasům jejich voličů jsme tehdy ve volbách uspěli. Podařilo se nám dojednat koalici bez Onderky a ODS a mohli jsme začít společně měnit Brno k lepšímu. Nyní, o čtyři roky později, je situace odlišná. Městu vládne koalice, která není řízena primárně touhou po penězích, která není řízena narcisem posedlým datem svého narození, ale která se snaží ve všech oblastech posouvat Brno dál. Můžu mít mnoho výhrad ke svým koaličním partnerům, ale ty všechny blednou v konfrontaci se vzpomínkami na mohykány brněnského politiky jako je Roman Onderka, náměstek pro rozvoj alkoholismu Laďa Macek, neexistující náměstkyně pro kulturu Bohuňovská, don Pablo Blažek či Libor Šťástka. Nyní není potřeba bojovat proti absolutnímu pohrdání a zbytnělé hlouposti, nyní je možné realizovat smysluplné věci a dělat politiku, která z Brna vytváří normální fungující evropské město. Určitě je nám a mně konkrétně možné vyčítat spoustu věcí, skutečně se některé nepovedly, ale zásadní je ten přístup, který představuje naprostou změnu oproti panování předchozího vedení města.

Dnes, půl roku před dalšími komunálními volbami, nás čeká opět velká výzva – udržet i po volbách to, co se nám podařilo nyní pracně vybudovat. Ať je to agenda sociálního začleňování, sociálního bydlení a ukončování bezdomovectví, ať je to stavba Janáčkova kulturního centra – nového špičkového koncertního sálu, násobné navýšení peněz do nezávislé kultury, ať je to navýšení prostředků na drogovou politiku, opravy silnic, či ať je to úspěšná snaha zabránit tomu, aby zastupitelstvo města Brna bez ohledu na veškeré dopravní posudky řeklo, že nádraží se má bez jakýchkoliv pochybností odsunout kilometr daleko.

Ta výzva spočívá v tom, že když se rozumní kandidáti nedostanou do příští koalici, čeká nás velmi pravděpodobně návrat v čase. ODS s ČSSD udělají všechno pro to, aby se dostaly do příští koalice. Dokážete si představit, jak tito “zlatí hoši” řeší transformaci kulturních příspěvkových organizací, podporují nezřizovanou kulturu, jak koncepčně řeší rekonstrukci hlavních městských tříd, jak se baví s nejlepšími světovými akustiky o novém koncertním sálu, jak pomáhají lidem v nouzi? Dost těžko, že.

Já si to neumím představit taky. A proto jsme se jako Žít Brno rozhodli, že se budeme účastnit pirátských primárek. Proč? Piráti za ta čtyři léta vyrostli. Před čtyřmi lety byli malou stranou, která by se sama pravděpodobně jen stěží dostala do zastupitelstva. Rádi jsme se tehdy propojili, abychom netříštili síly. A mělo to sílu. Dnes jsou ale Piráti již strana dospělá, s obrovským úspěchem ze sněmovních voleb v zádech. Je proto úplně pochopitelné, že se rozhodli nejít tentokrát do předvolební koalice, ani s námi, ani s nikým jiným. A my, kterým jde primárně o to, aby v Brně vládla smysluplná koalice a dobře se dělala témata, na kterých nám záleží, nemáme potřeba drolit již tak dost fragmentovanou politickou scénu a odčerpávat si vzájemně své voliče. Přijde nám proto jako dobrý tah zkusit se účastnit pirátských primárek a vidět, jaký je mezi jejich členy o naše témata zájem. Konkrétně jde o celou oblasti kultury, o agendu sociální, o dopravu, územní plánování, otevřenost, marketing.

Pakliže já a naši další lidé uspějí, bude to znamenat, že například i voliči z oblasti kultury, kterých v Brně není opravdu málo, budou mít koho volit. Budou volit Piráty, protože moje jméno na kandidátce bude dávat naději na to, že po volbách opět dokážeme domluvit pro město prospěšnou koalici, která bude v našich klíčových oblastech dál pokračovat v rozdělané práci.

Samozřejmě, pokud v pirátských primárkách jako zástupci Žít Brno neuspějeme, budeme se muset snažit najít jinou cestu, jak tato témata dostat opět do povolební hry, a věřím, že na to přijdeme. Teď je ale dobré zkusit využít možné synergie s pirátskou stranou, odložit případné dílčí sváry a soustředit se na to, aby občanská kandidátka, tentokrát pod hlavičkou Pirátů, opět uspěla a tím potvrdila, že zdola dělaná politika může dávat smysl i v největším městě české republiky, protože Praha je kraj (© Roman Onderka).

A teď, co nabízím já. Srdce. Otevřené srdce, protože jedině s pokorou a s respektem k druhým lze dosahovat velkých úspěchů. Ze všeho nejvíc mě baví pomáhat. Pomáhat lidem, aby si realizovali vlastní sny – třeba postavit desítky let očekávaný koncertní sál. Pomáhat všem možným z problémů – aby se zbavovali drogové závislosti, aby měli kde důstojně bydlet. Pomáhat odborníkům, aby jejich hlas byl slyšet – není možné přivírat oči nad tím, že odsun nádraží by způsobil sám o sobě městu obrovské dopravní problémy. A pomáhat svým kolegům a kamarádům, aby měli dobré pracovní prostředí a aby se nebáli svěřit se mi se svými problémy, pokud nějaké mají. Politika je pro mě důležitá. Prostřednictvím politiky je možné pomáhat obrovskému množství lidí. Ale politika není všechno. Nad ní jsou lidské vztahy, přátelství, láska.

Mohl bych vyjmenovat desítky úspěchů z doby občanského i politického působení. Mohl bych také vyjmenovat řadu věcí, které se mi nepovedly, kauzy, které mě určitě poškodily. Ale nepokládám to za nutné. Jsou to věci většinou obecně známé, v dobrém i zlém a obrázek o nich si umíte udělat sami. Moje politické úspěchy v oblasti kultury, kdy brněnská kulturní politika, kterou jsem nastavil, je oceňována napříč republikou jako vzorová, naše vlajkové téma sociálního bydlení, které rezonuje i v zahraničí – to jsou věci, o kterých už dnes nikdo nepolemizuje.

Nad tyto nezpochybnitelné úspěchy ale stavím svůj přístup k lidem, s nimiž spolupracuji. Mám je jednoduše rád. Nemám na ně tolik času, kolik bych chtěl, vrcholná politika je velmi vyčerpávající, ale vážím si jich, protože vím, že bez dobře fungujícího kolektivu by nebylo možné dosáhnout ničeho.

V započaté práci bych rád pokračoval. Myslím, že by stálo za to ji v příštím volebním období dokončit a že je nejjednodušší, když to dotáhnu. Proto kandiduji v této chvíli do pirátských primárek a pokud dostanu důvěru, budu se snažit oslovit co nejvíc voličů a následně, pokud uspějeme, domluvit opět rozumnou koalici, kde sice budeme muset za svoje témata bojovat a bude to někdy velmi těžké, ale o tom už politika je.

Mám rád výzvy a tahle – obhájit naši politiku – je mimořádně silná. Jdu do toho a těším se na spolupráci s každým, kdo chce spolu se mnou město Brno táhnout směrem, který si zaslouží.
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Oznámení moderátora:
Tímto oznamuji, že právě skončila lhůta pro přihlašování kandidátů na lídra a do čela kandidátky.

Lhůta pro přihlašování ostatních kandidátů skončí v neděli 11. března po skončení volby lídra a čela kandidátky.

Hlasování bude na základě usnesení MF Brno zahájeno v útery 13. března.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Gottwald, Hanka.Kasparikova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“