Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Zamčeno
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1168 poděkování
Dostal poděkování: 2878 poděkování

Primární volby ZMB - Zasedání MF Brno 2/2018

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 28 led 2018, 20:05

Ahoj brněnští Piráti,

v souladu s volebním řádem svolávám zasedání místního fóra Brno, na kterém proběhnou primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Brna 2018 a které se uskuteční dle schváleného harmonogramu v úterý, 27. února 6. března 2018 od 18 hodin v Pirate Space Brno (Údolní 37, Brno).

Volební řád Pirátské strany stanoví následující podmínky kandidatury:
§10 VR - Podmínky kandidatury
(1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
  • podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
  • vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
  • nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
Současně jsou volby do zastupitelstva obce upraveny Zákonem č. 491/2001 Sb. o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů.

Není-li nikdo proti, navrhuji následující pořad jednání:
Pořad jednání
1) Primární volby pro komunální volby do zastupitelstva města Brna 2018
  • volba lídra
  • volba čelních kandidátů
  • volba ostatních kandidátů
Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až osmý kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí devátý až padesátý pátý kandidát na kandidátní listině
Kandidáti

Konstatuji, že primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Děkuji za pozornost, otevírám rozpravu a prosím o převzetí předsedání.

EDIT: doplnil jsem další kandidáty. PS
Naposledy upravil(a) Petr.Springinsfeld dne 15 črc 2018, 13:42, celkem upraveno 7 x.
Důvod: doplnění kandidátů a označení odstoupivších kandidátů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Ulip, Jaroslav.Kamen, Patrik.Dolezal, Viktor.Piorecky, Marcel.Kolaja, Hanka Kašpaříková, Ladislav.Nesnera
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: pirát
Dal poděkování: 2428 poděkování
Dostal poděkování: 1164 poděkování

Re: Zasedání MF Brno 2/2018 - primární volby ZMB

Příspěvek od Patrik.Dolezal » 09 úno 2018, 16:34

Hlásím se do primárek a to tradičně na jakoukoliv pozici od 1 do poslední i když je mě jasné, že leaderem jen těžko bude nečlen a do křoví zase nechci já, takže jde vlastně o jednu z čelních pozic, ale jdu do toho naplno a zkusím být co nejvýš.
Mojí motivací je vyhrát volby, mít co nejsilnější klub, skládat koalici, prosadit program a udělat z Brna nebe na zemi, prakticky tedy dostat do zastupka co nejvíc lidí a dál už je to stejné :) . Není to sice Parlament, ale v podstatě nám jde o stejné věci a to jak si zatím vedou Piráti ve Sněmovně je nejlepší motivace.

FAQ:
1. jak by mělo vypadat působení Pirátů na magistrátu a radnici
Nejdůležitější mě přijde mít aktivní, sebevědomou a fundovanou skupinu tj. klub zastupitelů, a to znamená především komunikaci - komunikující členy a možná i zaměstnance klubu, případně členy komisí, správních rad, atd. A komunikovat hodně mezi sebou i „ven“ - s členy , příznivci a k veřejnosti, protože informace jsou základ úspěchu. Pak můžeme úspěšně prosazovat programové body třeba i z opozice, jak to dělají Piráti v Praze, i když v Brně vidím Piráty po volbách zase v koalici – jen ne za každou cenu.

2. co budu dělat v případě zvolení
Nebojím se žádné funkce 8-) , kriticky – nejkovanější su v oblasti územního plánování, životního prostředí, bezpečnosi a vizí (mmnt. su člen Bezpečnostní komise a host ve Smart city), trochu regionální a meziregionální vztahy, naopak třeba s investicemi a správou majetku zkušenosti nemám, ale stejně mě bude pořád zajímat proč kupujeme šaliny když je nepotřebujeme, a proč za tolik, a proč zrovna tohle nádraží, a za kolik reálně, a jestli se opravdu musíme zbavovat městského majetku, atd. A nenechám si to pro sebe.

3. jak by měla vypadat kampaň
Nebudu předstírat že vím víc než profíci, a taková by kampaň měla být – profesionální. Na Pirátech je aby měli jasnou vizi a zajištěné financování dlouho dopředu. Řekl bych, že než přesvědčovat lidi s jiným názorem je lepší přesvědčit ty kdo nás volili ať znovu přijdou volit, a další se přidají :) . Osobně je pro mě nejdůležitější mluvit tak jak o tom přemýšlím, ne odhadovat jaká řeč bude mít větší úspěch.

4. jak se zapojím do kampaně
Předběžně jsem si dojednal od srpna buď neplacené volno, nebo konec dohodou, čili v horké fázi kampaně 100%. Přes to omezení, že jak víte nemám auto, ale zato mám rodinu.

5. co Senát
Budu řešit až na to přijde. Nejdřív by s muselo KS rozhodnout, že do toho jde, pak bych musel vyhrát primárky, pak volby. Potom by měl Senát absolutní prioritu a ničím bych si to nekomplikoval, v každém případě podle vnitrostranických předpisů, snad jedině kdyby zast. klub byl proti odstoupení, dal bych velkou část příjmů na člověka který by připravoval podklady a velkou část času na tu komunikaci o které jsem psal, aby to vůbec šlo dělat podle deminima.
Ale do té doby osvědčená prokrastinace ;) .

----------------------------------------------------------
P.S. Primárky do MČ nebudou?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolacny, Viktor.Piorecky

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 19 úno 2018, 22:39

Oznámení moderátora:
Na základě usnesení, které bylo schváleno zde, oznamuji, že se termín zasedání mění na 6. března 2018.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Hanka Kašpaříková
Tomáš Koláčný
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice

Jakub.Sobocik
Profese: Právník
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Jakub.Sobocik » 01 bře 2018, 15:28

Ahoj.

přemýšlel jsem, jestli se mám do primárek přihlásit anebo ne, protože jsem se zaregistroval jako příznivec teprve nedávno, ještě jsem se 100% ani nezorientoval atd. :oops:

Protože se však už termín primárek blíží, budu se snažit odprezentovat členům zde a dohnat tak deficit, který mám oproti dlouhodobým členům nebo již zaběhnutým příznivcům.

Primárně mi nejde o "koryto" nebo "pozici", ale o prosazení určitého stylu komunální politiky v Brně, o směřování Brna jako moderního města se vším, co k tomu patří, aby se nám tu zkrátka dobře žilo a ve městě se do vedení města nevracelo "staré" (de facto totalitní a post-totalitní) myšlení a struktury. Takže ve výsledku mi bude víceméně jedno, na jakém místě kandidátky bych kandidoval nebo jestli vůbec, hlavně je pro mě důležité "být při tom" a podílet se na tvorbě programu, pomáhat v kampani apod. V kostce: není pro mě důležité JAK, ale CO, tj. realizovat progresivní pirátský program a prosazovat pirátské hodnoty na radnici.

Zkrátka jsem k dispozici pro
  • čelo kandidátky
  • ostatní místa na kandidátce
Teď něco o mě (a budu se opakovat, protože jsem to již vyvěšoval v šuplíku Zájemci o členství JMK):

Co bych mohl straně přinést jsou zejména tyto věci:

- právní vzdělání a praxe (zejm. správní právo a PŽP - viz níže)
- v době voleb cca roční zkušenost úředníka na magistrátu, praxe v neziskových organizacích, státní správě, advokacii, v zahraničí atd. (viz životopis)
- specializace a zájem o právo životního prostředí a ekologii obecně
- zkušenost ze zahraničí (Kanada, Nový Zéland), jazyky
- osobní zájem na kvalitě snah o integraci cizinců (partnerka je Brazilka)
- zájem o historii
- zájem o společenské a systémové inovace

Přikládám můj životopis: https://drive.google.com/open?id=1D94Bm ... NUIzQ-4X7F

Trvalý pobyt mám v Brně Žabovřeskách. Protože, pokud je mi známo, v Žabinách žádný člen nekandiduje, tak zde jen jako příznivec kandidovat nemůžu.

Měl bych určitý podnět pro kampaň, a to zacílit na občany EU, kteří v Brně žijí a mají právo do zastupitelstva volit. V Brně žije podle statistik až 40.000 cizinců. Vesměs jsou to mladí lidé, co pracují v technologických firmách a mohli by být nakloneni pirátským hodnotám. Byla by potřeba udělat webovka v angličtině, popř. letáky apod. a zaktivizovat je, protože si myslím, že většina z nich o nějakých komunálních volbách nebo o svém volebním právu ani neví.

V celku se ztotožňuji se starým programem Žít Brno 2014 s podporou Pirátů (a samozřejmě i s pirátskými hodnotami a programovými prioritami). Co se týče nových nápadů, které by se daly do programu dát, tak mi mozek vyflusnul po brainstormingu toto:

- vytvořit pro magistrát novou interní metodiku pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, které se nemusí zadávat podle zákona o zadávání veřejných zakázek, aby se:

1. minimalizoval počet zakázek se statisícovými až milionovými hodnotami, kdy se oslovují dodavatelé napřímo anebo tzv. známé firmy, tj. pořád ti 3 stejní dokola, pak nám i mnohonásobně rostou ceny veřejných zakázek na rekonstrukce městských budov apod.

2. podpořilo zadávání veřejných zakázek na kvalitu se zohledněním ekologických, sociálních a lokalizačních faktorů jako např. zaměstnávání osob dlouhodobě registrovaných na úřadu práce, podpora řešení, která podporují ozelenění města, estetiku veřejných prostranství, podpora lokálních a malých dodavatelů, kteří nemají dostatečné administrativní kapacity k účasti na zadávacím řízení (např. lokální pěstitelé dodávající ovoce a zeleninu do škol), dodávky splňující požadavky oběhového hospodářství (žádné zbytečné obaly), u staveb požadavky záchytu dešťovky, pasivní domy, lokální výroba elektřiny apod.

- poskytnutí zbylých míst těsně před představením v divadlech zdarma pro studenty a seniory
- podpora nabíjecích stanic pro elektromobily
- podpora předcházení vzniku odpadů (nádoby na tříděný odpad spolu s nádobami na komunální směsný odpad přímo před domem/ v domě, tak, jak je to na Novém Zélandu, v Kanadě apod.)
- zakládání veřejných ovocných sadů a výsadbu stromořadí s ovocnými stromy
- okrašlování ošklivých lokalit (společné projekty se sprejery)
- oboustranný tisk na nebělený recyklovaný papír na magistrátu
- podpora městských motivačních programů (sleva na šalinkartu, ozelenění vnitrobloků, podpora bezobalových obchodů, revitalizace nábřeží)
- podpora integrace cizinců s navázáním bezplatných služeb na kurzy demokratického minima, lidských práv a společenských reálií
- program startovací ubytovny a placených veřejně prospěšných prací pro bezdomovce
- podpora městského včelaření (výpůjčka úlů a vybavení)
- zasadit se o zachování zahrádkářských kolonií nebo jejich transformace na komunitní zahrady
- audit efektivity magistrátní byrokracie

plus samozřejmě ty body, co jsem již našel v programu Žít Brno 2014 a které asi v nějaké podobě použijeme pro nový pirátský program pro komunálky (sociální bydlení, otevřená radnice a další...), i když o něčem se dá diskutovat.

Podepsané demokratické minimum a čestné prohlášení mám podepsané a předám ho později na schůzi. :arrow:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Sobocik za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Marek.Fiser, Tomas.Kolacny, Vit.Jurasek, Viktor.Piorecky
„Jediné co vím je, že nic nevím."
„Kdo chce pohnout světem, ať hne nejdřív sám sebou.“
„Lepší je udělat málo věcí dobře než hodně věcí špatně.“

Sokrates

Marek.Fiser
Profese: Radní města Brna
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Fiser » 01 bře 2018, 16:11

JakubSobocik píše:
01 bře 2018, 15:28

:arrow:

Hehe, tak to jsme dva. Škoda, že nebydlíš v Kéniku :-)

Pavel.Moravec
Profese: IT
Dal poděkování: 10156 poděkování
Dostal poděkování: 4846 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 01 bře 2018, 17:57

Rád budu kandidovat na magistrát, ideálně z pozice "křoví dodávající hlasy". Žádný konkrétní program z hlavy teď nedám, ale většina mne snad zná a ti co ne, můžete se podívat na mé kandid.řeči v předchozích primárkách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Jakub.Sobocik, Viktor.Piorecky
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 01 bře 2018, 18:37

Ahoj brněnští Piráti,

tímto oznamuji svoji kandidaturu a žádám Vás o podporu na pozici lídra kandidátky.

Mojí ambicí je vybudovat silný zastupitelský klub Pirátů, který bude schopný v rámci zastupitelstva města Brna politicky konkurovat ostatním politickým subjektům, bude prosazovat transparentnost úřadu, bude nekompromisně potírat jakékoli pokusy o korupci a zpronevěřování majetku města a bude hájit zájmy všech občanů města Brna bez rozdílu.

Jako své predispozice pro pozici lídra mohu uvést:
  • 3,5 letou zkušenost z výkonu funkce člena zastupitelstva města Brna
  • 1,5 letou zkušenost z výkonu funkce uvolněného člena rady města Brna
  • 5 letou zkušenost z výkonu funkce člena předsednictva krajského sdružení
  • spoluúčast na řízení 4 předvolebních kampaní
  • komplexní znalost aktivit města a související problematiky, nabytou nastudováním (odhadem) 12 tisíc materiálů z jednání rady a zastupitelstva
  • znalost vnitřní organizace úřadu, povědomí o většině úředních procesů (téměř 400)
  • dobrá znalost zákona o obcích, zákona o svobodném přístupu k informacím a zákona o zadávání veřejných zakázek, povědomí o další související legislativě
  • vysoké desítky až stovky rozhovorů pro různá média od televize přes rádia až po tisk

Pokud bych měl stručně shrnout svoji vizi programu, pak bychom se dle mého názoru měli zaměřit na pokračování otevírání úřadu směrem k lidem, a to v plném smyslu těch slov. Tedy především úřad a jeho agendy digitalizovat a systematicky a strukturovaně lidem prezentovat vývoj ve všech strategických investičních akcích a dalších strategických projektech města, posilovat prostor pro občanskou zpětnou vazbu a přímou participaci a zvyšovat obecné povědomí o tom, co se v Brně děje a co se bude dít. Dále bychom se měli zaměřit na podporu rozvojového potenciálu ve městě (a to nejen v oblasti rozvoje území, ale také v oblasti rozvoje bydlení, služeb a možností kulturního vyžití).

Mými programovými prioritami jsou zejména:
  • pokračování v rozvoji nástrojů participace veřejnosti na samosprávních činnostech (rozšiřování PaRo, vybudování portálu participace, implementace prvků participace do standardních procesů plánování rozvoje města a realizace dalších rozvojových cílů, viz strategie brno2050
  • prosazení zapracování podmínky otevřené poptávky (otevřeného zadávacího řízení) pro veřejné zakázky malého rozsahu v hodnotě nad 100 000,- Kč do metodiky zadávání veřejných zakázek MMB (návrh jsem předkládal již v tomto volebním období, ale v koalici nebyla vůle k jeho prosazení)
  • prosazení formy rezidentního parkování, která nebude plošně dělat z Brňáků cizince ve svém vlastním městě (dvě zóny - historické jádro a zbytek)
  • prosazení zřízení krizových lůžek pro oběti násilí, důchodce, ...
  • městská bytová výstavba (alespoň 1000 nových bytů za volební období a související snížení cen na bytovém trhu)
  • dokončení připravované energetické koncepce města Brna a s ní související rozvoj elektromobility
  • práce se street artem v rámci města (konceptualizace), vytvoření prostoru pro mural art
  • prosazení vzniku inkubátoru pro začínající malé podnikatele/značky (dočasná [max 24 měsíců] možnost pronájmu prodejních prostor v exponované lokalitě za snížené nájemné)
  • prosazení zřízení vybavených prostor pro spolky a občanské iniciativy (ideálně pro bezplatné užití)
  • iniciace vzniku dlouhodobé koncepce rozvoje systému dopravy ve městě Brně

Mimo své hlavní programové priority též podporuji:
  • realizaci severojižního kolejového diametru jako infrastrukturní stavby s nejvyšší prioritou a potenciálem vyřešit neuspokojivou dopravní situaci ve městě Brně
  • vytvoření nového územního plánu města, který bude v souladu s platným stavebním zákonem a umožní polycentrický rozvoj města (jižní centrum, Černovice)
  • realizaci portálu řízení strategických projektů, prostřednictvím kterého bude město prezentovat průběžný vývoj v jednotlivých strategických projektech
  • rozvoj portálu BrnoID a další elektronizace úředního styku s veřejností
  • dokončení projektu bezpapírového jednání volených orgánů (jsem členem příslušné pracovní skupiny)
  • dokončení prací na vlastnické politice jednotlivých firem v rámci brněnského koncernu jakožto příslušného řídícího dokumentu ze strany města jakožto řídící osoby koncernu (a oponentura hnutí ANO, které tuto oblast drivuje - jsem členem příslušné pracovní skupiny)
  • zavádění principů otevřenosti do všech městských firem z úrovně koncernového výboru, udržení dobré praxe většiny firem ve zveřejňování smluv do centrálního registru
  • dokončení strategických projektů města - zejména VMO, souboru staveb tramvaj Plotní, trolejbusové trati Osová - nemocnice - Kampus, Janáčkova kulturního centra a kreativního centra v bývalé káznici na Cejlu (na vypořádání lokality Ponava se v současné situaci s panem Procházkou asi nedohodneme, takže případně hledání nového místa pro stadion)
  • dokončení zaokruhování soustavy centrálního zásobování teplem
  • pokračování v realizaci projektů ze strategického plánu sociálního začleňování a ukončování bezdomovectví ve městě Brně
  • zachování současného rozsahu služeb v rámci programů prevence a snižování dopadů toxikománie ve městě (především zachování substituční léčby závislosti na opiátech)

Mám v hlavě ještě pár dalších témat do programu, ale méně prioritních a nechci Vás tu zahltit.

Co se týče kampaně, jako primární východisko pro kreativu beru provedení analýzy motivátorů a bariér v krajském městě - předpokládaný vzorek 300 lidí (předjednáno s centrálním MO, přičemž kofinancování z úrovně kraje by mělo být cca 25k (50%)), dále by z úrovně MO měl být poptán tracking témat voličů a příznivců Pirátů na chování Pirátů ve sněmovně, na základě čehož bychom měli být schopní zvolit vhodnou tonalitu. na základě výše zmíněných průzkumů následně sestavíme programové priority a nad nimi povolební strategii. Ostatní témata, které se mezi priority nedostanou, následně zapracujeme do volebního programu.

Kampaň jako celek bych rád postavil na třech osvědčených pilířích:
  • kontaktní kampani, podpořené o skákací loď, jakožto poutač pozornosti a generátor prostoru pro přesvědčování čekajících rodičů
  • online kampaň s výkonostními a remarketingovými prvky
  • střídmou outdoorovou kampaň, primárně realizovanou přes CLV a bannery na MHD
V rámci kampaně předpokládám své zapojení do řízení kampaně (z úrovně PMS nebo volebního štábu - podle toho, kterou cestou řízení kampaně půjdeme), aktivní zapojení do kontaktní kampaně v rozsahu alespoň 15 hodin týdně (v horké fázi nemám problém dle potřeby navyšovat až do full time nasazení).

Co se týká situace po volbách, byl bych rád, aby se čelo kandidátky shodlo na povolební strategii, ve které se definují možné povolební scénáře. Já osobně mám ambici vstoupit do případných povolebních koaličních jednání a usilovat o přijetí vládní odpovědnosti, současně ale nemám problém zůstat v opozici a tvrdě a konstruktivně interpelovat případnou vládní koalici, v takovém případě bych usiloval o pozici předsedy kontrolního výboru.

V případě, že budu zvolen a naše kandidátka se do ZMB dostane, jsem připraven v neuvolněné funkci věnovat práci zastupitele nejméně 15 hodin týdně po celou dobu trvání mandátu. V případě zisku uvolněné funkce, jsem připraven pracovat 50+ hodin týdně, jak je tomu v současnosti.

Děkuji všem, kteří se dočetli až sem a ještě jednou tedy žádám o Vaši podporu.
Bouři voleb vstříc! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 9):
Pavel.Moravec, Jiri.Ulip, Pavel.Nevrkla, Jakub.Sobocik, Marek.Fiser, Viktor.Piorecky, Tomas.Gottwald, jakubkorinek, Robert.Cuma
Tomáš Koláčný

Jakub.Sobocik
Profese: Právník
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Příspěvek od Jakub.Sobocik » 02 bře 2018, 09:40

siberiantijger píše:
01 bře 2018, 16:11
JakubSobocik píše:
01 bře 2018, 15:28

:arrow:

Hehe, tak to jsme dva. Škoda, že nebydlíš v Kéniku :-)
V Kéniku jsem bydlel dřív, ale mám to tam co by kamenem dohodil (bydlím u technologického parku). ☺

Ještě doplňuji, že zvolením by mi vznikla a současné situace neslučitelnost funkcí zaměstnance magistrátu a člena brněnského zastupitelstva podle zákona o volbách do zastupitelstev obcí (vykonávám státní správu - projednávání přestupků ad.). Řešil bych to odchodem do soukromého sektoru (podnikový právník, advokacie, nezisk apod.), pokud se to už nevyřeší dříve (zvažuji do budoucna jednu pracovní nabídku).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Sobocik za příspěvek:
Jiri.Ulip
„Jediné co vím je, že nic nevím."
„Kdo chce pohnout světem, ať hne nejdřív sám sebou.“
„Lepší je udělat málo věcí dobře než hodně věcí špatně.“

Sokrates

Marek.Fiser
Profese: Radní města Brna
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Fiser » 02 bře 2018, 11:44

no ja to spis myslel tak, ze to nyni zvazujeme v Keniku podat...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Fiser za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Sobocik, Jiri.Ulip

Hanka Kašpaříková
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: krajinný projektant
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Příspěvek od Hanka Kašpaříková » 04 bře 2018, 10:05

Milí Piráti,

byla jsem oslovena Tomášem s tím, že jste si přáli mě oslovit na přímo, zda neuvažuji kandidovat z vás. Velmi se to nabízí a jsem potěšena, neboť spolupracujeme na MMB již 3,5 roku a s některými z Vašich kolegů, co pracují v poslanecké sněmovně, v rámci neziskové sféry ještě delší dobu.

Do politiky jsem vstupovala po 4 letech občanského aktivismu zaměřeného na územní plánování, dopravu, životní prostředí a watchdog (ale již před tím jsem byla aktivní v různých spolcích jako ČSOP, hasiči, Sokol, koně, hody atd.) a s jasným cílem změnit poměry a fungování na magistrátu. Osobně mám ujasněné další směřování a poté, co jsem poznala vnitřní struktury fungování magistrátu i městských částí, se cíl nezměnil, ale změnila se forma dosahování cílů. Na druhou stranu mi k tomu chybí váš postoj, potřebuji vědět, zda se doplňuje s mými cíly, či nikoliv. Vnímám to tak, že byl nějaký důvod, proč vás napadlo mé jméno. Nejde mi totiž o to, se za jakoukoliv cenu stát zastupitelem, ale jde mi o to, mít možnost dělat věci dobře a k tomu potřebuji tým lidí, kteří budou mít podobný náhled na věc. Upřímně, jinak bych se trápila a šla bych dělat raději něco jiného.
Touto cestou jsem vás tedy chtěla požádat o diskusi nad tím, co ode mě očekáváte. A činím tak proto, protože jste se rozhodli mě oslovit na přímo. Děkuji.

Současně mi dovolte omluvit mou absenci na čtvrtečním již proběhlém setkání. Měla jsem zasedání zastupitelstva MČ a lidé, kteří mě volili, očekávají, že budu hájit jejich zájmy. :) Myslela jsem, že se za vámi zvládnu stavit alespoň v týdnu, leč jsem ve středu lehla s chřipkou (přemýšlím, jestli byl účel magistrátu mě odstranit tím, že na mě 6 hodin foukali z klimy). I to obnáší práce zastupitele, to abyste věděli, do čeho případně jdete. Bohužel nevím, kdy se z té chřipky vyhrabu.

Každopádně děkuji za Vaši diskusi. Je pro mě opravdu důležitá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka Kašpaříková za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Kolacny, Jakub.Sobocik, Jiri.Ulip, Vit.Jurasek, Viktor.Piorecky, Tomas.Gottwald, Petr.Bohac
Hana Kašpaříková

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“