Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 236
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Děkuji Mončo za vyčerpávající odpověď. Položil bych ještě doplňující otázku @Monika.Spilkova .
Chceš kandidovat i na Brně-střed? Pokud ano, jakým způsobem vyřešíš situaci, která by mohla být podobná té, co se již stala. Tedy, že budeš mít mandát, jak na magistrátu, tak na BS. V tomto volebním období si složila mandát na magistrátu po několika měsících s argumentací střetu zájmů. V případě, že se bude situace opakovat, bude i řešení stejné?

Děkuji

"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Lukas.Mamula
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 236
Registrován: 09 dub 2016, 20:10
Profese: programátor, analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Lukas.Mamula »

Ahoj @Ondrej.Kotas
pokud by si obhájil mandát, jak často máš v plánu chodit do kanceláře? Myslíš si, že ve tvé pozici je 100% remote přístup správný?

Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Mamula za příspěvek:
Ondrej.Kotas
"Nemyslím si, že existuje větší vzrušení než to, které inovátor zažívá, když univtř cítí nějaký výtvor mysli, který povede k úspěchu… Díky těmto emocím muž zapomene na jídlo, spánek, přátele, lásku, všechno" Nikola Tesla

Lukáš Mamula
zastupitel města Brna
Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 43
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Člen představenstva DPMB
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 312 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ahoj, všichni.

Ad Lukáš Doležal: Díky za otázky, Lukáši.

• Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?

Sleduju to s obavami. Ale zároveň si myslím, že na to, jak jsme dostali naloženo osudem a vlastními chybami, tím očistcem procházíme celkem dobře. Uvidíme, co přinese účast ve vládě. Doufám, že se podaří prosadit z Pirátského programu maximum a pomůže nám to třeba i lokálně. Synergie například s tím MMR a oborem, kterému se věnuju, se celkem nabízí. Naše síla je v našich lidech a jejich pracovitosti. A ti nikam nezmizeli. Pokud se budeme snažit, staré rány se zahojí a pojedeme dál.

• Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery?

Musíme hrát s tím, co máme. Osobně se cítím být středovým liberálem, takže koalice s konzervativní pravicovou stranou není ideální. Ale žijeme v realitě a politika je o kompromisech, vyjednávání a domluvě. Myslím, že na to, že máme pouze 6 zastupitelů, náš vyjednávací tým tehdy odvedl hodně dobrou práci. Nicméně teď by naše ambice možná měly být ještě o něco vyšší. Vše se bude odvíjet od výsledku, jaký budeme mít.

• Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?

Viz moje kandidátská řeč. Jde zejména o konkrétní dopravní a infrastrukturní projekty, celkový přístup města k mobilitě, podpora udržitelných způsobů dopravy a taky kultivace veřejného prostoru. Důležitá je taky bytová politika města, územní rozvoj a kultura. Té práce bude opravdu hodně.

• Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?

Otevřená výběrka se mi zdají jako dobrý způsob. Nevím o straně, která by to řešila líp.

• Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?

Lidi se snažím hodnotit obecně podle kompetencí, zkušeností a vlastností. To, koho je kdo rodinný příslušník, neřeším.

Samozřejmě v hodnotící komisi by neměl nastávat střet zájmů. To si ale myslím, že se u nás neděje.

• Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?

Já jedním z takových členů jsem. A opravdu je to tak, že o většině věci není vhodné mluvit veřejně. Nicméně o tom, co dělám, se snažím v přiměřené míře informovat na svém FB nebo o nějakých highlightech i občas na schůzích. Se zastupiteli také komunikujeme zejména v konkrétních tématech. Ale určitě je tohle téma, které můžeme ještě více probrat a třeba najít nějaký přístup, který bude právně ok a zároveň povede k větší spokojenosti členů i zastupitelů.

• Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

Vybíráme z těch, kteří se přihlásí. Samozřejmě by tu měly být nějaké red lines, ale nemyslím si, že by v tomto ohledu ta současná situace byla nějak špatná.


Ad otázka Petra Svobody:

1) Vyhovuje vám současná situace? 2) Hodláte se aktivně snažit o vytvoření společné kandidátky s dalšímu uskupeními?

Ad 1) Současná situace zejména v dopravě, ale i dalších věcech, mi nevyhovuje.

Ad 2) Dovedu si představit, že jdeme do voleb sami, což považuju za výchozí variantu, ale dovedu si taky představit, že půjdeme do voleb s někým. Obecně by ale hodně záleželo na podmínkách. Máme čerstvou hořkou zkušenost a nechceme ji opakovat.

Ale propadu liberálních hlasů musíme zabránit. Takže odpověď na druhou otázku je, že jsem pro to aktivně jednat. Ale rozhodně bych nepředjímal výsledek. Pokud by to pro nás mělo být nevýhodné, odmítněme to a jděme do voleb sami. Pokud to pro nás výhodné bude a nebude potlačena naše značka, tak to zkusme.

Nicméně tohle bude dost záviset na tom, jak se lídr a i celé čelo navolí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zemek za příspěvky (celkem 5):
Antonino.Milicia, Tomas.Kolacny, Monika.Spilkova, pkubes, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Jan.Brodzak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 03 čer 2018, 09:49
Profese: Software engineer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Jan.Brodzak »

Ahoj a děkuji za otázky,

Vyhovuje vám současná situace? Hodláte se aktivně snažit o vytvoření společné kandidátky s dalšímu uskupeními?

Současná situace mi úplně nevyhovuje. Určitě bych chtěl, aby měli Piráti větší možnost ovlivňovat směřování Brna. To, „že vše rozhoduje ODS“, je dáno jejich politickou silou a většími zkušenostmi. Doufám, že po těchto volbách si vyjednáme lepší podmínky a směřování Brna trochu pootočíme.

Jednání se taky nebráním. V současné době však preferuji samostatnou kandidátku Pirátů, přece jen s koalicemi máme zatím převážně špatné zkušenosti a je třeba znovu budovat pirátskou značku.

Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?

Po neúspěchu v parlamentních volbách cítím ve straně špatnou náladu. Myslím si, že strana se potřebuje trochu stabilizovat a moc by jí pomohl nějaký úspěch ve volbách. Doufám, že tímto směrem strana směřuje. Chci být optimista…

Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery?

Se současnou koalicí moc spokojen nejsem. Nemyslím si však, že máme sílu sestavit jinou a lepší koalici. Z koaličních stran preferuji Lidovce a Zelené.

Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?

Město by se mělo více přizpůsobovat pěším a cyklistům.
Automobilová doprava by se měla ve městě zklidňovat a částečně omezovat.
Více parků, sportovišť, dětských hřišť a zeleně.

Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?

Myslím, že by se tyto pozice měly více obsazovat Piráty a lidmi blízkými Pirátské straně. Když tyto místa obsadíme „odborníky“, muže docházet k tomu, že odborník sice má vědomosti, ale jeho představy o tom, kam by se mělo Brno ubírat, neodpovídá představám Pirátů.

Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?

Nehodnotil bych lidi podle toho, s kým jsou příbuzní, tedy pokud člověk na danou pozici vyhovuje (a není ve střetu zájmů), nevadí, že je s někým příbuzný.

Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?

K tomuto tématu nemám dost informací a o tomto problému jsem toho moc neslyšel.

Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

Tady to vnímám případ od případu. Často může být lepší „amatér“, který je však vždy připraven, a má dobře nastudované materiály, než odborník, který se dozorčích rad neúčastní, anebo tam chodí nepřipraven.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brodzak za příspěvky (celkem 3):
Monika.Spilkova, Jiri.Ulip, Adam.Zemek
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 3053
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Náměstek primátorky města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1546 poděkování
Dostal poděkování: 3664 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj Lukáši, díky za otázky.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?

Týden po volbě nového republikového předsednictva je hodnocení těžké, ale jsem mírný optimista a mám radost především ze zvolení Marcela Kolaji, který je pro mě zárukou racionálního přístupu. Dobrý pocit mám také z nástupu Vráti Filípka do vedení mediálního odboru, protože podle mě chápe, co je potřeba pro vzkříšení Pirátské indentity. Vstupem do Vlády ČR s tak malým poslaneckým klubem jsme si vybrali cestu, na které bude mnohem víc než kdy dřív důležitá role a především zkušenosti regionů. Velkou měrou jsme jako strana vsadili na místní rozvoj a digitalizaci a budoucí úspěch Pirátů se podle mě bude odvíjet od toho, jestli naplníme očekávání. Pro Brno je to příležitost nabídnout naše zkušenosti ostatním městům, protože strategický rozvoj i digitalizaci (a kyberbezpečnost, která se od nás očekává tak nějak automaticky) máme v gesci a hodně věcí hotových a odladěných na ostrém provozu.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery?

Současná koalice (když pominu ČSSD) je jediná možná, protože s SPD bych do koalice nešel a ANO má v Brně na krku historicky největší korupční kauzu Stoka. V zastupitelské demokracii platí základní pravidlo absolutní většiny, takže i po volbách (pokud nebudeme mít 51%) budeme muset hledat koaliční partnery pro sestavení potřebné většiny nejméně 28 zastupitelů a pokud bude složení stran podobné, lze očekávat i podobnou koalici. Co se preferencí týče, určitě mi budou bližší strany, které chtějí městské byty stavět a pronajímat Brňákům za dostupné ceny a ne privatizovat (ale programy jednotlivých stran jsem ještě neviděl).

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?

Ano, domnívám se, že pokud má Brno zůstat na špici Evropy v budoucnu, musí na tom makat už teď. Místní kvalita života, která sem láká talenty z celého světa, není samozřejmost a musíme o ni pečovat. Mluvím opět o dostupném bydlení, o rychlé, levné a komfortní hromadné dopravě o nabídce kultury a zážitků na každém kroku. Chápeš, jak to myslím - Brno musí lidi bavit. :) To je jedna půlka receptu na úspěšnou budoucnost a ta druhá je v podhoubí. V inovačním ekosystému, ze kterého rostou globálně úspěšné firmy, které městu zajišťují konkurenceschopnost. Technologický park spolu s VUT, JICem a firmama jako Ysoft, IBM, Red Hat, inkubátorem ESA a dalšími poklady je ukázkou toho, že někdo před těma 15 až 20 lety vymyslel skvěle fungující koncept. Ten je teď především potřeba nerozbít a dále ideálně zkopírovat do bohunického kampusu Masarykovy univerzity a do kampusu Mendelovy univerzity u Lesnické a třídy generála Píky.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?

Vždy je co zlepšovat, ale na začátku období (když strana neměla žádná pořádná doporučení) jsme zorganizovali 15 otevřených dvoukolových výběrových řízení, kde jsme požadovali krom motivačního dopisu i vizi působení a rozvoje dané společnosti, kterou jsme rozebírali na pohovoru, abychom si ověřili kompetence a motivace uchazečů. Byl to několikadenní maraton a jsem přesvědčený, že jsme ve všech VŘ vybrali nejkompetentnějšího člověka z přihlášených.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?

Jak už jsem psal, pro mě ve všech VŘ byla klíčová kompetence k výkonu funkce, příbuzenský vztah považuji spíš za handicap, protože stejně jako se ptáš Ty, můžou se zeptat i média a před těmi bychom nekompetentního člověka těžko obhajovali. Rozhodně odmítám jakékoli trafiky jen na základě toho, že někdo někoho zná, nebo je s ním v příbuzenském vztahu. Pokud narážíš na Marka Lukáše, tak v jeho případě jsem přesvědčen, že bez ohledu na vztah s Mončou je to vysoce kompetentní člověk, který nám velmi pomáhá udržet kontrolu nad kratochvílemi pánů Kratochvílů v BVV.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?

Je to podle mě věc, na které musíme zapracovat, ale není to úplně jednoduché, protože na interní informace v orgánech městských firem mají členové podepsané NDA. Dá se s tím pracovat (viz třeba Adam s Michalem se snaží komunikovat svou práci), ale je potřeba to domýšlet a být na zveřejňované informace opatrný, aby nebylo nějaké mrzení. Jinak si ale myslím, že pokud Tě zajímá něco konkrétního, zkus se na naše zástupce přímo obrátit s otázkou a věřím, že odpoví.

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

• Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

V představenstvu v maximální možné míře ano. Představenstvo má důležité pravomoci strategického řízení, takže jeho členové svými rozhodnutími přímo ovlivňují budoucnost společnosti a je důležité, aby rozuměli tomu, o čem rozhodují. V dozorčí radě to považuji za méně urgentní -> členové DR musí rozumět podnikové ekonomice a alespoň trochu majetkovému právu, protože jejich hlavní role je kontrolní. V dozorčí radě by podle mého názoru do budoucna měli být především lidé, u kterých jsme si jistí loajalitou a důsledností, protože jménem Pirátů ručí za to, že kontrole dozorčí rady neunikne nic nekalého.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Monika.Spilkova, Adam.Zemek, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda

Tomáš Koláčný
Pirátská strana - místopředseda MS Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2304
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3789 poděkování
Dostal poděkování: 3511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Ahoj, děkuji za položené otázky. Zde posílám odpovědi:

Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?

Osobně nejsem nadšem z odklonu od původní myšlenky Pirátského hnutí a výměny našich ideálů za chtivost po voličích za každou cenu. Piráti by neměli být pouhou průměrnou stranou.

Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery

Hodnotím svým interním pohledem a se současnou koalicí jsem spokojen. Samozřejmě bych preferoval zisk 51 % a tím pádem žádnou nutnost koaličních partnerů, to je ale utopie. Kromě současných koaličních partnerů si dovedu představit i některé další, za předpokladu že překonají 5% hranici.

Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?

Mé osobní priority jsou rozšiřování digitalizace úřadu. Teprve letos vešly v platnost zákony umožňující obcím pokročit v digitálních službách pro občany, já jsem současný mandát věnoval přípravě úřadu a jeho vnitřní digitalizaci, tak aby bylo na čem stavět, takže toto je jasný směr.

Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?

Otevřené výběrové řízení mi přijde jako ideální prostředek.

Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?

Pokud hodnocená kvalita vybraného uchazeče byla jeho odbornost a kompetence, nikoliv jeho rodinné příslušnictví, pak s tím nemám problém.

Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?

Pro informace, které mohou naši nominanti sdělit, by mohli dostat okénko v rámci schůzi (tak jako mají zastupitelé atd.)

Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

Určitě ano, avšak musíme vybírat z přihlášených uchazečů. Otázkou je, zda-li informace o našich VŘ dáváme vědět dostatečně širokému publiku.

Ahoj @Ondrej.Kotas
pokud by si obhájil mandát, jak často máš v plánu chodit do kanceláře? Myslíš si, že ve tvé pozici je 100% remote přístup správný?

Rozhodně nejsem 100% remote. Na domluvených schůzkách bývám osobně, což je vždy když o to požádá občan (většinou koledníci z firem nabízející nějaké služby, software nebo hardware městu), interních schůzkách s úředníky atp.
Díky covidu se mnoho mých schůzek přesunulo do online prostoru a tam už zůstaly a mě osobně není příjemné sedět v kanceláři se sluchátkami na uších, když jsme v kanceláři ještě s Robertem a Markem a moje povídání do konference by rušilo jejich fyzickou schůzku. Proto volím formu homeoffice, kde si mohu online call pustit nahlas a také nahlas odpovídat.
Veřejnost, úředníci, koaliční partneři a v podstatě kdokoliv má od začátku mého mandátu přístup k mému pracovnímu kalendáři na stránce https://ondrejkotas.cz/ . Toho mnoho občanů využilo, aby si na konkrétní termín s asistentkou domluvili schůzku, na které jsme se buď fyzicky nebo online sešli. Zároveň tam je telefonní číslo na můj mobil, čehož využívají i úředníci.
Dále se kvůli roztroušenosti svých úředníků pohybuji na Malinovského náměstí, kde s vedoucím OMI fyzicky řešíme každý týden plánování pracovní náplně, výběrová řízení, atd. a také na Kounicově, kam jezdím na kontrolní dny a interní porady s oddělením GIS.
Pokud jste mě potkali přes den ve Spacu, bylo to z důvodu, že jsem již neměl žádné plánované schůzky případně jsem čekal na schůzky online, úkoly úředníkům byly zadány a případně bylo vždy vše promptně vyřešeno po telefonu.
Má přítomnost v kanceláři se při znovuzvolení tedy bude odvíjet od příslušné agendy, četnosti schůzek a fyzické lokace úředníků.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvek:
Jiri.Ulip
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Uživatelský avatar
Marek.Lahoda
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 21 dub 2018, 09:35
Profese: Geograf, datový analytik, zastupitel
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Marek.Lahoda »

Lukas.Mamula píše: 05 led 2022, 13:29

Ahoj @Marek.Lahoda
chtěl bych se tě zeptat na tvou záslužnou činnost ve spojitosti s tvým mandátem zastupitele MČ Královo pole.
Jaké máš úspěchy?
V rámci vaší MČ byla podle všeho blokována činnost Kontrolního výboru, díky toho, že vládnoucí koalice měla v KV větší zastoupení svých členů než-li opozice. Z jakého důvodu jste tento stav neřešili? Chápu, že jste byli v opozici, ale já kdybych nebyl ve straně, tak o tomto vůbec nevím, poněvadž jste na to neupozornili ani v mediích tzn. obyvatelé vaši městské části žijí asi v přesvědčení, že jste se ani nesnažili zastavit věci, o kterych jste tvrdili, ze jsou spatne.

Ahoj Lukáši,

k mé práci zastupitele MČ KrPole:

  • Pravidelně zprostředkovávám přímé přenosy ze zasedání zastupitelstva pro naše občany, neboť vedení naší MČ to ani po letech není schopné zařídit.

  • Účastnil jsem se výrobních výborů na rekonstrukci ulice Vodova, kde jsem společně s naší zástupkyní v BVK Hankou Kašpaříkovou hlídal, že drahocenná alej na této ulici zůstane nejen zachována, ale bude i dosázena. Měl jsem k tomu několik schůzek s místními aktivními občany a společně jsme vyjednávali s MČ i městem. Navíc se mi v rámci rekonstrukce podařilo prosadit prodloužení její jednosměrnosti pro auta a zachování obousměrnosti pro kola, díky čemuž dostane alespoň první polovina ulice Vodova skutečně rezidentní charakter a místní občané budou moct v klidu pustit své děti hrát si před dům.

  • Každý rok za naši MČ navrhuji a dohlížím na realizaci nových cyklostojanů. K tomu byla opět řada schůzek s projektantem apod. Letos zde prý ze strany ODS hrozilo, že MČ stojany nebude chtít převzít do správy, takže vůbec nevzniknou, což se mi aktivní komunikací s místostarostou podařilo zažehnat.

  • Na ZMČ aktivně vystupuji a navrhoval jsem i několik usnesení. Např. ve věci PD Purkyňova, nevýhodných privatizací bytů nebo nedávno Milostivého léta.

Tolik teď v rychlosti, co si vzpomenu.

Co se týče Kontrolního výboru, tak původně jsme po volbách neměli mít ani předsedu, koalice ANO+ODS+KDU nás chtěla úplně vyšachovat, přestože jsme nejsilnější opoziční stranou. Také jsme původně měli mít mnohem menší zastoupení v komisích. Situaci jsme ihned řešili. Hrozbou medializace a tvrdým vyjednáváním jsme si tehdy předsedu KV a větší zastoupení v komisích prosadili. Nemyslím si, že by činnost KV byla vyloženě blokována. Normálně celou dobu fungoval pod vedením @Miroslav.Barta a provedl řadu kontrol. Ano, opozice si tam prosadila většinu. A na to jsme pravidelně upozorňovali na FB (např. zde), v Královopolských listech, při osobních setkáních s voliči apod. Víc by k tomu asi doplnil náš tehdejší předseda klubu @Marek.Fiser nebo současný předseda Mirek.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Lahoda za příspěvek:
Jiri.Ulip

Piráti: 3. místopředseda MS Brno a garant KET Doprava, infrastruktura, územní rozvoj a plánování
Statutární město Brno: člen představenstva Brněnské komunikace a.s., místopředseda Komise dopravní RMB a zastupitel MČ Brno-Královo Pole

tel: +420 732 732 490
mail: marek.lahoda@pirati.cz

"Where there is a will, there is a cycleway."

Martina.Stastna
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 67
Registrován: 04 čer 2019, 13:21
Profese: ekonom
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Martina.Stastna »

Zápis z dnešních primárních voleb: https://codimd.pirati.cz/IT18UE60QlSqris3nc3K0A?edit

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Stastna za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Antonino.Milicia, Ondrej.Kotas, Monika.Spilkova, Adam.Zemek, Marek.Lahoda
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1813
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, vzdělávání
Dal poděkování: 2118 poděkování
Dostal poděkování: 2542 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Děkuji všem organizátorům (v čele s Petrem), profi technickému zázemím (Ondřej) i kandidátům za skvělé a důstojné primárky. Máme na výběr z mnoha výborných kandidátů, pirátů a v neposlední řadě i lidí. A děkuji Lukášovi za (i ty všetečné) otázky. Bez něj by to byla nuda v Brně. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Kotas, Tomas.Kolacny, Jan.Brodzak, Jiri.Ulip, Monika.Spilkova, pkubes, Marek.Lahoda, Petr.Springinsfeld

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1566
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2237 poděkování
Dostal poděkování: 2422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 1. kola volby lídra jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 193a1/view

Celkem hlasovalo 37 členů MS Brno, takže k postupu do druhého kola bylo třeba získat alespoň 19 hlasů.

Tomáš Koláčný obdržel 20 hlasů a postupuje.
Marek Lahoda obdržel 27 hlasů a postupuje.

Druhé kolo volby začne dnes v 15:00, potrvá 48 hodin a je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0e706/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 7):
Filip.Slany, Antonino.Milicia, Adam.Zemek, pkubes, Jiri.Snizek, Marek.Lahoda, Jiri.Ulip

Petr Springinsfeld
místopředseda Rozhodčí komise a 1. místopředseda KS JmK
zastupitel Jihomoravského kraje
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“