Senatni volby 2016 - táborský obvod

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Hahou, po dlouhe dobe na foru s oni tajemnym pocitem dejavu :) Zakladam toto vlakno, protoze na tomto psat nemuzu.
Musim se vyjadrit jak ja vnimam taborskeho starostu. Nejsem si jist, zda jsem pochopil vlakno spravne, ale taborskeho starostu rozhodne neoslovovat s kandidaturou do senatu. Jednak uz osloven je (nevim kym) a druhak jeho politika rozhodne neni piratska.
Jako clovek bude zrejme v poradku, ale jako politik ne. Je typ "ja chci byt se vsemi zadobre a nechci zbytecne potize". V jeho rezii za pomoci jeho soukmenovcu se vybudovali pomniky za x desitek MIO bez projednani se sirsi verejnosti. Rozhodne neni tahoun transparentnosti, nekteri clenove jeho hnuti transparetnost spise brzdi. Jini, abych byl fer, ji ale fandi.
Jeho hnuti je skupina zabezpecenych podnikatelu, tzn. hodne pravicove smysleni. Stavet, stavet, stavet. Stavet prumyslove zony, privatizovat, atd. Penize na provoz = prozrane penize.
Toz tak, Yaaarp!
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

No, to nezní jako kandidát, který by ve mě osobně vzbuzoval nadšení. Ale jako předseda bych neměl hledět jen na svoje preference nebo povrchní dojmy a provokovat i k diskusi, co si představují ostatní. Co je "pirátské", je to totiž subjektivní.

Pro přehled sem vložím Jindry příspěvek z diskuse PKS
Jindra.Matlachova píše:Náš starosta Jirka Fišer je muzikant, sportovec, nadšený cestovatel, takový hipík, co jezdí po táboře na koloběžce. Dokáže ale i být tvrdý a jít si za svým. Má v zastupitelstvu ,,příznivce'' tak půl na půl. Chce toho pro Tábor udělat hodně a proto bych snad byla radši, aby nám tu zůstal. ... Kdybych věděla, že Jirka Fišer zvládne práci v senátě a zároveň bude makat tady jako Eybert, neváhala bych. Má ale tolik aktivit okolo, že jsem taky na vážkách, koho podpořit.
OFFTOPICPodpora ÓdéeSáka Eyberta samozřejmě nepřipadá v úvahu.

Jaká tedy vypadá situace nyní (v sobotu jsem se o tom bavil se zelenými): Ruml kandidovat nebude. Fišer (navrhují ho Jihočeši 2012) je zeleným programově příliš vzdálený, takže mu nenabízejí podporu (sám o ni zatím nežádal), nicméně jim asi připadá jako nejlpší možnost a nebudou nikoho stavět proti němu. Jelikož na radnici je naše JINAK! s Fišerovým Táborem 2020 v koalici od posledních voleb, prý se spolupráce spíš zlepšuje.

Jak jsem vyrozuměl, vhodnou imidž tedy má a zastupitelské práci se věnuje usilovně a asi jí dělá poctivěji, než je v téhle zemi standardem. OFFTOPIC@Vašek: Jen pro jistotu: Tím, co píšu dál, ti nepodsouvám, žes to tak myslel, jenom si myslím, že by to mělo zaznít.)Nikdy jsme nebyli stana, která by chtěla být nevstřícná k podnikatelům, naopak. Ani strana, která by chtěla bránit ve stavbě užitečných či zajímavých projektů, naopak. Jen je to při způsobu, jakým se v této zemi podniká a staví, občas dost těžké dávat najevo. A to tím spíše, pokud člověk klade nároky na určitou střídmost, na udržitelnost a (tam, kde to zasahuje do veřejného prostoru) zapojení veřejnosti, jako napříkad i já. To je tedy něco, co bych od svého kandidáta očekával. Stejně jako to, že se ve své zastupitelské práci nebude vyhýbat obtížím. "Hodně pravicové smýšlení" může znamenat mnoho a nebo také nic. Nemusí to být v rozporu se sociálním cítěním, což je pro mne také důležitá podmínka, zpravidla však bývá. Nepovažuji soukromé vlastnictví automaticky za efektivnější, než jiné formy, může to být i naopak. Privatizační dogmatismus v téhle zemi napáchal mnoho škod. Průmyslové zóny? Proč by ne, otázka je, jak do nich nalákat a nelákat firmy a co ony lokalitě vrátí - dát lidem práci za co nejnižší plat nestačí. A nakonec: Přes hájení transparentnosti nejede vlak, pokud by kandidát měl mít podporu Pirátů.

Můj dojem je zatím takový: Podporu nabízet nebudeme, pokud bychom o ni byli požádáni, budeme o tom jednat. Pak teprve bychom si s potenciálním kandidátem mohli férově vyříkat své postoje. Zůstává možnost nestavět proti starosotvi Fišerovi žádného kandidáta, pokud nenajdeme nikoho lepšího.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Přepokládám, že ano.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

info:
"Na Táborsku KDU-ČSL vysílá do voleb projektanta Jaroslava Hejla."
http://denikreferendum.cz/clanek/22214- ... -do-senatu

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Martin.Kakona »

Mel bych navrh na piratskeho kandidata do senatu za Tabor. Jeste jsem s nim o tom nemluvil. Zkusil bych ho premluvit, pokud by tady byla pro takoveho cloveka podpora.

Ing. Petr Král
Věk: 66 let
Povolání: softwarový inženýr
Politická příslušnost: bez politické příslušnosti

Prikladam zivotopis, ktery sepsal pro komunalni volby, kde kandidoval za Piraty pro Sobeslav:
Od narození v roce 1949 do absolvování SVVŠ jsem žil v Soběslavi. Velmi brzy mne začaly zajímat počítače i staré hodiny. První zájem se stal povoláním a druhý koníčkem. Vystudoval jsem v Brně elektrofakultu se zaměřením na programování a operační systémy. Oženil jsem se a narodila se nám dcera. V současné době jsem rozvedený.

Po studiích na VŠ jsem nastoupil do nového závodu Zbrojovky Brno jako technik jednoho z prvních počítačů EC1021, ke kterým se ve Zbrojovce vyráběly diskové paměti. Společně s kolegou jsme napsali výrobní testovací systém, který nejen prověřoval funkci a spolehlivost vyráběných pamětí, ale dokázal i diagnostikovat případnou závadu.

Když se začínalo budovat výpočetní středisko v Ladě Soběslav, vrátil jsem se i s rodinou do Soběslavi. Ve výpočetním středisku jsem pracoval jako programátor, analytik, vedoucí provozu, vedoucí projekce a nakonec jako vedoucí výpočetního střediska. V té době jsem vstoupil do KSČ a zůstal tam do roku 1989. Kromě počítačů mne stále zajímaly hodinové stroje a nově i šachy, které jsem hrál závodně, a nějaký čas jsem byl předsedou šachového spolku.

V období privatizace jsem se stal ekonomickým ředitelem Lady a členem jejího představenstva. V době, kdy Ladu převzal Motor Jikov, jsem odešel do soukromého podnikání. Jako soukromá osoba (OSVČ) jsem se stále zabýval informačními technologiemi a prodejem vlastního programu pro poloautomatické sestavení školního rozvrhu. Jako první v Soběslavi jsme s kolegou začali zavádět internet a tvořit webové prezentace, například pro jihočeské hrady a zámky, včetně zámku Hluboká. I po odchodu do důchodu nadále udržuji několik internetových prezentací.

K tvorbě autorského webu Pražského orloje mě přivedla láska ke starým hodinám, jako ke svědkům znalostí a umu našich předků. Založil jsem a stále vedu horologický spolek s celorepublikovou působností, který sdružuje lidi bádající v historii orlojů i sběratele a znalce starých hodin. V Soběslavi tato činnost vyústila ve vybudování Věžního muzejíčka s hodinářskou a zvonařskou expozicí. Podařilo se objevit starý soběslavský hodinový stroj a zajistit jeho restaurování v dílně pražského orlojníka.

Do komunální politiky vstupuji zejména s cílem zvýšit transparentnost hospodaření města. Zde bych mohl uplatnit své zkušenosti bývalého ekonomického ředitele a znalost výpočetní techniky.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Jan.Novak »

Vypadá na dobrého kandidáta (což ovšem jen z životopisu také nepoznáme), nejdůležitější je ale asi jeho známost a podobně. Vzhledem k tomu, že v senátních volbách vítěz bere vše potřebujeme buď silného kandidáta, který je všeobecně známý a je schopný konkurovat i velkým hráčům jako sou socani a ano, nebo kandidáta na kterém se shodneme s dalšími stranami a nanominujeme ho společně.
Vynakládat energii do nějakých 5-6% mi vzhledem k volebnímu systému příjde jako velmi neefektivní, ale samozřejně, že případně s propagací samostatného kandidáta pomůžu jak jen bude možné.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Simon.Kostadinov »

Podle životopisu to vypadá na dobrého kandidáta. S Piráty už má zkušenosti, díky komunálním volbám v Soběslavi. Tudíž je seznámen s programem. Zkušenosti s ekonomikou a technikou jsou také velké plus. Ovšem Honza výše uvedl dobrou připomínku. Je dostatečně silný, aby mohl konkurovat kandidátům ostatních stran? V případě, že se rozhodneme nasadit vlastního kandidáta a nejen vyjádřit někomu jinému podporu, tak jsem pro rozpravu, jelikož je to zatím podle mého nejslibnější kandidát.
Bc. Simon Kostadinov
Zastupitel Týn nad Vltavou
739928808
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Ludek.Blaha »

KAKL píše:Mel bych navrh na piratskeho kandidata do senatu za Tabor. Jeste jsem s nim o tom nemluvil...
Jsem pro to s Petrem Králem probrat. Tady je.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016

Příspěvek od Martin.Kakona »

Mam takovou (mozna naivni) predstavu, ze kandidat za Piraty by mel byt obycejny clovek. Abyste to nemeli tak jednoduche, mel bych tu jeste jednoho obycejneho neobycejneho cloveka: http://pirati.sobeslav.cz/celozivotni-l ... la-afrika/
Je sice uz starsi (76), ale do senatu...proc ne?
Kdyz se dozvedel, ze do senatu kandiduje za ODS nas starosta...
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“