Senatni volby 2016 - táborský obvod

Moderátor: PKS Jihocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Komunální zastupitel
Příspěvky: 141
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 71 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Martin.Kakona » 15 bře 2016, 15:16

Odovidam na otazky Iva v jeho prispevku:
- video s panem Melcerem ted nemohu natocit, protoze jsem na sluzebni ceste v zahranici OFFTOPICvratim se za tyden
- p. Kral na schuzce potvrdil, ze by byl ochoten kandidovat, pokud by byl pan Melcer pro Piraty neprijatelnym kandidatem
- na fotografii je malir Kodet a podezrely Klaus, proc je fotil nevim, proc ma fotografii povesenou na zdi mezy akty take ne, zeptam se
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 1968
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7374 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 15 bře 2016, 18:25

KAKL píše:- na fotografii je malir Kodet a podezrely Klaus, proc je fotil nevim, proc ma fotografii povesenou na zdi mezy akty take ne, zeptam se
Já jsem jen tuším slyšel něco jako že Klausovi dělal fotografa, ale možná si to pletu s někým jiným a jen jsem si to kvůli té fotce mylně spojil. Ten Klaus mezi akty mě pobavil, nic víc z toho zatím nedovozuju :D

Jdu dát hlasovat o pověření Honzy a Jindry vyjednáváním s J.Fišerem (a možnými senátními kandidáty obecně).
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 1968
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7374 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 15 bře 2016, 19:48

Pro přehled:
post449105.html#p449105
Jindra.Matlachova píše:Něco za Jihočechy. Nezávazně jsem kontaktovala táborského starostu pana Jiřího Fišera kvůli možné podpoře jeho kandidatury do senátu. Stejně, zatím nezávazně mi odpověděl, že by zájem měl. Takže by bylo možné sestavit vyjednávací tým a jít do toho. Není to straník, do zastupitelstva se dostal jako člen sdružení Tábor 2020, kdysi byl v ODA. Podporuje podnikatele, kulturu, stavbu cyklostezek, je to muzikant, velký cyklista a k nám se hodí i typově. I když už je to ,,pán v letech'', po Táboře se prohání v obleku na koloběžce a nezkazí žádnou srandu.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Bucaneer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 35
Registrován: 17 črc 2014, 22:55
Profese: Architekt
Bydliště: Jižní Bohémie
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Bucaneer » 17 bře 2016, 16:27

Pan Melcer už napsal životopis, jsou k dispozici další jeho články a chystá se debata v Městké knihovně v Soběslavi.
Foto Kodet+ Klaus bych tipoval na lokální záležitost - Kodet měl poblíž chalupu provozoval v Soběslavi galerii u Sv. Marka a zval tam svou společnost...
jk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bucaneer za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Jan.Novak

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1807
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2414 poděkování
Dostal poděkování: 1951 poděkování

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Jan.Novak » 10 dub 2016, 15:33

Včera jsme se ve složení já, Peeno a Jindra setkali s Jiřím Fišerem, starostou města Tábor (Tábor 2020). Schůzku jsme iniciovali my - zajímal nás konsensuální kandidát do senátu, který by mohl senátorské volby vyhrát. Kandidát by to byl dobrý, hodný podpory. Bude nominován za Tábor 2020, Jihočeši a starostové s nezávislými (nikoliv ovšem TOPka) ho podpoří. Starostům a nezávislým slíbil, že v případě zvolení půjde do jejich senátorského klubu (pokyn k senátním volbám od RV by tedy nebylo možné splnit). Z rozhovoru víceméně vyplynulo, že starostové a nezávislí si ho zaháčkovali dlouho do předu, o podporu by asi stál, ale spíše minimalistickou. Domluvili jsme se tedy, že mu pošlu přesné znění našeho pokynu, ale nečekám, že z toho něco bude.
Při rozhovoru jsme mu vysvětlili, že máme mnoho munice (zj. na na Mládka), voliči pirátů by ho byli ochotní volit, i to že jsme schopní poskytnou silné zázemí (pro tento obvod máme slíbenou podporu z Prahé - viz kandidatura Mládka). Vysvětleno mu bylo i to, že jsme schopni vygenerovat v tomto druhy volby velmi důležitých 5-7% (zj, pro druhé kolo velmi důležitá cifra), což ho určitě bude stát nějakou tu podporu.
Problém je zde tedy v těch starostech a nezávislých - osobně si ho jezdil zaháčkovat Polčák, myslím, že se domluvili poměrně dlouho před samotnými volbami. Zajímavá je v tomto ohledu finanční stránka - p. Fišer mluvil o jistých 500 tisících (z toho půlka od starostů) a že potřebuje ještě dalších 200. Tzn. téměř tři čtvrtě mega na senátní kampaň! Číslo je to přestřelené a opravdu nechápu do čeho to chce narvat, tahle posedlost penězi a rvaní reklamy všude považuji za vyhazování peněz z okna.

Vidím v tom velkou příležitost poučit se: S Piráty se v Jižních Čechách nepočítá, maximálně tak jako nějaká vlaječka na plakátu. Proto jsem za to postavit alespoň v jednom senátním obvodu kandidáta, kterému poskytneme patřičnou podporu. Úspěch se v tomto případě měří na každé procento, čím víc pro kandidáta získáme procent, tím víc si naši sílu a váhu budou za další dva roky uvědomovat jiní kandidáti, kteří budou již mnohem ochotnější s námi jednat a přistoupit na tvrdé podmínky, které nám RV uložilo. Je zde třeba ukázat sílu, že jsme schopni generovat strategicky důležitá procenta (do druhého kola postupují jen dva kandidáti; při vyrovnaném souboji dobrý pirátský výsledek jasně ukáže, že bez nás to nejde). Chtěl bych apelovat na všechny co se chtějí podílet na kampani - pokud sežneme kandidáta do senátu, je třeba ho maximálně podpořit, kampaň bude spojená s kampaní do kraje, vzhledem k velikosti kraje ho stejně nezvládeme ideálně pokrýt celý, ale dát si tu práci a pokrýt senátní okrsek - alespoň rámcově - je možné a do budoucna nám to může přinést opravdu hodně.
Druhé poučení pro nás je takové, že kandidáti, kteří jsou schopni senátní volby vyhrát a zároveň jsou pro nás přijatelní jsou velmi vzácní a je třeba s nimi začít jednat dávno předem. Za dva roky budou volby pouze v ČB (v jčk) - je třeba začít uvažovat jak to uděláme v těchto volbách.

Doufám, že Soběslavští zájemci o kandidaturu do senátu dorazí na krajskou schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Dan.Lestina, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Garant programového bodu
Příspěvky: 15097
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9657 poděkování
Dostal poděkování: 17393 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Roman.Kucera » 10 dub 2016, 17:22

Třičtvrtě mega pro kampaň do senátu není moc. Tady jsme podporovali do senátu člověka (Pavel Křížek, podnikatel), který do toho vrazil celý mega, ale nedal asi 6%, přitom byl skoro Pirát. Vůbec si netroufám odhadnout, kolik dostanou na kampaň kandidáti ANO, ale odhaduju to na 3M nejmíň, možná i 5.
My to doženeme tím, že jsme Piráti a že umíme máknout :-)
Moje osobní kampaň stála skoro přesně 100k a zisk byl 3.3 % v Piráty nepolíbeném obvodě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Dan.Lestina
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1807
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2414 poděkování
Dostal poděkování: 1951 poděkování

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Jan.Novak » 11 dub 2016, 13:39

Výborně, Roji, odraď mi tu lidi od toho aby jsme dělali senátní kampaň! ;) Něco jiného je kampaň v Praze, něco jiného je mimo Prahu, plus opomíjíme, že v dnešní době, kdy má každý pocit, že se vše odvíjí od peněz mají politické strany logicky snahu si tento příjem podvázat a jsou ochotny investovat horentní částky do senátních kampaní (příjem necelýho mega ročně je v těchto ohledech silný motivátor), potom se do těch kampaní rvou i nesmyslně vysoké částky, protože čím víc peněz se dá tím větší šance na úspěch, neasi. Jde to ovšem i levně a efektivně. Naše případná kampan nemá ambice být co nejvíc vidět (poměr cena výkon je příliš slabý). Její smysl je v jejím spojení s krajskou kampaní - zaměříme se na jasně definovaný okrsek, do kterého soustředme síly, plus budeme v dalších městech v JčK (ČB, Písek, Tábor, Tejn a Soběslav - zde máme členskou základnu a je třeba jí využít; určitě to bude chtít i něco v Krumlově), když si spojíme propagační materiály (např. plakát s kajskými volbami na kterém bude doplněna informace ať lidé podpoří i našeho senátorského kandidáta - využijeme je jen v Táborském obvodě, můžeme si to nechat paralelně proplatit z financí na senátní kampaně), pokud tohle spojíme s guerilla kampaní výlepu (zj. samolepky jsou velmi dobré, a poměr cena výkon mají velmi vysoký) tak jsme v řádově nižších cifrách. Cena kampaně pak rozhodně nedosáhne takovéto vysoké cifry. Plus máme zajímavé témata na které můžou upozornovat dvě osoby - Lídr krajské kandidátky a kandidát do senátu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Tomas.Durco

Uživatelský avatar
Simon.Kostadinov
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 242
Registrován: 13 lis 2015, 11:38
Profese: Technik JE
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 181 poděkování

Re: Senatni volby 2016 - táborský obvod

Příspěvek od Simon.Kostadinov » 03 kvě 2016, 10:01

V sobotu 30.4. se dostavili dva kandidáti na senátora ze Soběslavi na zasedání RV, kde došlo k prvnímu oťukávání. Poprosím Honzu, aby zde napsal co se řešilo mimo RV. Oba kandidáti se představili i na půdě RV, kde došlo ke kratičkému grilování, přikládám sem tedy výtažek ze zápisu.
SK: máme zde 2. kandidáty za Táborský obvod - p. Král, p. Meltzer
představují se ...
Meltzer:
"nevolte mě"
fandí "Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic"
Q: Co TTIP?
A: nemáme zapomínat na osvobození od USA, je pro nás výhodné, že budou vozit zkapalněný plyn
Q: legalizace?
A: jsem nekuřák, chce-li si někdo ničit zdraví, je to jeho věc

Král
podnikal
Q: nenajdou na vás něco?
A: doufám, že ne
Q: co místní politika?
A: všechny pirátské návrhy zamítány
Dodatek: ale následně realizováno
Q: TTIP
A: nic o tom nevim
Q: legalizace
A: alkohol, tabák, marihuana - není rozdíl ...
Q: názor na federalizaci EU?
A: lidé si neuvědomují, proč v EU jsou, je potřeba více spolupracovat, federalizace tomu nepomůže
Q: do senátu v tomto obvodě má kandidovat místní starosta za ODS, vaše motivace kandidovat?
A: nerad prohrává, je chytrej ... nemyslím si, že máme šanci na zvolení
Q: vztah k prvklm přímé demokracie?
A: kladný, ale bude záležet na kvalitě kampaní
Q: zákonodárná iniciativa občanů?
A: to je asi správně

Q: rozpočet? spoluúčast Pirátů?
A - K: moc peněz nemám, mám kamaráda - nezávislé Soběslavské noviny
A - M: dokud nebude nezávislé médium, kde můžeme prezentovat názory, nikam se nepohneme
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Kostadinov za příspěvek:
Dan.Lestina
Bc. Simon Kostadinov
Místopředseda KS Jčk, člen ZO
739928808

Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host