Lobbistické kontakty KS JčK

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lobbistické kontakty - kraj

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Toto je vlákno (po vzoru celorepublikového) pro popis diskusí a setkání jihočeských pirátů s členy jiných stran, nebo firem.
Oznámení moderátora:
Lobbistické kontakty je nutné psát do centrální Evidence lobbistických kontaktů. Sem lze
1) vkládat odkazy na jihočeské zápisy v Evidenci, aby k nim jihočeští členové měli snazší přístup
2) umisťovat informace, které jdou nad rámec povinností, ale mohou být pro členy KS zajímavé
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - kraj

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Setkal jsem se s milou Věrou Korčákovou, místostarostkou obce Trhové Sviny a členkou iniciativy Jihočeši 2012 - probírali jsme témata krajská i regionální (ohledně obce).

Celé setkání trvalo cca hodinu a 15 minut a bylo v přátelském a vstřícném duchu. Seznámil jsem jí s v kostce s tím že se Piráti mají snahu zapojit do krajských témat, že právě budují krajské a někde i regionální programy. Uklidnil jsem ji že lze předpokládat, že vůči sobě pravděpodobně nebudeme mít žádná dogmata (meze které nelze překročit).

Z rozhovoru vytípnu to co souvisí s krajskými tématy:
  • - dostal jsem odkaz na volební program z posledních voleb
    - prý ho budou muset aktualizovat, nezpracovávají ho průběžně
    - směrem do Jihočechů při nějaké plánované příležitosti oznámí, že jsme se takto bavili
    - popisovala jak to chodí v kraji (zmiňovala jméno nějakého člena který jím dodává věrohodné interní informace z kraje, díky kterým se jim krásně dělá názor na to co se děje)
Přijatá výhoda: volební program JIH12, vizitka a tykání
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lobbistické kontakty KS JčK

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Oznámení moderátora:
Vlákno pro odkazy na jihočeské lobbistické a jiné kontakty.
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - region Trhové Sviny

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Setkal jsem se s milou Věrou Korčákovou, místostarostkou obce Trhové Sviny a členkou iniciativy Jihočeši 2012 - probírali jsme témata krajská i regionální (ohledně obce).

Celé setkání trvalo cca hodinu a 15 minut a bylo v přátelském a vstřícném duchu. Seznámil jsem jí s v kostce s tím že se Piráti mají snahu zapojit do krajských témat, že právě budují krajské a někde i regionální programy. Uklidnil jsem ji že lze předpokládat, že vůči sobě pravděpodobně nebudeme mít žádná dogmata (meze které nelze překročit).

Z rozhovoru vytípnu to co souvisí s regionem Trhové Sviny:
  • - Věra působí regionálně ve sdružení Občané pro město
    - za toto sdružení se dostala do zastupitelstva a do koalice
    - v průběhu mandátu se stala v kraji členkou iniciativy Jihočeši, dnes bude řešit (dodatečně oficiálně), zda to není v rozporu s dalším fungováním, předpokládá, že ne.
    - seznámil jsem ji s tím, že jako jeden z Pirátů v těchto volbách do zastupitelstva hodlám kandidovat, zvažuji zda vést svojí vlastní kandidátku, nebo s někým uzavřít koalici
    - seznámil jsem Věru s tím, že stejně jako s ní budu jednat s většinou (snad všemi) regionálními sdruženími v této obci
    - vyžádal jsem si volební program sdružení Občané pro město s tím že bych rád zjistil průnik témat, program je prý na facebooku (budu ještě hledat), od té doby se neměnil, sdružení je převážně aktivní jen před volbami
    - dostal jsem pozvání na schůzi tohoto sdružení, jako host - to se shodou okolností koná dnes v 18:00 v prostorách města.
    - další debata byla na témata související s politikou města, čerpání dotace, stavby které proběhly, splácení teplárny, plánované investice, škola, spoustu témat....
    - řešil se i bod který rozděluje město na dvě poloviny - přeložka vs. obchvat - zdělila mi její stanovisko, podložila jej argumenty a odkázala mě na veškeré podklady k tomuto tématu
    - řešilo se jak se jí spolupracuje s ostatními sdruženími, padaly konkrétní jména, atd... ze strategických důvodů toto nebudu vypisovat, ale znovu jsem paní místo-starostku ujistil, že budu muset mluvit s většinou (všemi) abych o nás dal vědět a zjistil programovou shodu než na něco vsadím.
    - ptala se na to kolik lidí zastupuji, odpověděl jsem tři, i když mám potrvzeny v tuto chvíli jen dva. Uvidíme, na získávání lidí pracuji.
    - bavili jsme se i o mém bussinesu, o tom zda to lze stíhat s prací na zastupitesltvu. V opozičním zastupitelstvu ano, v radě nikoliv.
    - Pokus vnést poptávku na tvorbu webu jsem odmítl, jednak to není v našem dlouhodobém plánu (stránky obcí) a jednak by to byl střet zájmů z mé strany. Potvrdil jsem jí ale pocit, že nabídky které dostali se zdají být předražené
Přijaté výhody:
  • - pozvání na dnešní schůzi regionálního sdružení Občané pro město
    - tip kde najdu neaktualizovaný program sdružení Občané pro město
    - odkaz podklady k tématu přeložka vs obchvat
    - vizitka
    - tykání
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Občané pro město Trhové Sviny

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Dnes jsem absolvoval schůzku se sdružením Občané pro město - Trhové Sviny. Cílem je udělat si realistický obrázek o stavu jednotlivých stran a sdružení, o jejich programu abych se rozhodl zda má cenu udělat vlastní kandidátku, nebo je výhodnější uzavřít koalici.

Schůzka probíhala v přátelském tykacím duchu, se mnou včetně bylo přítomno 7 lidí. Někteří pracovali v městských službách (správa majetku, mistostarostka, někdo z učilistě, ...) někteří ne. Scházejí se pravidelně - interval jsem nepochytil a předávají si informace co se ve městě stalo, co se řešilo a podobně. Nabité věcnými informacemi. Když to porovnám se schůzkou jihočeských pirátů, máme se co učit ;o)

Probíralo se cca 30-50 témat, budu mít obrovské problémy vypsat alespoň polovinu z nich, tak alespoň ty na které si vzpomenu:
  • → představili mě jako hosta, krátce jsem řekl o co mi jde (poslechnout si všechny platformy a rozhodnout se co dál)
    → řešilo se navýšení rozpočtu města o cca 9,5 milionů - způsobené změnou nějakého zákona o obcích, který už tak neznevýhodňuje malé obce. Pochválili se za to, že bylo očekáváno 14 milionů, ale raději připravili rozpočet jen o 9 miliónů, což jim vyšlo
    → řešili se splátky místní teplárny - v příštím roce se sníží splátka z 5 milionů na 4.4 milionu, a přespříští rok jen při a něco. Konec, je to splaceno
    → rovněž se řešilo to že i tak je teplárna prodělečná, konkrétně se zvedla cena štěpky na dvojnásobek, nepodařilo se rozšířit síť odběratelů, neboť to stojí investice na které není. Toto je evidentně největší žrout peněz z rozpočtu a poměrně dlouhodobý problém - do minulosti i do budoucnosti. Tématicky to řeší starosta (ODS) a ne nikdo ze sdružení Občané pro město.
    → nevýhodné smlouvy s plynárnami - prodává se plyn a ne městské teplo - s nadsázkou bylo řešeno, náklady na parovodní teplo jsou prakticky stejné, když vytápíš jeden dům, nebo 500 domů. Z 500 domů ale vytřískáš více peněz, než z jednoho domu.
    → nezaměstnaní z úřadu práce - řeč byla o tom, že je zaměstnávají půl roku aby měli nárok na podporu v nezaměstnanosti
    → výměna žárovek ve městě - probíhá postupně, vyměněno cca 40% z celkového množství (z dvoustovek se dávají osmdesátky výbojky)
    → pád a úmrtí paní na ledě. Pozemky před domy ve 4 ulicích patří kraji, ale na nich město občas opraví díru - dá tam beton, nebo dlažbu, aby to bylo v pořádku a nikdo si nestěžoval. Stalo se to že nějaká starší paní šla, upadla a teď pozůstalí zažalovali kraj a i město, protože sice je pozemek kraje, ale beton na něm je města. Dle zákona za toto ale odpovídá majitel pozemku - tedy kraj. Byla zmařena snaha kraje (padaly i konkrétní jména na úředníky, nepamatuji se) prodat tyto pozemky (ty kde se stala nehoda) městu. Naštěstí se to nepodepsalo a bylo to odhaleno. Město je stejně pro jistotu pojištěno. Ale pravděpodobně se nebudou tyto problémové chodníky opravovat, dokud se nějak nevypořádají.
    → s tím souvisí další věc, provozovatelka kavárny (v prostorách ve vlastnictví města) by ráda měla na dvou schůdcích do kavárny kolejnici pro kočárky. Problém je stejný jako bod před tím - pozemky před chodníkem patří kraji (a ne městu). Ještě se bude jednat, ale je zřejmé, že město bude muset celý pozemek (rohový dům, cca 200-250m2) odkoupit - několika desetitisícový náklad kvůli kolejnicím za tisícikorunu
    → stavba lávky pro pěší přes potok
    → přeložka ve městě. Proti odporu opozice schválen územní plán, stavební povolení. Jsou tam ještě nějaké obstrukce, ale je zřejmé že toto bude - stejně jako loňský rok - volební téma číslo jedna. Nechci více prozrazovat
    → probíhaly i návrhy na bourání několika starších budov - koulí u nohy
    → jednání se chvíli točilo i o developerech, jak jsou to ehm... lidé s nerovnou páteří
    → výstavba pasáže, rozšíření infocentra
    → náklady na provoz města jako celku
    → náklady na teplo - v souvislosti s teplárnou
    → myšlenka na prodej sušičky na štěpku
    → nápad využít lidi z pracáku (povinnost zaměstnávat) jako sběrače štěpky v městských lesích, bude propočteno a uvidí se
    →.... a další a další témata, skutečně si nepamatuji všechno.
Co na mě čeká nadále?
Udělat si schůzky s dalšími sdruženími a stranami v tom našem městečku a rozhodnout se zda udělat svou vlastní kandidátku, nebo s někým uzavřít koalici. Rád bych všechno stihl do konce roku, chtěl bych sledovat dění ve městě skutečně aktivně a případně jej ovlivnit. Osobně se ještě různě po známých z podnikání zeptám, jak je to se štěpkou. Nepředpokládám, že to ve městě nikdo nedělal, ale chci mít přehled. Z pohledu Občanů jsou ale volební témata jasná - "přeložka městem" a "řešení teplárny".
Na pirátské myšlenky skutečně nebyl prostor a ani nejsou zde v regionu nijak důležité (uznejte), jen bych někomu (asi garantovi nějakého bodu) asi měl dát podmět ohledně situace odpovědnosti za úrazy na chodníku.

Přijaté výhody:
  • → 3x sklenice sodovky
    → vizitka na pána ze správy majetku
    → tykání se dvěma lidmi z města
    → vytištěný program občanů pro město z facebooku. Bohužel neaktuálním, ale 10x lepší než nic.
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - kraj

Příspěvek od Michal.Horak »

Ahoj, já jenom, že s Luboš Průša , což je jejich nějakej šéfík, chodil do gymplu o rok níž než já a tudíž se s ním dobře znám, když u nás starostoval byl jsem s ním občas v kontaktu, ale osobně nemám pocit, že by se piráti s prioritami tohoto hnutí nějak programově potkávali :o
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - kraj

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

suoreb píše:Ahoj, já jenom, že s Luboš Průša , což je jejich nějakej šéfík, chodil do gymplu o rok níž než já a tudíž se s ním dobře znám, když u nás starostoval byl jsem s ním občas v kontaktu, ale osobně nemám pocit, že by se piráti s prioritami tohoto hnutí nějak programově potkávali :o
Ahoj,
jde jen o to ze stran vymámit body jejich programů a nad jednotlivými body se zamyslet, zda je převzít, nebo ne a udělat si na ně názor. Programové schody/koalice se na kraji zatím neřeší. Stejné kroky chci udělat s komunisty, odéesákama, zelenými atd...
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - kraj

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Po dohodě s garantem Mediálního odboru jsem si na dnešek domluvil schůzku s ředitelem akciovky WEDOS - panem Grillem. Tahle webhostingová společnost sídlí v Hluboké nad Vltavou a má teď tuto kauzu: http://datacentrum.wedos.com/a/338/host ... hnout.html
Cílem bylo vyzjistit více podrobností ohledně probíhajících kauz, ať máme jako piráti víc informací, abychom věděli zda a jak bychom se za ně mohli postavit.

Průběh:
Dorazil jsem na čas ke vchodovým dveřím stejně jako pan Grill. Ukázal mi v rychlosti serverovnu ( ne moc povedený screen: http://screencloud.net/v/wBQl ) a šli jsme do nedaleké pizzerie na oběd toto téma probrat. Aby roztály ledy, bavili jsme se nejdříve obecně, zmínil jsem, že jsem rovněž jeden z jejich spokojených klientů. Prvních 10 minut jsme se bavili čistě o službách a našem podnikání - aby klesla nervozita. Pan Grill působí velmi pozitivním a lehce živelným dojmem, pozitivní aura z něj doslova sálá, často se směje.

S přineseným jídlem jsme se začali bavit k tématu kvůli kterému jsem přijel. Zkusím si vzpomenout na většinu bodů, skutečně to byl živelný rozhovor, skákalo se z tématu na téma, z případu na téma, nejednalo se o ucelené bloky:
  • ♦ vše co je zmíněno zde: http://datacentrum.wedos.com/a/338/host ... hnout.html je dle slov pana Grilla pravda a jen nezmiňuje jména firem. Některé z nich jsme sice probírali, ale nebudu je rovněž zveřejňovat
    ♦ dle pana Grilla je kámen úrazu v nekonkrétním změní zákona. V něm se mluví o "poskytovateli služby", což si právníci vykládají jako hosting. Předpokládá, že to takto nebylo myšleno, ale právníci toho využívají.
    ♦ pan Grill popisoval jasnou formu psychického teroru (ještě zmíním dále), volají několikrát denně, policie zve na výslechy často a ve velmi rychlých termínech. Není (nebyla) ochotna přiject na místo a zve si ho na služebnu. Po nějaké době k němu již jezdí - nějak ji přesvědčil, že bez logů to nejde.
    ♦ konkrétně popisoval jednání s jednou komerční televizí, která když mu volá, tak rovnou konferenčně, na protější straně několik právníků, kteří mu vyloženě ostře vyhrožují, že jej finančně zničí a na druhé straně on sám, kdy se dožaduje důkazu, že materiál patří televizi a že jsou skutečně z televize. Kdyby materiál (tedy licenci, nebo dokument o vlastnictví) dostal zcela jistě by doménu zablokoval, nebo službu vypnul, ale místo toho byl on (nevím zda na akciovou společnost nebo on jako ředitel) vyzván policií k nápravě. Po policii opět chtěl doklady "na základě čeho", to má udělat. Zatím se drží. Policie ze začátku vystupovala skutečně rázně, padaly ostřejší (ve smyslu psychologického tlaku) slova, dnes je prý policie mírnější. (naznačuje, lidsky na jeho straně, ale musí to nějak řešit).
    ♦ policii a právníky nezajímají kontakty na osobu která web provozuje, rétorika je jasná, "vy jste provozovatel, vypněte to nebo se vystavujete (zbytečně) riziku"
    ♦ zmínil growshopy - vypnutím služby na základně nějakého papíru od někoho (ne soudu) se vystavuje riziku soudu ze strany ušlých zisků z Growshopů. Padl příměr: takže si může vybrat zda se utopí nebo oběsí.
    ♦ bavili jsme se o konkurenčním boji: často někdo provozuje weby kde napíše svojí osobní zkušenost třeba s lizingovkou a ta na něj tlačí aby to stáhl a vypnul.
    ♦ zmínil, že fyzicky zabavit stroje kolikrát nejde, data jsou velmi často na více serverech, nebo sloučeny s jinými službami. Když vypne jeden (kdyby hypoteticky policie udělala razii) tak odstaví stovky nebo tisíce jiných klientů
    ♦ z mé strany padaly přímery, se kterými souhlasil: máte činžák s několika byty, v jednom z nich se děje něco nekalého a oni po vás chtějí aby jste vystěhoval celý činžák a ne jen konkrétní byt.
    ♦ zmínil, že kradení obsahu je svinstvo, hnusí se mu, ale nesouhlasí s tím aby dělal soudce. Proti papíru od nějaké státní instance (soud) nic nemá a rád by jej respektoval
    ♦ někdo mu radil at nechá hlasovat akcionáře, s tím nesouhlasí, nejsou soudci, musí to přijít ze soudu
    ♦ uvítal by orgán, který by toto rozhodl "předběžné rozhodnutí, rychlosoud" a jeho ustanovením by se zcela jistě řídil
    ♦ zmínil masovou podporu (emaily, telefony,kont. formuláře) kdy mu lidi přejí aby se nedal
    ♦ zmínil jsem, že politická strana Piráti logicky nemůže vyjádřit podporu soukromé společnosti, ale z vnitrostranického fóra je zřejmé, že je pro ostatní vzorem toho jak se má provozovat demokracie a odolávání tlakům větších firem.
    ♦ zmínil, že byl na nějaké konferenci (?Cznic? nevím už) a bavil se s konkurenty s oboru, prakticky je jediný, kdo nevypíná weby jen tak na základě papíru z magistrátu. Ostatní se na toto téma nechtějí bavit, vnímají toto jako šikanu, vytěsňují jej z mysli. (střelil jsem: "ústupek společnosti, aby mě nechala být", váhavě kývl). Někteří si dokonce myslí, že jednají dle zákona - přišlo to z úřadu, tak je to zákon.
    ♦ bavili jsme se rovněž o tom, jak to na něj působí, přiznal že je to těžce lidsky na hlavu. Řeší to doma, jeho žena se ustaraně ptá, zda je nezavřou, bojí se nějakého nekorektního přístupu policie (razie), ale nechce zradit sám sebe. "Když to jednou vypnu jen tak na základně něčeho neoficiálního, tak to pak udělám znovu". Připouští ale, že to nemusí vydržet věčně - ale něco prý ještě vydrží. Je to o psychice.
    ♦ ptal jsem se ho zda to nějak uchopí mediálně jako výhodu. Prý to neplánuje a to že se z toho stalo téma neplánoval. Jen si chtěl tím článkem vyčistit hlavu a "vypsat se". To že je to velmi čtený článek (čísla neprozradil) ho v podstatě překvapilo. Připouští, že mediální zájem by mu mohl pomoci, ale nechce aktivně něco dělat.
Probíralo se jak mu můžou piráti pomoci. Zmínil jsem některé úspěchy, krátce jsme mluvili o protestech ACTA, rekonstrukci státu, sledujuserialy.cz.... Také jsem mluvil o tom, že jsme (Piráti) rádi za informace "zevnitř" abychom to mohli případně dát jako bod do programu, nebo "co já vím" jako návrh nějaké úpravy zákona. Zabalil jsem to tak, že takto do hloubky nemůžu za ostatní mluvit.
Rozhodně ode mě ale zaznělo to, že mu nemůžu nic slíbit, ale zajímá nás to, svoboda internetu je jedno z prioritních témat.


Výzva k akci:
Na konci jsem zopakoval co se stane:
  • ♦ že prakticky vše co jsme probírali (beze jmen společností, které v souvislostech unikly), hodím sem na fórum
    ♦ pošlu mu odkaz mailem
    ♦ směrem k nějakému kompetentnímu garantovi předám tuto informaci individuálně
    ♦ vyjádřil soukromou a částečně stranickou podporu (ve smyslu obdivu, že není jako ostatní)

Obdržená výhoda: dostal jsem vizitku a příslib, že můžu kdykoliv volat s dotazy
Poskytnutá výhoda: platil jsem oběd, dal jsem svojí vizitku
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - region Trhové Sviny

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Zdravím Vás lidi,
konečně se po vánočním šílenství a inventuře (máme eshopy, konec roku je časová krize) dostal ke komunální politice.
Setkal jsem se dnes na čaj s vůdcem OFFTOPIC(jak to jinak napsat?) sdružení Svinenský zvon - což je aktuální opozice OFFTOPIC(11 Svinenský zvon vs 12 duhová koalice (ods, komunisti, cssd, jihočeši, ....))

Koalicí mi byl líčen skoro jako démon a kazisvět který na cokoliv sáhne, tak zničí - jeho obstrukce proti přeložce jsou tady ve Svinech už pověstné a jeho Zvon se dostal z nuly na 11 zastupitelů. Stávající koalice se musel spojit (komunisti s odeseákama atd...) aby to ustáli. Nenechají na něm nit suchou a tak jsem měl před schůzkou trochu obavy. Ukázalo se, že je to překvapivě taky člověk OFFTOPICzáměrně přeháním a na řadu věcí má dost rozumné a pragmatické názory (a na část taky ne OFFTOPIC(záměrně si nechám pro sebe, později)), ale myslím, že chápu proč stávající koalici tolik vadí.

O čem jsme se bavili?
→ seznámil jsem ho se svojí vizí seznámit se se všemi stranami co tady jsou osobně - je třeba o sobě vědět.
→ nastínil jsem mu co mi aktuálně vidím, jak vidím názory na přeložku, územní plán, současnou koalici, pana starostu, teplárnu, finance města, zateplení školy, rozložení věku v populaci, stěhování mladých mimo město, zatížení města splácením dluhů, a podobně.
→ trochu ze mě tahal informace jak chci získávat voliče, něco jsem mu i prozradil, možná trochu až moc, ale stalo se....OFFTOPICfix...!, na oplátku jsem ale dostal pár témat vhodných i pro nás.

Schůzka byla v přátelském duchu, nebudu zde témata všechny rozepisovat, podstatné je, že pár nových témat na náš vlastní seznam témat pro voliče mám (bohužel jsem jedno-dvě pustil), vím i nějakou další špínu na koalici a také další verze některých příběhů. Lidsky jsem z něj neměl vyloženě špatný pocit, ale je jasné, že má cca 20 let zkušeností s politikou a vyzná se v odborných termínech - kdyby chtěl tak mě udupe v konkrétních tématech, každopádně to neudělal a evidentně má zájem o jakoukoliv spolupráci. Mám dojem, že trochu ve smyslu "nepřítel mého nepřítele je můj přítel", ale to na věci nic nemění, to je normální svět. Uvidíme, evidentně řeší přeložku vs. obchvat jako srdcovku a mnou navrhovaný směr a vize ohledně přeložky (do voleb) ho očividně překvapil (a bohužel i možná zaujal). Takový postoj tady nikdo oficiálně nezaujal ale mezi voliči by měl být populární - slýchám ho i mezi lidmi.

Nabídnutá výhoda: ;o) platil jsem za něj čaj


Co dál - chci v příštím týdnu stihnout další stranu v koalici + pracuji na základní kostře programu a propagaci. Hodil by se mě někdo (z mediálního oboru), kdo mě vyslechne jako nezaujatý - zda to může mediálně fungovat.
Nejtěžší je ale vždy první krok, znáte to... ;o)
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lobbistické kontakty - region Trhové Sviny

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Zdravím,
se zpožděním zapisuji dvě aktivity z pondělí a ze středy minulého týdne.
V pondělí bylo zastupitelstvo, opět jsem z židle hostů sledoval hlasování a návrhy které se probírali. Po skončení prohodil pár slov s opozicí (Švepešem) a stávající pan starosta Bušek si mě pozval do kanceláře, kde jsme se domluvili na středeční schůzce u něj. Pak jsem se ještě bavil se dvěma lidmi, ale ostuda je že je neznám jménem. Vím, že jsou z rady, ale stav "oni znají mě a já je ne" mi nedával moc prostoru. Je vidět, že o mě ale na radnici mluví - neví o ode mě čekat.

Ve středu proběhlo domluvené setkání se starostou u něj v kanceláři. Témata rozhovoru v kostce na která si vzpomenu:
→ rozpočet města (stav, vize, proč je takový jaký je (výdaje za teplárnu))
→ infrastruktura města (dopravní situace, přeložka, ....),
→ bytová politika a pozemky (krátkodobá a dlouhodobá strategie územního plánu),
→ nová vize s komplexem ve dvoře radnice (představeno v pondělí opozici),
→ bezpečnost ve městě + pozice kanceláří městských policistů (opět z pondělku),
→ škola (provoz, personální obsazení, chystané zateplení),
→ zdravotnictví ve městě (jak je to legislativně složité, jaká je praxe s udržením lékařů ve městě, praxe v pojištovnách, provoz polikliniky, osobní zkušenosti s lékaři kteří jsou teď v opozici - tzv. "kudla do zad")
→ dotační politika (obecně)
→ mimoškolní činnosti dětí (zmínka o tom že jinde ano, u nás méně, jen podpora združení, bazén v Borovanech),
→ kultura (respektive informování o ní, infocentrum, personální obsazení)
→ neutěšený stav tepelného hospodářství

→ Kromě toho jsme se bavili hodně o lidech, je pro mě naprosto neuvěřitelný, kolik přímení a jmen tam padlo: 150? 200? Skutečně masakr to všechno ustíhat a upamatovat si.
→ historie místních částí a lidí v nich
→ historie plynofikace
→ "pomlouvání" a "drbání" o opozici, sdělování toho jaký svinstva se tady od Švepeše děly, ukázka několika děl a mystifikací, některé z nich byly i úředně prokázány
→ mluvení o lidech v koalici a opozici
→ vyvrácení několika pomluv které jsem za poslední dobu slyšel, namátkou: krádež dlažebních kostek z ulice Nové město, neplynofikace nového developerského projektu, zbytečné kopání v budovatelské, atd...
→ bylo tam pár věcí v osobní rovině, slíbil jsem že si je nechám pro sebe. Nemá vliv na moje rozhodování, ale dost to vypovídá o stavu ve městě - je to o lidech


Osobní závěr:
Mě se jednoznačně potvrdil názor, že je tady místo pro další subjekt, či směr. Zajímavé bylo pro mě zjištění (které mi nepodsouval), že je prakticky nemožné vyměnit celou radnici naráz - tedy jde to - ale nově absolutně nevěřím, že by zcela vyměněný kolektiv byl schopen efektivně hned fungovat.
Už od čtyřech lidí (a nejen v Trhových Svinech) jsem se doslechl něco ve smyslu: "až po třech letech jsem začal tušit co tady vlastně dělám a kam mám vlastně jít a co na co navazuje a co předchází".

Přijatá výhoda:
→ výměna vizitek
→ nabídka kdykoliv přijít při ověřování faktů
→ určitá mentální vzpruha (vím že to sem nepatří, ale je na mě vidět, že se v určitých věcech (legislativa, co na co navazuje, dotační politika, atd...) ztrácím a ujištění, že je to normální a že se přes to lze dostat bylo skutečně třeba - chápu ale, že je to rovněž snaha o získání vzájemných sympatií - ale proč ne)

Další chystaná akce:
→ dostal jsem od jedné členky pirátů námitku, že to nemám obecně prozrazovat, přestože stoprocentně nesouhlasím, poslechnu ji OFFTOPICprotentokrát
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“