Napad "Chytrý pirát"

Pokud straně můžete a chcete nabídnout jakoukoliv pomoc, nestyďte se napsat.

Moderátor: Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Pokud můžete nabídnout jakoukoliv podporu či pomoc, pište.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Vaclav.Malek »

nelíbí se mi lodičky dětem, skákací hrady ani chytrý Pirát ... hehe...
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Karel.Rada »

Každý takový sofistikovaný nápad může uspět, jen když ho uskuteční jeho autor. Podle míry úspěšnosti je možné přemýšlet o dalším použití.
Uživatelský avatar
nyx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 92
Registrován: 01 zář 2012, 23:22
Profese: environmentální inženýr
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od nyx »

Ahoj, pokud tady můžu napsat vlastní návrh, tak já bych rád přiblížil ČR na úroveň Švýcarska, chtěl bych společně vytvořit pouštní zemědělství a využít tak síly kooperace, protože v tropických zemích k tomu mají plochu a dostatek Slunce a tepla a my bychom mohli vhodně modifikovat podmínky. Není mi zcela známo proč k tomu již nedošlo, ale myslím že to stojí za zevrubnou analýzu. Jde o tři kroky, zisk sladké vody, kultivaci příbřežních oblastí a optimalizace klimatu.

1. zisk sladké vody, bohužel už je na to asi dost patentů
jde o co nejefektivnější ohřátí mořské vody solárními kolektory o co nejnižší ceně (plasty UV odolné) a dále o větrání horkým vzduchem (teplovzdušné kolektory) této vody, které se poskytne velká plocha pro výpar (rotační nasákavé paralelne uspořádané kotouče) ve výparné komoře, přičemž pára je odvětrávaná přes tepelný protiproudý výměník typu trubka v trubce, kde chladící voda přejímá teplo páry, která kondenzuje a zároveň se energie ze systému neztrácí, ale je rekuperována tak jako zbytkové teplo po výparném cyklu vody ve výparné komoře, která se po určitém ochlazení už tolik nevypařuje. Zbylé teplo je předáváno ve výměníku (voda-voda) nové vodě přicházející do solárního kolektoru. (k této konstrukci jsem došel postupným vývojem) Podobné systémy ale již existují, prý jsou u ní nerentabilní drahé kolektory a ty plastové levné mají zase nižší životnost.

2. kultivace písčité země může být dle předkolumbovských Indiánů na antropozem terra preta (kombinace biouhlu a kyselomléčného kvašení) nebo ještě mě napadlo dodat jemnou frakci kal z ČOV. Biouhel by měl vzniknout pyrolýzou biomasy, výhoda je ta, že tímto způsobem by mělo jít vázat CO2 na staletí, což je patrně velmi aktuální především kvůli vlivu na chemismus oceánů. Tím že zvyšujeme jeho obsah emisemi a dochází následně k difuzi. (kvůli vyrovnávání koncentrace) Předpokládal bych že množství potřebné biomasy pro pyrolýzu by mohly poskytnout rychle rostoucí rostliny a po kultivaci části půdy by ta biomasa mohla vyrůstat na přímo na místě a z ní se šlo kultivovat další plochu.

3. vhodné podmínky klimatické by pravděpodobně vyřešily fóliovníky, které snižují výpar, zadržují vláhu, možná snižují ostrost paprsků. Nevím zda teplota přes noc radikálně klesá, nemyslím si to, ale v takovém případě by vláha z odsolovací stanice měla být přiváděna vnoci a měla by mít naakumulovanou teplotu, šlo by tedy zároveň o topení. Fólie optimalizující klima by mohla vhodně nastolit ekleníkový efekt. Měla by být umístěna asi ve výšce tří metrů a napadly mě tyčky z bambusu, který by mohl být dovezen z např. z Barmy jako forma ekonomické pomoci.

Mezi ČR, Somálskem a Barmou by tak vznikla kooperace prospěšná pro všechny. Produkty pouštního zemědělství bych rád přepravoval hybridníma vzducholoděma. Díky kvalitní půdě by mohlo být produkováno v biokvalitě. Samozřejmě se mohu plést a opakuju, kultivaci znali už předkolumbovští Indiáni a ikdyž byla zapomenuta, současní lidé by to dokázali primitivnějším způsobem i jinak, rovněž na podobné koncepty odsolovacích stanic nebo některých částí již existují patenty. Jde ale taky o můj vlastní cíl, neumím říct proč se již nerealizoval v nějaké formě beze mně, ale tuším že je reálný. Témata kterých se dotýká jsou tak důležité, že ještě jednou opakuju, doporučoval bych jej brát na vědomí.
IvaChmelařová
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 22 říj 2013, 11:46
Profese: kosmetička, masérka
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od IvaChmelařová »

Jako matka to vidím špatně. Nesnáším když se politika tahá mezi děti. U nás jednou udělali hasiči dětský den pod záštitou ČSSD a pěnila jsem. Nebuďte prosím jako oni. :( Pokud dělám něco pro děti, tak je to pro děti!!! Brala bych, kdyby to byla jiná akce Pirátů a tam by proběhl tento nápad pro děti. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi IvaChmelařová za příspěvky (celkem 3):
Homo.Pyratus, Lukas.Findeis, Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Když byl nápad prezentovanej na pražský schůzi, tak se mluvilo o tom, že děti milujou Piráty a maminky vůči nim maj averzi. Pochopil sem to tak, že ta akce má bejt zaměřená na maminky, ne na jejich děti (agitovat u malejch dětí nemá pro politickou stranu žádnej význam). Šlo by to udělat i bez propagace Pirátů jako strany. Stačil by letáček s odkazem na chytrypirat.cz, kde by v zápatí malým písmem bylo info o tom, že jde o web Pirátský strany. I tak si ale nejsem jistej, jestli to je dobrej nápad.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Maria.Vasickova »

IvaChmelařová píše:Jako matka to vidím špatně. Nesnáším když se politika tahá mezi děti. U nás jednou udělali hasiči dětský den pod záštitou ČSSD a pěnila jsem. Nebuďte prosím jako oni. :( Pokud dělám něco pro děti, tak je to pro děti!!! Brala bych, kdyby to byla jiná akce Pirátů a tam by proběhl tento nápad pro děti. ;)
Myslíte, že nějaký člověk v pirátském kostýmu evokuje politiku v očích dítěte? Pokud ano, v čem je problém?
Různé firmy pořádají pro děti akce, nenávidíte proto ty firmy? Nebudete kupovat třeba jogurty svému dítku jenom proto, že firma, která je vyrábí uspořádá pro ně nějakou zábavu? Je možné, že by jste tu akci vnímala prostě tak, že je pro děti bez ohledu na to, kdo ji pořádá? A pokud by měla působit politicky, dokážete oddělit tuto informaci pouze pro sebe?
Rozumím však vašemu pohledu. Před lety jsem sama zrušila vystoupení dětského souboru, který jsem vedla, když jsem zjistila, že vlastně mají účinkovat v rámci volební kampaně jisté politické strany, protože jsem považovala za nevhodné i jako rodič, aby do politiky byli vtažené děti. Myslím však, že existuje rozdíl mezi ...tahat mezi děti politiku a tahat děti do politiky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Stacke, anonym2064, Tomas.Hesek, V__

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
IvaChmelařová
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 22 říj 2013, 11:46
Profese: kosmetička, masérka
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od IvaChmelařová »

Maria Vasickova píše:Myslíte, že nějaký člověk v pirátském kostýmu evokuje politiku v očích dítěte? Pokud ano, v čem je problém?
Problém je, že se snažíme oslovit rodiče, ne děti. A jako rodiči se mi nelíbí dítě jako nástroj!!! Samozřejmě, že dítě to nepoškodí, ale tady jde o rodiče...
Tito uživatelé poděkovali autorovi IvaChmelařová za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Roman Kucera píše:Dodám k tomu jen zkušenost, že děti přímo zbožňovaly naše lodičky. I zatvrzelá mamina, která si nevzala leták, když jsme dítěti nabídli lodičku, roztála.
IvaChmelařová píše: Problém je, že se snažíme oslovit rodiče, ne děti. A jako rodiči se mi nelíbí dítě jako nástroj!!! Samozřejmě, že dítě to nepoškodí, ale tady jde o rodiče...
dítě neposlouží jako nástroj, ale jako prostředník k navázání kontaktu ;-) samozřejmě je otázkou, kdy, kde a jak k tomu dojde. jinak bude kontakt přijímán v době voleb, kdy se dají aktivity politiků na ulici předpokládat, případně na akci "den dětí" kterou piráti budou pořádat a rodiče se svými dětmi tam dobrovolně přijdou a zcela jinak to bude vnímáno, když bude rodič s dítětem jen tak nečekaně přepaden piráty na ulici ;-) OFFTOPICi když to je možná nejvíc pirátské?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hotarek za příspěvky (celkem 3):
IvaChmelařová, Maria.Vasickova, Tomas.Hesek
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
sileny.draci.vedec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 13 říj 2013, 21:28
Profese: naivní umělec
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od sileny.draci.vedec »

nyx píše:Ahoj, pokud tady můžu napsat vlastní návrh, tak já bych rád přiblížil ČR na úroveň Švýcarska, chtěl bych společně vytvořit pouštní zemědělství a využít tak síly kooperace, protože v tropických zemích k tomu mají plochu a dostatek Slunce a tepla a my bychom mohli vhodně modifikovat podmínky. Není mi zcela známo proč k tomu již nedošlo, ale myslím že to stojí za zevrubnou analýzu. Jde o tři kroky, zisk sladké vody, kultivaci příbřežních oblastí a optimalizace klimatu.

1. zisk sladké vody, bohužel už je na to asi dost patentů
jde o co nejefektivnější ohřátí mořské vody solárními kolektory o co nejnižší ceně (plasty UV odolné) a dále o větrání horkým vzduchem (teplovzdušné kolektory) této vody, které se poskytne velká plocha pro výpar (rotační nasákavé paralelne uspořádané kotouče) ve výparné komoře, přičemž pára je odvětrávaná přes tepelný protiproudý výměník typu trubka v trubce, kde chladící voda přejímá teplo páry, která kondenzuje a zároveň se energie ze systému neztrácí, ale je rekuperována tak jako zbytkové teplo po výparném cyklu vody ve výparné komoře, která se po určitém ochlazení už tolik nevypařuje. Zbylé teplo je předáváno ve výměníku (voda-voda) nové vodě přicházející do solárního kolektoru. (k této konstrukci jsem došel postupným vývojem) Podobné systémy ale již existují, prý jsou u ní nerentabilní drahé kolektory a ty plastové levné mají zase nižší životnost.

2. kultivace písčité země může být dle předkolumbovských Indiánů na antropozem terra preta (kombinace biouhlu a kyselomléčného kvašení) nebo ještě mě napadlo dodat jemnou frakci kal z ČOV. Biouhel by měl vzniknout pyrolýzou biomasy, výhoda je ta, že tímto způsobem by mělo jít vázat CO2 na staletí, což je patrně velmi aktuální především kvůli vlivu na chemismus oceánů. Tím že zvyšujeme jeho obsah emisemi a dochází následně k difuzi. (kvůli vyrovnávání koncentrace) Předpokládal bych že množství potřebné biomasy pro pyrolýzu by mohly poskytnout rychle rostoucí rostliny a po kultivaci části půdy by ta biomasa mohla vyrůstat na přímo na místě a z ní se šlo kultivovat další plochu.

3. vhodné podmínky klimatické by pravděpodobně vyřešily fóliovníky, které snižují výpar, zadržují vláhu, možná snižují ostrost paprsků. Nevím zda teplota přes noc radikálně klesá, nemyslím si to, ale v takovém případě by vláha z odsolovací stanice měla být přiváděna vnoci a měla by mít naakumulovanou teplotu, šlo by tedy zároveň o topení. Fólie optimalizující klima by mohla vhodně nastolit ekleníkový efekt. Měla by být umístěna asi ve výšce tří metrů a napadly mě tyčky z bambusu, který by mohl být dovezen z např. z Barmy jako forma ekonomické pomoci.

Mezi ČR, Somálskem a Barmou by tak vznikla kooperace prospěšná pro všechny. Produkty pouštního zemědělství bych rád přepravoval hybridníma vzducholoděma. Díky kvalitní půdě by mohlo být produkováno v biokvalitě. Samozřejmě se mohu plést a opakuju, kultivaci znali už předkolumbovští Indiáni a ikdyž byla zapomenuta, současní lidé by to dokázali primitivnějším způsobem i jinak, rovněž na podobné koncepty odsolovacích stanic nebo některých částí již existují patenty. Jde ale taky o můj vlastní cíl, neumím říct proč se již nerealizoval v nějaké formě beze mně, ale tuším že je reálný. Témata kterých se dotýká jsou tak důležité, že ještě jednou opakuju, doporučoval bych jej brát na vědomí.
Mě se to zdá jako trochu od tématu, ale nápad je to (z mýho pohledu) dobrej. Založ ale samostatnou diskuzi a necpi to do diskuze o akci Chytrej pirát.

A pokud jde o můj názor na akci: Já kdybych měl rozhodnout mezi Mikulášem a Dnem dětí, tak volím druhou možnost. Abysme nelezli Mikulášovi do zelí; 5.12. tradičně chodí Mikuláš (+čerti a andělé). Na druhou stranu takovej démonickej pirát nebude od tématu, ale děti by se ho bály :) Každopádně děti maj často v oblibě piráty (podobně jako třeba Indiány) a proto by je akce oslovila.
Uživatelský avatar
Alena.Kazhamiaka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 16 říj 2012, 23:05
Profese: Studentka Ochrany Zivotniho prostredi
Bydliště: Praha 9 Strizkov
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Alena.Kazhamiaka »

Tak ja bych to taky asi nechala spise na teplou cast roku) Zatim promyslim vzhled letaku a webu, dukladne to rozepisu a vyvesim tu. Nerikam ze to bude moc brzo, jsem stale vyzdimana na dvou pracich((
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alena.Kazhamiaka za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Tomas.Hesek
Ars longa, vitae brevis est
Odpovědět

Zpět na „Chci pomoci s...“