KV2020: Povolební strategie

Moderátoři: Koordinatori, PKS Vysocina

Jan.Brizdala
Člen KS Vysočina
Profese: učitel SŠ
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KV2020: Povolební strategie

Příspěvek od Jan.Brizdala » 09 srp 2019, 09:45

Ahoj, myslím, že jak jsem četl ty názory, tak všichni se asi nakonec shodneme na našem záměru. Pokud to, ale špatně chápu, pak mě prosím opravte, ale platí :

- explicitní odmítnutí koalice s KSČM a SPD
- výrazný důraz na podmínky spolupráce, důvěryhodnost a transparentnost koaličních partnerů (ANO, ODS, ČSSD..), především velká rozvaha před vstupem do koalice, zda dokáže koaliční partner fungovat bez korupce, klientelistickych vazeb a jiných vnějších vlivů

Je to tak v kostce?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Eva.Novakova, Zdenka.Liskova, Jan.Posvar

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 4001 poděkování
Dostal poděkování: 5103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 12 srp 2019, 17:42

fixuji schvalenou vseobecnou povolebni stratgii jako soucast spolecneho volebniho programu pro krajske a komunalni volby https://wiki.pirati.cz/program/volebni/ ... _strategie
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 4001 poděkování
Dostal poděkování: 5103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 12 srp 2019, 18:15

Naše povolební strategie, na našem drive-námi upravovaná kopie od JD - všechny komenty už pište pouze sem!
https://docs.google.com/document/d/1AVX ... p=sharing
Zde máte text k úpravě, pracoval na něm Jakub Dědek a Milan Daďourek hned po setkání KPT v červenci.. text vychází z našich potřeb a diskuzí...

(možná to píšu pozdě a už to víte, či jste v diskuzi pokročili)

15.8 bychom měli mít připravené verze pro krajské fórum.. je tak?
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování

Příspěvek od Eva.Novakova » 13 srp 2019, 06:24

jan.brizdala píše:
09 srp 2019, 09:45
Ahoj, myslím, že jak jsem četl ty názory, tak všichni se asi nakonec shodneme na našem záměru. Pokud to, ale špatně chápu, pak mě prosím opravte, ale platí :

- explicitní odmítnutí koalice s KSČM a SPD
- výrazný důraz na podmínky spolupráce, důvěryhodnost a transparentnost koaličních partnerů (ANO, ODS, ČSSD..), především velká rozvaha před vstupem do koalice, zda dokáže koaliční partner fungovat bez korupce, klientelistickych vazeb a jiných vnějších vlivů

Je to tak v kostce?
Já to tak taky chápu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Roman.Pasek

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 611 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 14 srp 2019, 22:33

Milan.Dadourek píše:
07 srp 2019, 21:48
Ivoš:
ahoj, to co píše Pavla je pravda, jen nevím jak moc je to reálné. Přece nemůžeme kádrovat partnera v koalici...
Můžeme. Resp. můžeme tolerovat to, že mají bad guy ve svých řadách a bude sedět v zastupitelstvu, ale rozhodně nechceme, aby bad guy měl jakoukoliv funkci. Povídat si s ním můžeme, vyjednávat s ním vůbec ne.
Vnímám jako problém to, že se těžko hledá hranice, kde už můžeme odsoudit celou stranu nebo hnutí a nechtít s nimi koalici a kde to ještě lze tolerovat.
Sám to mám tak, že bych nejraději poslal všechny do háje, protože každá strana má své mouchy. Na druhou stranu zase nechci vylučovat nikdy nic, protože nikdy nevím, jestli zrovna nenarazíme na někoho, kdo to vnímá jinak než straničtí kolegové. Což platí i pro odmítnutí SPD a KSČM, ale naštěstí je pravděpodobnost tohoto mizivá, tak odmítnutí SPD a KSČM beru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Zdenka.Liskova
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru, místopředseda podvýboru pro daně, cla a loterie
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1385 poděkování
Dostal poděkování: 1182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 15 srp 2019, 09:51

Jan.Posvar píše:
14 srp 2019, 22:33
Můžeme. Resp. můžeme tolerovat to, že mají bad guy ve svých řadách a bude sedět v zastupitelstvu, ale rozhodně nechceme, aby bad guy měl jakoukoliv funkci. Povídat si s ním můžeme, vyjednávat s ním vůbec ne.
Vnímám jako problém to, že se těžko hledá hranice, kde už můžeme odsoudit celou stranu nebo hnutí a nechtít s nimi koalici a kde to ještě lze tolerovat.
Ivoš:
Ano můžeme teoreticky je kádrovat, ale oni pak budou kádrovat nám...a to se nám nebude líbit. Podle mě musíme mít jasný postoj, bud pro nás ANO jako celek je problém, nebo prostě pro nás ANO jako celek není problém. A to už je na uvážení každého, jak to má u sebe nastavené a jaké má vnímání dnešní politické situace (a budoucí , protože podle mě dřív nebo později - pokud tam už dnes není - se ANO zařadí po bok KSČM a SPD, nebo zanikne, protože je to strana,hnutí jednoho člověka, politický subjekt na jedno použití- viz VV třeba v minulosti) . Pokud složíme po volbách koalici s ANO, tak nevím jak se budou voliči Pirátů dívat na Piráty do budoucna. Já chápu, že složit koalici bez ANO, KSČM a SPD bude hodně velký problém...ale pokud bude dobrý výsledek po volbách,tak to nemožné není,tak proč házet flintu do žita před brodem. Myslím, že průhledný a jasný postoj dopředu, který po volbách bude stejný, nám může pomoct.
Za mě je velmi dobrá MIlanova formulace, držel bych se jí.
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 611 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Posvar » 15 srp 2019, 16:48

Milan.Dadourek píše:
15 srp 2019, 09:51
Jan.Posvar píše:
14 srp 2019, 22:33
Ivoš:
Ano můžeme teoreticky je kádrovat, ale oni pak budou kádrovat nám...a to se nám nebude líbit. Podle mě musíme mít jasný postoj, bud pro nás ANO jako celek je problém, nebo prostě pro nás ANO jako celek není problém. A to už je na uvážení každého, jak to má u sebe nastavené a jaké má vnímání dnešní politické situace (a budoucí , protože podle mě dřív nebo později - pokud tam už dnes není - se ANO zařadí po bok KSČM a SPD, nebo zanikne, protože je to strana,hnutí jednoho člověka, politický subjekt na jedno použití- viz VV třeba v minulosti) . Pokud složíme po volbách koalici s ANO, tak nevím jak se budou voliči Pirátů dívat na Piráty do budoucna. Já chápu, že složit koalici bez ANO, KSČM a SPD bude hodně velký problém...ale pokud bude dobrý výsledek po volbách,tak to nemožné není,tak proč házet flintu do žita před brodem. Myslím, že průhledný a jasný postoj dopředu, který po volbách bude stejný, nám může pomoct.
Za mě je velmi dobrá MIlanova formulace, držel bych se jí.
Já bych si toho cenil, kdyby nás prověřovali a pokud by něco našli, tak bych to rád řešil. Nechci krýt nějaké šmejdy ani ve vlastních řadách.
Každé naše spolupráce musí stát na tom, že ji dokážeme obhájit věcně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvek:
Zdenka.Liskova
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru, místopředseda podvýboru pro daně, cla a loterie
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Odpovědět

Zpět na „Krajské volby 2020“