KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Moderátor: PKS Plzensky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 508 poděkování
Dostal poděkování: 1665 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Lukas.Barton » 08 říj 2019, 16:00

Svolávám tímto jednání za účelem primárních voleb k volbám do krajského zastupitelstva Plzeňského kraje.
Krajské fórum schválilo dokument "Nároky na zastupitele a pravidla hry", kde jsou další podmínky pro kandidáty, tedy tyto primární volby se řídí volebním řádem Pirátské strany na pravidly uvedenými v "pravidlech hry". Primární volby budou probíhat ve třech částech.
1, volba lídra
2, volba čelních kandidátů (2. až 8. místo)
3, volba ostatních kandidátů (9. až 50. místo)

Celé jednání primárních voleb proběhne v tomto vláknu. Nyní prosím o přihlášení kandidátů na pozici lídra. Platný je každý kandidát, který splňuje podmínky dle volebního řádu a našeho krajského dokumentu "Nároky na zastupitele a pravidla hry" a získá podporu skupiny členů. Skupina členů je v současné době 6 členů. Skupinu členů lze získat buď samostatnou anketou nebo "palci" pod příspěvkem, kde se kandidát hlásí do volby. Předsednictvo pro zjednodušení dalších voleb přijalo postup, že pokud někdo jednou získá podporu skupiny členů, bude jí mít automaticky i pro další kola v těchto primárních volbách.

Abychom pomohli všem kandidátům s přihlášením, tak jsme sestavili vzor kandidátské řeči, kde jsou obsažené veškeré povinné údaje. Můžete vzor využít nebo si napsat vlastní strukturu, nicméně při použití tohoto vzoru máte jistotu, že jste nezapomněli na žádnou povinnou informaci a všem členům kraje dáváte jasně najevo svůj souhlas Pirátskými pravidly a standardy.

Vzor pro kandidátskou řeč zde:
Kandidátská řeč

Obecná část:
1, Představení sama sebe (Vše co o sobě chcete říci, ukončené vzdělání, praxe, současné povolání, město trvalého bydliště, věk,...)
2, Proč se hlásím o kandidaturu? (Proč myslím, že zrovna já budu dobrým zastupitelem? Co mě motivuje být zastupitelem? Jak svědomitě hodlám plnit své povinnosti zastupitele a co je má přidaná hodnota?)
3, Proč zrovna Piráti (proč jsem si vybral kandidovat právě za Piráty)?
4, Mé vize a témata v Plzeňském kraji, která jsou pro mě nejdůležitější a která bych chtěl v rámci své agendy zastávat.

Povinná část:
1, Prohlašuji, že jsem osoba bezúhonná a mám čistý trestní rejstřík. Případně uvádím jinak.
2, Jsem seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů.
3, Uvádím, že jsem/nejsem trestně stíhán, nebo zda je proti mě vedeno exekuční či insolvenční řízení.
4, Uvádím, že v současné době zastávám/nezastávám funkci či vykonávám/nevykonávám činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce zastupitele či radního, a komentář, jak chci s tímto případným střetem zájmů naložit v případě mého zvolení. Zejména uvádím, že já sám či osoby mě blízké jsou/nejsou společníky či členy orgánů obchodních společností v kraji.
5, Uvádím, že v posledních deseti letech jsem byl/nebyl členem jiné politické strany, nebo zda jsem kandidoval/nekandidoval ve volbách a na jiné kandidátce než Pirátské nebo Pirátské koaliční. V takovém případě je vítán i komentář, zda jsem spolupráci s touto stranou ukončil a proč jsem zvolil pro své další angažmá právě Piráty. Dále uvádím, zda jsem měl vazby či nějak spolupracoval/nespolupracoval s extremistickými stranami (jako jsou například strany s fašistickou či nacistickou rétorikou, komunisté, Sládkovci, a další).
6, Uvádím, že vykonávám/nevykonávám nějakou veřejnou funkci nebo jsem/nejsem členem komisí či výborů kraje či obcí, dozorčích či správních rad krajem či obcemi ovládaných obchodních společností a za koho jsem do nich nominován. U dozorčích či správních rad krajem či obcemi ovládaných obchodních společností tak uvedu i deset let zpětně, u ostatních dobrovolně. Dále uvádím, jestli na těchto postech hodlám zůstat i po zvolení krajským zastupitelem, či v případě získání uvolněné funkce.
7, V případě mého zvolení jako zastupitele Plzeňského kraje se zavazuji k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuji dodržovat standardy Pirátů dle části desáté. Případně uvedu výhrady.
8, Můj profil je vyplněn zde (odkaz - například na wiki.pirati.cz).
9, Jsem připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry. Případně uvedu výhrady.
Termín pro přihlášení kandidátů na lídra a získání podpory skupiny členů je do 1.12. do 23:59. Tradiční grilování kandidátů proběhne na krajské schůzi 2. 12., hlasování bude spuštěno poté. Diskutovat lze s kandidáty v tomto vláknu ihned.
Oznámení moderátora:
Přihlášení kandidáti na pozici lídra:
Pavel Šrámek
Rudolf Špoták
Magdaléna Daňková
Petr Vileta
Filip Sequens
Jiří Hanousek

Termín pro přihlášení čelních kandidátů bude spuštěno až 1. 12. 2019 (zatím se prosím nehlašte, probíhá jednání o lídrovi) a poběží do 5. 1. 2020 tak, aby i neúspěšní kandidáti na pozici lídra měli dostatek času se přihlásit do volby čelních kandidátů. Tradiční grilování kandidátů proběhne na krajské schůzi 6. 1. 2020, hlasování bude spuštěno poté.
Oznámení moderátora:
Přihlášení kandidáti na pozici čelních kandidátů:
*zatím nikdo*
Termín pro přihlášení ostatních kandidátů bude spuštěno až v budoucnu (zatím se prosím nehlašte, probíhá jednání o lídrovi) a poběží tak, aby i neúspěšní kandidáti čelní pozice měli dostatek času se přihlásit do volby ostatních kandidátů.
Oznámení moderátora:
Přihlášení kandidáti na pozici ostatních kandidátů:
*zatím nikdo*
Všechny kandidáty prosím o vyplnění formuláře Prohlášení kandidáta u našeho krajského koordinátora. Formulář prosím vyplnit co nejdříve, lze ho vyplnit již dnes, i když se budete hlásit až někam na konec kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Sramek, Jiri.Rezek, Petr.Vileta, Jiri.Pek, Jindriska.Sramkova

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23918 poděkování
Dostal poděkování: 20085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS PLK - Primární volby k volbám do krajského zastupitelstva

Příspěvek od Petr.Vileta » 08 říj 2019, 21:22

Hlásím se a zatím sbírám podporu krajským členským podnětem.
viewtopic.php?f=415&t=48998
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Hoskovec, Michal.Ertl, Filip.Sequens, Frantisek.Hagara, Olga.Sejrkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1223 poděkování
Dostal poděkování: 2021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 10 říj 2019, 10:33

Tak aby Petr Vileta nebyl smutný, že je zatím sám, vyzývám tímto @Pavel.Sramek , aby kandidoval na lídra této kandidátky. Osobně si myslím, že by pozici lídra, potažmo pozici případného našeho zástupce ve vedení kraje zvládl.OFFTOPICjinak bych ho nevyzvýval, že?;). Myslím, že prokazuje, že je oddán Pirátské ideologii a stojí za ním i několik úspěšně dokončených projektů (např. Cityvizor). Mediální výstupy zvládá a má s nimi zkušenosti.
Pokud moji výzvu přijme, rovnou mám první otázku, a to sice:
Jak se v případě svého zvolení do krajského zastupitelstva/rady vypořádáš s ostatními svými veřejnými funkcemi - zastupitelstvo UMO3, ZMP, různé komise. Nezpůsobí tvůj případný odchod z některých těchto pozic komplikace?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Pavel.Sramek, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Profese: Software designer
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 724 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 10 říj 2019, 22:05

Jirko děkuji Ti za projevenou důvěru a za výzvu ucházet se o lídra kandidátky, který by Piráty dovedl až na hejtmanství. ;-)

Vyjádřím se po víkendovém Pirátském Team-buildingu. 🏴‍☠️
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 3):
Rudolf.Spotak, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 18 říj 2019, 10:13

Ahoj kamarádi z krajského fóra.
Po dlouhém uvážení všech pro a proti jsem se rozhodl přijmout Jirkovu výzvu a ucházet se o pozici lídra do krajských voleb 2020. 8-) ;)
Příspěvek s mou úvodní řečí a povinnou i obecnou částí kandidátské řeči dodám. :arrow:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 9):
Jiri.Rezek, Daniel.Kus, Petr.Vileta, Michal.Ertl, Milan.Chaloupka, Matej.Sandor, Marek.Habrun, Jana.Tomsikova, Jindriska.Sramkova
Předseda MS Plzeň

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1223 poděkování
Dostal poděkování: 2021 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek » 25 říj 2019, 10:42

Pavel.Sramek píše:
18 říj 2019, 10:13
Ahoj kamarádi z krajského fóra.
Po dlouhém uvážení všech pro a proti jsem se rozhodl přijmout Jirkovu výzvu a ucházet se o pozici lídra do krajských voleb 2020. 8-) ;)
Příspěvek s mou úvodní řečí a povinnou i obecnou částí kandidátské řeči dodám. :arrow:
čekáme.... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Sramek, Rudolf.Spotak, Petr.Vileta, Michal.Ertl, Jindriska.Sramkova
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 508 poděkování
Dostal poděkování: 1665 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 25 říj 2019, 22:15

Tak nějak jsem v kuloárech slyšel něco o @Pavel.Hais? Jdeš do toho?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvek:
Filip.Sequens

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 04 lis 2019, 20:38

Ahoj přátelé, kamarádi, kolegové, Piráti,

Ucházím se o pozici lídra do krajských voleb 2020.

Něco o mě:
Narodil jsem se v Plzni v roce 1991, jsem ženatý a je mi 28 let. V tomto skvělém městě jsem vystudoval základní a střední školu. Od 19 let jsem jako voják z povolání trávil čas v Brně, Vyškově a Hradci Králové. Krátce jsem strávil na Univerzitě Obrany v Brně a Lékařské fakultě v Hradci Králové. Rovněž jsem hrdý na to, že po dobu studia na medicíně jsem se mohl, v rámci mezinárodní asociace mediků, zúčastnit cesty do Jordánska, Palestiny a Izraele v roce 2014 v době probíhající války jsme mohli s ostatními mediky propagovat lidská práva a předat naši podporu v rámci mnoha aktivit.

Po ukončení mé kariéry v Armádě České republiky jsem začal podnikat jako obchodní zástupce pro Allianz pojišťovnu a zároveň se stal Social marketérem, inzerentem a realitním makléřem v jedné menší realitní kanceláři. Také jsem v té době začal studovat obor Právo a právní věda na Západočeské Univerzitě v Plzni. Po pár letech podnikání jsem se díky své praxi a zkušenostem dostal na pozici designéra softwaru a jako živnostník pomáhám firmám podnikající převážně v IT.

Ač stále mlád, mám bohaté zkušeností s prací s lidmi a dokážu se plně přizpůsobit novým výzvám a prostředím. Usiluji o vysokou pozici a vím, že nikdy nelze dosáhnout tíženého úspěchů sám. Vždy za každým stojí tým lidí, který když dobře funguje, dokáže i nemožné.

U Pirátů jsem od roku 2016 a nyní jsem místopředsedou KS Plzeňský kraj a předsedou MS Plzeň. Jsem hrdý na naše členy a na to, kam až jsme to dotáhli. Bez týmu a naší tvrdě odvedené, a především dobrovolné práce, bychom vůbec nemohli nad místem v krajském zastupitelstvu ani uvažovat. Tímto děkuji, všem, kteří Pirátům pomohli až k současnému stavu, kdy Piráti jak v Plzni, tak v Plzeňském kraji fungují a odvádějí zodpovědně svou práci.

Jsem velmi pracovitý, komunikativní a ambiciózní. Práce s lidmi mě vyloženě baví, ale zároveň je to vždy výzva. Jsem hrdý na to, co vše jsme dokázali na poli plzeňského zastupitelstva. Díky této zkušenosti vím, že dostat se v kraji mezi již zakořeněné strany bude problematické, ale ne nemožné. Mám dost sil na to, aby se to povedlo. Věřím, že pod mým vedením budeme silná strana, která to dotáhne aspoň na druhého nejsilnějšího hráče v kraji. Máme dost sil nebýt vždy ti, co jsou v opozici. Můžeme na krajské úrovní dokázat, že politickou práci umíme vykonávat zodpovědně a kvalitně a lidé nám mohou věřit.

Piráti jsou strana, která mě, krom drobných škobrtnutí, nikdy nezklamala. Ač ne příliš bohatá strana, stojí a padá na svých členech, jejich dobrovolnické práci a jejich odhodlanosti. Doufám, že Vám tuto odhodlanost ukážu i v krajských volbách. Děkuji!

Mé vize:
Vytvořit funkční Pirátský tým v zastupitelstvu a napojit ho na každou Pirátskou buňku v kraji tak, abychom vytvořili funkční celek. Vynasnažím se o to, aby každé město, obec a Pirátská buňka měla svůj hlas slyšet a nezapadla dobrá a kvalitní myšlenka.
Chci, aby kraj otevřeně a přehledně informoval o svých aktivitách, zejména o těch finančních. Je zásadní, aby občan věděl, kam jeho peníze/finance jdou a k jakým účelům jsou dále využívány.

Dále chci zohlednit zohlednit blížící se recesi. Bude nutné finančně podporovat vzdělání a zdravotnictví ve smyslu finančního ohodnocení zaměstnanců. Jelikož státní rozpočet nebude v dostatečné míře v době recese tyto instituce podporovat, tak tento problém přejde na kraj jako na zřizovatele škol a nemocnic. Chci, aby Plzeňský kraj byl připraven finančně tyto obory, jak v soukromé tak ve veřejné sféře.
S tím je spojeno i zefektivnění hospodaření těchto institucí. Vzdělání a zdraví je budoucnost našich obyvatel a my se na ty oblasti musíme zaměřit.

Zaměřit se na zatraktivnění politiky pro mladé. Zájem o veřejné dění jako část občanské povinnosti, jako je běžné ve vyspělých demokraciích.

Chtěl bych pracovat na tom, aby Plzeňský kraj byl z pohledu služeb vyváženým regionem.
Nyní je trend, že se velké městské aglomerace dále zvětšují. Chtěl bych zapracovat na zatraktivnění všech lokací v kraji. Dopravní infrastruktura, datová infrastruktura, dostupnost zdravotních služeb, kulturní vyžití. Zjednodušeně řečeno, zatraktivnit venkov z hlediska podnikání.

Závěrem chci říct, že jako lídr budu prosazovat body našeho krajského Pirátského programuOFFTOPICzatím neschválený, ale slibuji propagaci a plnění Pirátského programu do Krajských voleb 2020 schváleného Krajským Sdružením Plzeňského Kraje, budu ho umět nazpaměť a mediálně ho budu propagovat.

Chci prací na krajském zastupitelstvu posílit povědomí o Pirátech v každé naší obci, a proto vás žádám o podporu mé nominace. (Palci pod tímto příspěvkem)
Děkuji za každý palec/hlas a rád zodpovím jakékoliv dotazy. Prosím, ptejte se. :-)

Povinná část:
1, Prohlašuji, že jsem osoba bezúhonná a mám čistý trestní rejstřík.
2, Jsem seznámen s dlouhodobým programem Pirátské strany a pravidly jednání Pirátů.
3, Uvádím, že nejsem trestně stíhán a není proti mě vedeno exekuční či insolvenční řízení.
4, Uvádím, že v současné době nezastávám funkci či nevykonávám činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce zastupitele či radního. Uvádím, že já sám nejsem společník či člen orgánů obchodních společností v kraji. Moje mamka je členem obchodní společnosti s ič: 26378914, můj otec je členem obchodní společnosti s ič: 25212257.
5, Uvádím, že v posledních deseti letech jsem nebyl členem jiné politické strany a nekandidoval jsem ve volbách a na jiné kandidátce než Pirátské.
6, Uvádím, že vykonávám funkci zastupitele města Plzně a zastupitele Městského Obvodu Plzeň 3 a jsem za Piráty nominovaný člen komise eGovernmentu a Smart Cities RMP, Finanční komise RMP a KV MO Plzeň 3. Nejsem členem dozorčích či správních rad krajem či obcemi ovládaných obchodních společností ani jsem nikdy nebyl. Po zvolení krajským zastupitelem složím mandát zastupitele Městského Obvodu Plzeň 3 a člena Kontrolního Výboru Městského Obvodu Plzeň 3. V případě získání uvolněné funkce se vzdám členství ve Finanční komisi Rady města Plzně. Zároveň bych odstoupil i z pozice předsedy MS Plzeň, protože jako zvolený zástupce kraje bych nechtěl být v pozici, ve které by se zdálo, že je pro mě Plzeň oproti ostatním městům v kraji důležitější.
7, V případě mého zvolení jako zastupitele Plzeňského kraje se zavazuji k plnění všech závazků uvedených v dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry část druhá bod pět. Dále se zavazuji dodržovat standardy Pirátů dle části desáté.
8, Můj profil je vyplněn zde https://lide.pirati.cz/personProfile/453/#
9, Jsem připraven plnit nároky očekávání dle části třetí až páté dle dokumentu Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry.
Předseda MS Plzeň

Jiri.Pek
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Lean Manager
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 91 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Pek » 05 lis 2019, 07:27

:-D Ve třinácti jsi studoval medika a v rámci toho navštívil Palestinu? Nějaký mistake asi :-D
Jiří Pek :idea:
Pirátský zastupitel Vejprnice
jiri.pek@pirati.cz
tel: 735 890 661

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 05 lis 2019, 07:56

Pardon za překlep, je to chyba v roce. Díky za korekci, příště prosím upozornění přes Soukromou Zprávou. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Jiri.Pek
Předseda MS Plzeň

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“