Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Petr.Vileta »

Něco zkusím, uvidíme.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

V pořádku, cílem je zvýšení bus factoru, aby veškeré technologické zajištění našich stránek neviselo na mě. Pokud se nám jej podaří docílit jinak, než založením našeho TO, bude to jen dobře.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34638
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Petr.Vileta »

Klidně zvyšuj bus faktor, já se budu snažit, aby se zvyšoval počet článků na krajském i městském webu a to tím, že vložit tam článek zvládne i ... Pavel Bosák. :) OFFTOPICPromiň Pavle, ale jako prototyp technického antitalentu mě nikdo lepší nenapadl. :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Rudolf.Spotak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 161
Registrován: 15 říj 2018, 08:33
Profese: hejtman Plzeňského kraje
Bydliště: Domažlice
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Rudolf.Spotak »

My bychom, taky rádi měli webovky domazlice.pirati.cz, bohužel moje IT schopnosti, k vytvoření stránek nepostačí. Každopádně materálu na zveřejnění by bylo urči dost. Jen bych uvítal radu jakým způsobem stránky vytvořit a spravovat.
Díky
S pozdravem

Rudolf Špoták

GSM: +420 731 125 087
email: rudolf.spotak@pirati.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Rudolf.Spotak píše: 01 dub 2019, 12:17 My bychom, taky rádi měli webovky domazlice.pirati.cz, bohužel moje IT schopnosti, k vytvoření stránek nepostačí. Každopádně materálu na zveřejnění by bylo urči dost. Jen bych uvítal radu jakým způsobem stránky vytvořit a spravovat.
Díky
No, za vývoje, jaký je teď, tedy že počet přihlášivších se do Technického odboru PlK je roven 0, spíš zvážím nějaké sekce a možnosti pro MS a de facto MS v rámci krajských stránek (a to včetně MS Plzeň). Myslím, že bude lepší mít jeden web s rozumným větvením, než se snažit udržet několik miniwebů.

Což neznamená, že vám doména nebude fungovat, spíš bych to udělal tak, aby jel jeden hlavní web na plzensky.pirati.cz (se zprávami a lidmi ze všech MS a de facto MS) a na subdoménách (plzen.pirati.cz, domazlice.pirati.cz apod.) bude ten samý web, jen s některými změněnými odkazy a s lepším filtrováním (zejména v Aktualitách a v Lidech, resp. O nás, když se podíváš na současné plzen.pirati.cz). Tak bude velmi snadné přidat kteroukoliv krajskou subdoménu pod stránky kraje a aktivitou na místních stránkách budou žít i krajské stránky.
Uživatelský avatar
Rudolf.Spotak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 161
Registrován: 15 říj 2018, 08:33
Profese: hejtman Plzeňského kraje
Bydliště: Domažlice
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Rudolf.Spotak »

Tomas.Pastircak píše: 01 dub 2019, 12:58
Rudolf.Spotak píše: 01 dub 2019, 12:17 My bychom, taky rádi měli webovky domazlice.pirati.cz, bohužel moje IT schopnosti, k vytvoření stránek nepostačí. Každopádně materálu na zveřejnění by bylo urči dost. Jen bych uvítal radu jakým způsobem stránky vytvořit a spravovat.
Díky
No, za vývoje, jaký je teď, tedy že počet přihlášivších se do Technického odboru PlK je roven 0, spíš zvážím nějaké sekce a možnosti pro MS a de facto MS v rámci krajských stránek (a to včetně MS Plzeň). Myslím, že bude lepší mít jeden web s rozumným větvením, než se snažit udržet několik miniwebů.

Což neznamená, že vám doména nebude fungovat, spíš bych to udělal tak, aby jel jeden hlavní web na plzensky.pirati.cz (se zprávami a lidmi ze všech MS a de facto MS) a na subdoménách (plzen.pirati.cz, domazlice.pirati.cz apod.) bude ten samý web, jen s některými změněnými odkazy a s lepším filtrováním (zejména v Aktualitách a v Lidech, resp. O nás, když se podíváš na současné plzen.pirati.cz). Tak bude velmi snadné přidat kteroukoliv krajskou subdoménu pod stránky kraje a aktivitou na místních stránkách budou žít i krajské stránky.
Ale pokud budu upřímný doména plzen.pirati slouží téměř výhradně pro potřeby a informace MS Plzeň. Což není výtka, ale fakt. Je to v podstatě i logické vzhledem k počtu MO atd.
Logicky nebude člověka z Domažlic nebo Tachova zajímat na úvodní stránce informace např. ohledně Polikliniky Slovany
S pozdravem

Rudolf Špoták

GSM: +420 731 125 087
email: rudolf.spotak@pirati.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Rudolf.Spotak píše: 01 dub 2019, 15:57
Tomas.Pastircak píše: 01 dub 2019, 12:58
Rudolf.Spotak píše: 01 dub 2019, 12:17 My bychom, taky rádi měli webovky domazlice.pirati.cz, bohužel moje IT schopnosti, k vytvoření stránek nepostačí. Každopádně materálu na zveřejnění by bylo urči dost. Jen bych uvítal radu jakým způsobem stránky vytvořit a spravovat.
Díky
No, za vývoje, jaký je teď, tedy že počet přihlášivších se do Technického odboru PlK je roven 0, spíš zvážím nějaké sekce a možnosti pro MS a de facto MS v rámci krajských stránek (a to včetně MS Plzeň). Myslím, že bude lepší mít jeden web s rozumným větvením, než se snažit udržet několik miniwebů.

Což neznamená, že vám doména nebude fungovat, spíš bych to udělal tak, aby jel jeden hlavní web na plzensky.pirati.cz (se zprávami a lidmi ze všech MS a de facto MS) a na subdoménách (plzen.pirati.cz, domazlice.pirati.cz apod.) bude ten samý web, jen s některými změněnými odkazy a s lepším filtrováním (zejména v Aktualitách a v Lidech, resp. O nás, když se podíváš na současné plzen.pirati.cz). Tak bude velmi snadné přidat kteroukoliv krajskou subdoménu pod stránky kraje a aktivitou na místních stránkách budou žít i krajské stránky.
Ale pokud budu upřímný doména plzen.pirati slouží téměř výhradně pro potřeby a informace MS Plzeň. Což není výtka, ale fakt. Je to v podstatě i logické vzhledem k počtu MO atd.
Logicky nebude člověka z Domažlic nebo Tachova zajímat na úvodní stránce informace např. ohledně Polikliniky Slovany
Je to tak, jde o to, že v současnosti jede web čistě na Plzeň, což by se mělo dát poměrně snadno rozšířit.

Plán je:
- Vzít současnou plzen.pirati.cz a překlopit ji na plzensky.pirati.cz (jako obsahový základ, který bude muset být doplněn obsahem ze zbytku kraje)
- Průběžně na plzensky.pirati.cz doplňovat krajský obsah, včetně obsahu z dalších měst.
- Veškerý obsah (mimo obsahu účelně skrytého - např. méně zajímavé lokální info) bude zastřešen jedním krajským webem - plzensky.pirati.cz
- Místní weby budou ukazovat na "stejný" web, ale podle URL budou upravovat a filtrovat obsah webu tak, aby byl relevantní pro Domažlice (tedy domazlice.pirati.cz budou mít na hlavní stránce jen aktuality s tagem Domažlice, v Lidech jen lidi z Domažlic atp.). Třeba stránka s odkazem na Pirátské centrum bude pro všechny stejná.

Chápeme se? Jde mi o to, když se vytvoří zajímavý článek třeba pro Klatovy a Domažlice (třeba něco s vaším senátorem), bude stačit mu dát tagy "klatovy domazlice" a zobrazí se na obou webech a ještě i na krajském, nebude potřeba ho nezávisle vkládat na tři weby. To samé s lidmi - v kraji budeme chtít zobrazit všechny (a třeba odfiltrovat příznivce), v městech budeme chtít zobrazit jen lidi městsky (příp. celokrajsky, jako je poslanec) relevantní, a zároveň nebudeme muset editovat jeden profil na několika webech, jen na jednom.
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Build plzen.pirati.cz byl cca měsíc spadlý na přejmenování názvu obrázku.

Dohodněme se, že budeme obrázek pushovat jen jednou a budeme upravovat soubor podle jeho přípony, ne přepisovat jeho příponu.

Jinak tohle už se stalo poněkolikáté a nepřijde mi zrovna dobré čekat na to, kdy já budu dostupný, abych spravil takovou trivialitu - ve čtvrtek jsem to nestihl a celý víkend jsem byl bez noťasu, tak je to tam až dnes.
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1425
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Všem se velmi omlouvám. Tuto chybu jsem způsobil já.
Chtěl bych tímto hrozně moc poděkovat Tomášovi za trpělivost.
Kvůli mé chybě jsem způsobil ohromně moc škod.
@Tomas.Pastircak omlouvám se. Nebude se to opakovat.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Technického odboru Plzeňského kraje [DISKUSE]

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

@Pavel.Sramek v pohodě, to se stane, jde spíš o to, abych nebyl já tím nejužším místem v celém řetězci - tedy aby si toho mohl všimnout a opravit ještě aspoň někdo další :)
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“