Zrušení protikuřáckého zákona

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Odpovědět
Josef.Steinbauer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 25
Registrován: 23 říj 2017, 17:01
Profese: technik
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Josef.Steinbauer »

Myslel jsem si ze Pirati jsou od prirody liberalove :-)

Co se tyce HOSPOD a podobnych zarizeni (bary atd.) proc neco narizovat? Lidi si vzdycky najdou zpusob jak si tu cigaretu nekde zapalit (treba venku). A kdyz nebudou chtit kourit, tak proste kourit nebudou.
Hospoda by mela byt dle majitele bud kuracka nebo nekuracka, nebo by mela mit absolutne oddelene mistnosti kuracke od nekurackych. Lidi tam bud budou chodit nebo nebudou, podle toho jaky ten podnik bude nebo jakeho vyznani jsou (kurak - nekurak).
Co se tyce obsluhy opet ma kazdy na vyber, bud jsem cisnik kurak a budu delat v kuracke nebo nekurackem podniku (moje volba) , nebo jsem cisnik nekurak a budu delat jen v nekurackem.
Jaky je vysledek nekurackeho zakona? Hospody kde se pije jen pivo krachuji a lidi rvou venku ostatnim lidem pod okny a delaji bordel.... temto lidem je asi uplne u neceho, ze se nekdo snazil snizit zavislost na koureni, kdyz je nekdo budi ve 3 rano revem.
Ano muzeme se bavit o uplnem zakazu koureni v restauracich kde se vari, ale to je asi tak vsechno. Kam to vede???

Je to stejne jako kdyz par let zpet jeden majitel hotelu zakazal v restauraci vstup rvoucim deckam s maminkama.... a jak to dopadlo ? Dostal tak pres prsty ze vsech stran jaka je to diskriminace, ze to nakonec zavrel a odstehoval se myslim i z CR.

Za chvilku to muze dopadnout tak, ze nam tu budou rikat kdy mame rano vstavat, cim se mame dopravovat do prace, kde mame co jist a kdy mame jit spat. Pirati by to meli stopnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Steinbauer za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Martin.Cryo.Broz, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Petr.Vileta »

Marek.Necada píše:
Martin.Kucera píše:Protože to smrdí sociálním inženýrstvím?
Sociální inženýrství == politika. Všechny preventivní a osvětové programy jsou sociálním inženýrstvím.
Já nevím, ale nemáme my někde psáno, že jsme pro osvětu místo represe? :? Můžeme chtít po hostinském, ať jídelníček píše na papíry s obrázky zakouřených plic (jako jsou na krabičkách), můžeme od něj chtít, ať nad hospodou vyvěsí "Kuřácká restaurace - kouření může zabíjet" s velikostí písma ne menší než 10 cm, ale nikdy bychom mu neměli zakazovat, aby si svých pár stolů v jedné hostinské místnosti provozoval jako kuřáckou restauraci. Ono se obecně to sociální inženýrství chápe jako nadávka a přesnější český humorný název je "pachatel dobra".
https://pavelkolar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=89666

Politika má být "služba lidu". (momentálně není, ale má být). Jasně, že všem se nezavděčíš, ale absolutní zákaz kuřáckých hospod chtělo nějaký cca 30% obyvatel státu, Ostatní byli proti, nebo jim to bylo jedno. Zrovna tohle by byla dobrá otázka do celostátního referenda.
Má být zákonem zakázáno provozování kuřáckých restaurací?
ANO
NE

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Petr.Vileta »

honza.h píše:Ano, na vesnici odkud jsem vypadá hospoda úplně stejně, jen se tam dá dýchat. Před tím jsem tam nemohl být OFFTOPIC(ze zdravotních důvodů). Tedy pro můj sociální život tam je to zlepšení 0 na 100%. Je možné, že to na některých vesnicích někteří vzali úkorně a ostatní se k nim přidali.
Honzo a můžeš srovnat počet hostů před zákazem a po zákazu? Jsou to pořád stejní hosté, nebo kuřáci dávají pivo a cigáro doma u televize? A jak si hostinský pochvaluje tržby? Jistě stouply, že?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ludek.Blaha píše:Původně jsem si myslel, že toto subfórum má sloužit zejména k diskusi s poslanci. Poklábosit chutě lze i v jiné části fóra.
Ale nakonec proč ne... Tak jak se vám tu líbí, chlapci? Ještě by to chtělo nějaké to pivko. A cigárko. To dá rozum.
Mno ;) clenske-ankety-f637/clenske-ankety-urce ... 38402.html

Zeptáme se svých zvolených? Zatím není hodnověrně jak, leda by odpovídali slovně.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od jnxkkghv »

Proc se omezovat na hospody? At si kazdy rozhodne, jestli bude kuracka hospoda, kadernictvi, cukrarna, posta (rozhoduje kolektivne postmistr, nejvyssi mistne prislusny zamestnanec sazky), banka, knihovna, hromadna doprava (kazdej vagon hlasuje sam, krom prvniho vagonu, kde rozhoduje masinfira, i v pripade ze je kabina oddelena, autobusy jsou vzdycky kuracke, brnenske rozjezdy vzdycky nekuracke a trollejbusy budou nekuracke jen mimo spicku), nemocnice, porodnice, verejny hajzly (hajzlu neni nikdy dost), detsky koutky v mekaci, multikina, bowling, kuzelkarny i bingoherny, benzinky, callcentra, kancelare exekutoru, posilovny, supermarkety, policejni a zachytne stanice, sanitky, krematoria a nevynechal bych ani snemovnu... vlastne tou bych zacal.

Jak uz sem rekl mockrat, priblizne takhle: jakmile budovu vlastni stat nebo samosprava nebo se jedna o provoz instituce zrizovane nebo s ucasti statu ci samospravy, plati zde ban vykazujici kuraky (klasicky cigarety, doutniky, dymky apod.) do oznacene kurarny x-metru od nejblizsi budovy (ale klidne tam muze stat drevena budka s primotopem).
Soukroma provozovna si muze urcit jestli bude provoz kuracky nebo nekuracky, u vchodu na to upozornit, za kurackej provoz provozovatel odvadi specialni dan z obratu do kompenzacniho fondu nasledku koureni + pausal za kazdyho zamestnance (at uz kuraka nebo nekuraka) s vykonem prace v provozovne. Kdyz tu stejnou provozovku potom udelas nekurackou, muzes pak cast z odvedenych prostredku do fondu dostat zpet jako slevu na dani. Zmenit provozovnu z kuracke na nekurackou muzes nejdrive za x mesicu a to vcetne nove provozovny ci zmene majitele.
Bezpodminecny zakaz plati v obci za chuze a pri stani na prechodu (oboji ma byt samozrejme klasicky vykladano tak, ze kdyz na te ulici nikdo jinej neni nemuzes byt za "poruseni" postizen, jelikoz cilem neni ochrana tvyho zdravi, ale ochrana zdravi ostatnich a na prazdny ulici nikoho neohrozujes.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jnxkkghv za příspěvek:
Marek.Necada
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Petr.Vileta píše:
honza.h píše:Ano, na vesnici odkud jsem vypadá hospoda úplně stejně, jen se tam dá dýchat. Před tím jsem tam nemohl být OFFTOPIC(ze zdravotních důvodů). Tedy pro můj sociální život tam je to zlepšení 0 na 100%. Je možné, že to na některých vesnicích někteří vzali úkorně a ostatní se k nim přidali.
Honzo a můžeš srovnat počet hostů před zákazem a po zákazu? Jsou to pořád stejní hosté, nebo kuřáci dávají pivo a cigáro doma u televize? A jak si hostinský pochvaluje tržby? Jistě stouply, že?
Nejsem tam moc často. Vypadalo to tam dost podobně. Ono to i dřív měli víc jako koníček, než jako super výnosné podnikání. Neptal jsem se jestli tržby stouply, zeptám se příště. Nevšiml jsem si tam obavy, že by museli kvůli tomu zavřít.
Uživatelský avatar
Martin.Kakona
Krajský zastupitel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 čer 2014, 18:54
Profese: Konstruktér počítačů a výzkumník
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Kakona »

Jenom chci napsat zkusenost z kontaktni kampane pred volbama. Nekolik kuraku (nepocital jsem to) mi reklo, ze jsou radi, ze se v hospodach nekouri. Celkem me to prekvapilo. Neni to tedy spis otazka pro referendum nez pro politickou stranu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kakona za příspěvek:
Pavel.Sramhauser
Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od jnxkkghv »

Hlasovani vytvari porazene.
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2230
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8747 poděkování
Dostal poděkování: 3660 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Já bych rád připomněl naše stanovisko před volbami.
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/pr ... zakon.html
Existují legitimní důvody pro zákaz kouření na některých místech. Plošný zákaz zašel příliš daleko i kdybychom ve všech legitimních případech zákaz podporovali. Od našich poslanců očekávám, že budou prosazovat omezení zákazu kouření v souladu s tím stanoviskem. A to říkám jako nekuřák, kterému větší výběr nekuřáckých podniků vyhovuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 5):
Martin.Cryo.Broz, Pavel.Moravec, Petr.Vileta, Zdenek.Hrib, Lenka.Kozlova

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Jen aby to nezapadlo, našel jsem pár věcí k tématu. Tj protikuřáckým zákonem se budou zabejvat i naši senátoři a to díky petici.

https://zpravy.idnes.cz/protikuracky-za ... domaci_fer
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Ivo.Vlasaty, Petr.Vileta

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“