Zrušení protikuřáckého zákona

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Marek.Necada »

Thrasher píše:jsem nevedel ze je vyvraceny to ze chces svobodu v podnikani :D je to svobda tech lidi tam nejit a necuchat vzdcuch pred hospodou pri prochazce se psem..
agument s heroinem je kravina, do podniku ma stale pristup policice..
nechod na koleje kdyz nechces aby ti bylo ublizeno, nehcod do kina pokud nemas tad filmy, nechod do hospody kdyz nemas rad kour
si asi zalozim muzeum kundicek a zajimalo by me zda pak nebudes povazovat muj projekt za feministicky ktery vadi spolecnosti
To je vskutku dospělý příspěvek prostý argumentačních faulů. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Tak to neshazujme, ale uveďme to do patřičných rovin. Dle mého názoru si stále myslím že je opravdu na každém jestli bude nebo nebude mít hospodu kuřáckou. Stejně tak jak tu píšete je na každém jestli v této provozovně bude a nebo nebude pracovat. U nás už před tímto zákonem byla spousta nekuřáckých hospod. Jen nechápu proč to direktivně nařizovat. Stejně tak pokud je už takovýto zákon přijat, tak prostě ho upravit tak, aby byla možnost mít hospodu a prostě třeba jen jak tu opět někdo navrhuje udělat jí bud bez obsluhy, tak aby se zamezilo škodlivým dopadům na personál, a nebo prostě třeba mít jako podmínku rekuperační jednotku na vzduch, která bude dimenzována na množství hostů. Nebo jen stavebně oddělené prostory od kuřácké a nekuřácké části jako to bylo doted. Možností je spousta, tak co místo toho osočování kdo má větší penis se tu rozject v diskuzích jak by to šlo vyřešit? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Jiri.Hybek, Petr.Vileta

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Martin.Cryo.Broz píše: rozject v diskuzích jak by to šlo vyřešit? :)
Za mě to je teď vyřešeno dobře. Snad až na ty elektronické cigarety, které taky nechápu.
Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Problém je, že předchozí zákon byl naprosto vyhovující, ale žádný z poslanců nepřizná, že by se k němu stačilo vrátit. Nezbytně se potřebují projevovat a vymezovat. Úplně nejjednodušší by bylo schválit zákon, že se ta poslední novela ruší. Mimochodem, kde je vlákno na sesbírání podnětů na zrušení zbytečných zákonů? Mám pocit, že původně jsme něco takového měli v programu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 3):
Martin.Cryo.Broz, Petr.Vileta, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

honza.h píše:
Martin.Cryo.Broz píše: rozject v diskuzích jak by to šlo vyřešit? :)
Za mě to je teď vyřešeno dobře. Snad až na ty elektronické cigarety, které taky nechápu.
Za mě ne, byl jsi se ted někdy podívat v nějaké vesnici v hospodě? Dopad tohoto zákona je alarmující. V hospodě ani noha, jediné místo kde se občané scházeli a komunikovali je zabité, ekonomický dopad ani nehovořím. A co se týká sociálního dopadu tak je to hodně tristní. Nehledě na fakt, že se to stejně porušuje a je jen otázkou času kdy se hospodský někomu znelíbí a ten na něho bude práskat jako za komančů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18602
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33737 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Kucera »

Marek.Necada píše:
Martin.Kucera píše:
Marek.Necada píše:Bude jen otázkou času, kdy se podíl lidí upřednostňujících kouř před mnohem méně škodlivým aerosolem zmenší na zanedbatelné číslo, ale proč to neurychlit?
Protože to smrdí sociálním inženýrstvím?
Sociální inženýrství == politika. Všechny preventivní a osvětové programy jsou sociálním inženýrstvím.
Dovolím si nesouhlasit.
Osvěta v podobě "dodáme občanům maximum informací, aby se mohli sami rozhodnout" jistě sociálním inženýrstvím není.
Může ale být, pokud bude v podobě "předložíme občanům jen některé informace, abychom je nasměrovali k chování, které po nich chceme".
Mám za to, že Piráti chtějí osvětu v té první podobě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Lenka.Kozlova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Martin.Cryo.Broz píše: Za mě ne, byl jsi se ted někdy podívat v nějaké vesnici v hospodě? Dopad tohoto zákona je alarmující. V hospodě ani noha, jediné místo kde se občané scházeli a komunikovali je zabité, ekonomický dopad ani nehovořím. A co se týká sociálního dopadu tak je to hodně tristní.
Ano, na vesnici odkud jsem vypadá hospoda úplně stejně, jen se tam dá dýchat. Před tím jsem tam nemohl být OFFTOPIC(ze zdravotních důvodů). Tedy pro můj sociální život tam je to zlepšení 0 na 100%. Je možné, že to na některých vesnicích někteří vzali úkorně a ostatní se k nim přidali.

Možná rozdílně chápeme veřejný prostor. Já podniky, kam může přijít kdokoliv, chápu jako veřejný prostor, i když to je na soukromé půdě. A cigaretový kouř ve veřejném prostoru je už za hranicí kde svoboda jednoho nepřiměřeně zasahuje do svobody druhého.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Petr.Karlik, Jiri.Koudelka, Milan.Dadourek
Jiri.Janecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Osvěta v podobě "dodáme občanům maximum informací, aby se mohli sami rozhodnout" jistě sociálním inženýrstvím není.
Může ale být, pokud bude v podobě "předložíme občanům jen některé informace, abychom je nasměrovali k chování, které po nich chceme".
Mám za to, že Piráti chtějí osvětu v té první podobě.
Jenomže my se nebavíme o osvětě, ale o zcela konkrétním zákazu.
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Omlouvám se, ale snažím se najít řešení a tohle je pořád jen dokolečka omýlačka ohledně toho komu to vadí a komu ne. Stejně tak bych mohl říkat, že pokud jsi tam nemohl, tak jak ted se cítí ty co si tam nemohou zakouřit? Prostě moje svoboda končí tam, kde začíná něčí jiná. Tudíž jestli chceš být opravdu férový, tak musíš vycházet z toho že když ústupek, tak na obě strany. A zákaz jedné straně tohle určitě není. Výsledek by měl být že se něco změní ku prospěchu kuřáků i nekuřáků, a né jen to tlačit na jednu nebo druhou stranu. A veřejný prostor to není, ten kdo vlastní hospodu si může říct koho tam chce a koho ne, na ulici si těžko řekneš kdo na ní může a kdo ne.
Naposledy upravil(a) Martin.Cryo.Broz dne 18 lis 2017, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Jan.Hosek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 453
Registrován: 18 lis 2016, 21:05
Profese: programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 310 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Re: Zrušení protikuřáckého zákona

Příspěvek od Jan.Hosek »

Mimochodem: A teď se vážně ptám, protože nevím. Brání něco hospodě si udělat místnost s označením "soukromý klub, nečlenům vstup zakázán", která nebude součástí hospody ale tolerantní hospodský nechá členy klubu si do své klubovny donést pivo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hosek za příspěvek:
Pavel.Moravec
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“