Nezávazně - Senátní volby 2016

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Lukas.Blazej píše:
Mikulas.Ferjencik píše:Být nominující strana je velká výhoda (pro média jste potom ten hlavní subjekt v koalici).
Nominující strana podle něj v médiích vůbec vidět nebude.


To se teda plete, viz třeba tenhle článek kde zmiňují Libora (http://zpravy.idnes.cz/protikorupcni-ak ... _domaci_jw).

Nominující strany si totiž vytáhne čtk a ČT z databáze staťáku a otagujou si jima kandidáty, ale asi je to buřt, ta smlouva je imho v klidu.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Tu smlouvu jsem si nakopíroval a hodil k ní svoje komentáře. Mě teda nepřijde osobně přijatelná. Zatím to diskutuji mezi naším PKS a RKO SZ. Ještě dnes určitě v rámci PKS něco odhlasujeme.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Frantovy připomínky jsou celkem rozumné. Co se peněz týče, má to na druhou stranu obrovskou výhodu, že se k ničemu nezavazujete. Souhlasím, že programový dokument ala Michálek je potřeba PŘED podpisem smlouvy. Měl jsem za to, že to Leovo hnutí je nějak lokálně známé a víte, kdo ho vede. Pokud ne, tak je skutečně značné riziko, aby byli nominující subjekt a chodily jim peníze na účet.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Nejsem si jist, ale nominující subjekt musí být registrovaná strana, jinak je tam povinnost nějakých X set/tisíc podpisů ke kandidatuře ...
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Mikulas.Ferjencik píše:Měl jsem za to, že to Leovo hnutí je nějak lokálně známé a víte, kdo ho vede. Pokud ne, tak je skutečně značné riziko, aby byli nominující subjekt a chodily jim peníze na účet.
Leovo hnutí vede Leo, nevím, proč by v tom mělo být riziko.
Vaclav.Fortik píše:Nejsem si jist, ale nominující subjekt musí být registrovaná strana, jinak je tam povinnost nějakých X set/tisíc podpisů ke kandidatuře ...
Mám dojem, že hnutí má v senátních volbách totožné postavení jako strana.
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Lukas.Blazej píše:
Mikulas.Ferjencik píše:Měl jsem za to, že to Leovo hnutí je nějak lokálně známé a víte, kdo ho vede. Pokud ne, tak je skutečně značné riziko, aby byli nominující subjekt a chodily jim peníze na účet.
Leovo hnutí vede Leo, nevím, proč by v tom mělo být riziko.
Nevíme počet členů, neznáme stanovy, neznáme program, neznáme celkové poměry toho hnutí/strany. Klidně se to může za půl roku rozpadnout.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Lukas.Blazej píše:
Mikulas.Ferjencik píše:Měl jsem za to, že to Leovo hnutí je nějak lokálně známé a víte, kdo ho vede. Pokud ne, tak je skutečně značné riziko, aby byli nominující subjekt a chodily jim peníze na účet.
Leovo hnutí vede Leo, nevím, proč by v tom mělo být riziko.
Vaclav.Fortik píše:Nejsem si jist, ale nominující subjekt musí být registrovaná strana, jinak je tam povinnost nějakých X set/tisíc podpisů ke kandidatuře ...
Mám dojem, že hnutí má v senátních volbách totožné postavení jako strana.

Je to hnutí registrované podle zákona o politických stranách?

Má nějaký web?

Má transparentní účet?

Má někde dostupné stanovz?

Kdo je v předsednictvu, kromě Lea?

Kdo má podpisová práva k účtu (podle stanov, ne nutně konkrétní osoba).

V české politice je mraky příkladů, kdy se "strany jednoho muže" rozpadly kvůli penězům a 5 milionů za senátní mandát je dost peněz... Ostatně jedna taková sedí ve sněmovně.

Jinak zákon o politických stranách jednočlenné strany neumožňuje, takže to že to Leo povede navždy jisté není...

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Mikulas.Ferjencik píše:Je to hnutí registrované podle zákona o politických stranách?
Má nějaký web?
Má transparentní účet?
Má někde dostupné stanovy?
Kdo je v předsednictvu, kromě Lea?
Kdo má podpisová práva k účtu (podle stanov, ne nutně konkrétní osoba)?
V české politice je mraky příkladů, kdy se "strany jednoho muže" rozpadly kvůli penězům a 5 milionů za senátní mandát je dost peněz... Ostatně jedna taková sedí ve sněmovně.
Jinak zákon o politických stranách jednočlenné strany neumožňuje, takže to že to Leo povede navždy jisté není...
Je registrované, web je http://pro-kraj.cz/

Na zbytek reaguje Leo:
jedná se pouze o vehicle, tzn. má pouze 3 povinné členy (Jiří Řehák - předseda, Šárka Zímová Dostálová - místopředsedkyně, Filip Ušák - člen) - tyto změny (navolení vedení, přijetí členů) bylo předáno teprve tento pátek na MV ČR.. Samozřejmostí je transparentní financování, tzn. již nyní je založen transparentní účet ve FIO bance, kde již slouží pro potřeby vehicle PRO! Kraj 2012.
Možná jsem trochu už stereotypní, ale i zde platí, nechť Martin si sám vybere a učí, kdo bude navrhujícím subjektem jeho kandidatury. Jinak Martin mi myslím říkal, že ve vztahu ke kampani financování bude probíhat přes SZ.
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Na včerejší schůzce s Hausenblasem v PiCe (přítomen jsem byl já, Ivan Bartoš, Vašek Fořtík, Martin Hausenblas, Tomáš Jungwirth, Lukášové Blažej a Findeis) jsme dojednali určité ústupky ohledně smlouvy. Vizte: https://docs.google.com/document/d/1yg7 ... dCCFU/edit

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Nezávazně - Senátní volby 2016

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Dnes od 16:00 proběhla další schůzka k senátní kampani. Za nás jsem se účastnil já, za Zelené Dušan Oslej a Karel Karika, dále Martin Hausenblas, Tomáš Jungwirth (manažer) a lidé zodpovědní za jednotlivé části kampaně (sociální sítě, grafika atd.). Řešily se technikálie - výlepy, přelepy, zda na 2. kolo rezervovat či objednávat, formáty, cílení dle oblastí, množství, společnosti a tak podobně.
Nahlásil jsem, že o smlouvě bude z naší strany jasno 8. 5. ve 21:00. Z transparentního účtu se už platí za jednotlivé věci v kampani, při schválení smlouvy tedy prosím PKS o brzké zprocesování převodu naší části (50 000 Kč). Také navrhuji v případě schválení hned po hlasování o smlouvě provést volbu člena rady, abychom mohli na schůzkách hlasovat.
Tel. 778702712
Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“