Prosba o nominaci do KK

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,
právě kandiduji do KK, proto bych Vás rád požádal o krajskou nominaci do této stranické instituce. Může Vám být podivné, že člen JČK žádá v Ústeckém kraji. Tři roky jsem v Ústí studoval na univerzitě a podílel se na propagaci strany právě spíše v něm než v mých rodných Jižních Čechách.

Zde je má kandidátská řeč:

Ahoj,
Chtěl bych Vás všechny požádat o podporu v mé kandidatuře do kontrolní komise. Jedná se o neprávem opomíjenou instituci Pirátské strany, jejíž funkčnost, rychlost a pružnost je velice důležitá pro zdárné fungování strany. Což je důležité právě v době kdy se Piráti se ocitli v jakési mezifázi. Po komunálních volbách příjde poměrně dlouhé období bez voleb, což je doba, kterou musíme využít pro stabilizaci strany. Stabilní strana mj. potřebuje funkční a kvalitní kontrolní mechanismy (tedy i funkční a kvalitní kontrolní komisi).
V současné době jsem zaznamenal pár nestandardních postupů, které mě donutily zamyslet se nad svými prioritami v Pirátské straně (a částečně je přehodnotit). Po návštěvě CF jsem se rozhodl aktivně podílet na stabilizaci a funkčnosti strany. Myslím, že jedna z nejlepších cest jak je možné pomoci této stabilizaci je aktivní zapojení do této důležité instituce. Byl bych rád, kdyby mi bylo umožněno přidat ruku k dílu. Být v této komisi po působení Jakuba Michálka bude výzva vzhledem k jeho velmi kvalitnímu působení.
Čím chci v KK přispět a na co se v ní chci zaměřit? Vzhledem ke svému politologickému vzdělání, které bylo zaměřeno velmi silně na politickou filosofii a politické myšlení celkově, bych rád tyto své znalosti využil v praxi. Kontrolní komise nabízí ideální místo, které mi dovolí spojit ideály a ideologické směřování strany s kontrolou opravdového vývoje a případně i v zabránění pošlapávání našich základních hodnot. Osobně nevěřím v doslovný výklad předpisů a na jejich striktní dodržování. Naopak věřím v tzv. „duch zákona“, tedy v to, že máme přihlížet především k důvodu vzniku dané normy, tedy správně ji reflektovat, nikoli ji jen tupě a dogmaticky aplikovat v doslovném znění. Základem jednání každého Piráta mají být základní ideologické a demokratické ideály strany, které jsou vyjádřeny v základních programových dokumentech (zj. Demokratickém minimu a Pirátském dvanácteru), z nich by měl vycházet naprosto každý člen, ovšem často se tak bohužel neděje. Předpisy strany a další nadstavby těchto základních dokumentů jsou ovšem také důležité, je třeba držet se i jich, ale pokud budeme dodržovat jen tyto „nadstavby“ bez toho základu tak skončíme špatně, veškeré pirátství zmizí zůstane jen prázdná skořápka, lo´d duchů. Důležité je nešlapat po ideálech strany, což se bohužel děje.
Pokud se mi podaří získat nominaci a následně budu zvolen, tak budu usilovat o to, aby se KK sešla na živo, její členové se poznali a společně se domluvili na dalším postupu. Pokusím se co nejdříve vyřešit resty o kterých výše psal Jakub, s kterým je případně i osobně proberu.

Doufám, že jsem Vás zaujal dostatečně. 

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tyjo, on se někdo sám hlásí o nominaci do KK? 8-O

Jednoznačně pro.
Uživatelský avatar
Vladimir.Charvat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 04 lis 2010, 15:57
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Vladimir.Charvat »

Za mne OK, myslim, ze Honza bude na KK na spravnem miste...
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Michal.Havranek »

Honza u nás v kraji studuje a pomáhá nám na akcích.
Jsem také pro.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Jan.Novak »

Moc děkuji za podporu, jen bych ještě chtěl požádat: nominace mají být hotovy do sedmi dnů, tak aby mi to zde časově vyšlo. :)

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Ohlašte někdo hlasování, prosím :)
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Prosba o nominaci do KK

Příspěvek od Vit.Konecny »

Za 48 hodin vyhlásím hlasování o nominaci Jana Nováka do kontrolní komise. Jakmile započne hlasování, rozešlu členům krajského sdružení soukromou zprávu.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Zamčeno

Zpět na „Ústecký kraj“