Spolek pro dvojjazyčnost + schůzka - spěchá!

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

• V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

• Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

• Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

• Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Spolek pro dvojjazyčnost + schůzka - spěchá!

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Zdravím,

kontaktovali mě Piráti z Kraje Sächsische Schweiz - Osterzgebirge (konkrétně předseda Tilo Schneider). Zakládají spolek, který má podporovat výchovu k dvojjazyčnosti (tj. snaha umožnit dětem naučit se dvě "mateřské" řeči). Chtěli by nam tom spolupracovat s Ústeckými Piráty. Takže prosí, abyste se jim ozvali.

Ve středu 26.6. v 1900 se koná informační schůzka. Bylo by super, kdyby tam někdo z vás dorazil.

Mehrgenerationenhaus Pirna
Schillerstraße 35
01796 Pirna

Díky moc!
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Mikulas.Peksa

Re: Spolek pro dvojjazyčnost + schůzka - spěchá!

btw. jsem až do zítřka na sjezdu Saských Pirátů. Kdybych tu pro vás něco mohl udělat, dejte vědět.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Profese: IT Expert
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Tilo nám o tomhle říkal už někdy v kampaňi ke krajským volbám. Moje odpověď byla asi v tom smyslu, že češi se německy učí uplně bežně (protože jsou vlezdoprdelkové), ale aby se němec učil česky, je na to potřeba založit spolek a vymyslet projekt... Jinými slovy, míč je především na jejich straně.

Nejsem rozhodně proti, ale já to nedám a naše děčínská německá spojka zřejmě nějak splaskla...

Zdeněk
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Mikulas.Peksa

Zkusil jsem oskenovat tu pozvánku, tak snad se mi to povede vložit. Omlouvám se za kvalitu (mobil dělá co může).
LN2Qf0ePFYVDE8HRb3U2MM48.jpg

Mikulas.Peksa

Jen pro info - co je to ta Děčínská spojka?

Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj

Mikulas Peksa píše:Jen pro info - co je to ta Děčínská spojka?
Náš člen Filip Hošna. Mnoho let žil v německu a mluví naprosto plynně. Nebere mi telefon, dokonce se divim, že je ještě číslo funkční. Zkuste to sami na 608 335 265.

F. Gellner
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: ,
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas Peksa píše:btw. jsem až do zítřka na sjezdu Saských Pirátů. Kdybych tu pro vás něco mohl udělat, dejte vědět.
Potřebujeme rozvíjet trvalou informační součinnost a přádat vyměnné stáže k vzájemnému poznávání a sdílení přenositelných zkušeností. Například v Rakousku nebyla přerušena kontinuita vývoje jako tomu bylo v Česku a velice rakušanům pomáhá infrastruktura spořitelních sdružení. Komunitní soužití a schpnosti vzájemně si vypomáhat a nebýt bezohledně smýkání změnami politických stran ve vládních funkcích. Saské raálie neznám ale potřebujeme se naučit hledat a sdílet pracovní příležitosti rozvíjet uvážlivé investování s žádoucí návratností naučit se podporovat hospodářky slabší oblasti jako je například pohraničí. Jde o to nabízet naše kapacity rozvinutých sociálních služeb a přestat soléhat na vládní agentury které neudělají nic na co nedostanou peníze.
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj

Petr Bajgar píše:Potřebujeme rozvíjet trvalou informační součinnost a přádat vyměnné stáže k vzájemnému poznávání a sdílení přenositelných zkušeností. Například v Rakousku nebyla přerušena kontinuita vývoje jako tomu bylo v Česku a velice rakušanům pomáhá infrastruktura spořitelních sdružení. Komunitní soužití a schpnosti vzájemně si vypomáhat a nebýt bezohledně smýkání změnami politických stran ve vládních funkcích. Saské raálie neznám ale potřebujeme se naučit hledat a sdílet pracovní příležitosti rozvíjet uvážlivé investování s žádoucí návratností naučit se podporovat hospodářky slabší oblasti jako je například pohraničí. Jde o to nabízet naše kapacity rozvinutých sociálních služeb a přestat soléhat na vládní agentury které neudělají nic na co nedostanou peníze.
Sice jsem neporozuměl ani slovu z toho co jsi napsal, ale předpokládám teda, že mluvíš perfektně německy a hodláš se na dvojjazyčnosti podílet?

F. Gellner
Mikulas.Peksa

Dovolil bych si to vysvětlit. Myšlenka je taková, že Němci zakládají občanské sdružení, které bude provozovat mateřské školky. Tam bude na německé (!) děti ve věku 2-5 let mluvit rodilý český vychovatel, takže ve výsledku budou mít jazykové schopnosti na úrovni dětí ze smíšených česko-německých manželství. Jak já tomu rozumím, primárně potřebují někoho, kdo jim bude dohazovat ty vychovatele. Principielně ani netrvají na tom, aby to byl Pirát (resp. Piráti) - ale z PR důvodů by to pochopitelně bylo dobré. Ti lidé nemusejí sedět v Německu a zavazovat tkaničky malým dětem - spíš umožnit jiným, kteří o to mají zájem, aby to dělali.

Čili, pokud byste znali někoho, kdo smýšlí propirátsky a má spoustu známých mezi absolventy pajdy v Ústí + chuť shánět jim relativně dobře placená místa kousek za hranicí, bylo by to super....v principu Němčina vlastně ani není nutná - někdo, kdo to dohodne, se najde (já nebo Petr Kopač). Na druhé straně bohužel není ani nikdo schopný dobré komunikace anglicky. Taky vlastně není nutné, aby to bylo přímo z Ústí - lze shánět jako vychovatele Moraváky (co Ty na to, Petře?). Ti mají bohužel nevýhodu, že ta práce je pro ně z ruky. Všeobecně je prostě třeba vybudovat nějakou síť, která bude fungovat jako personální agentura. Podobné aktivity provozují církve, proč by Piráti nemohli taky, že?

V té Pirně se koná 1. schůzka kvůli založení občanského sdružení, aby bylo od čeho se odpíchnout. Bylo by super, kdyby tam někdo dojel (a ten bohužel plynně Německy mluvit musí). Petr je v Bruselu a já další den v 5 ráno odlétám z Ruzyně na konferenci. V nejhorším případě tam pojedu, ale moje mrtvola na konferenci bude mít logo Pirátské strany :D

Mikulas.Peksa

Tak mě zdrželi v práci :( Snad jste to schopni ještě někdo zachránit, já jsem 140 km daleko a do sedmi to nedám. Pokud ne, tak to holt budu muset vyřešit po mailu :(

Zamčeno

Zpět na „Ústecký kraj“