MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, PMS Zlín

Uživatelský avatar
Milan.Klajn
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 130
Registrován: 24 zář 2014, 17:54
Dal poděkování: 647 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Milan.Klajn »

Bohužel se musím omluvit z dnešní schůze. Musím z rodinných důvodů odjet.
„Je obtížné říci něco, co by bylo
aspoň tak dobré, jako neříci nic.“
(Ludwig Wittgenstein)
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 157
Registrován: 31 říj 2018, 14:12
Profese: ekonom
Dal poděkování: 112 poděkování
Dostal poděkování: 195 poděkování

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Ahoj, bohužel se také musím omluvit ze schůze. Mám silný kašel, zítra jdu na vyšetření. Ačkoliv jsem přesvědčená, že je to jen normální nachlazení, tak mě doktorka docela vystrašila. Vzhledem k aktuální situaci bych nerada potenciálně ohrozila jiné tím, že s nimi budu schůzovat v jedné místnosti. Reporty ze své zastupitelské činnosti dávám pravidelně na podpalubí a nově i na fórum (sekce Zlín-Zastupitelstvo), kde si je můžete přečíst. Mohu být také online, kdyžtak mi pošlete link.
Děkuji za pochopení, Zuzka
Frantisek.Stodola
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2018, 02:34
Profese: živnostník - strojírenství
Bydliště: Vizovice
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Frantisek.Stodola »

Ahoj, chtěl bych se omluvit ze schůze skrze rodinné důvody ☹️
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Díky všem za vzorné omluvy! :)
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Schuze MS ZLíN 25.8.2.2020 , 17.30

Predsedá Martina Urbánková,
Přítomni : Koudela st., Koseček, Šiřina, Čabla, Štěpaník, Podlas
REgP: Robenek, Maňásek, Výmola
žadatel o členství : Koudela ml, Ryška Aleš
hosté: Martinková KOKS a Ančincová Hana

1.) + 2.) Koudela ml, založení MS Slavičín, jsou tři členové, vše v okr Zlín (Slavičín, Valašské klobouky, Brumov-Bylnice a Luhačovice) + Bojkovice(UH), výsledek komunalnich voleb 4,99% , myslí si že jsou schopni vytvořit MS
diskuze nad tematem uzemni pusobnosti, zajem Piratu Slavicín je realize MS v radu měsíců. Název MS Valašsko? MS Slavičín?

Tomáš: o piratske ideologii a strategii
Koudela ml. : nejsem přijatý pod kraj, jsem stale žadatel o členství
KODO: Podmínky zalození MS, podmínka je aby Koudela ml se stal členem KS nebo MS Zlín.
Koudela ml. - název "MS Slavičínsko"
Martina: Jak bude nabírat nové členy?
Koudela ml. : FB a veřejne schuze
Koudela st: Finanční, Kontrolní, Sportovní a Osadní výbor Hrádek
Koudela ml.: Debata ohledně konkrétních problémů na zastupitelstvu

3.) Report Napajedla
M.Štěpaník kauzy -
hřebčín, změna územního plánu - místo stájí baráky, majitelé chtějí byty a změnu územního plánu.
Do lokality zámku ve středu města a zelení, chtějí činžákové město, 340 bytu.

Rozšíření štěrkopísku, neustále se rozrústá, požádali o další změnu, odvolání neúspěšné. Spolek za zdravá Napajedla uspěl - nemá finance na pokračování.

Zámecký areál - město vlastní 2 budovy a pozemky, není jiný přístup než formou věcného břemene. Zámek nový majitel
Občané nemají povolený vstup do areálu. Chátrá a snižuje se cena objektu. Není památkově uznané. Začíná se zvedat vlna nevole od občanů.

Bazén

6.)
Akce,
předvolební, rozdávaní letáku, podpora roznesu,

Tour Bus 28.9.- IVAN, vytvoří se google tabulka, Kromeříž 9.9. a Uklidme česko 19.9, Detsky den Kromeriz 6.9, Europoslanci 23.9, návrh 21.9. SLAVIČÍN


4.) Chceme změnit působnost MS Zlín, vrátit Vizovice z MS Vsetín do MS Zlín
POžádat KF schváleno většinou. ÚKOL: MARTINA DÁ NA FÓRUM ŽÁDOST O PŘIČLENĚNÍ VIZOVIC ZPĚT POD MS ZLÍN

5.) Návrh na fórum na odhlasování 3 členného předsednictva
Koudela st. chce to změnit byrokracii, žabomyší války jsou zbytečné
Piráti by měli být jen v kontrolních výborech
Kamil: Oponuje, že Pirát by měl zasahovat všude
Šiřina - v programu je že v městkých firmách budou odborníci a ne politici
řešilo se to na krajské

7.) Grilování Pavla Maňáska -
M. Šiřina - byl jsi členem jiné politické strany?
P.M. - byl jsem členem pionýra (haha) naštvány jsem už dlouho let, ale neviděl jsem mezi politickýma strana žádnou smysluplnou,
až jsem přišel na Piráty, proto se hlásím
Kamil: Jaký je tvůj plán působení u Pirátů?
P.M.: Leze mi na nervy administrativa u Pirátů, pro starší lidi je to zeď to fungování,
chtěl bych působit směrem otvírání strany starším občanům, zapojil bych se tam, kde je potřeba. Podnikal jsem v malém / středním podnikání,
zabýval jsem se dotacema, ochrana zvírat/ přírody, zapojím se tam, kde budu vhodný kandidát.
V.Koudela: Odkud jsi? Zlín koluju po regionu
M. Šiřina: Četl jsi stanovy?
Ano, četl, stejně jako program. Procházel jsem stránky, zajímavé dokumenty na celostátu, o střetu zájmů.
S fórem jsem se sžil, ale postupy jednání mi dělají starosti, fungování je poměrně složité
V.Koudela: Dopátrat se k některým informacím ohledně čeho hlasuju je poněkud složité
M.Šiřina: Je nějaký KET do kterého by ses zapojil?
Odpověď: Podnikal jsem v malém / středním podnikání,
zabýval jsem se dotacema, ochrana zvírat/ přírody, zapojím se tam, kde budu vhodný kandidát.
Do budoucna mě laká mezigenerační politika, zapojení starší generace.
M. Šiřina: Jaký máš názor na legalizaci drog?
Odpověd: S marihuanou nemám problém, hlavně s tím, že jsou kriminalizování občané, kteří to potřebují pro lékařské účely,
je to otázka celospolečenské diskuze. Legalizace do určité úrovně.
M.Š. S čim v programu nesouhlasíš?
Větší zapojení veřejnosti do fungování. Většina lidí nemá kapacitu zapojovat se do možnosti rozhodování o zásadních věcech.
M.Š: Státní dotace?
Státní dotace spíše pokřivila podnikatelské protředí, spíše v oblasti kultury, potravinová soběstačnost ano
M.Š: Zestátnění vodních zdrojů? Oddpověd: Ano, stát tyto musí zajistit a mít nad nimi kontrolu.
M.Š: Imigrace? Odpověd: Nadšený z migrantů nejsem, ale je potřeba rozlišit důvod migrace - ekonomická atp.
M.Š:Co nejvíc pálí ČR: Odpověd: Problém je v nevzdělanosti společnosti, měli bychom pracovat na zvyšování vzdělání

M.Š: Otázka LGBT a adopce: Nemám uplně vyhraněný názor, je to citlivé téma s dětma. Muselo by se to řešit individuálně ve vztahu ke
konkrétním případům.
M.Š: Anexe Krymu: Putinovská záležitost, hybridní válka, nemají tam co dělat. V těchto situacích se Evropa zmůže jen na prohlášení a neřeší se to.
M.Š: Wiki leaks Snowden - zveřejňování těchto informací souhlasím, nedokážu posoudit míru ohrožení. Je to v souladu s Pirátskou ideou přistupnosti informací.
M.Štěp.: K pirátům proč? Hlavně Ivan a spol. Konečně někdo kdo nelže, také Olga Rychterová, stejně tak ostatní kdo se tak prezentují .


3.) Vitrína Vizovice: Ano, dáme ke schválení předsednictvem

DISKUZE: Slavičínské kauzy

Proč VAK Zlín vynakládá nemalé finanční prostředky na zlepšení PR společnosti, proč se to schválilo, kolik stojí.
Velmi to připomíná aktivity VEOLIE.

- Bod další schůze k projednání, navazovat bude rozprava a hlasování na fóru

Další schůze: 7.9.2020
Na pivo se ZL zastupiteli: Dobrý nápad, funguje v ostatních odnožích, dát do podpalubí formu




-----------------------
Úkoly z minulé schůze: Splněny
Úkoly ze schůze Slavičín:

Tabulka s akcemi k volbám a informování členů, zároveň si rozdělit kdo se kde zúčastní

Fórum:
Přičlenění Vizovic pod Zlín - schválení KF
Rozprava o 3 členném předsednictvu
HLasování o Pavlu Maňáskovi přijetí do MS Zlín
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: MS ZL 02/2020 schůze srpen - SLAVIČÍN

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Schuze MS ZLíN 25.8.2.2020 , 17.30

Predsedá Martina Urbánková,
Přítomni : Koudela st., Koseček, Šiřina, Čabla, Štěpaník, Podlas
REgP: Robenek, Maňásek, Výmola
žadatel o členství : Koudela ml, Ryška Aleš
hosté: Martinková KOKS a Ančincová Hana

1.) + 2.) Koudela ml, založení MS Slavičín, jsou tři členové, vše v okr Zlín (Slavičín, Valašské klobouky, Brumov-Bylnice a Luhačovice) + Bojkovice(UH), výsledek komunalnich voleb 4,99% , myslí si že jsou schopni vytvořit MS
diskuze nad tematem uzemni pusobnosti, zajem Piratu Slavicín je realize MS v radu měsíců. Název MS Valašsko? MS Slavičín?

Tomáš: o piratske ideologii a strategii
Koudela ml. : nejsem přijatý pod kraj, jsem stale žadatel o členství
KODO: Podmínky zalození MS, podmínka je aby Koudela ml se stal členem KS nebo MS Zlín.
Koudela ml. - název "MS Slavičínsko"
Martina: Jak bude nabírat nové členy?
Koudela ml. : FB a veřejne schuze
Koudela st: Finanční, Kontrolní, Sportovní a Osadní výbor Hrádek
Koudela ml.: Debata ohledně konkrétních problémů na zastupitelstvu

3.) Report Napajedla
M.Štěpaník kauzy -
hřebčín, změna územního plánu - místo stájí baráky, majitelé chtějí byty a změnu územního plánu.
Do lokality zámku ve středu města a zelení, chtějí činžákové město, 340 bytu.

Rozšíření štěrkopísku, neustále se rozrústá, požádali o další změnu, odvolání neúspěšné. Spolek za zdravá Napajedla uspěl - nemá finance na pokračování.

Zámecký areál - město vlastní 2 budovy a pozemky, není jiný přístup než formou věcného břemene. Zámek nový majitel
Občané nemají povolený vstup do areálu. Chátrá a snižuje se cena objektu. Není památkově uznané. Začíná se zvedat vlna nevole od občanů.

Bazén

6.)
Akce,
předvolební, rozdávaní letáku, podpora roznesu,

Tour Bus 28.9.- IVAN, vytvoří se google tabulka, Kromeříž 9.9. a Uklidme česko 19.9, Detsky den Kromeriz 6.9, Europoslanci 23.9, návrh 21.9. SLAVIČÍN


4.) Chceme změnit působnost MS Zlín, vrátit Vizovice z MS Vsetín do MS Zlín
POžádat KF schváleno většinou. ÚKOL: MARTINA DÁ NA FÓRUM ŽÁDOST O PŘIČLENĚNÍ VIZOVIC ZPĚT POD MS ZLÍN

5.) Návrh na fórum na odhlasování 3 členného předsednictva
Koudela st. chce to změnit byrokracii, žabomyší války jsou zbytečné
Piráti by měli být jen v kontrolních výborech
Kamil: Oponuje, že Pirát by měl zasahovat všude
Šiřina - v programu je že v městkých firmách budou odborníci a ne politici
řešilo se to na krajské

7.) Grilování Pavla Maňáska -
M. Šiřina - byl jsi členem jiné politické strany?
P.M. - byl jsem členem pionýra (haha) naštvány jsem už dlouho let, ale neviděl jsem mezi politickýma strana žádnou smysluplnou,
až jsem přišel na Piráty, proto se hlásím
Kamil: Jaký je tvůj plán působení u Pirátů?
P.M.: Leze mi na nervy administrativa u Pirátů, pro starší lidi je to zeď to fungování,
chtěl bych působit směrem otvírání strany starším občanům, zapojil bych se tam, kde je potřeba. Podnikal jsem v malém / středním podnikání,
zabýval jsem se dotacema, ochrana zvírat/ přírody, zapojím se tam, kde budu vhodný kandidát.
V.Koudela: Odkud jsi? Zlín koluju po regionu
M. Šiřina: Četl jsi stanovy?
Ano, četl, stejně jako program. Procházel jsem stránky, zajímavé dokumenty na celostátu, o střetu zájmů.
S fórem jsem se sžil, ale postupy jednání mi dělají starosti, fungování je poměrně složité
V.Koudela: Dopátrat se k některým informacím ohledně čeho hlasuju je poněkud složité
M.Šiřina: Je nějaký KET do kterého by ses zapojil?
Odpověď: Podnikal jsem v malém / středním podnikání,
zabýval jsem se dotacema, ochrana zvírat/ přírody, zapojím se tam, kde budu vhodný kandidát.
Do budoucna mě laká mezigenerační politika, zapojení starší generace.
M. Šiřina: Jaký máš názor na legalizaci drog?
Odpověd: S marihuanou nemám problém, hlavně s tím, že jsou kriminalizování občané, kteří to potřebují pro lékařské účely,
je to otázka celospolečenské diskuze. Legalizace do určité úrovně.
M.Š. S čim v programu nesouhlasíš?
Větší zapojení veřejnosti do fungování. Většina lidí nemá kapacitu zapojovat se do možnosti rozhodování o zásadních věcech.
M.Š: Státní dotace?
Státní dotace spíše pokřivila podnikatelské protředí, spíše v oblasti kultury, potravinová soběstačnost ano
M.Š: Zestátnění vodních zdrojů? Oddpověd: Ano, stát tyto musí zajistit a mít nad nimi kontrolu.
M.Š: Imigrace? Odpověd: Nadšený z migrantů nejsem, ale je potřeba rozlišit důvod migrace - ekonomická atp.
M.Š:Co nejvíc pálí ČR: Odpověd: Problém je v nevzdělanosti společnosti, měli bychom pracovat na zvyšování vzdělání

M.Š: Otázka LGBT a adopce: Nemám uplně vyhraněný názor, je to citlivé téma s dětma. Muselo by se to řešit individuálně ve vztahu ke
konkrétním případům.
M.Š: Anexe Krymu: Putinovská záležitost, hybridní válka, nemají tam co dělat. V těchto situacích se Evropa zmůže jen na prohlášení a neřeší se to.
M.Š: Wiki leaks Snowden - zveřejňování těchto informací souhlasím, nedokážu posoudit míru ohrožení. Je to v souladu s Pirátskou ideou přistupnosti informací.
M.Štěp.: K pirátům proč? Hlavně Ivan a spol. Konečně někdo kdo nelže, také Olga Rychterová, stejně tak ostatní kdo se tak prezentují .


3.) Vitrína Vizovice: Ano, dáme ke schválení předsednictvem

DISKUZE: Slavičínské kauzy

Proč VAK Zlín vynakládá nemalé finanční prostředky na zlepšení PR společnosti, proč se to schválilo, kolik stojí.
Velmi to připomíná aktivity VEOLIE.

- Bod další schůze k projednání, navazovat bude rozprava a hlasování na fóru

Další schůze: 7.9.2020
Na pivo se ZL zastupiteli: Dobrý nápad, funguje v ostatních odnožích, dát do podpalubí formu




-----------------------
Úkoly z minulé schůze: Splněny
Úkoly ze schůze Slavičín:

Tabulka s akcemi k volbám a informování členů, zároveň si rozdělit kdo se kde zúčastní

Fórum:
Přičlenění Vizovic pod Zlín - schválení KF
Rozprava o 3 členném předsednictvu
HLasování o Pavlu Maňáskovi přijetí do MS Zlín
Odpovědět

Zpět na „Zlín“