Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, PMS Zlín

Odpovědět
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Jaroslav.Takac píše: 24 úno 2020, 12:24 Ovšem podle dosavadní diskuze v tomto vlákně nevidím, že by v minulosti probíhala snaha se spojit se členy, informovat se, či jakkoli motivovat někoho z těchto členů. Toto bychom měli do budoucna rozhodně zlepšit a zapracovat na tom.
Naprostý souhlas. Jen si dovolím doplnit, že nemůže po lidech ze Zlína chtít, aby pracovali na motivaci lidí ze Slavičína a Otrokovic, pokud ho nejdříve musí vyřešit ve Zlíně a potom ve Zlíně řešit další témata. Více zde: viewtopic.php?f=872&t=51434&start=30#p682404
Jaroslav.Takac píše: 24 úno 2020, 12:24 Naopak Výzvou k rezignaci na člena MS a přesunutí pod kraj, tyto lidi ztratíme, stejně jako ztratíme jejich případný potencionál. Myslím tím jak potencionál duševní, tak technický.
Nesouhlasím, proč bychom ho ztratili, když se stejně v MS nijak neangažuje. Naopak si myslím, že ho může aktivovat, že na něj začnou chodit informace přímo a otázky bude moci řešit přímo s krajem.
Jaroslav.Takac píše: 24 úno 2020, 12:24 Protože jednotlivá MS mají počet členů i jako činitel při přerozdělování financí v krajském rozpočtu na jednotlivý rok, jsou přínosem.
Tohle se dá řešit jednoduchou administrativou. Nemyslím si, že pokud by dotyčný nebo dotyční požádali o peníze, že by jim nebyly schváleny. Doteď nikdo z nich finance nepožadoval, napak převedením pod kraj se jim uvolní ruce a budou si to moci řešit sami, požádat Ms Zlín, kam se prostředky naplánovali, popřípdaě kraj.
Jaroslav.Takac píše: 24 úno 2020, 12:24 Stejně tak se domnívám, že i méně aktivní člen pokud bude vyzván k účasti na akci většího rozsahu (např. typu park plný Pirátů), nebo třeba i při roznosu jednoho balíku PL v kampani, a zúčastní se třeba pouze jedenkrát za rok, tak bude opět přínosem.

Ano. Pokud ti lidé nebudou schovaní pod MS, je větší šance, že se nazapomene směřovat komunikaci i na ně. Hodně výzev k účasti na akce jde v současné době do FB Podpalubí Zlín. Pokud vystoupí z MS, bede celý kraj počítat, že je potřeba komunikovat i na ně. Takto se to bude ztrácet jako doposud. BTW. Jako místopředseda kraje komunikujete i na ně (myslím hlavně Slavičín)? Pokud na Zlíňáky jde info do Podpalubí Zlín (Doufám, že nikoho nenadadne zakládat Podpalubí Zlínsko a raději budeme tady na fóru nebo Zulipu).
Jaroslav.Takac píše: 24 úno 2020, 12:24 Každý člověk se vždy nachází, v určité životní etapě a podle toho se také mění jeho aktivity. Proto bych očekával toleranci a přístup ke členům, hlavně jako k lidem - komunikovat a pracovat s nimi.
Časové možnosti všech respektuji (jen u členů předsednictev si myslím, že pokud to trvá déle, je fajn dát info nebo nabídnout funkci). Mít v MS Zlín lidi, kteří řeší Zlín beru hlavně jako zjednodušení práce pro lidi, co řeší Zlín. To je oč tu běží.

Hezký den Všem :-)
[/quote]
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

co nestihnu do schůze, vyřešíme na schůzi, protože už potřebuji dělat i jiné věci. Budu ráda, pokud si na schůzi někdo s AO právy se mnou sedne, založíme vlákno "Otázky zařazení členů do MS, kraj, motivace členů, domněnky, ...". A tohle vlákno vyčistíme. Cyklíme se tady solidně, ale vidím velkou příležitost k posunutí stavu MS Zlín a vyjasnění obecně :-)
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 557
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Díky, pořešíme na schůzi.
Ale vzhledem k několika názorovým rovinám a prolívání OT témat je to tak na rozbor elektronickou tužkou.
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Pavel.Beznoska
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2018, 13:14
Profese: account manager
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Pavel.Beznoska »

Debata se nám pěkně rozjíždí, ale asi nejsem sám, kdo nemá po večerech čas trávit několikahodinovým sebeobhajováním se. Pokud @Lucia.Sirinova nemá info o Otrokovicích, stačí se zeptat. Nepřijde mi úplně logický postup, kdy nemám žádné informace, tak se hned zbavit zdroje, odkud by mohly být. Za sebe odvádím práci dobře, oblasti angažovanosti jsem uvedl. Ale pokud mě bude chtít MS vyhodit, svět se určitě nezhroutí. Každopádně rezignaci v plánu nemám. Na schůzi se dostavím s cca 1/2 hodinovým zpožděním, do 17:30 vedu školení kolegů.
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Pavel.Beznoska píše: 25 úno 2020, 09:27 Debata se nám pěkně rozjíždí, ale asi nejsem sám, kdo nemá po večerech čas trávit několikahodinovým sebeobhajováním se. Pokud @Lucia.Sirinova nemá info o Otrokovicích, stačí se zeptat. Nepřijde mi úplně logický postup, kdy nemám žádné informace, tak se hned zbavit zdroje, odkud by mohly být. Za sebe odvádím práci dobře, oblasti angažovanosti jsem uvedl. Ale pokud mě bude chtít MS vyhodit, svět se určitě nezhroutí. Každopádně rezignaci v plánu nemám. Na schůzi se dostavím s cca 1/2 hodinovým zpožděním, do 17:30 vedu školení kolegů.
Ahoj Pavle, jak jsem ti psala osobně, tvůj názor respektuji a nebudu podnikat další kroky. Dovolím si upozornit že členství v jiném MS nebo nečlenství v MS nijak nebrání přenosu informací a já vidím v zachování současného stavu spíše mínusy. Tady ten můj nezodpovězený dotaz, který už tě nežádám zodpovídat, protože se z toho nevymotáme:

Mě, jako člena MS se tedy lidé mohou ptát, co děláme v Otrokovicích. Já na to nemám odpověď a měla bych mít. Nevím jak se dosazovali jednatelé městských firem a dozorčích rad, nevíme co prosazujete, na čem pracujete. I toto jsou důvody, proč stav nepovažuji za ideální. Pokud tvůj názor nezměním, jak se díváš na tohle?

Ano, mohu se tě zeptat, ale času je tak málo, že bych byla raději, kdyby se zlíňáci nemuseli o Otrokovice starat, protože je to odpovědnost navíc. Ještě přemýšlím, že tě třeba při volbě kandidátky pro Zlín pro komunální volby vyzvu, abys nehlasvola. Vím, že to po tobě nebudu moci požadovat, ale vyzvat tě zkusím a budu respektovat, jak se rozhodneš. :-)

Opět ještě upozorním, že vyhazovat nikoho nechci, je to pomluva, která se tady některým podařila rozšířit, ale aspoň si můžeme ukázat, jak se to s těmi pomluvami u nás v kraji dělá a pozornější třeba v budoucnu pochopí.

Těším se večer!
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

A jestli tohle martýrium ještě někdo čte, tak jako nutnost vidím to školení v AO procesech, konkrétně školení na to jak jak najít moderátora, jak by měl moderátor držet téma, přesouvat OT příspěvky, protože tady mi to trošku přišlo jako kobercový nálet unavit čtenaře, odradit je od dalšího čtení a docítil toho, aby odešel z diskuze s překrouceným sdělením, že Lucka chce vyhazovat lidi z MS bez jejich souhlasu. To ale není pravda, ale na to bohužel je potřeba mít čas číst a tomu se zabránilo vytvořením tady té časové náročnosti.

A kdo je potom ten, co demitivuje ostatní?

Doplnění: To je také důvod, proč mi řešení face tu face nepřijde dobré a pokud k němu přistupujeme, měli bychom trvat na zápisech. Jinak o našem kraji bude rozhodovat ovlivňování prostřednictvím pomluvy při face to face komunikaci.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Martin.Kucera »

Rád bych podotkl dvě věci ohledně členství osob nebydlicich přímo ve Zlíně v MS Zlín:
1) Území MS Zlín je: Okres Zlín mimo oblasti Vizovice, Valašké Klobouky a Brumov-Bylnice
2) Stanovy praví, že " přihláška se podá oblastnímu sdružení v místě trvalého pobytu, výjimečně v odůvodněných případech jinému oblastnímu sdružení. "

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Pár drobností:
- Doporučuju k přečtení Swarmwise: https://swarmwise.pirati.cz/
- Tapetování (větší počet příspěvků jednoho autora za sebou, v tomto případě 12) je proti pravidlům fóra ( https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum Formální pravidla bod 3), je vhodnější odpovědět v jednom příspěvku všem.
- K MS Zlín jsem dohledal, že v Otrokovicích má místní působnost, krajske-predsednictvo-zlinsky-kraj-f317 ... 35830.html . Pokud ji chcete mít jen ve Zlíně, doporučuju se tak jako MS usnést a dát to KF ke schválení.
- Rezignaci na členství v MS by měl vzít na vědomí někdo z PMS (§23 c) Organizačního řádu), vzetí na vědomí od člena MS nemá žádnou oporu v předpisech.
- K JdŘ - doporučuji založit na to vlastní vlákno nebo pad. Rád pomůžu, ale nechci tím plevelit toto už tak zaplevelené vlákno.
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od anonym80555 »

Tomas.Pastircak píše: 25 úno 2020, 10:10 Pár drobností:
- Doporučuju k přečtení Swarmwise: https://swarmwise.pirati.cz/
- Tapetování (větší počet příspěvků jednoho autora za sebou, v tomto případě 12) je proti pravidlům fóra ( https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/forum Formální pravidla bod 3), je vhodnější odpovědět v jednom příspěvku všem.
- K MS Zlín jsem dohledal, že v Otrokovicích má místní působnost, krajske-predsednictvo-zlinsky-kraj-f317 ... 35830.html . Pokud ji chcete mít jen ve Zlíně, doporučuju se tak jako MS usnést a dát to KF ke schválení.
- Rezignaci na členství v MS by měl vzít na vědomí někdo z PMS (§23 c) Organizačního řádu), vzetí na vědomí od člena MS nemá žádnou oporu v předpisech.
- K JdŘ - doporučuji založit na to vlastní vlákno nebo pad. Rád pomůžu, ale nechci tím plevelit toto už tak zaplevelené vlákno.
Díky, pročtu a zkusím upravit. S tou rezigrancí jsem myslela, že může kdokoliv. Asi až to utichne se ozvu a poradím, jaký nejlepš postup zvolit.
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Lucia.Sirinova píše: 23 úno 2020, 08:32 Z velmi podobného důvodu vyzývám k rezignaci na členství v MS Zlín @Giuseppe.Maiello. K důvodům bych doplnila, že tebe sice občas vidíme, ale vždy jen když potřebuješ podporu k nějaké nominaci.

EDIT: Pro neznalé našeho kraje doplním podstatnou informaci. Jde i členy, kteří sestavovali kandidátky v jiných obcích kraje, nejsou to Zlíňáci a neřeší otázky Zlína (pokud ano, tak to s námi nesdílejí).

Pokud já vím jediný volby, který se v MS Zlín řešily byly Komunální 2018, doplňovací senátní obvod 78 v květnu a řeší se znovu senátní obvod 78 (volby na podzim 2020). Ani na jedné z těch voleb jsem nekandidoval ani jsem nehledal podporu a ani jsem se vůbec nezúčastnil na primárkách. Takže tvoje "doplněný" se nezakládá na nic a dle mne ani jsi nekontrolovala zápisy kdo byl a kdo nebyl přítomen na schůzi MS.

Jinak, ohledně moje "resignace", nerezignuji, jelikož jsem ve přípravném týmu, který založí novou MS na okraj Prahy, takže moje působení v MS Zlín a KS Zlínského kraje skončí automatický když nová MS bude založená.
Odpovědět

Zpět na „Zlín“