Velká radost pro MS Zlín!!!

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, PMS Zlín

Irena.Drofova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2017, 22:05
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Irena.Drofova »

Rezignuji tímto na členství v MS Zlín

v krajském sdružení zůstávám, stejně jako ve funkci člena Kulturní komise RMZ a správní rady Městského divadla Zlín, které vykonávám dobrovolně, bez nároku na odměnu, ve svém volném čase a zodpovědně.

Oblasti kultury i památek se věnuji dlouho, víte to všichni, stejně jako digitalizace, se kterou jsem s tématem šla do voleb, byť vědomě na nevolitelném místě, které jsem sama chtěla.

Vzhledem k tomu, že z přivlastňování mé práce, myšlenek a nápadů se za poslední 2 roky již tady stal pro některé koníček, tak tohle skutečně vnímám už za čárou. Ve chvíli, kdy dal k disposici lídr programové prohlášení RMZ k připomínkování, doplnila jsem téma vizuálního smogu. Nenapadlo to ani koaliční partnery, ani nikoho z vás a někteří si jej dokonce spletli se smogem dopravním. Tento bod byl doplněn až po odsouhlasení!!! spoluautorů připravované koncepce, že jej skutečně mohu použít a to přímo mnou, nikým jiným. Nebudu ani zmiňovat, jak na ně sdružení teď působí.
programkoala.JPG
Doplnění bodu jsem avizovala ve vlákně v Podpalubí. Bylo celkem překvapení, že se objevil pod bodem "Nakládání s majetkem města", do jehož komise směřovala naše nová zastupitelka a nová posila ve sdružení. Na otázku proč se tak stalo nemám do teď odpověď. Přesto ji tuším, protože to není poprvé, kdy se děly samovolné změny bez jakékoli zmínky či debaty se členy.
RMZfinal.JPG
Upozorňovala jsem naši zastupitelku zmíněnou v článku o VS, která si toto téma jednoduše přivlastnila, že na tom pracuji a mám k dispozici spoustu materiálů, které jsem chtěla sdílet a spolupracovat. Stejně jako místopředsedu a předsedu našeho sdružení, se kterým jsem mluvila osobně a který se tvářil, že jako rozumí. Upozorňovala jsem na to také v několikrát v Podpalubí, kde je o všem informován i krajský předseda. Ani obraz ani zvuk. Nekomunikovala především autorka a já to beru jako skutečně jako přivlastnění si mého nápadu a nevidím v tom žádný dobrý úmysl. Zvláště, když nebyla předložena ani základní koncepce, ale pouze zmínka, že je někde nějaká diplomka. Skutečně málo na tak rozsáhlou problematiku. Vnímám to jako populistické gesto.Že se tím ve skutečnosti nikdo z vás nezabývá bylo také znát z diskuse pod placenou reklamou u článku, kterou vedl krajský předseda. Nebyl schopen (za mne) problematiku obhájit a nikdo z vás se nezapojil. Jen klasika lajkař. To tak ale bývá.

Nehodlám již nadále přistupovat na takové (ne)jednání, nepovažuji ho nejen za pirátské, ale ani v obecných normách slušnosti, zvláště, když se v Podpalubí fňuká, jak si koaliční partneři přivlastňují nápady.

Již 2 roky upozorňuji na to, že je třeba dodržovat nějaké pirátské pravidla, stanovy i obecné zvyklosti, které se v tomto sdružení neustále porušují a to zcela vědomě. Upozorňovala jsem neustále na zápisy do Evidence kontaktů a na RV v Rožnově, mě Olga Richterová v diskusi ujistila, že na tom mám trvat i za cenu konfliktu. Zápisy nejsou, nedohledala jsem je. U zastupitelky vůbec, U lídra naposledy ze září 2018, u dalšího zastupitele z února. Pokud někde existují, pak je to jen dobře. A myslím, že by se to mělo zápisy jen hemžit.

Já vím, že toto mé bazírování na pirátských pravidlech je podstata všech problémů a já už chovám dlouho dobu velkou nedůvěru v toto sdružení. Myslím, že už jste se na mě vyřádili také dost.

Prosím tedy předsednictvo, aby jen akceptovalo mé rozhodnutí a dalo do procesu. Diskuse a jakékoli komentáře jsou naprosto zbytečné, ta možnost tady byla 3/4 roku. Všichni o tom víte, včetně krajského předsedy a nikdo nic neřekl. Předpokládám tedy, že s takovým jednáním souhlasíte a považujete za pirátské. Já ne, nikdy jsem neměla problém cokoli sdílet, ale tohle je už na mne vážně moc.

Pokud mi k tomu zastupitelka bude chtít něco říct, může dnes na schůzi. Já dělám tlustou čáru za posledními 2 roky, toto je pouze špička ledovce a nehodlám se již k ničemu vracet. Stále jednám ve prospěch veřejnosti, na schůze chodit budu.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nemáte používat podpalubí a na programové body už vůbec ne. Pak mají všichni pocit, že je to všechno v pohodě a neschvaluje se nic...
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Miroslav.Sirina
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 104
Registrován: 03 črc 2018, 13:15
Profese: Živnostník
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Miroslav.Sirina »

Beru na vědomí. Žádost podána na podatelnu https://redmine.pirati.cz/issues/23720
silence is violence
Uživatelský avatar
Linda.Matuskova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 295
Registrován: 04 úno 2018, 10:49
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Ačkoliv chápu pohnutky, ze kterých je toto rozhodnutí učiněno, přece jen bych se ještě přimluvila za oboustranné zvážení situace. Váznoucí komunikace je nešvarem na více místech. Prostor pro spolupráci na tak velkém tématu určitě je a bude.
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, www.go-ed.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Stojím za naší zastupitelkou !
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od anonym80555 »

Volíme si zastupitele, aby zastupovali naše zájmy a to se v případě vizuálního smogu děje. Takže zastupitelce patří obrovské díky za to, že se ji to daří. Vše ukazuje na to, že její umísnění na kandidátce, kterým jsme ji my Piráti dali důvěru, i důvěra, kterou ji dali občané svými hlasy, bylo na místě.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

S tím rozhodně nemůžu souhlasit, že si volíme zastupitelé. U Pirátů dle stanov má největší pravomoc CF.

Orgány
Čl. 8 Celostátní fórum
(1) Celostátní fórum je nejvyšším orgánem strany.

(2) Celostátního fóra se podle možností účastní každý člen strany.

Pro kraj to samozřejmě není CF, ale krajské fórum. Pro MS to pak je MS Zlín.

Takže zastupitel dle práva ČR zastupuje obyvatele, ale politicky je prostě druhořadě odpovědný straně a měl by respektovat nějaké stranické standardy.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Osobně pak hodně vadí nekomunikace vedení/zastupitele s řadovými členy a jestli se tomu opravdu tak děje, tak je potřeba to zlepšit.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od anonym80555 »

Nenapsala jsem to asi zcela jasně. Moje myšlenka byla ta, že my, jako občané, si volíme zastupitele. Tedy pokud mě jako občanovi záleží na prosazení čehokoliv, dávám hlas a důvěru tomu, komu věřím, že to vidí stejně a chce s tím něco dělat. Zbytek mého předchozího komentáře se mi zdá dostatečně srozumitelný.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Velká radost pro MS Zlín!!!

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

To si nejsem jistý jestli to tak je. Piráti jsou voleni dle mě hlavně kvůli tomu, že mají silný tým a že si prostě lidi myslí, že vše nějak řeší společně a nechají si do toho kecat i od občanů. Nicméně tuto mou tezi podporují i statistiky, kde vyjma Ivana Bartoše nikdo nemá nějak víc preferencí než ten, kdo je pod ním. Jakože když to porovnám třeba s jinými stranami.

Takže hodně moc důležité je tady pěstovat tu týmovou práci, která se zdá být ze začátku možná náročnější, ale věřím, že v budoucnu se to pak vrátí. Jinak mluvím obecně a ne k této konkrétní věci.

K tomuto konkrétnímu příkladu fakt jinak nemůžu říct nic. Protože jsem nikde v žádném zápisu neviděl, že by se to projednávalo. Jestli daná zastupitelka o tom třeba jednala s konkurenčními politiky, tak jsem taky nikdy neviděl zápis v evidenci kontaktů a schůzek. Takže já to prostě vidím pouze tak, že to Zuzana celé vymyslela sama, s nikým ani s konkurencí to nekonzultovala a s lidmi z komise to taky nebylo konzultováno, což nezlobte se na mě, ale takto bychom fungovat neměli. Ale je možné že jsem tyto výše popsané věci jen přehlídl.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 16 říj 2019, 15:54, celkem upraveno 1 x.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Zlín“