Podpora Michaely Tejmlové

Moderátoři: PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Michaelatejmlova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: právnička
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Jablonecké pirátské listy

Příspěvek od Michaelatejmlova »

Ahoj,

offline se vede diskuze o tom, co s mou přílohou do jabloneckých pirátských listů. Protože nevím, k čemu jste došli a zítra jsem celý den pryč, tak bych sem ráda shrnula z mého pohledu, co se událo chronologicky, zkratkovitě, a požádala tedy o nějaké vyjádření. Zatím se ke mně dostávají různé informace.

Ivan Bartoš v půlce července - info o jbc pirátských listech
Někdy v mezičase se na mě obrátila Jan Tempel a Katka Jínová, že jestli bych jim dodala stránku do semilských a žb listů, což jsem ráda učinila.
Honza Polák - není už místo v jbc listech, ale leták klidně dodej, podrobnosti dořeš s Ondrou Novosadem - konec července
Ondra Novosad - prosím, ať je to na A3, aby to nevypadávalo.
15.8. posílám náhled listů Ondovi Novosadovi s otázkou, na jakém papíře to chcete. Prý na novinovém.
Začali jsme pracovat na A3. Při dotazu na to, kam je doručit, Ondra informoval o distribuci že to bude ČP, takže jsme zjistili, že jediná možnost je to tam nechat vložit už v tiskárně, o což jsme se co nejrychleji pokusili. Naše asistentka to řešila s někým v centru u Vás (Šárka Václavíková) - byla domluvena, že ji paní Václavíková dodá finální verzi jbc listů a my do ní dodáme naši stránku, protože to po nás tak chtěli v tiskárně, kde to piráti objednávali. Paní Václavíková se ale neozývala a bohužel se jí naší asistentce nepodařilo několik dnů dovolat, tak jsem ji pak urgovala já, což bylo 30.8.Bylo mi řečeno, že to ještě můžeme zaslat, tak jsme to do 2 hodin zaslali. Toť k tomu vše.

Idea byla, abych byla prezentována SPOLEČNĚ s Vámi.

Chápu, že je pro Vás asi největší problém, že kandiduji za Společně pro Jablonec, to jsem ale vždy považovala za veřejně známou informaci a myslím, že jsem ji nikde netajila a bylo to přinejmenším jisté již od května, že půjdu na čtyřce. Kdyby bylo na mě, tak se přiznám, kandiduju jen do Senátu, je to moje priorita, ale přislo mi zase nefér nevyužít nabytých zkušeností. a taky jsem chtěla kolegy, se kterými celé 4 roky spolupracuji, podpořit. Bylo také hodně lidí, kterým věřím a se kterými ráda spolupracuji mimo společně pro jablonec, kteří si přáli, abych kandidovala a nechtěla jsem je lidsky zklamat.

Prozatím zdravím, Míša
Lukas.Lev.Cervinka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpora Michaely Tejmlové

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka »

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal, jak to vypadá s naší spoluprácí na kampani M. Tejmlové. Oficiálně kandiduje s naší podporou do Senátu, ale čím dál častěji narážím na problémy s tím, že vlastně nedochází k naší společné prezentaci a jak jsem pochopil, je kvůli problémům na naší straně - ať už se jednalo o jablonecké Pirátské listy, problémy s komunikací nebo nemožnosti M. Tejmlové se účastnit předvolebních akcí v Jablonci (jak jsem vyrozuměl, byla jí účast zakázána Honzou Polákem - pokud je tomu jinak, tak budu rád, když se to nějak vyjasní). Ptal jsem se několika svých známých v Jablonci (z různých sociálních skupin) a nikdo z nich nevěděl, že Piráti M. Tejmlovou podporují a to jsou to většinou naši voliči, kteří byli i na nějaké naší akci v Jablonci.

Trochu mě to překvapuje a je mi to líto, protože společná prezentace měla pomoci nejen nám, abychom se zviditelnili, ale i tomu, abychom do Senátu prosadili společného kandidáta.

Možná se zdá, že to spíše patří do fóra MS Jablonec, ale vzhledem k tomu, že jde primárně o senátní kampaň, která spadá pod kraj.

Moc díky za vyjasnění .
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Re: Podpora Michaely Tejmlové

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jak jsem již zmínil v rozpravě v rámci MS Jablonec, je to vzájemné. Míša nás málo reflektuje ve své propagaci a navíc kandidovala na čele konkurenčního subjektu v Jablonci. Piráti v Jablonci se prý vymezili proti její propagaci v rámci některých jabloneckých akcí a vyndavali její letáky z PListů. Pro příště bude dobré informovat kraj o křížení s aktivitami schválenými KF, jehož součástí MS Jablonec je.
Na druhou stranu jsem třeba Míše posílal návrh na rozhovor, který bychom pověsili na krajský FB a nepřišlo od ní nic... není to černobílé.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Re: Jablonecké pirátské listy

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Tak ještě tady se zpětně vyjádřím :)

Bohužel jsem se od půlky léta nemohl volbám věnovat a unikly mi důležité momenty.
1) V dubnu jsme schválili spolupráci s M. Tejmlovou i s tím, že podpoří nějak jinou kandidátku.
2) Teprve později vyšlo najevo, že M. Tejmlová bude přímo na čele kandidátky Společně pro Jablonec a v létě se začala objevovat na jejich propagaci.
3) V létě se letáky v PListech jednou řešily přes mou osobu, když mi volala centrála, že v Jablonci hodlají vyndat letáky M. Tejmlové. Volal jsem O. Novosada a tento postup jsem neschválil včetně toho, že to s krajem vůbec neprojednali.
4) Později jsem zjistil, že letáky z druhé vlny vyndavali a na některé akce nedovolili propagaci M. Tejmlové, opět bez konzultace s krajem.
5) Nabídl jsem Míše rozhovor na náš FB, ale k otázkám nepřišlo nic.

Spolupráce nevyšla na 100 % a potenciál nebyl plně využit. Je to škoda, ale důvody jsou oboustranné. Chápu rozladění ze strany Míši, ale jít v Jablonci na čelu konkurenční kandidátky nebylo šťastné, navíc podpora Pirátů se v její propagaci téměř neskloňovala, což je v přímém rozporu s tím, co sliboval pan Láska. Chápu jablonecké Piráty, ale příště nechť konzultují krajské věci s KS LiK, jehož jsou součástí.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“