Magistrát Libereckého kraje

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Magistrát Libereckého kraje

Příspěvek od Jan.Kohler »

Hledal jsem na krajském webu obdobu otázek a odpovědí / fórum, co je na stránkách města Jablonec nad Nisou a tu je výsledek:

Dotaz:
Dobrý den, je možnost podávat dotazy přes webové rozhraní http://www.kraj-lbc.cz?
A to tak, aby to bylo veřejné, jak dotaz, tak odpověď?
Buď jsem slepý, nebo jsem nic takového nenašel.
Díky, Honza Kohler
Odpověď:
Dobrý den,Takové fórum stránky neobsahují, k dotazům využíváme oficiální Facebookový profil Libereckého kraje, kde jsou odpovědi vidět.
Takže abych se mohl ptát, tak musím využít FB?
Tak jak já znám FB, kde zpětně mám problém najít článek, který jsem tam viděl před minutou, tak tam budu hledat otázky a odpovědi?

Osobně se mi líbí forma veřejných otázek a odpovědí viz http://www.mestojablonec.cz/redakce/ind ... =cs&xuser=

Dokonce už mi je i jedno, že mají to fórum na korespondenční registraci, protože tyto otázky a odpovědi plní tu funkci
(trochu mne zmátli, protože de facto staré fórum přesunuli pod Otázky a odpovědi a nové fórum je asi jen pro pokec občanů, protože tam z města nikdo moc nepíše....

Asi by to mohla mít všechna, minimálně krajská města v kraji....?????

A vůbec, už někdo někdy přemýšlel nad nějakou základní jednotnou koncepcí městských/krajských stránek?
Na stránkách Jablonce už najdu kde co, ale když mám hledat na stránkách Č. Lípy, tak si nejsem jistý, jestli jsem an správném místě, nebo jestli to tam nění.

Přeci jen, každé město má asi minimálně základní podobnou kostru, jaké informace a agendy na webu jsou?
Pak, i kdybych se přestěhoval, tak se na stránkách nového města zorientuji rychle
Kdybych šel do masa, tak i závěrečné vyúčtování by mohlo mít podobnou kostru, nějaké pevné body, které jsou součástí většiny zpráv a vyúčtování...
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Magistrát Libereckého kraje

Příspěvek od Jan.Kohler »

Další otázka ohledně možné výstavby areálu nové mincovny místo bývalé porodníci v Jablonci nad Nisou
Dobrý den,

posílám Vám odpovědi na Vaše otázky.



1) Pozemek i budova bývalé porodnice v Jablonci nad Nisou v Turnovské ulici je majetkem kraje...?

Objekt a přilehlý areál je majetkem Libereckého kraje, který pro něj v současné době nemá využití a zájem České mincovny, a.s. tak vítá. Podpisem memoranda se Liberecký kraj zavázal, že do konce roku 2016 nebude areál bývalé porodnice nabízet k prodeji bez předchozí dohody se svými partnery (statutární město Jablonec nad Nisou a Česká mincovna, a.s.) a vyvine úsilí o získání dalších pozemků od třetích stran, tak aby vznikl pro případný prodej ucelený soubor nemovitostí a parcel.



2) Má kraj, město nebo stát nějaký podíl v mincovně? A jestli majoritní?

Liberecký kraj nemá žádný vlastnický podíl v akciové společnosti Česká mincovna, a.s. Za ostatní subjekty nejsme oprávněni se vyjádřit.



3) Bude kraj budovu a pozemek prodávat mincovně, pronajímat, nebo darovat a jaká je řádově představa o nájemném (v případě nájmu).

V případě, že záměr vybudování nového výrobního areálu České mincovny bude reálný a tato společnost projeví vážný zájem o koupi bývalého areálu porodnice v Jablonci nad Nisou, bude přistoupeno k přípravě potřebné majetkové operace (prodeji areálu porodnice v Jablonci nad Nisou) s tím, že Liberecký kraj je při dispozicích se svým majetkem vázán zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších právních předpisů, zejména s přihlédnutím k ust. §§ 17 a 18 tohoto zákona a příslušnou směrnicí Rady Libereckého kraje upravující nakládání s nemovitým majetkem Libereckého kraje.



4) Celé to bude financovat Mincovna a.s.? I demolici stávajících nemovitostí na pozemku?

V současné době platí, že veškeré případné investice stran k vybudování nového výrobního areálu České mincovny budou ze strany této společnosti.



5) Bude muset kraj, mincovna, město odkupovat další pozemky okolo bývalé porodnice, nebo bude stačit současná parcela bývalé porodnice?

V uzavřené dohodě o spolupráci mezi Libereckým krajem, statutárním městem Jablonec nad Nisou a Českou mincovnou a.s. je uvedeno, že Liberecký kraj dále vyvine úsilí o získání dalších pozemků od třetích stran, tak aby výše uvedené nemovitosti tvořily pro případný prodej ucelený soubor. V současnosti je zahájeno jednání se Státním pozemkovým úřadem ve věci případného převodu pozemku, který přiléhá k pozemku ve vlastnictví Libereckého kraje.



6) V případě potřeby odkupu dalších pozemků, tak o jaké se jedná konkrétně?

V současné době nemáme informace od České mincovny, a.s., že by pro uskutečnění záměru vybudování nového výrobního areálu potřebovala další pozemky.



7) Co přesně se bude muset změnit v územním plánu v Jablonci nad Nisou, aby tam ta budova mohla stát?
Tato otázka by měla být směřována na statutární město Jablonec nad Nisou.



8) Bude to zasahovat do krajského rozpočtu? Nebo je to vše na bedra mincovny?

V současné době platí, že veškeré případné investice stran vybudování nového výrobního areálu mincovny budou ze strany České mincovny, a.s.
S pozdravem,
ad 2) Jaká je vlastnická struktura společnosti Mincovna a.s.?
ad 5) Komu patří pozemky okolo bývalého areálu porodnice?
ad 7) Jdu napsat na město, ale to už to tam mohli přeposlat primátorovi Beitlovi, když sedí i v krajském zastupitelstvu.... :(
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“