Pirátský den na Koze

Moderátoři: PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Pracovní vlákno k Pirátskému dnu.

Výchozí zápis z první schůzky ze dne 29.4.2015
Aktuální termín akce: 27.června 2015
Místo: Zrcadlová koza u Turnova
http://zrcadlovakoza.cz/

Program/Atrakce:
Atrakce z větší části zajistí nájemci kozy.
ZORBING
LODĚ
TRAMPOLÍNA
KOLOBĚŽKY
ŠERM - dražší SHŠ RTM (levnější-parta okolo mne) - Honza G. - zjistit ceny
KAPELA - Daniela zjistí Waldovy Matušky, Honza G. zjistí Vetandu. - zjistit ceny
DIVADLO a DÍLNA - Daniela W. - zjistit cenu
ŽONGLÉŘI a DÍLNA - Honza K. - zjistit cenu
PLOTER - výroba nažehlovaček, samolepek, buď budu mít předřezané, nebo budu řezat na místě (záleží, jestli na to budu mít čas) - Honza K.
Sportkids-cz - OFFTOPICzjistit co mohou nabídnou, navázat spolupráci i do budoucna na jiné akce - Honza K. - v tomto termínu mají svojí akci, ale vzájemná spolupráce do budoucna je možná
Reflexe akce na místě - tabule pro vzkazy od návštěvníků, prostor pro kreslení atd.

Pirátské dukáty
Za splněné úkoly/atrakce rozdávat Dukáty, následně je vyměnit za odměny, nebo si je mohou odnést domu.
Zkusit zajistit pirátskou raznici a lis - Honza K. a Honza G.
Výroba ze zátek od piva...
Ladit se do piráta
Kdo přijde v kostýmu masce, nebo v něčem pirátském, tak rovnou jeden dukát zdarma
Pirátské kostými - i mi jako pořadatelé bychom mohli být v kostýmech pirátů

Propagace:
Elektronická - online může být vyvěšená pozvánka už nyní a bude se doplňovat - zadat grafikovi vytvoření banneru na web, FB timeline, FB event atd., poptáno u Jaroslava Tomáška z Liberce, případně zadáme jiným
Letáková - letáky po celé oblasti 14 dnů před termínem - rozmyslet náklad a cenu, zadat grafikovi úkol - zjistit cenu za tisk, výlep atd.
Média - TV, deníky, měsíčníky, zpravodaje, rozhlas (regionální i celostátní) - vytvořit pozvánku, tiskovou zprávu a rozeslat - Daniela W.

Fotograf - známe, máme, poptáme všichni
Kameraman - to samé jako fotograf, může být fotogram a kameraman v jedné osobě - Marek F. má quadroptéru s kamerou
Doprava - zkoordinovat,být ekonomičtí - to je náš interní problém, stačí na to myslet a před akcí se nanominovat někomu do auta, nebo nahlásit vlastní auto a počet míst.
Informovat IZS - informace o akci na město, policii, zdravotníky atd.. - Daniela W.
Zdravotní support - najdeme dobrovolné ošetřovatele pro zabezpečení případných úrazů, nevolností atd.?
Velký stan - zkusit zajistit něco jako párty stan, altánky, jako ochrana proti dešti a slunci.....?, třeba nebude potřeba, nějaký prostor je i uvnitř budovy
Restaurace, ubytování - možnost v hostinci Zrcadlová Koza - ceník je na jejich webu

Hlavní úkoly:
Odpovědné osoby za pořádání události - Daniela Weissová, Jan Gajdács
Zjistit rozpočet - Ondřej Kolek
Daniela potřebuje na prostor objednávku - Ondřej Kolek
Rozdělit a přiřadit úkoly - některé úkoly již mají své odpovědné osoby, k ostatním se zatím hlaste dobrovolně ;)

Prosím o plnění, jako by akce měla být za měsíc!!!!!
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Tak rovnou začnu s grafikou na elektronickou i tištěnou propagaci:

Ozval se Jarda Tomášek z Liberce, že čas by měl, přizval jsem ho sem do fóra.
V první řadě je potřeba ujasnit si zadání, v základu navrhuji toto:

1) Vymyslet slogan, resp. podtitulek
- konec školního roku
- začátek prázdnin
- pirátská tématika

2) Logo obrázek akce
- obrázek, postavička, která bude něco jako maskot a bude provázet celou propagační kampaň společně se sloganem a názvem akce...?
- vymyslet nakreslit

3) Co chceme za informace na tištěném letáku
- termín
- místo
- program - celý, jen ty co pořádáme mi, nebo obecný typu zábava jídlo, pití i oheň....+ překvapení
- Pořádají piráti - Liberecký kraj
- QR kód s odkazem na web akce, nebo na FB událost
- GPS souřadnice Kozy, případně odkaz nebo QR kód na jejich stránky (aby tam zase nebylo přeQRkódováno)
- mapka
- kontakty na pořadatele
- ?
- ?

4) Elektronický léták/banner
- může být více druhů, resp. každý může mít jiný slogan, text
- podstatné body budou korespondovat s tištěným (termín, místo atd), akorát tam bude méně textů a více sloganů/hesel
- banner na web (velký i malý) - akorát nemáme web :D, takže bych to zkusil dát na krajskou WIKI
- banner na FB událost
- grafika na profil timeline FB

Napadlo mne, jestli nerozdělit diskuzi na letáky/propagace a ty ostatní organizační body
Pokud to začne nabývat nepřehledného formátu, tak tu udělám, pokud se to už nyní jeví jako lepší řešení, tak mi to tady podpořte a já to udělám rovnou.

Každopádně k základnímu zadání grafiky a obsahu letáku, prosím také o připomínky a nápady....
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Doplňuji vysvětlení od Daniely ohledně posunutí termínu události z 31. 5. na 27. 6.:

Vzhledem k tomu, že na turnovských trzích je opravdu dobrý program až do nedělní páté hodiny, tak jsem si dovolila udělat změnu. Zjistila jsem, co se koná a kdy v okolí a navrhuji nový termín. Dejme to na konec školního roku - něco jako Hurá prázdniny!!! A bylo by to opět na Zrcadlové koze a to v sobotu 27.června 2016. Termín je napevno zarezervován (konzultovala jsem s Ondrou). Program by zůstal stejný, jen by se dalo déle zapařit "o)))
Také bychom měli víc času na přípravu, hlavně propagaci!!!
Navrhuji, aby se termíny úkolů nechaly stejné. Ať víme dopředu, jak si stojíme a až se uvidíme na krajském fóru, doladíme detaily. Prosím Honzu, aby v tomto duchu doplnil zápis.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Ta objednávka prostoru na akci se tuším týká zasedání KF a ne Kozy :-)

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Předpokládané položky rozpočtu události:
- šermíři (J. Gajdács 2 varianty)
- kapela (J. Gajdács, D. Weissová)
- divadlo (D. Weissová)
- propagace - tisk, výlep, reklama v médiích (?) (J. Kohler) - tisk formátu (?) v rozsahu (?) vylepit na placených plochách (?)
- dukáty - výroba raznice a ražba (J. Gajdács, J. Kohler)
- ceny pro děti (?) (D. Weissová, J. Gajdács)

Prosím piráty uvedené v závorkách o doplnění podkladů, pak budu řešit z jaké položky to zaplatíme...

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Přepis z emailové komunikace:

Jan Gajdács (gajdacs@vikyr.cz)
Dětský den
4. 5. 2015, 11:46:45

Ahoj, mám info ohledně kapely a šermířů. Kapela Veranda by zahrála za honorář 2100,- Kč + cca 400 cesťák. Co se šermířů týče, v neděli jsme měli valnou hromadu, takže jsem skupině nabídl možnost vystupování na akci. Zatím nevím definitivnáí stanovisko, ale pravděpodobně je v tom termínu bitva v Nížboru, takže skupina asi nebude mít čas. Zkusím sehnat pár nadšenců, že bychom něco sehráli. Předpokládaný honorář pro šermíře by byl kolem 500,- Kč za osobu + drobné občerstvení. Ještě dám příští týden vědět jak to je s tím Nížborem a jak se skupina rozhodla.

Daniela Weissová
RE: Dětský den
4. 5. 2015, 11:59:23

Taky zdravím „o)

Info ohledně cen:
Divadlo by hrálo loutkové divadlo Na židli z Turnova za 2.000,-Kč, dílnu na výrobu loutek, případně i klauniádu bych udělala já – grátis.
Kapela Waldovy Matušky je docela drahá – minimálně 5.000,-Kč + zvuk – takže to vidím spíš na něco bez zvuku a jen tak na pohodičku. Ta Veranda je bez zvuku nebo se zvukem?
Tiskovou zprávu připravím až na začátek června. Teď mi to připadá moc brzy – zapadlo by to.
Zatím čus a dejte vědět, co můžu potvrdit „o)

Od: Jan Gajdács
Datum: 11. 5. 2015 16:54:33

Ahoj přátelé, i já mám několik novinek ohledně dětského dne. Mluvil jsem s panem Lahodou (LAMA Stone) ohledně raznice, oni sami nám zatím nemohou laserem vyřezat železnou raznici, jelikož nemají tak silný laser, ale také mi řekl, že by asi nebyl problém zkusit raznici i s protikusem vyfrézovat na fréze (cena cca 2 až 3 tisíce Kč). Dále je ochoten mi poskytnou nákres na "minilis" a pomoci mi jej sestrojit (sám dlouho razil různé medaile, tak ví jak vše funguje) Pokud bychom měli takovýto lis (další investice, nepočítal jsem, ale odhaduji další 1 000 až 3 000, jelikož se z větší části konstrukce sestává z železných traverz a desek) NA tomto "minilisu" lze razit dukátky i v polních podmínkách přímo na akci. Jinak budu potřebovat sehnat alespoň týden před akcí pár pomocných rukou na výrobu dukátků (rozklepávání zátek, možná je rovnou stříkneme do barvy) ZAtím ahoj a plavbě zdar, Honza.

Jan Kohler
Včera 11. 5. 2015, 13:39:21

Ahoj posádko, po víkendu podávám nové informace.

Pirátský den - leták
Dávám tomu ještě čas do zítra a ve středu bych nadhodil vlastní plakát, nebo bych požádal Danielu, která avizovala, že má u sebe osobu schopnou leták dát do kupy.
Jaroslav Tomášek je lehce zaneprázdněn a pokud se zítra neozve, tak si tento úkol zítra stáhneme nazpět.

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Šermíři:
Domluvit vystoupení cca 2 osob (+ Honza?).
Začlenit jejich vystoupení do programu (čas, námět?).

Kapela:
No chtělo by to slyšet nějaké demo, budu ale spoléhat na úsudek Honzy Gajdácse a Daniely.
5000 ,- je moc, na to teď nemáme - takže zvolte komornější verzi, nebo hudební produkci v rámci Hrajeme svobodnou hudbu! (v takovém případě sestavte vhodný playlist a dejte dohromady aparaturu, na které se bude hudba pouštět, tj. přehrávač a reprosoustava).

Divadlo za 2000,- OK, díky Daniele za loutkovou dílnu a klauniádu zdarma.

Propagace:
Pro příští týden 19. 5. prosím Honzu Kohlera o první verzi "mediální" upoutávky.

Lis:
Honzo zjisti, jak a za kolik by ten lis šel udělat, pro nejbližší akci si když tak vystačíme s pouhými obarvenými zátkami.

Předjednejte způsob platby (fakturace).

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 2214 poděkování
Dostal poděkování: 701 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Čus Piráti,
divadlo jsem tedy potvrdila, kapelu zrušila. Plakát/leták mám předjednaný. Pokud bych se měla účastnit dělání dukátů, potřebuji dost dopředu vědět, kdy to bude. Mám to trochu nabité "o)
Daniela

Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov a předsedkyně kontrolního výboru v Turnově, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje, členka RV

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Honzo (G.), pro pomoc s dukáty zkus některé jablonecké:
Filip Mastník, Veronika Vavřinová, Monika Nyčová...

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Mluvili jsme i o tom, že jako pořadatelé budeme potřebovat odpovídající pirátský zevnějšek.
Určitě najdete různé e-shopy s karnevalovou tematikou. Např. zde je jeden takový s vybranými odkazy:

http://www.hubatacernoska.cz/cz/katalog/pirati.html
klobouk
http://www.hubatacernoska.cz/cz/produkt ... miral.html
http://www.hubatacernoska.cz/cz/produkt ... pitan.html
http://www.hubatacernoska.cz/cz/produkt ... tuhou.html
dětský klobouk
http://www.hubatacernoska.cz/cz/produkt ... cerny.html

Asi objednám nějaké rekvizity buď ze svého nebo z rozpočtu. Používat je budeme častěji, třeba i pro osvěžení volebních kampaní .-)
Dejte vědět, jestli byste něco chtěli a uděláme hromadnou objednávku (nemohu garantovat, že to nakonec bude z rozpočtu KS, záleží na objemu).
Ten dětský klobouk nebo i jiné rekvizity by mohla být jedna z cen dětské soutěže...

A POZOR: Nikdo nemůže mít hezčí klobouk, než má kapitán! :-)))

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“