Pirátský den na Koze

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:Z emailové komunikace:

Ahoj Danielo

Spoj se prosím z Honzou Kohlerem a domluv ty letáky.

1) Nejprve by ale měl být název, termín, místo, program v textové podobě jako již závazný...
2) "Předkampaň" (co zvládneme bez tisku - oznámení na fóru, členům v emailu a na sítích - a sdílet)
3) Letáková kampaň - letáky cca A6 do kaváren, restaurací
4) Plakáty - volný a placený výlep (bude podoba jiná než u letáku?).

Obsah letáku prosím zajisti do středy 3. 6. 2015.


OKo
1) S bodem 1 tak úplně nesouhlasím. Určitě je to pro zhotovitele příjemnější, když má kompletní data, ale
- termín i místo máme
- program jakž takž také a následně není problém ho měnit v době před tiskem (doplňovat, odebírat)
- název si zatím dáme pracovní "Pirátský dětský den", změnit ho pak taky není většinou problém

Mám dojem, že o tomto postupu jsme se již bavili několikrát i při minulých akcích, že se leták dá dělat paralelně bez úplných informací....

A ještě jsem si vzpomněl, že padaly návrhy na název, osobně bych ho moc nekomplikoval (aby bylo hned jasné, že se jedná o den pro děti) a případně použil k názvu doplňující slogan (něco s těmi prázdninami nebo koncem školního roku...).

2) Předkampaň
Jako dá se, zatím to šířím jen ústně. K elektronickému šíření by měly být elektronické banýrky vycházející z grafiky letáku a odkazovat na událost

Bod 3 a 4 bych spojil, leták je jen menší plakát (stejně jako při Ukliďme srnčák = z A4 se zmenšilo na A6 a následoval rozhoz po barech)
Jestli placený výlep? Tak jedině v okolí pořádání, protože jak to znám, tak to tady v kraji má podchycený Rengl a za ty ceny se mi to nelíbí.
To už bych radši udělali výjezd jako v době krajských voleb a vylepoval po obcích, kde to nemá Rengl,,,, tedy, kde je výlep zdarma.

Takže obsah letáku je podle mne zde v tomto vlákně a asi tam nemusí být podrobný program, jen ty největší taháky, dárky, odměny, soutěže a takové ta obecná inzerce viz jiné letáky na dětské dny.
A jak jsem uvedl výše, dá se připravit leták, kde bude vyhrazeno místo pro program, který se může do finálního tisku měnit.

Stačí udělat prvotní nástřel a pak se v tom začneme vrtat, co tam chybí nebo přebývá.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Teď mě prosím berte v klidu a hlavně ne osobně .-)

Dal jsem to tam tak proto, že akce je za 4 týdny, o těchto údajích jsme se sice několikrát bavili, ale zatím je máme jen tak napůl.
Takže ještě jednou, prosím pořadatele (Danielu s Honzou Gajdácsem), aby potvrdili údaje: datum (sobota 27. 6. 2015), čas (hodiny od do), místo (Dolánky Turnov - Zrcadlová koza) program (že jsme se o něm bavili je hezké, ale chci vidět nějaký itinerář, náplň) - neboli chybí jen struktura programu...

Neberte mě za diktátora, ale bavit se o tom můžeme ještě dlouho a během toho paralelně chystat letáky. Jenže ty už by jsme měli teď šířit a my se pořát bavíme o návrhu s tím, že text můžeme doplnit časem!
Prosím o doplnění těchto základních údajů a přípravu zadání tisku nejpozději do konce tohoto týdne (velikost, podobu a množství letáků nechť navrhnou pořadatelé).

Tato akce je testem samostatnosti členů při pořádání události. Pokud se to neosvědčí, opustíme na čas týmové projekty a vrátíme se k hierarchickému diktátu :-)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Žádné útoky, ani to tak nevnímej.
Jen se to opakuje a konzistentně tvrdím, že letáky a propagace se dá připravovat bez finálních dat (elektronické, ale i papírové)
(když to doženu do absurdna, tak můžu mít leták na dětský den na příští rok připravený zítra, pak tam jen přepíšu program, místo, čas atd....)

Resp. jsem reagoval hlavně na to, že v bodě 1) jsi de facto pozastavoval přípravu grafického zpracování letáků - tak jsem k tomu zopakoval svůj názor, ať se v přípravě pokračuje s pracovním názvem a kdyby se něco změnilo, tak se to dá upravovat (před tiskem).

Kdybychom něco už měli vystavené na fóru, tak to můžeme všichni komentovat, upravovat a dotáhnout do finále....teď máme termín takový, že se udělá varianta, co nejrychleji se musí odsouhlasit a poslat do tisku....naplánovat náklad a distribuci a čas letí.

Podobně jako u akce Ukliďme Česko, se nabízím, že jestli je s letákem problém, tak mohu připravit návrh (dnes večer, nebo na zítra dopoledne, jen jsem chtěl zapojit i jiné lidi, kteří by chtěli něco tvořit).

Určitě se nejprve ale dohodnu s Danielou, než začnu konat, abych nenabourával někomu již započatou práci.

:)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Pár bodů, které mně pořát leží v hlavě:

Propagace (už měla začít)
Pomůcky (co máme, co je na místě a co musíme koupit)
Ceny pro děti (pokud nechceme jenom bombóny ze sámošky, abychom to stihli objednat
Budeme potřebovat vlastní stůl/stánek?

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Teď mě napadlo (bohužel je to práce pro Honzu Kohlera, který toho má i tak dost):
Myslíte, že by byl dobrý počit udělat pro děti nějaké samolepky s pirátskou tématikou?

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:Pár bodů, které mně pořát leží v hlavě:

Propagace (už měla začít)
Pomůcky (co máme, co je na místě a co musíme koupit)
Ceny pro děti (pokud nechceme jenom bombóny ze sámošky, abychom to stihli objednat
Budeme potřebovat vlastní stůl/stánek?
- Stánek vezmu zas ten, co tady máme půjčený, snad si najdu čásek na jeho provizorní opravu, aby se úplně nerozpadal.... ten bych určitě vzal, ať máme co nejvíce zakrývadel proti slunci a ono to vytvoří i lěhké zázemí. Stolek tu mám mizerný, a ideálně, dkybychom si tam mohli nějaké půjčit, včetně židlí

Jnak mám to stejně, vlastně jsem si toto nedávno taky uvědomil, že nemám moc přehled o disciplýnách.

- Mám tady připravenou tu bílou PVC desku na reflexi (110x120cm) (jen dokoupím fixky na bílou tabuli, budu ji umosťovat na malé hliníkové štafle)
- jdu si zarezervovat u kámoše megafon
- Už si dávám do kupy kostým piráta (ještě šavle a barvy na xicht)
- Předběžně jsem domluven se žongléry, Dan by si tam rozbil i stánek se žonglovadlama na prodej, jinak donesou mnoho hraček na půjčování, bude i minimálně jedna osoba dělající workshop (v tomto stanovišti vymyslíme nějakou disciplínu)

Disciplíny
Ale unikají mi další disciplýny, za které bychom měli rozdávat dukáty, které by se následně utrácely za dárky a za ty lokální atrakce od Kozy
- hod hákem na nepřátelskou loď
- kopání/hledání pokladu (slepá mapka, která povede k nějakému stanovišti, kde se řekne heslo a poklad je nalezen?)
- chůze po prkně (rovnováha)
- střelba z děla (to by se muselo vyrobit, nebyl by to problém, jen ta chuť a čas :()
- atd. To by Honza G. mohl znát nějaké ozkoušené disciplíny (nemáte něco u hasičů pro děti?)

A pak taky mysleme na to, že většina z nás bude muset obhospodařit každé stanoviště, takže buď osobně, nebo si najděte pomocníka (já si beru mojí Míšu :)

Ceny a dárky:, kromě toho, že by se daly dukáty po domluvě s provozovatelem měnit za atrakce - lode, kolobezky, trmposka....tak
Většina cen by měla být za ty dukáty + dárek dostane každý...

Co ty děti dneska táhne?
- spnogebob, mimoni, jiné potvory z kreslených pohádek, nebo jak dřív byly oblíbené pogy, takové ty sety z gumičkama, jak si z toho děti dělají náramky a jiné jsem nekolikrát viděl v obležení.
- knihy
- omalovánky
- jiné vzdělávací hračky podporující kvalitní vývoj osobnosti?

Sladkosti bych vynechal, to ať jim koupí rodiče v Koze ;)


Samolepky by nebyl problém vytvořit, našel bych nějaké jednoduché téma, které nedá moc práce na separaci. Něco takového by mohlo být realizovatelné:
https://img0.etsystatic.com/000/0/52308 ... 489914.jpg
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Super super...
Navrhuji na příští týden koordinační schůzku (Turnov nebo Jablonec).
Prosím Danielu s Honzou Gajdácsem, aby navrhli termín a místo.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1205
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2987 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím chlapci a omlouvám se za ticho "o)
Už jsem tu. Schůzku navrhuji příští týden ve středu 10.6.2015. Můžu klidně přijet do JB, nebo jestli kluci chtějí taky juknout na Kozu. Že bychom prošli nejbližší okolí a řekli si kde co bude. Je dlouho vidět, takže jak se vám to bude hodit.
D

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Daniela.Weissova píše:Zdravím chlapci a omlouvám se za ticho "o)
Už jsem tu. Schůzku navrhuji příští týden ve středu 10.6.2015. Můžu klidně přijet do JB, nebo jestli kluci chtějí taky juknout na Kozu. Že bychom prošli nejbližší okolí a řekli si kde co bude. Je dlouho vidět, takže jak se vám to bude hodit.
D
Bezva! Dej mi vědět přesnou hodinu a místo a dorazím...
Na Koze se stejně musíme ještě před akcí alespoň 1 x vidět, abycho promysleli, kde co bude.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Pirátský den na Koze

Příspěvek od Jan.Kohler »

Pak mi čas schůzky (odjezdu) nasdílej, v JBC bych došel určitě, výjezd do Turnova bych musel promyslet, protože od čtvrtka tu nejsem, tak nevím kolik toho před odjezdem na dovču budu mít ;)
(vracím se v neděli)

H.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“