Hazard v Jablonci n.N. OZV

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Jan.Kohler »

hej tak tenhle záznam bude stát za to ho sestříhat :D

Beitl: jsem byl asi třikrát v herně a já tam neviděl hrát ty sociálně potřebné, to byli lidi co si přišli zahrát ze zábavy :D
....Oni si pak odejdou hrát do Liberce......
......Bude nám chybět 40M v rozpočtu (menší výběr daní + 25M z hazardu, se kterými počítáno při sestavování rozpočtu)....

Celé se to stále točí okolo sportu.....
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Je to pokrytec, řikám pořát...
Jak řekl Honza, mohli by na sport vybírat z prodeje drog, ...nebo třeba z prostituce :-]

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

mj. proč je to vlákno na dva kusy? :-)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:mj. proč je to vlákno na dva kusy? :-)
To nemá důvod, sloučil jsem je.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Jan.Kohler »

Duplicitní vlákna jsem sloučil, takže obsah tohoto příspěvku je bezpředmětný.

OFFTOPICvlákno pokračuje zde: liberecky-kraj-f87/hazard-v-jablonci-n- ... 28976.html

Omylem založeno duplicitní vlákno, tak to lehce propojíme, aby byla zachována kontinuita.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Jan.Kohler »

Tak mám další odpovědi:

Otázka
Proč se píše o nulové toleranci hazardu?
Nejedná se o zákazu výherních automatů a VLT? Jen, že mnoho lidí nechápe, že se píše o nulové toleranci, ale kasína, sázkové agentury a jiné stále fungují.
Nešlo by vyjadřování města zpřesnit a znova vysvětlit co je obsahem platné vyhlášky o hazardu?
Možná by na to mohl odpovědět i někdo z ANO, po jejich vyjádření k nulové toleranci v Jabloneckém zpravodaji.

Dále, byly již dříve navrhovány výjimky na kasína. A to by zalátalo finanční díru, na které se důvody odkazovaly? Že dvě místa nahradí všechny zrušené automaty v klasických hernách a hospodách? V neposlední řadě se dost spekulovalo o vlastnické struktuře těchto kasín a navázání na zastupitele....může to někdo vyvrátit a objasnit (kamarádí/zná se někdo ze zastupitelů s majiteli některého kasína v Jablonci nad Nisou?)

Jak daleko může být herna/kasíno od školy?
Odpověď:
Vážený pane Kohlere,

současná vyhláška – OZV č. 2011/4 - http://www.mestojablonec.cz/cs/magistra ... terii.html, má skutečně zákazový charakter a zakazuje hazard na území města. V příloze vyhlášky byly uvedeny provozovny, které měly povolení fungování do 31. 12. 2014. V Jablonci byl v souladu se zmíněnou vyhláškou ukončen provoz jednatřiceti výherních hracích přístrojů (VHP), které spadaly do povolovací pravomoci magistrátu města. Provoz dalších loterií, jako jsou interaktivní videoloterijní terminály, rulety apod., povoluje Ministerstvo financí ČR. Již koncem roku 2014 zaslal primátor města na Ministerstvo financí dopis s informací, že Jablonec na svém území netoleruje hazard a požádal odpovědné úředníky, aby zahájili proces ukončování provozu v provozovnách povolených ministerstvem.

Tolik k Vašemu dotazu na platnost vyhlášky a současnou existenci některých provozoven a kasin.



Pokud Vás zajímá vyjádření zástupce hnutí ANO, obraťte se, prosím, přímo na někoho ze zastupitelů za toto hnutí. Kontakty na zastupitele, pokud se rozhodli je uvést, jsou na webu města – Samospráva-zastupitelstvo.



Výjimka pro kasina by neměla být udělena proto, aby zalátala finanční díru, jak píšete. Vedení města si dobře uvědomuje, a bylo to mnohokrát deklarováno, že tím, že bude hazard ve městě 100% zakázán, nedojde k jeho vymýcení. Naopak se herny a další hazardní hry přesunou do šedé ilegální zóny a v Jablonci vzroste kriminalita. Podle názoru vedení města, rovněž již uváděného, je lepší varianta hazard maximálně zregulovat a mít jej pod kontrolou. Ještě vloni v této době bylo v Jablonci 49 provozoven – heren a kasin. Úvaha o výjimce pro kasina by v Jablonci umožnila fungovat 2 kasinům. Když uvážíte, že jde o pokles ze 49 provozoven na 2, jedná se o regulaci více než zásadní. Nejde o to, aby kasina nahradila automaty v hospodách, kde gambleři nekontrolovatelně prohrávali své výplaty a nebo hůř, své sociální dávky. Vstup do kasina je registrovaný a hra v kasinu má svá pravidla. Výnosy z hazardu jsou součástí městského rozpočtu a takto získané peníze se vy rámci rozpočtu využívají na podporu mládežnického sportu, kulturních organizací a organizací poskytujících sociální služby.

Vlastnické vztahy dvou jabloneckých kasin jsou jednoduše dohledatelné v obchodním rejstříku. Ve městě velikosti Jablonce je pravděpodobné, že někdo ze 30 zastupitelů se zná s majitelem kasina nebo jakékoli jiné provozovny.



Co se týká vzdálenosti umístění herny od školy, tento parametr městská vyhláška neupravuje. Nicméně v minulých letech město dbalo na vnější podobu provozoven a jejich majitelé či provozovatelé respektovali požadavky magistrátu. Dobrá vzájemná komunikace i spolupráce byla jedním z hledisek, která se posuzovala při vytváření přílohy zmíněné vyhlášky se seznamem provozoven.

Takže tu bylo jen 31ks klasických výherních automatů na které se tato nová městská vyhláška vztahuje, na vše ostatní město nemůže, to spadá pod ministerstvo financí. (jinak osobně nejsem úplně pro nulovou toleranci hazardu, takhle jsem to nikdy nevnímal, šlo o výherní automaty a herny - jak jsem proti plošným zákazům, tak u těchto automatů jsem rozčesaný :(

No nicméně bez podrobnějšího zkoumání by to mělo znamenat, že každý stroj odvedl na dani 45,7tis Kč měsíčně
(když budu brát, že příjem z hazardu se udává okolo 17mil/rok)
Daň z těchto klasických automatů je mám dojem 20% (takže se každý měsíc průměrně do jednoho automatu nahází 228tis Kč)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Roman.Kucera »

To není žádná nová situace. VHP mohly obce zakázat už před 10 lety. To do zákona protlačil Hušák, aby zvýhodnil svoje VLT. Fakticky je od obcí neuvěřitelná hloupost zakazovat VHP, protože ty mají definovánu maximální hodinovou prohru, takže hráč na nich nemůže prohrát tolik. VLT a kasína nic takového nemají. Tam tě ožebračí během deseti minut. Stejně jako na internetu. VHP byl ten nejmírnější hazard, který se provozoval.
Ale v současnosti je VHP naprostá rarita. Ani tržně neobstojí, protože výhry (i prohry) jsou menší, takže to pro hráče není atraktivní.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Jan.Kohler »

Roman.Kucera píše:To není žádná nová situace. VHP mohly obce zakázat už před 10 lety. To do zákona protlačil Hušák, aby zvýhodnil svoje VLT. Fakticky je od obcí neuvěřitelná hloupost zakazovat VHP, protože ty mají definovánu maximální hodinovou prohru, takže hráč na nich nemůže prohrát tolik. VLT a kasína nic takového nemají. Tam tě ožebračí během deseti minut. Stejně jako na internetu. VHP byl ten nejmírnější hazard, který se provozoval.
Ale v současnosti je VHP naprostá rarita. Ani tržně neobstojí, protože výhry (i prohry) jsou menší, takže to pro hráče není atraktivní.
A to jsem zaregistroval, že je "Babiš" chce zdanit ze 20% na 40%. (ale neověřoval, tak možná to je nějaké vytržené z kontextu, nebo fantastický novinový titulek)

I když tyto přístroje zákon rozděluje, tak já tyto automaty házím do jednoho pytle = proherní automaty.

O mírnosti toho či onoho hazardu by se dalo polemizovat, protože si myslím, že problém je v tom, že když někdo prohraje všechny peníze, tak je mi jedno, jestli je prohraje za 10 hodin, nebo za 10 minut.

Automaty nemám rád, to už i ruleta mi přijde fešnější, kde si můžu vsázet téměř s 50% možností výhry. Kurzové sázky jsou taky o něčem jiném, než jen mačkat tlačítka, karty to samé (pokud se nehraje větší bere).

A vlastně to sem nedávám jako novinku, jen si dopisuji s městem a poslouchám co píše vedení i opozice.
Nešlo mi do hlavy, proč oni mluví o nulové toleranci hazardu v Jablonci a že tu vzniknou nelegální herny, když tady hazard je provozován (sázkové kanceláře, rulety, dvě kasina, poker, nezakázané automaty).

Ano, ortodoxní hráči automatů se budou přesouvat jinam, momentálně k VLT apod., až zmizí i tyto, tak - sousední město, internet - každý podle svých dovedností, proč ne........
- místo jedné herny nám tu vznikla hezká kavárna

Co se týká kriminality, tak ono to sice spolu souvisí, ale nemyslím si, že zákaz automatů ji zlepší situaci.
Zlepšit se musí závislí hráči sami, resp. musí chtít se tohoto zlozvyku zbavit, tím nebudou potřebovat peníze a tím nebudou nuceni páchat zločin.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hazard v Jablonci n.N. OZV

Příspěvek od Roman.Kucera »

Poléháš hollanovské propagandě, která úspěšně vytvořila mýtus, že herny jsou živy ze závisláků a lidských trosek, kteří v nich tráví 24/7. Skutečnost je ovšem jiná. Normální zákazník herny je normální člověk, který má 2 hodiny čas si zahrát a pak odejde domů, protože má taky rodinu, práci, koníčky. A v tom případě je kurevský rozdíl, jestli tam za ty dvě hodiny nechá 2 kila nebo všechno, co měl u sebe.
Kdybys někdy provozoval hernu nebo se aspoň okrajově zajímal, o co jde (co zakazuješ/reguluješ), nikdy bys ten nesmysl o nedůležitosti hodinové prohry nevypustil. Je to základní odborný ukazatel. Zapomeň na Hollana a začni myslet, v politice se to hodí.
Asi jsem nespojoval herny výhradně se závisláky, de facto jsem je i v textu oddělil jako ortodoxní hráče. A pak taky jak se koukat na rozdíl mezi (od pohledu klasickou) hospodou s automatem a naproti tomu (od pohledu klasickou) hernou s řadou automatů.
S Hollanem si určitě nic nespojuji, jdu si zjistit kdo to je ;) (teď mi došlo, jestli to není ze Žít Brno?)

Normální zákazník je normální člověk,,,,,,, a nenormální zákazník je nenormální člověk - k tomuto nevím co dodat :)
Nebo jsi to podal tak jistě a 100%, že když denně chodím kolem "herny", tak mám asi halucinace, když tam vidím denně ty samé lidi a je jedno kolik je hodin (a nejsou to zaměstnanci ;)
Samozřejmě je to mix lidí, tato herna je spojená se sázkovou kanceláří, tak tam je jiné složení (i studenti), než když je to zatemněný objekt 24/7 jen s automaty.
Ve chvíli, kdy je "normální" zákazník schopen nechat za 2 hodiny vše co u sebe měl (tedy otázka je kolik u sebe měl, tak se bavme o výplatě), tak se mění v nenormálního zákazníka?

Z principu to podle mne není o rychlosti, ale o člověku, jestli si uvědomuje co může a co nemůže, s ohledem na svůj měsíční rozpočet případně prohrát.

To s tou hodinovou prohrou jsi mě trochu nepochopil (nebo já proti ní nejsem, dokonce s tím souhlasím a to už léta), nebo jsi si udělal vlastní závěr. Myslel jsem to tak, že ten kdo chce, tak prohraje všechno i kdyby měl hrát na 3 automatech najednou 10hodin v kuse. A kdyby to bylo i tak pomalé, tak si najde něco jiného - to ale mluvím o závislých hráčích, (né o těch občasných hráčích, taky jsem do toho házel tak 20 až 50kč/rok).

To že nějaké licence spadají pod obce a jinéh pod ministerstvo financí je taky dobrá schíza (měli by se rozhodnout, jestli celou agendu bude spravovat město nebo stát), navíc mám dojem, že ministerstvo si nedokáže (nebo nechce) poradit s otázkou definice VLT, kvízomatů a jiných obcházeček (takže i po zákazech VHP tyto zůstávají),,,,,,, nebo už je to jinak? Bys o tom mohl vědět něco detailněji...


OFFTOPICA to poslední o mém myšlení, si se vší úctou příště odpusť, nebo to formuluj méně osobně ;) - jsi mi vlastně nevulgárně napsal, že jsem dement?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“