Akce "Ukliďme Česko"

Moderátoři: Predsedajici, PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Re: Akce "Ukliďme Česko"

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jan Lehky píše:čus vespolek,
s magistrátem domluvem odvoz (bude hromadný ze všech lokalit) na 20.4., stačí nahlásit, kde jsme ty pytle nechali, ideálně někde, kam dojede popelářký auto. NUtno předem na 100% potvrdit lokalitu, a to že k akci skutečně dojde. Jinak propagace akce obecně by měla být zajištěna i v Jbc měsíčníku. byl jsem zároveň upozorněn na to že v tomto termínu bude v srnčáku probíhat kácení a revitalizace zeleně, tak abychom se příp. nedivili. Na "afterparty" pro dobrovolníky lze využít ( a zároveň i zpropagovat) ono městské ohniště v Snrčáku, dřeva z probíhající revitalizace bude nadbytek.

HL

PS: pro oheň a buřty po akci jsem vsema 20ti, klidně to sežeru sám, když nás bude málo :D nějaké zprávy od Fida ohledně věcí zdarma - buřtu od řezníka na šumavě a OPP z Canisu?
Dík...
Město k tomu přistoupilo seriózně. Takže lokalitu Srnčí důl potvrzujeme, pytle necháme někde u paty Kauflandu. Mj. nevydají nám nějaké pytle(?) (i když Honza psal o materiálu přímo od uklidmecesko.cz - ověřím)...
Ohledně propagace v Jbc měsíčníku prosím ještě ověř způsob oznámení - jestli bude obecný, nebo zda budou vyjmenovány lokality a spolky, které akce provádějí (jestli budou Piráti zmíněni). I kdyby nás nezmínili, nebudeme na to tlačit, děláme dobrý skutek, takže tak :-) Každopádně zajisti prosím 1 výtisk příslušného vydání.
Ještě jedna věc k oznámení - ověř, zda je Srnčák v gesci Sport Jablonec apokud ano, oznam jim to prosím.

Situaci u Fida ověřím, zatím nezastižen, asi spinká :-) V r. 2015 používá hlasovou schránku omg :-)
Čerstvé dřevo z prořezů asi nebude to nejlepší, ale my staří vandráci si poradíme žejo :-)

Navrhuji start v 10:00

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Příspěvek od Jan.Kohler »

Jan Lehky píše:čus vespolek,
s magistrátem domluvem odvoz (bude hromadný ze všech lokalit) na 20.4., stačí nahlásit, kde jsme ty pytle nechali, ideálně někde, kam dojede popelářký auto. NUtno předem na 100% potvrdit lokalitu, a to že k akci skutečně dojde. Jinak propagace akce obecně by měla být zajištěna i v Jbc měsíčníku. byl jsem zároveň upozorněn na to že v tomto termínu bude v srnčáku probíhat kácení a revitalizace zeleně, tak abychom se příp. nedivili. Na "afterparty" pro dobrovolníky lze využít ( a zároveň i zpropagovat) ono městské ohniště v Snrčáku, dřeva z probíhající revitalizace bude nadbytek.

HL

PS: pro oheň a buřty po akci jsem vsema 20ti, klidně to sežeru sám, když nás bude málo :D nějaké zprávy od Fida ohledně věcí zdarma - buřtu od řezníka na šumavě a OPP z Canisu?
Ok, takže jim je jedno, jestli budem v Srnčáku nebo někde jinde co jsem pochopil,, hlavně jim to nahlásit.....

Letáky:
Monice jsem posílal email i SMS, při volání je nedostupná, je možné, že je ve škole a má vypnutý telefon......Dám tomu termín do neděle a pak se na leták zvrhnu osobně, jen poupravím ten oficiální.......viz odkazy výše v nějakém mém příspěvku.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Jan.Kohler

Ondrej Kolek píše: Mj. nevydají nám nějaké pytle(?) (i když Honza psal o materiálu přímo od uklidmecesko.cz - ověřím)...[/b]
Určitě je nabízejí, dokonce vyzívají, že se blíží termín,,, to je v tom posledním emailu od nich z 22.3. (tobě jsem ho přeposílal později, má v předmětu "Ukliďme Česko 2015"
To chce pročíst i ty aktuality, včetně těch návodů pro organizátory, třeba tam budou nějaké dobré rady...

Částěčně cituji poslední email od nich:
Termín akce se blíží a potřebujeme s Vámi dořešit především logistiku zaslání materiální podpory. Za tímto účelem najdete po přihlášení v administraci Vaší akce novou záložku Materiální podpora. Po jejím rozkliknutí prosím vyplňte, kolik kusů pytlů a rukavic pro svoje dobrovolníky budete potřebovat (odhadem) a jakou velikost trička Vám máme zaslat. Pokud máte pytle a rukavice zajištěné z vlastních zdrojů, prosím vyplňte nuly (i to je pro nás potřebná informace). Zárověn Vás prosíme o vyplnění těchto údajů do pátku 27.3.2015 abychom stihli vše včas nachystat a rozeslat (když to uděláte nyní, určitě na to nezapomenete :-).
Ondrej Kolek píše: Ještě jedna věc k oznámení - ověř, zda je Srnčák v gesci Sport Jablonec apokud ano, oznam jim to prosím.
Cituji z článku:
Srnčí důl, který od TJ LIAZ Jablonec odkoupilo město........................
Majetek získal do správy Sport Jablonec, s. r. o., a ten se bude o areál starat.
zdroj: http://www.mestojablonec.cz/cs/mesto/ja ... i-dul.html
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

...myslel jsem, jestli město Jablonec nevydá, ovšem s tím, že to asi není potřeba, když materiál vydá samo uklidmecesko.cz :-)

Moniku jsem taky naháněl emailem i telefonem a nic, takže dík za náhradní řešení.
Fido taky nezastižen...

Daniela hlásí registraci v Turnově.

Jan.Kohler

Ty letáky odsouvám na zítra.... musím do hospody :)
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Vzkaz od Fida (Filipa Mastníka) a Honzy Kohlera:

jan.kohler@pirati.cz
Re: uklidmě cesko - buřty
Dnes 31. 3. 2015, 11:14:29
Komu: FIDO.911@seznam.cz
Kopie: ondrej.kolek@pirati.cz
g
Čau, osobně souhlasím s operativním řešením občerstvení, jen na to být připraveni a nic velkého, stůl s lavičkou, altán by měl postačit.
Určitě bude už teplo..... tomu věřím ;)

Pracovní verze letáku ke korektuře bude dnes, dám na fórum a pošlu emailem.

Sraz určí Ondra K., tuto informaci mu předávám tímto emailem v kopii, ale bude to někde tam kolem, vedle kauflandu - možná přímo to veřejné ohniště v srnčím dole by mohlo být jako bod srazu....???

Díky H.

Dne 30.3.2015 v 23:03 FIDO.911@seznam.cz napsal(a):

Ahojky, omlouvám se, přes víkend jsem měl práci, tak jsem se nedostal k řešení emailů. Co se týče uklidme česko, tak se o akci píše i v radničním měsíčníku - s tím že město nabízí podporu formou toho svozu odpadků atd, takže povědomí o akci bude mezi veřejností lepší, čili to nebude úplně neznámá akce.. Co se týče občerstvení, asi bych to pořešil na místě dle počtu účastníků - pokud máme nějaký volný finance v rozpočtu tak asi z nich. O počtu účastníků asi z velký části rozhodne počasí, tak bych to opravdu řešil operativně až na místě. Pokud se zůčastním přímo akce (na 95% ano - budu vědět v týdnu před akcí), tak nabízim že stránku občerstvení na místě obstarám (byl bych autem, takže vezmu dle potřeby asi altán, nějakej stůl, taky kelímky na limonádu a tácky na buřtíky)... Pokud bude ještě zima, jsem schopnej zařídit termosky s čajem či kávou z vlastních zdrojů... Tyhle drobnosti bych asi ladil až na dubnový schůzi...

Pokud je již hotový nějaký leták a bude k dispozici v tištěný formě - prosím o co nejdřívější poskytnutí tak aspoň 10-15 kousků A4, případně i víc ve formátu A5, ať je můžu rozhodit v terénu. Jinak by bylo dobrý mít na tom úklidu i Pirátský propagační materiály - když už se nám podaří svolat pár lidiček, ať mají možnost se o nás něco dozvědět. (myslim že mít s sebou pár přihlášek taky není na závadu:-) Jinak by to chtělo nálepky, placky a pár nějakejch letáků se základníma informacema...

Kde by mělo být místo srazu na úklid? Kaufland, či přímo Srnčí důl?? Osobně bych to směřoval přímo do srnčáku, ať se před Kaufem nemícháme s obyčejnejma nakupujícíma smrtelníkama... :-)

Toť asi vše, co dneska vyplodim.. Pokuď je leták k nějakýmu náhledu, než půjde do tisku, tak bych prosil jeden mejlem. Díky..

Hezkej den a čekám na další info.
Fido

Jan.Kohler

Leták, pracovní verze, dole ty QR kódy a odkazy jsem tam nastřelil, jestli je tam chceme nebo ne, já bych je tam dal, akorát jsem se s nima nějak nemazal.

Pak si to přečtěte a navrhněte textové úpravy, zatím jsem do toho nijak nezasahoval, kromě loga nahoře, místa úklidu/srazu a přesného času, a taky jsem dal pár vlaječek do těch barevných bublin.

PDF, rozesílám paralelně emailem.

A ještě bych asi použil nějaké ilustrační fotky s pořádným bordelem? A možná bych je dal do kulatých rámečků, když už je na letáku takových kulatých objektů.
Ty fotky co jsou na letáku nejsou fotky, ty jsem vykřivkoval, abych si ušetřil práci s jejich změnšováním, jinak mělo PDF přes 2Mb.

Takže, kromě nápadů a připomínek prosím o:
- Texty, které tam chceme použít
- Co QR kódy
- Co odkazy (FB a uklidmecesko.cz
- Co fotky, reálné, ilustrační, kulatý rámeček? (reálně fotky jsou zde: http://hancz.rajce.idnes.cz/Uklidme_Cesko - ne vsechny jsou ze srnčáku, to se pozná podle názvu souboru (srn=srnčí důl)
Přílohy
path6772.png
Jan.Kohler

Tu je druhá verze po včerejších úpravách: Náhled PNG i v křivkách PDF
- více info o pirátech
- info o rukavicích a pytlích na odpadky
- info o buřtech, ohništi a nealko pití
- info o možnosti akce i pro děti 10+
- info o oblečení / obuvi
- změna fotek více na zelené (zatím je tam ilustrační, stažená, pokud máte někdo v archivu, dejte vědět, jinak zkusím Jablečné město, Rob by mohl mít nějaké hezké fotográfie)
Přílohy
uklidmecesko_jbc_2.png
leták uklidmecesko_2.pdf
(450.16 KiB) Staženo 61 x
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Je to fajn a šlo by to tak vytisknout.

Slušelo by tomu pár úprav:
- logo s jablkem může být větší - klidně o 50 %
- pod logem větší mezera
- místo "I vy se můžete stát..." tam dát "Staňte se..." nebo "Připojte se"
- pod to "Ukliďme Srnčák!"
- http://www.uklidmecesko.cz by mělo být dole u paty
- text "jejímž cílem je..." poupravit a přesunout dál (viz níže)
- obecně používat spíš méně textu (odstavec uprostřed tam nemusí být vůbec, nebo použít pouze spodní část od věty "Projekt Ukliďme Česko nabízí obcím příležitost...")
- ...a doplnit textem "Cílem akce je zmapování a odstranění nepořádku..."
- "Událost pořádá Česká pirátská strana" (používejme celý název, nebo oficiální zkratku Piráti)

Cílem výše navržených úprav má být zvýšení přehlednosti sdělení - na začátku Co, Kdy, Kde, na konci upřesňující informace a vysvětlení (pokud vůbec). Čím méně textu, tim líp. Fotky (jak navrhoval Fido) jsou na zvážení, ale většinou to moc dobře v tak malém formátu nevypadá.

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Aha, promiň Honzo, reagoval jsem na tu první verzi...

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“