Peníze za pivko na dobročinné účely

Moderátoři: PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Peníze za pivko na dobročinné účely

Příspěvek od Jan.Kohler »

Takže, jak jsem vám ukazoval ty pohlednice a přání od lidí co kreslí ústama a nohama, tak oni sami radši peníze přijmou formou nákupu předmětů s jejich obrázky na www.umun.cz (než aby dostaly peníze jen tak).

Konkrétně tyto umělci se nemůžou úplně spojovat s politikou, ostatně asi jako většina podobných organizací, ale to mě osobně vůbec nevadí.

Takže pokud nemáte nikdo jiný návrh, nebo problém s tímto, tak si vyberte něco na www.umun.cz a dávajte sem odkazy, pak se to hromadně objedná, máme na vyčerpání necelých 1000Kč mám dojem.

Vnabídce jsou i hrnečky, puzzle, pexesa, kalendáře a jiné praktické věci. Mě se třeba hodně líbí hrnečky: http://www.umun.cz/?hrnecky,44
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Re: Peníze za pivko na dobročinné účely

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Taky můžeme místo umun podpořit čmeláka a koupit kus pirátského pralesa .-)
http://www.cmelak.cz/cz/

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Jde o to, že když UMUN nechce peníze a koupíme-li ty hrnečky, jestli to nebude plýtvání veřejnou podporou (za veřejnou podporu si koupíme hrnky?)... OFFTOPICKdybychom měli kontaktní centrum a to aspoň vybavili hrnky a kalendářem od UMUN, smysl by to dávalo.
UMUN je fajn nápad a podpořil bych je třeba tím, že uspořádáme výtvarnou dílnu, třeba pro členy UMUN a pro veřejnost zejm. pro děti?)...
Nebo jim kupme barvy, ale o to taky asi nestojí kvůli politické podpoře...

Zuzana.Jichova
Profese: výtvarnice
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Jichova »

Mě se moc líbí ten nápad se čmelákem a nákupem kusu ještědsko/pirátskýho pralesa . Do budoucna pro nás to znamená možnost se mediálně zviditelnit pořádanýma akcema na tom kusu lesa, (výsatba stromků třeba, naučná stezka, cokoli..) časem bysme mohli samožřejmě přikupovat. Ono toho za tisícovku nebude mnoho, žejo

Ad UMUM - rozhodně podpořit, ale imho lepší, jak psal ondra, je přizvat na nějakou námi pořádanou akci, kde udělat workšop a udělat jim "reklamu" nebo se snažit zviditelnit i je. Nakoupit si hrnečky pro rodinu na vánoce mi taktéž nepřijde jako uploně vhodný způsob jak naložit se společnejma penězma:)
Jan.Kohler

Ono nejde o to koho mi a jak podpoříme, to politické propojení nemůže být z jejich strany (takže jeden z předešlých nápadů, že bychom si od nich nechali nakreslit pirátský motiv k naší propagaci není možný). - to k té propojenosti.

Co se týká té účelovosti a mrkhání, tak oni sami ti kreslíři, jak jsem psal, radši něco prodají, než aby dostávaly milodary. Navíc, každý hrneček je vysílač o tom, že jsou šikovní lidé, kteří dokážou nohama a ústy namalovat hezký obrázek (je to na tom hrnku napsané). Podobně jsme slyšel i jinde od jiných hendikepovaných, že si radši 5Kč vydělají, než aby 10Kč dostali jen tak - jsou to jejich vlastní autorská díla, když se prodají, tak z toho jistojistě mají radost.

K té další podpoře, tak s tím opatrně, víme jak na tom jsme s časem, tak přemýšlet můžeme, ale abychom neslibovali někomu něco, a pak se s tím nemuseli prát stejně jak s naší předvolební kampaní ;)
Konkrétně by se jim momentálně hodil tištěný banner, nebo trička pro kreslíře s vlastníma portrétama, nebo malbama - bohužel, zrovna touto technologií nevládnu.

Čmelák:
To samozřejmě chvályhodná kativita, a neměl bych problém jim tam tu tisícovku vrazit. Ale jen jestli víte, že je to celé provázané ("provozované") Změnou:
http://www.nasliberec.cz
http://www.cmelak.cz
Krajské protikorupční pracoviště, o.p.s.

Ve výše uvedených projektech působí nejen ve vedení lidé ze změny.

Nemám problém podpořit dobrou věc, jen abychom věděli, kdo za tím stojí.

A ještě technická připomínka:
Prosím zapojujte se do řešení dříve, je takové nepříjemné s někým jednat a pak se vynoří nové nápady. Asi jsem to měl více vykřikovat a více to konzultovat, ale na krajském fóru jsem ten UMUN řešil / ukazoval.
Od voleb jsou skoro dva mesíce a ty nápady mohli přijít dříve.
Už 17.10. jsem inzeroval tady na fóru dotaz "co s výtěžkem za pivo???? (mám nějaké poptávky na finance v mailech od útulků, handicapovaných lidí co kreslí krásný pohledy)"

Díky H.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Slibovat nebudeme nic, co nejsme připraveni splnit.
UMUN jsme řešili, ale časem mi přijde, že nákup hrnků do osobního vlastnictví není to nejlepší, co s těmi penězi můžeme udělat (vytvořit příští rok něco s UMUN není od věci).
Peníze bude nejlepší investovat do Jablonce, když byly vybrány od jablonečáků.
Kdybychom ty hrnky mohli následně věnovat třeba mateřské školce, nebo domu seniorů apod., bylo by to něco jiného.
Čmelák byl založen panem Korytářem, ale je to apolitické občanské hnutí (aspoň doufám:)

CO S TÍM?
1000 Kč je málo a nemá cenu kolem toho bloudit.
Dejme tomu čas do konce týdne, tj. do 7. 12. V pondělí vyhlásíme hlasování .-)

Shrnuji stav nápadů:
- Nakoupit zboží od UMUN (otázkou zůstává, co s nakoupenými věcmi).
- Obnovit prales darem pro Čmeláka
- Koupit něco pro školy (co, pro jakou školu/školku?)
- Sponzorovat papouška v liberecké ZOO
- Vložit peníze do rezervního fondu (a použít na příští projekt)

Jan.Kohler

Ondrej Kolek píše:Slibovat nebudeme nic, co nejsme připraveni splnit.
UMUN jsme řešili, ale časem mi přijde, že nákup hrnků do osobního vlastnictví není to nejlepší, co s těmi penězi můžeme udělat (vytvořit příští rok něco s UMUN není od věci).
Peníze bude nejlepší investovat do Jablonce, když byly vybrány od jablonečáků.
Kdybychom ty hrnky mohli následně věnovat třeba mateřské školce, nebo domu seniorů apod., bylo by to něco jiného.
Čmelák byl založen panem Korytářem, ale je to apolitické občanské hnutí (aspoň doufám:)

CO S TÍM?
1000 Kč je málo a nemá cenu kolem toho bloudit.
Dejme tomu čas do konce týdne, tj. do 7. 12. V pondělí vyhlásíme hlasování .-)

Shrnuji stav nápadů:
- Nakoupit zboží od UMUN (otázkou zůstává, co s nakoupenými věcmi).
- Obnovit prales darem pro Čmeláka
- Koupit něco pro školy (co, pro jakou školu/školku?)
- Sponzorovat papouška v liberecké ZOO
- Vložit peníze do rezervního fondu (a použít na příští projekt)

Ony to sice jsou apolitická hnutí (Čmelák atd.), ale takovéto jsou i mezi piráty si myslím (například sponzoring včel, nebo ta občanská farma u Č. Lípy), radši bych to dal někam, kdo si pak na tom nemůže v politice honit tričko.

Dál se budu opakovat s tím, že tyto výhrady měli padnout dříve, než jsem vůbec někoho oslovil.

Kdybych uvedl příklad pro pochopení:
Zuzka navrhne udělat nástěnku ve městě na konkrétním místě, nikdo k tomu nebude mít výhrady. Tak se pustí do zařizování, a když předdohodne s majitelem nástěnky jak a co, tak teprve pak do toho začnou ostatní lidé vnášet připomínky a námitky.
(toto se děje paralelně i jinde na fóru = dokud se nezačne rozhýbávat akce, tak nikdo nic, ale jakmile se to spustí, tak se vyklubou oponenti, přitom se to řešilo desítky dnů)

- Kde je napsáno, že ty nakoupené věci nemůžeme poslat dál (nebo rovnou nakupovat pro třetí subjekt, nakonec mi teď příjde, že by se tím udělala radost 2x), třeba jak si psal do školky? - koukal si na celou nabídku? takové pexeso nebo omalovánky prostě bez problémů udáš ve školkách, nemocnicích, azlových a jiných domech.
- to hlasování mělo být již dávno, o tom jsme se snad bavili i u toho prutu, nemám nic proti hlasování, akorát se neudělalo a takhle se to vlastně celé po 50 dnech celé restartuje

Rozhodně kdyby to hlasování bylo vyhlášeno, tak navrhuji z toho vyřadit tyto body
Vložit peníze do rezervního fondu (a použít na příští projekt)
možná i tento:
Sponzorovat papouška v liberecké ZOO
- trochu v kontrastu s "Peníze bude nejlepší investovat do Jablonce, když byly vybrány od jablonečáků" (UMUN sídlí v Liberci, i když umělci jsou z celé ČR)

Jdu se do Úmunu zeptat, jaká část z peněz z nákupu, by šla přímo na podporu těch umělců - to by mohlo rozhodnout, resp. zavrhnout nákup zboží na UMUN a vyřešit tento výmol.
Jan.Kohler

Odpověď na to kolik jde peněz z prodeje na malíře:
Dobrý den pane Kohlere,

Omlouvám se, že jsem neodpověděla hned na Váš dotaz, organizovala jsem výstavu a výtvarnou dílnu s malíři v Prachaticích, kde až do Vánoc vystavují své obrazy. Malíři dostávají z prodaného zboží 15%. Dále je však z celkových tržeb věnováno na projekty ve prospěch lidí s tělesným postižením dalších cca 17 procent (výše se odvíjí od úspěšnosti prodeje). Velkou část darů směřujeme na projekty NRZP v ČR.

S pozdravem
Jana Fialová
Dle mého laického pohledu to není mnoho procent :(
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Ještě zajímavější by bylo vědět, kam jde zbytek. Jestli zbytek ceny jsou výrobní náklady a náklady spojené s prodejem, nebo jestli to teče někam jinam.

Jestli to do konce roku nerozlouskneme, koupíme křídy nebo knihy pro (mateřskou školu) a hotovo (a nebo co na to Vikýř? - Honza Gajdács)...

Jan.Kohler

Škoda, že jsme to nezačali řešit dřív. Jsme mohli koupit nějakému děcku dárek k vánocům v rámci dobročinného projektu.
Zrovna včera u mne paní nakupovala bundu za 3tisíce jako dárek, posílal jsem to rovnou na adresu radiožurnálu.

Ale, tak můžeme rozeslat dotaz místní azylák nebo jiný domov pro děti, a zeptat se jich jestli jim dokážeme udělat nějak radost za těch pár kaček?
(dárek, zaplatit stromeček, ozdoby a jiné vánoční cinkrlátka...)
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“