WIKI poradna a krajský web

Moderátoři: PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj
Profese: chemik (manažer vývoje)
Dal poděkování: 1651 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování

Re: WIKI poradna a krajský web

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Příspěvek od Jan.Kohler »

Zde je k nahlédnutí pracovní testovací krajský WEB, zatím jen hlavní menu 1 a 2
http://piratiliberec.mfnet.cz/

Nasázel jsem tam toho co to šlo, teď se bude škrtat a doplňovat k "ideálnímu" výsledku
Klidně koukejte na styly i nějaké grafické a jiné chyby, ale zatím to nebyl cíl, protože stejně budeme kupovat jinou šablonu (toto je hlavně kvůli struktuře, rozmístění, atd.)

Vše si proklikete, sice tam většinou nejsou žádné informace, ale občas tam je popis co v té kategorii může být.

A ještě technická k proklikům, např. po kliknutí na PIRÁTI V LIB. KRAJI > Předsednictvo libereckého kraje to v ostrém provozu bude asi odkazovat přímo na stránku, ubyde tam ten proklik na článek. Tzn. povede to buď sem: http://piratiliberec.mfnet.cz/index.php ... ske-strany nebo do kontaktů. To jen pro vysvětlení, že jsem si toho vědom a momentálně tam mám nastaven typ odkazu na seznam článků, místo přímo na článek, to samé platí pro menu KONTAKTY nebo ESHOP, tam je taky zbytečný ten jeden proklik navíc. (pokud nerozumíte, tak nevadí.....)

Vpravo nahoře něco bude (možná to druhé menu)
Dále by tam měl být kalendář a taková ta interaktivní mapka s okresy Libereckého kraje, kde se pak člověk proklikne do aktualit, nebo to bude mít svoje vlastní stránky.....to je taky otázka do diskuze.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Pro úplnost uvádím, že ve výše uvedeném hlasování o podobě url adresy zvítězila varianta lk.pirati.cz.

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Návrh je celkově bezva, v dalším komentáři se ale budu zaměřovat na ty žádané připomínky. Navíc je mi jasné, že řadu věcí Honza doplňoval s vědomím dalších úprav a ladění. Nevnímejte to tedy jako můj negativistický přístup :-)

Logo vlevo nahoře by mělo odkazovat na pirati.cz.
Vpravo nahoře (vedle loga) by mohl být nějaká banner (1 nebo třeba více střídajících se obrázků) – Oipooik navrhne nějakou grafiku, může tam ale být foto (třeba z každého okresu 1 dominanta), nebo obojí.
Nahoře, nebo dole, případně v menu by měl být odkaz na pirátské fórum (pokud nebude v ODKAZY).

AKTUALITY:

Podkategorie budeme řadit abecedně (tj. ČL, JBX, LBC, SLY), a nebo aspoň v orientaci východ – západ nebo obráceně.
Jak se budou Aktuality prolínat s Tiskovými zprávami a třeba s Volbami nebo články, které tam nemají kolonku v menu? Sám nevím, jak to nastavit. Aktualita může být sdělením formou článku (např. „Proč jsou v Žitavě levnější rohlíky – byli jsme u toho“, ale také to může být tisková zpráva (např. „Piráti navštívili žitavské supermarkety a zjistili, že místní rohlíky stojí o 20 % méně a navíc lépe chutnají!“), nebo jen jednoduché sdělení doplněné obrázkem (např. „V sobotu jedeme nakupovat rohlíky do Žitavy. Připojte se!“) – Každý takový druh sdělení by mohl být uveden v aktualitách, zároveň ale bude mít kolonku v menu (viz třeba Tiskové zprávy).
Ale vidím, že v pod-menu TISKOVÉ ZPRÁVY již jsou předdefinovány RSS kanály.

VOLBY:

Překlep v kolonce „Komunlální volby“. Pozor na velká písmena v názvech...
Oficiální názvy:
Volby do zastupitelstev obcí.
Volby do zastupitelstva kraje.
Volby do Senátu Parlamentu České republiky – nebo zkráceně Volby do Senátu PČR.
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky – nebo zkráceně Volby do Poslanecké sněmovny PČR.
Volby do Evropského parlamentu
Volba prezidenta České republiky
Alternativní zkráceniny:
Komunální volby
Krajské volby
Senátní volby
Volby do poslanecké sněmovny
Eurovolby
Prezidentské volby
Nejsem si jist, ke které verzi přistoupit (asi k té oficiální a zkráceniny používat v textu atd.). Každopádně se v menu musíme držet jedné verze a ne jednou tak, podruhé onak.

DOKUMENTY/KE STAŽENÍ:
Určitě bych nechal jen KE STAŽENÍ. Je na zváženou, jestli má být tato kolonka uprostřed, mně se KE STAŽENÍ uprostřed pirátských stránek líbí, dokonce bych to mírným způsobem zvýraznil :-)

Mapa a kalendář událostí, ve kterém budou vidět nejbližší akce, jsou bezva...
Zatím nebude v našich silách tvořit cizojazyčnou mutaci, ale určitě bych vytvořil vlaječkový systém odkazu na jednu stránku s textem o tom, kdo jsme a na kontakt na předsednictvo (EN, DE, PL). Angličtinu zmáknu sám, němčinu můžu obstarat u příbuzných a polštinu by mohla Oipooik u starých kontaktů z polské graffiti scény(?).

Prosím Honzu s Bejkem, aby zaregistrovali doménu lk.pirati.cz a dohodli to s TO.

Daniela.Weissova
Republikový výbor
Profese: dramaturg
Dal poděkování: 2225 poděkování
Dostal poděkování: 702 poděkování

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Zdravím,
mně se to taky líbí a na to, jaký jsem technický nýmand, mi to připadá přehledné a srozumitelné. Souhlasím s připomínkami Ondry a co se týká gramatiky, resp. korektury před spuštěním, tak tu může udělat naše Magda. Dík za dobrou práci Honzo "o)

Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov a předsedkyně kontrolního výboru v Turnově, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje, členka RV

Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Daniela Weissova píše:Zdravím,
mně se to taky líbí a na to, jaký jsem technický nýmand, mi to připadá přehledné a srozumitelné. Souhlasím s připomínkami Ondry a co se týká gramatiky, resp. korektury před spuštěním, tak tu může udělat naše Magda. Dík za dobrou práci Honzo "o)
Dobrý nápad, před oficiálním spuštěním to necháme Magdu projít...

Zuzana.Jichova
Profese: výtvarnice
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zuzana.Jichova »

Ahoj všichni. zatim to vypadá supr, ale měla bych takovou jednu malou připomínku
na té šedivé liště bych změnila pořadí záložek. konkrétně mi jde o "připojte se" hned na druhým místě. tam by měl podle mě být "volební program" a až po něm by měla přijít výzva k připojení se.
Osobně bych byla pro záložku "galerie" kam by se vkládaly fotky z akcí.

Ad názvy voleb. Mě by klidně sačila krastší varianta názvů.

Do záhlaví bych udělala nějakou kresbu, Něco jako na fb jab. piratu, al epokud se rozhodnete pro nějakou fotku, tak klidně. budu mít o práci míń:)

Jo a ta doména. Neodhlasovala se varianta pirati-lk? stejně jako dřív si myslím, že by první slovo domény mělo být PIRÁTI....lk pirati...je to divny. kazdej kdo da kdy vyhledavat piraty prece nezacne pismanama lk...
Ondrej.Kolek
Člen KS Středočeský kraj

Zuzana Jichova píše:Jo a ta doména. Neodhlasovala se varianta pirati-lk? stejně jako dřív si myslím, že by první slovo domény mělo být PIRÁTI....lk pirati...je to divny. kazdej kdo da kdy vyhledavat piraty prece nezacne pismanama lk...
Jde o to, že jsme přece zjistili, že doména lk.cz není volná...
Pořadí z předběžného výběru vyplodilo 3 url adresy, o kterých se hlasovalo tady na fóru. To že hlasovali cca 3 - 4 členové je jiná věc .-)

Jan.Kohler

Logo vlevo nahoře by mělo odkazovat na pirati.cz.
nevím jaká jsou pravidla a zvyklosti, ale takhle si myslím, že by odkaz z loga vlevo neměl vést na jiné stránky.......
Vpravo nahoře (vedle loga) by mohl být nějaká banner (1 nebo třeba více střídajících se obrázků) – Oipooik navrhne nějakou grafiku, může tam ale být foto (třeba z každého okresu 1 dominanta), nebo obojí.
vpravo nahoře je pozice, kam se dá něco umístit, chvilku jsem tam chtěl udělat to druhé menu, nebo nějaké větší kulaté butony (připojte se, program a eshop, nebo tak něco jako je na).
Nakonec jsem myslel, že by tam bylo pole pro vyhledávání, registraci do newsletteru, nebo přihlašovací formulář pro editory/členy
Nahoře, nebo dole, případně v menu by měl být odkaz na pirátské fórum (pokud nebude v ODKAZY).
Zatím je v menu ODKAZY, ale v rámci propagace našeho fóra, by tam odkaz mohl být. Pka je otázka, jestli odkaz přímo na krajské fórum, nebo na hlavní...
AKTUALITY:
Podkategorie budeme řadit abecedně (tj. ČL, JBX, LBC, SLY), a nebo aspoň v orientaci východ – západ nebo obráceně.
Jak se budou Aktuality prolínat s Tiskovými zprávami a třeba s Volbami nebo články, které tam nemají kolonku v menu? Sám nevím, jak to nastavit. Aktualita může být sdělením formou článku (např. „Proč jsou v Žitavě levnější rohlíky – byli jsme u toho“, ale také to může být tisková zpráva (např. „Piráti navštívili žitavské supermarkety a zjistili, že místní rohlíky stojí o 20 % méně a navíc lépe chutnají!“), nebo jen jednoduché sdělení doplněné obrázkem (např. „V sobotu jedeme nakupovat rohlíky do Žitavy. Připojte se!“) – Každý takový druh sdělení by mohl být uveden v aktualitách, zároveň ale bude mít kolonku v menu (viz třeba Tiskové zprávy).
Ale vidím, že v pod-menu TISKOVÉ ZPRÁVY již jsou předdefinovány RSS kanály.
- S řazením nemám problém, probereme na schůzce
- Aktuality jsou něco jiného než TZ, ale dá se udělat aktualita, že piráti vydali TZ a je to (což koukám, jsi de facto uvedl taky výše)
- A ano, aktualita může být jako článek, jen musí splňovat nějaká pravidla, nebo být odsouhlasen k zveřejnění. Klasický článek může již dnes kdokoliv posílat ke zveřejnění na Pirátské listy, a následně (po odsouhlasení) vytvořit aktualitu s daným problémem a udělat odkaz na PL, určitě na těchto stránkách musí být jen "odsouhlasené" články/aktuality, neplní to funkci soukromého blogu, ale oficiálního kanálu Pirátů.
- o RSS si taky pokecáme, přemýšlel jsem o RSS pro tiskové zprávy a o RSS pro Aktuality. A taky bych jim dal i grafickou formu v podobě ikony s odkazem na RSS, případně často to bývá textove v patičce, nebo někde nahoře.....jak jsem psal, to pročmucháme konkurenci a uděláme to tak, aby to každý našel, když bude chít
VOLBY:
Překlep v kolonce „Komunlální volby“. Pozor na velká písmena v názvech...
Překlep opraven, obecně na ty chyby klidně koukejte, ale s tím jsme se taky nemazal a jako strojař mám problém s pravopisem, díky za pochopení a děkuji za korektury :)
To samé platí o velkých písmenech, prostě pravopis a gramatiku bych nechal na jiných, fundovaných.
Oficiální názvy:
Volby do zastupitelstev obcí.
Volby do zastupitelstva kraje.
Volby do Senátu Parlamentu České republiky – nebo zkráceně Volby do Senátu PČR.
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky – nebo zkráceně Volby do Poslanecké sněmovny PČR.
Volby do Evropského parlamentu
Volba prezidenta České republiky
Ano, to je pravda, zkusme popřemýšlet nad kratšími názvy, protože v každém levelu menu je nyní uvedeno slovo "volby", je to třeba, jestli to není předimensované, ale zase to má svoje PRO, tyto celé názvy - pokecáme osobně

A teď koukám, že jsi ty alternativní názvy uvedl tu níže :)
Alternativní zkráceniny:
Komunální volby
Krajské volby
Senátní volby
Volby do poslanecké sněmovny
Eurovolby
Prezidentské volby
Nejsem si jist, ke které verzi přistoupit (asi k té oficiální a zkráceniny používat v textu atd.). Každopádně se v menu musíme držet jedné verze a ne jednou tak, podruhé onak.
souhlasím s jednotností
DOKUMENTY/KE STAŽENÍ:
Určitě bych nechal jen KE STAŽENÍ. Je na zváženou, jestli má být tato kolonka uprostřed, mně se KE STAŽENÍ uprostřed pirátských stránek líbí, dokonce bych to mírným způsobem zvýraznil :-)
Tu jsem na rozpacích a byl jsem už když jsem tuto sekci tvořil, protože vidím lehký rozdíl v názvech "KE STAŽENÍ" x "DOKUMENTY"
Protože né vše v té sekci je ke stažení a né vše je dokument.....pokecáme a okoukneme jiné weby
Mapa a kalendář událostí, ve kterém budou vidět nejbližší akce, jsou bezva...
Tento kalendář má mnoho dalších doplňkových funkcí, viz demo na http://demo.joomlic.com/en/icagenda-en/all-events
Možná budeme muset koupit tuto komponentu za pár doláčů, pokud by byla drahá, tak určitě najdeme levnější nebo free, nechám si poradit od kamarádů, s čím mají jaké zkušenosti

Zatím nebude v našich silách tvořit cizojazyčnou mutaci, ale určitě bych vytvořil vlaječkový systém odkazu na jednu stránku s textem o tom, kdo jsme a na kontakt na předsednictvo (EN, DE, PL). Angličtinu zmáknu sám, němčinu můžu obstarat u příbuzných a polštinu by mohla Oipooik u starých kontaktů z polské graffiti scény(?).
To se dá doplnit podle mne kdykoliv, ale radši se taky poptám, jeslti se nepletu, abychom na to kdyžtak mysleli už nyní, ale možná si ještě rozmyslíme jak moc je to pro nás reálné a důležité

Prosím Honzu s Bejkem, aby zaregistrovali doménu lk.pirati.cz a dohodli to s TO.
S registrací bych to asi hodil na Bejka, resp. mu to Ondro zadej za úkol, asi emailem, nebo mobilem radši, je nějakej rozlítanej a má klasiky práce nad hlavu.

Připomínky si vytisknu a prostuduji, jinak bychom se mohli sejít tento týden, s Bejkem jste se přeběžně poptávali po čtvrtku, tak to bych mohl, vítán je asi kdokoliv
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
Jan.Kohler

Zuzana Jichova píše:Ahoj všichni. zatim to vypadá supr, ale měla bych takovou jednu malou připomínku
na té šedivé liště bych změnila pořadí záložek. konkrétně mi jde o "připojte se" hned na druhým místě. tam by měl podle mě být "volební program" a až po něm by měla přijít výzva k připojení se.
Osobně bych byla pro záložku "galerie" kam by se vkládaly fotky z akcí.

Ad názvy voleb. Mě by klidně sačila krastší varianta názvů.

Do záhlaví bych udělala nějakou kresbu, Něco jako na fb jab. piratu, al epokud se rozhodnete pro nějakou fotku, tak klidně. budu mít o práci míń:)

Jo a ta doména. Neodhlasovala se varianta pirati-lk? stejně jako dřív si myslím, že by první slovo domény mělo být PIRÁTI....lk pirati...je to divny. kazdej kdo da kdy vyhledavat piraty prece nezacne pismanama lk...
Ahoj, pořadí jsem přerovnal, s tímto hýbáním není žádná práce, takže se nebojte s tím šíbrovat,,, ale abych vysvětlil své prvotní řazení:
Nejprve člověka zajímá PROČ - což je takový výtah z programu daný do jednoduchých bodů, aby člověk pochopil naší ideologii, koncepci.
A pak hned aby ho naťukla možnost se připojit, volební programy si nejsem jistý jak moc podrobně se čtou, ale odhaduji, že to nebude moc oblíbená disciplína a dříve než člověk ztratí zájem nudným čtením programu, tak aby o této možnosti měl už povědomí.

Ale jak jsem psal, s hýbáním není práce, takže s tím budu mávat jak bude libo :) a ono se to časem usadí, případně lze nějakou tu položku menu zvýraznit jiným odstínem, aby to přitáhlo oko. Přeci jen jsem nad tím přemýšlel trochu z pohledu marketingu a osobně se nejprve kouknu doleva a pak jdu do prava, někdy dokonce koukám hned doprava, záleží na tom co hledám (takže někdy rovnou roluju dolu do patičky, ale to jsou takové moje detaily).

Jinak v tom menu PŘIPOJTE SE, je vlastně i odkaz na PODPOŘTE NÁS.........je to takové provázané

S tím místem nahoře vpravo v hlavičce si pokecáme osobně, je tam ještě dost volných pozic, pravý sloupeček se dá přehodit doprava, případě tam mohou být oba sloupečky,,,,,,,, někam bych totiž potřeboval pak umístit formuláře pro hledání, odběr newsletterů, to přihlašování může být někde ukryto, to stejně bude jen pro ty, co budou mít zájem tam občas něco přispět, nebo pomáhat s obsahem (korektury, úpravy, tvorba článků atd...)

A lk.pirati.cz budou fungovat? nebude se to mlátit s pirati.cz? (jakože si myslím že jo, musí tam být pomlčka, nebo úplně jinak,,,,to máme nějaké problémy s tou doménou :D)
To taky asi rozsekneme na té osob schůzce,,,,,,,,?
Na té schůzce musíme mít WIFI, abychom mohli prověřovat, zkoušet a operovat

EDIT: a ještě jsem zapomněl reagovat na tu GALERII, asi bych potřeboval trochu přesvědčit, nebo odůvodnit tuto sekci jako samostatnou hlavní položku MENU.....resp. každá aktualita může mít vlastní galerii, v menu dokumenty/ke stažení by něco takového mohlo být..... nebo jinde mimo hlavní položky...?
Případně galerii fotek spravovat externě pomocí nějakého kanálu a jen na ní mít odkaz (flickr, stejně tak s videogalerií na youtube/vimeo a jiné)
Pokecáme o tomto na osobní schůzce :)
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“