WIKI poradna a krajský web

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: WIKI poradna a krajský web

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Honzo hoď sem prosím radu, jak vkládat ten obsah. Možná jsem to přehlédl, ale nikde nevidím vstup pro editaci...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: WIKI poradna a krajský web

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:Honzo hoď sem prosím radu, jak vkládat ten obsah. Možná jsem to přehlédl, ale nikde nevidím vstup pro editaci...

Ok, založím ti účet a návod je zde:

přihlášení do administrace je http://piratiliberec.mfnet.cz/administrator
přihlašovací údaje ti hodím do SMS

- po přihlášení je vlevo možnost rovnou PŘIDAT NOVÝ ČLÁNEK
- případně klikni na SPRÁVCE ČLÁNKŮ (taky vlevo), a pro ilustraci si klini třeba na ty sluneční lázně
- pak otevřený článek uložíš jako kopii (butony nahoře) a pak si ho můžeš editovat a ničit :)

- v článku o slunečních lázních uvidíš například oddělovač úvodníku - číst dál (ta červená čárkovaná linka)
- oddělovač se přidává tak, že si kursor umístíš do místa, kde to má text úvodník oddělit od textu a klikneš dole na buton ČÍST DÁL

- důležitý je stav, ten se udává vpravo Zveřejněno/Zneveřejněno (asi je to jasné, ale až to bude na ostrém provozu, tak dokud článek není hotový, tak je lepší ho mít zneveřejněn, ale já je mám zveřejněné, abych si je mohl revidovat)
- dále je důležité určit v jaké kategorii má článek být (také tlačítko vpravo), to je hned pod tlačítkem stavu Zveřejněno/Zneveřejněno (tím se určí na jaké stránce bude článek zobrazen)

Ostatní funkce vpravo zatím necháme být, ale jsou víceméně logické a pochopitelné

Na tu úvodní stránku se dostaneš kliknutím na ikonku úplně vlevo nahoře v rohu (akorát nesmíš mít otevřenou editaci, tedy článek musí být zavřený, pak se ikona "rozjasní" a je funkční - to platí pro celé horní menu)

Pořádně se rozhlédni, je tam ještě několik záložek, ale asi bych se jimi nezabýval, časem je buď budeme potřebovat nebo ne.

Pokud budeš chtít vkládat obrázek, tak je tam několik variant, se kterýma jsem se úplně nestotožnil
- obrázek úvodníku (vybírá se na serveru) a je v záložce Obrázky a odkazy - toto mám použito u článku o slunečních lázních, takže v článku je jiný obrázek, než v úvodníku
- obrázek z URL - buton nad editačním polem článku
- obrázek ze serveru - buton pod editačním polem článku (obrázek úvodníku je stejný jako v článku - viz článek o traktorech)

Pokud by ses potřeboval dostat do zdrojového kódu formátování, tak dole vpravo je tlačítko ZAPNOUT EDITOR

Svou tvorbu můžeš kontrolovat na webu, pokud máš článek zveřejněn (na web se dá dostat kliknutím na odkaz vpravo nahoře na Piráti Liberec +ikona)

Kdyby něco, volej piš, nebo se na to zítra mrkneme společně v Turnově.

H.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“