Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Je nejvyšší čas začít dávat dohromady zájemce o kandidaturu za Piráty do komunálek. Prosím všechny členy a příznivce, aby v případě, že uvažují o kandidatuře mimo obce/města, ke kterým je již samostatné vlákno ve fóru, dali tuto informaci sem do tohoto vlákna. Budu rád, pokud se podaří postavit kandidátky i v dalších obcích. Všechny zájemce bych poprosil o několik vět o sobě a o své motivaci či cílech. Připomínám, že kandidát musí mít v den voleb 18 let a trvalé bydliště v obci, kde kandiduje. Pokud trvalé bydliště po případném zvolení změní, přichází i o mandát v zastupitelstvu. Pojďte nám pomoct to tu změnit k lepšímu!

Pirát ze Smržovky

Pavel.Bakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 09 srp 2013, 15:35
Profese: student FEL
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Pavel.Bakovsky »

Zdravím,
rád bych kandidoval v obci Svor.

Něco o mně:
Je mi 21 let, studuji 3. rokem ČVUT v Praze. Své trvalé bydliště mám však v obci Svor.
Mým cílem je prosadit větší transparentnost, lepší dohled nad financemi, boj s nepřizpůsobivými občany (tj. s neplatiči), boj za opravu některých obecních komunikací.

Ono tam toho bohužel zas není tolik jako ve velkém městě, přesto myslím, že je plno věcí, které je třeba změnit.
Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 1150
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 179 poděkování
Dostal poděkování: 875 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Díky za info! Znamenám si.

Pirát ze Smržovky

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Pavel Bakovsky píše:Zdravím,
rád bych kandidoval v obci Svor.

Něco o mně:
Je mi 21 let, studuji 3. rokem ČVUT v Praze. Své trvalé bydliště mám však v obci Svor.
Mým cílem je prosadit větší transparentnost, lepší dohled nad financemi, boj s nepřizpůsobivými občany (tj. s neplatiči), boj za opravu některých obecních komunikací.

Ono tam toho bohužel zas není tolik jako ve velkém městě, přesto myslím, že je plno věcí, které je třeba změnit.
Ahoj
Svor má 9 zastupitelů vč. starostky. Je proto rozumné uvažovat o zapojení se k jiné kandidátce, programově blízké, nebo založit vlastní a přesvědčit dalších 8 kandidátů. V komunálních volbách bys byl znevýhodněn, pokud nenaplníš celou kandidátku.
Jako studující v Praze je dobré zvážit, zda budeš schopen/ochoten účastnit se pravidelných zasedání obecního zastupitelstva (byla by ostuda být zvolen a pak tam chodit sporadicky).
Můžeš víc specifikovat ty "nepřizpůsobivé" a co přesně představuje ten "boj"?

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Pavel.Bakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 09 srp 2013, 15:35
Profese: student FEL
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Pavel.Bakovsky »

Ondrej Kolek píše:
Pavel Bakovsky píše:Zdravím,
rád bych kandidoval v obci Svor.

Něco o mně:
Je mi 21 let, studuji 3. rokem ČVUT v Praze. Své trvalé bydliště mám však v obci Svor.
Mým cílem je prosadit větší transparentnost, lepší dohled nad financemi, boj s nepřizpůsobivými občany (tj. s neplatiči), boj za opravu některých obecních komunikací.

Ono tam toho bohužel zas není tolik jako ve velkém městě, přesto myslím, že je plno věcí, které je třeba změnit.
Ahoj
Svor má 9 zastupitelů vč. starostky. Je proto rozumné uvažovat o zapojení se k jiné kandidátce, programově blízké, nebo založit vlastní a přesvědčit dalších 8 kandidátů. V komunálních volbách bys byl znevýhodněn, pokud nenaplníš celou kandidátku.
Jako studující v Praze je dobré zvážit, zda budeš schopen/ochoten účastnit se pravidelných zasedání obecního zastupitelstva (byla by ostuda být zvolen a pak tam chodit sporadicky).
Můžeš víc specifikovat ty "nepřizpůsobivé" a co přesně představuje ten "boj"?

Ahoj, no připojit se k jiné kandidátce asi nebude tak snadné jelikož tam i naposledy kandidovali jen nezávislí kandidáti bez politické příslušnosti.. takže jedině se přidat k nim no.. což jsem právě moc nechtěl. a je potřeba opravdu nutné mít na kandidátce všech 9 lidí? Co jsem slyšel, tak právě, že když jsi v nějaké straně, tak máš výhodu, protože se počet hlasů přenásobuje nějakým koeficientem.

A ano, budu schopen i ochoten se účastnit pravidelných zasedání. Protože jinak se tam nic neudělá a navíc bych rád do všeho zasahoval..

Nepřizpůsobivými myslím především neplatiče, kteří jsou v bytovkách. Rád bych s takovými lidmi ukončil nájemní smlouvy, případně to řešil nějak jinak, ale toto není dobré.

Snad jsem na vše odpověděl.
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Tobias.Esner »

OFFTOPIC[quote="Pavel Bakovsky"][quote="Ondrej Kolek"][quote="Pavel Bakovsky"]Zdravím,
rád bych kandidoval v obci Svor.

Něco o mně:
Je mi 21 let, studuji 3. rokem ČVUT v Praze. Své trvalé bydliště mám však v obci Svor.
Mým cílem je prosadit větší transparentnost, lepší dohled nad financemi, boj s nepřizpůsobivými občany (tj. s neplatiči), boj za opravu některých obecních komunikací.

Ono tam toho bohužel zas není tolik jako ve velkém městě, přesto myslím, že je plno věcí, které je třeba změnit.[/quote]

Ahoj
Svor má 9 zastupitelů vč. starostky. Je proto rozumné uvažovat o zapojení se k jiné kandidátce, programově blízké, nebo založit vlastní a přesvědčit dalších 8 kandidátů. V komunálních volbách bys byl znevýhodněn, pokud nenaplníš celou kandidátku.
Jako studující v Praze je dobré zvážit, zda budeš schopen/ochoten účastnit se pravidelných zasedání obecního zastupitelstva (byla by ostuda být zvolen a pak tam chodit sporadicky).
Můžeš víc specifikovat ty "nepřizpůsobivé" a co přesně představuje ten "boj"?[/quote]


Ahoj, no připojit se k jiné kandidátce asi nebude tak snadné jelikož tam i naposledy kandidovali jen nezávislí kandidáti bez politické příslušnosti.. takže jedině se přidat k nim no.. což jsem právě moc nechtěl. a je potřeba opravdu nutné mít na kandidátce všech 9 lidí? Co jsem slyšel, tak právě, že když jsi v nějaké straně, tak máš výhodu, protože se počet hlasů přenásobuje nějakým koeficientem.

A ano, budu schopen i ochoten se účastnit pravidelných zasedání. Protože jinak se tam nic neudělá a navíc bych rád do všeho zasahoval..

Nepřizpůsobivými myslím především neplatiče, kteří jsou v bytovkách. Rád bych s takovými lidmi ukončil nájemní smlouvy, případně to řešil nějak jinak, ale toto není dobré.

Snad jsem na vše odpověděl.[/quote]


Nechci do toho Liberečákům kecat, ale jako zástupce garanta rovnoprávnosti by mne velmi zajímalo, kdyby si mohl rozvést slovo Nepřizpůsobivý, obzvláště v kombinaci s Libereckým krajem.
Jako člen Tvé domovské KS a Tvůj průvodce se chci zeptat jak chceš být schopen se účastnit všech jednání, když Tvá aktivita ve straně je taková jaká je s odvoláním na zkouškové, jse ve třetím ročníku, to máš ještě nějakej semestr před sebou, pokud nekončíš bakalářem....
Děkuju
edit: offtopic
Naposledy upravil(a) Tobias.Esner dne 07 úno 2014, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Pavle
Co se týká poměru hlasů a naplněnosti kandidátky, přečti si volební zákon.
Ty "nepřizpůsobivé" a velikost problému s neplacením vysvětli podrobněji. Komu patří ty bytovky a kolik obyvatelé těchto budov dluží? Mají splátkový kalendář, nebo to obec neřeší vůbec (pokud je majitelem objektů)? Proč to považuješ za jednu z nejdůležitějších oblastí? Co předpokládáš, že se stane po ukončení nájemních smluv? Proč je nazýváš tímto termínem a ne třeba dlužníky nebo neplatiči nájemného?
Jako v Praze studujícímu nadšenci bych ti upřímně doporučil spíš nabírat zkušenosti na zasedáních zastupitelstva jako občan - uvidíš, jak to chodí, můžeš se zapojovat a vejít ve známost.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Kandidáti do komunálek kdekoli v kraji

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Dovolte mi pozvat Vás

UDÁLOST: Schůzka s kandidáty do obecního zastupitelstva v Turnově. Účast nutná pro PKS LiK, ostatní dobrovolně.

TERMÍN: úterý 22. 7. v 19:00

MÍSTO: Restaurace BB (Turnov)
http://www.bowlingturnov.cz/index.php/b-b-club

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“