Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Havlíčkův Brod

Uživatelský avatar
Arja.Karimbasharyarova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2016, 11:22
Profese: Vedoucí směny
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Arja.Karimbasharyarova »

Ahoj zakládám nové vlákno k tématu komunální volby 2018 v Havlíčkově Brodě. Zde prosím zahajte diskuzi. Díky :D
Uživatelský avatar
Veronika.Nguyenova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 94
Registrován: 24 říj 2017, 18:11
Profese: kamenosochařka - restaurátorka
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Veronika.Nguyenova »

Doplním některé informace nutné ke kandidatuře do komunálních voleb :
  • Všeobecné podmínky kandidatury § 10 Podmínky kandidatury
    (1) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

    a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
    b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
    c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
    (2) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.
  • § 20a Komunální volby
    (1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

    a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
    b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
    c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
    (2) Příslušné oblastní předsednictvo

    a) organizuje primární volby,
    b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
    c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
    (3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (1) písm. b).

    (4) Kandidátní listinu a související koaliční smlouvu pro komunální volby s výjimkou voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy podepisuje předseda příslušného krajského sdružení na návrh toho, kdo organizuje dané volby.
Tedy zde níže vkládejte své kandidatury spolu s vaší kandidátskou řečí. Poprosím také o určení vašeho požadovaného umístění na kandidátní listině.
  • lídrem se rozumí v pořadí první kandidát na kandidátní listině
  • čelními kandidáty se rozumí druhý až třetí kandidát na kandidátní listině
  • ostatními kandidáty se rozumí čtvrtý až jedenáctý kandidát na kandidátní listině
Volba na místa kandidátky by měla být stvrzena hlasováním v tomto pořadí:
  • volba lídra kandidátky
  • volba čelních kandidátů
Loňské datum odevzdání kandidátky podatelně RV bylo 15.7 kdy volby probíhaly 10.-11.10 2014 ( konkrétní datum stanoví prezident ČR cca 90 dní před termínem).

Díky
Uživatelský avatar
Arja.Karimbasharyarova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2016, 11:22
Profese: Vedoucí směny
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Arja.Karimbasharyarova »

Děkuji Veroniko, jen doplním některé informace z volebního řádu, které nevidím. Jde hlavně o bod 3,
Část zvláštní:
§ 20a Komunální volby
(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
(2) Příslušné oblastní předsednictvo

a) organizuje primární volby,
b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
(3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (1) písm. b).

(4) Kandidátní listinu a související koaliční smlouvu pro komunální volby s výjimkou voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy podepisuje předseda příslušného krajského sdružení na návrh toho, kdo organizuje dané volby.
Uživatelský avatar
Arja.Karimbasharyarova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2016, 11:22
Profese: Vedoucí směny
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Arja.Karimbasharyarova »

omlouvám se už to vidím..jen jsem hledala tu zvláštní část .)
Sztacho
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2018, 18:04
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunální volby - 10. místo

Příspěvek od Sztacho »

Ahoj Pirátky a Piráti, jmenuji se Jan Sztacho, žiji od narození v našem městě, jsem ženatý a mám 2 děti. Rád podpořím Vaši stranu kandidaturou v komunálních volbách (dle dohody na 10.místě), chci se zajímat o zlepšení provázanosti jednotlivých městských organizací a usnadnění jejich "použití" pro občana - pokud to bude technicky proveditelné (a za vynaložení rozumných nákladů) postupně převádět vše pod jednu službu - něco jako Městská karta - možnost mít jednu kartu popř. aplikaci pro platby/služby v MHD, bazénech, knihovně, parkování, atd. Dále mě zajímá čistota města a ekologie.
Uživatelský avatar
vOmit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2018, 21:35
Profese: Strojní inženýr
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od vOmit »

Hezký den všem, jmenuji se David Guhl. Rád bych podpořil vaši stranu při komunálních volbách. Jak bylo dohodnuto, na 9. místě.
Jiri.Wiche
Krajský zastupitel
Příspěvky: 152
Registrován: 02 črc 2018, 19:05
Profese: ekonom
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1096 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Jiri.Wiche »

Dobrý den, ahoj, pirátky a piráti, jmenuji se Jiří Wiche a rád bych pomohl zlepšit život v našem městě. V H. Brodě jsem se narodil a žiji zde. Chtěl bych se aktivněji angažovat v místní politici a proto bych rád za Pirátkou stranu kandidoval v komunálních volbách (dle předběžné dohody na 6. či 7. místě kandidátky (obě čísla jsou sympatická...). Program Pirátské strany je mi velmi sympatický, v parlamentních volbách jsem ji volil a myslím, že v současnosti není žádná jiná zajímavá alternativa. Zajímám se o kulturu a vidím tam v našem městě značné rezervy a možnosti. Další zálibou se SK8 - jezdíme slalom, pořádali jsme v HB 7. ročníku Bloody Bones Contest (oddíl Krvavé hnáty HB) a irituje mne stav s přípravou výstavby Skate parku v HB - i zde vidím užitečné téma. Myslím, že by bylo velmi dobré, kdyby Piráti postavili samostatnou, kompletní kandidátku v Havlíčkově Brodě a mohli výrazně ovlivňovat jeho směřování v dalších letech. Děkuji JW.
Uživatelský avatar
Jan.Kerber
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 11 led 2018, 19:26
Profese: učitel hudby / osvč / městský zastupitel
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Jan.Kerber »

Zdravím všechny !!!
Chtěl bych poděkovat všem, kdo mají zájem podpořit Piráty a kandidovat za nás v Havlíčkově Brodě. Díky.
A současně sdělit, že se chci ucházet o 1. místo na této listině. Tzn. stát se jejím lídrem.
Snad se nám vše povede a těším se na spolupráci s "každým" kdo se bude chtít zapojit a podpořit nás v průběhu kampaně a hlavně po jejím konci... (po volbách) Máme opravdu reálnou možnost, se na podzim podílet na spravování našeho města, jako čistokrevní Piráti.
Uživatelský avatar
Arja.Karimbasharyarova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2016, 11:22
Profese: Vedoucí směny
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Arja.Karimbasharyarova »

Ahoj všem,
jmenuji se Arja Karimbasharyarová, narodila jsem se v Jihlavě, ale nyní žiji již 14 let se svojí rodinou v Havlíčkově Brodě.
Mám dvě děti. Vystudovala jsem ISŠ obchodní v Jihlavě. Od roku 2004 pracuji ve společnosti Hartmann Rico a.s. v současné době jako
vedoucí směny výroby a vedu týmy několika desítek zaměstnanců. Na našem pracovišti se primárně zaměřujeme na výrobu operačního
krytí.
Členkou Pirátské strany jsem od roku 2016. Za tu dobu jsem měla možnost stát se členem předsednictva ms a zúčastnit se kampaně do PČR
jako jedna z kandidujících.
Tímto se tedy ucházím o 2.-5. místo na kandidátce do komunálních voleb v Havlíčkově Brodě. Téma, které mě zajímá je participativní
rozpočtování. Identifikace problému a jejich řešení a to hlavně minoritních skupin obyvatel, které nebývají často vyslyšeny.
Vit_Svoboda
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2018, 10:17
Profese: Grafický Designér
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Komunální volby 2018 - Havlíčkův Brod

Příspěvek od Vit_Svoboda »

Zdravím všechny,
jmenuji se Vít Svoboda, pracuji jako grafický designér v reklamní agentuře a jsem spoluzakladatel MHF FESTJAZZ Havlíčkův Brod.

Nejsem člen Pirátské strany, nicméně jsem její velký příznivec a volič. Jako rodilý Broďák mi není lhostejné jak některé věci v Brodě fungují a nefungují, převážně potom oblasti kultury a cestovního ruchu a jejich podpory.

Tímto se tedy ucházím o 3. - 4. místo na kandidátce do komunálních voleb v Havlíčkově Brodě.
Zamčeno

Zpět na „Havlíčkův Brod“