MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS ValMez

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 424
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1279 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování

MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Vážení a milí Piráti a Pirátky MS ValMez,
s pověřením PMS ValMez zahajuji primární volby do Zastupitelstva města Valašské Meziříčí v komunálních volbách 2022, konkrétně rozpravu nad volbou čela kandidátní listiny, tedy 2. - 5. pozice. Do čela smí kandidovat jen členové nebo reg. příznivci.

Kandidáti se můžou přihlašovat sami v tomto vlákně, nebo můžou být nominování jiným členem / skupinou členů.
V tomto případě musí uvést, zda nominaci přijímají.

Prosím kandidáty, aby své nominační řeči vkládali přímo do tohoto vlákna. Všichni kandidáti, ke své nominační řeči přiloží odkaz na svůj aktuální profil v lide.pirati.cz. Tento profil si každý kandidát může zřídit a aktualizovat na profil.pirati.cz

Aby byla kandidátova nominace přijata a mohl být zařazen do hlasování, je třeba, aby získal dostatečnou podporu alespoň 1 palec, a to k příspěvku s jeho nominační řečí. Palce je možné získávat v průběhu doby pro navrhování, na palce získané během doby na rozmyšlenou či později nemůže být brán zřetel.

Podmínky kandidatury podle Volebního řádu Pirátské strany:

§ 10 Podmínky kandidatury
(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Rozprava potrvá 14 dnů do středy 13.4.2022 včetně.
Edit : Dle usnesení na Akční schůzi viz. viewtopic.php?f=856&t=61253 rozprava prodloužena do 19.5.2022.
Edit : Rozprava prodloužena do 25.5.2022
Edit : Rozprava prodloužena do 3.6.2022
Edit: rozprava prodloužena do 8.6.2022
Následovat bude 2 dny na rozmyšlenou do 11.6.2022 včetně.
Po každém kole hlasování bude následovat 1 den na rozmyšlenou.
Delší rozprava a doba na rozmyšlenou byly zvoleny s ohledem na nynější mezinárodní situaci a blízkost Velikonočních svátku, kdy by nám hlasování zasahovalo do svátků.

Termíny hlasování

  • hlasování o přijatelnosti kandidátů proběhne 12.6. - 14.6.2022

  • hlasování o 2. pozici proběhne 16.6. - 18.6.2022

  • hlasování o 3. pozici proběhne 20.6. - 22.6.2022

  • hlasování o 4.a 5. pozici proběhne 24.6. - 26.6.2022



Informace a průběh hlasování:
Volba bude tajná v portálu Helios.

  • V prvním kole hlasování volíme přijatelnost kandidátů. Každý hlasující má tolik hlasů, kolik je kandidátů.

  • Všichni kandidáti, kteří získají nadpoloviční podporu, jsou zařazeni do hlasování na nejvyšší neobsazenou pozici, nejprve tedy 2. pozici kandidátní listiny.

  • Druhou pozici obsadí kandidát s nejvyšším počtem hlasů, ostatní kandidáti jsou automaticky zařazení do hlasování na 3. pozici.

  • Takto postupujeme až do obsazení všech 5 míst čela kandidátky.

  • V 2.-5. kole hlasování má každý hlasující jen jeden hlas.

  • Je možné vhodit prázdný hlasovácí lístek (=proti všem) a tím zvýšit účast hlasujícich.

  • V případě rovnosti hlasů v 2.-5. kole rozhoduje počet obdržených hlasů v 1. kole; pokud je rovnost i zde, rozhodne los.

Neúspěšní kandidáti budou zařazení do hlasování na nižší příčky kandidátky, pokud se nevysloví jinak.

Edit: dle připomínky volebního dohledu, změněna dostatečná podpora na 1 palec

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Lucie.Rychtarova, Denis.Rychtar
Uživatelský avatar
Lucie.Rychtarova
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 205
Registrován: 02 dub 2017, 13:50
Profese: Student. Management Obchodního Podnikání
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 339 poděkování
Dostal poděkování: 160 poděkování

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Lucie.Rychtarova »

Nominuji @Kamila.Galikova do čela kandidátky. :-)

Oprava! Pardón, zapomněla jsem, že má Kamča trvalé bydliště by mimo Valmez. Beru zpět :-))

Sami jsme ty, na který jsme čekali,
nová generace, né spasitel, to nás zachrání,
vidím pozitivní změnu, lidi co to nevzdali,
lidi co pochopili, že svůj život nemaj na hraní!
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 709
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1104 poděkování
Dostal poděkování: 671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Také přikládám nominace z předchozího vlákna.
Tímto bych chtěl do čela kandidátky nominovat
@Lucie. Matystakova
@ypsilonx
@radomirpolach
@roman.klima

Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 2):
ypsilonx, Kamila.Galikova
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Manasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 17 led 2020, 13:35
Profese: drobný podnikatel
Bydliště: Svat. Čecha 210, Zlín
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 302 poděkování

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Pavel.Manasek »

Ahoj Denisi.
Jsou prosím tě všichni členové nebo Reg. příznivci? Na čelo se požaduje mi Reg. příznivec a musí mít presentaci na lide.pirati.cz .
Našel jsem jen Radomíra.

„Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“ John Locke
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od ypsilonx »

Zdravím všechny,
Mé jméno je Tomáš Cibulec - Pirátský osobní profil.
Bydlím ve Valmezu odjakživa, momentálně v místní části Bynina, od roku 2016 se zajímám o komunální politiku (začátek byl dost o pozorování abych pochopil, kde co a jak).

Mým největším hříchem, ale také hodně velkou školou, je seznamovací období s politikou a nabírání hromady zkušeností a nabírání hlavně hromady zajímavých kontaktů, kdy jsem byl součástí politického hnutí ANO.
V Hnutí ANO Valašské Meziříčí -> klidně osobně s některými pokecám co a jak se děje nebo neděje v této straně (musím podotknout, že se tam najdou i skvělí lidé).
V roce 2017 jsem se stal členem a pozoroval - nebyl jsem moc aktivní a nikam jsem se nehrnul...nicméně v roce 2020 kauza Bečva byla poslední kapkou - to už jsem byl na našich místních členských schůzích agresivní v tom, že by se rétorika Hnutí ANO měla změnit -> dospělo to tak daleko, že mě přestali zvát.

Takže v říjnu 2020 bylo ukončeno moje členství (musel jsem podat rezignaci písemnou formou).


Teď ty hezčí věci ;) -> v období, kdy jsem byl v ANO jsem se zajímal hodně o to co Piráti dělají a chodil jsem ZDE na fórum a hlavně jsem se účastnil Vašich schůzí, které byly veřejné - což musím hodně moc poděkovat Denisovi a i Lucce a Kamči a také Liborovi...
Hodně jsem se snažil angažovat v tom co město dělá nebo se snažil více se zajímat o věci, které nebyly ani tak moc veřejné. Co musím zmínit je, že jsem se nenechal ovlivnit populismem a i přes členství v ANO jsem si zachoval vlastní názor.
I když to by mohli posoudit jak Denis, tak třeba i Kamča - co? :D
Spolu s tím jsem se začal zajímat více o občanský lobbing a hodně moc se mi zalíbila věc co dělá Rekonstrukce státu -> vstoupil jsem, stal jsem se ambasadorem a rozhodně nelituji -> tato škola mi dala spoustu informací a nadále dává, jsou to průrazní a nebojácní lidé (ze všech koutů republiky a iniciativ) - u zrodu byla významná malá osůbka z řad Pirátů -> Olga a další lidé.
No ale hlavní je, že jsem začal díky nim vidět věci více z toho procesního hlediska (právní zázemí) než jenom z toho co zveřejní místní magazíny nebo řekne starosta na zastupitelstvu...
Setkal jsem se s významnými osobnostmi jak z řad občanů, tak i politiky - David Ondračka tehdy ještě z TI byl hostem na jedné z našich akcí a otevřel mi dost oči. Pak jsou to lidé z lobbingu co komunikují s politiky a mají přehled o tom jak, který politik umí či neumí komunikovat.


Denis mě nedávno oslovil jestli bych se nechtěl připojit k Vašemu týmu a svou maličkostí ho posílit do volebního klání.

Nabídku jsem přijal a s mou nominací souhlasím.

V tomto vlákně bych rád nejlépe prodal sám sebe, ale ve volbách budu prodávat celý náš tým a naše nápady...
Mé ukotvení na politickém poli je téměř čistý střed. -> Pro zajímavost výsledek jednoho z mnoha testů.
Hodně se zajímám o Urzu a Anarchokapitalismus - nejsem jeho zastánce, ale je tam dost myšlenek (nápadů, inspirace) s kterými souhlasím. Jinak liberál a hodně kapitalista asi... :D
V mnoha názorech jsem tvrdý, se sociální politikou u mě nepochodíte - nerad rozdávám z cizího za nic. -> Ale umím být lidský a v určité míře i empatický.

-> No zpátky, ale k městu - mé pohnutky směřují hodně k technologické infrastruktuře:

  • vysokorychlostní internet v každé domácnosti - 5G už je ve světě normou a blíží se 6G a my pořád nemáme ani tu 5G síť - nemluvím o tom, že by město při každém budovaní silnice nebo chodníku mělo myslet na tuto infrastrukturu do budoucna -> přece nebude kopat pod chodníkem 2x nebo snad vícekrát...

  • máme nové komunitní centrum a chci tvořit komunity napříč celým městem -> chci aby se lidé poznávali, kdo vedle nich bydlí... Komunikace v této době mezi lidmi upadá... - přeji si, aby i mnozí podnikatelé cítili, že mají kolem sebe davy spojenců a ne jenom klienty z kterých tahají peníze

  • podle mě by město zasloužilo konečně nějakou pořádnou vizi a mít dopodrobna propracovaný plán s harmonogramem co kdy, kde, jak bude uděláno, provedeno, uskutečněno...Rozvojový plán města, který se představoval byl katastrofa... - za mě je důležité, aby měla jak rada města, tak vlastně i zastupitelé v poslední řadě i občané představu o tom, kam město směřuje -> chci docílit toho, že občan Valmezu bude mluvit o Valašském Meziříčí jako o "Mém městě..."

  • myslím si, že by město si zasloužilo líbivější a propracovanější webové rozhraní s implementací funkcionalit pro správu města s propojením na radnici a kanceláře odborů apod... (uživatelsky je web města katastrofa) - s tím souvisí i mediální a sociální interakce na internetu... (tady to hodně záleží na složení radnice) - představuji si, že školy a místní firmy budou plnit stránky městského webu informacemi, ale i úspěchy

  • no a v posledním bodě - mám pocit, že se ve městě až moc koukáme na to co se děje v tom seniorském světě -> interakce s mladými aby se podíleli na tom jak město vypadá (třeba pomalovaný podchod) - více to rozebrat -> vidím zde velký potenciál v environmentální výchově v našem městě a to zejména v relativně mladém Valašském EKOCENTRU (manželé Dvorští zde XX let budovali komunitu, která má sounáležitost nejen s naším městem, ale i s místní přírodou a tam hromada peněz chybí)

---- snad jsem se moc nerozepsal----


Takže kdo má ke mě námitky, připomínky - sem s nimi... nebráním se útokům - naopak je přijímám - v hnutí ANO jsem ho užil dost :D

Mějte se hezky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvky (celkem 3):
Denis.Rychtar, andrianna.kvitova, Kamila.Galikova

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od ypsilonx »

Pavel.Manasek píše: 31 bře 2022, 18:40

Ahoj Denisi.
Jsou prosím tě všichni členové nebo Reg. příznivci? Na čelo se požaduje mi Reg. příznivec a musí mít presentaci na lide.pirati.cz .
Našel jsem jen Radomíra.

Tohle mám v žádostech, když se tam dostanu po přihlášení přes pirátskou identitu do rozcestníku:

2022-03-31 18_55_02-Window.png
2022-03-31 18_55_02-Window.png (9.94 KiB) Zobrazeno 1397 x

Je to OK?

Tito uživatelé poděkovali autorovi ypsilonx za příspěvek:
Pavel.Manasek

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Pavel.Manasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 17 led 2020, 13:35
Profese: drobný podnikatel
Bydliště: Svat. Čecha 210, Zlín
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 302 poděkování

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od Pavel.Manasek »

Ahoj Tome, ano máš to vše v pořádku. Jen jsem nevěděl jméno, když jsi na Fóru pod tou přezdívkou. Vše je OK.
Měj se.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Manasek za příspěvek:
ypsilonx
„Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“ John Locke
radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 235 poděkování

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od radomirpolach »

Pavel.Manasek píše: 31 bře 2022, 18:40

Ahoj Denisi.
Jsou prosím tě všichni členové nebo Reg. příznivci? Na čelo se požaduje mi Reg. příznivec a musí mít presentaci na lide.pirati.cz .
Našel jsem jen Radomíra.

Já bych spíš poprosil o to odstranit starý profil na Wiki, psal jsem někam na IT, ale starý profil na Wiki stále nemůžu editovat ani odstranit a ani nebyl odstraněn:
https://wiki.pirati.cz/lide/radomir_polach

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 235 poděkování

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od radomirpolach »

ypsilonx píše: 31 bře 2022, 18:52

Hodně se zajímám o Urzu a Anarchokapitalismus - nejsem jeho zastánce, ale je tam dost myšlenek (nápadů, inspirace) s kterými souhlasím. Jinak liberál a hodně kapitalista asi... :D

Nedávno jsem to psal na Twitter. Anarchokapitalimus je Marx kterého předčítá Ayn Rand mladým hipíkům. Urza je demagog.

Tito uživatelé poděkovali autorovi radomirpolach za příspěvek:
ypsilonx
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF VM 6/2022 - Valašské Meziříčí - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 /nominace, přihlašování, rozprava/

Příspěvek od ypsilonx »

radomirpolach píše: 31 bře 2022, 19:54
ypsilonx píše: 31 bře 2022, 18:52

Hodně se zajímám o Urzu a Anarchokapitalismus - nejsem jeho zastánce, ale je tam dost myšlenek (nápadů, inspirace) s kterými souhlasím. Jinak liberál a hodně kapitalista asi... :D

Nedávno jsem to psal na Twitter. Anarchokapitalimus je Marx kterého předčítá Ayn Rand mladým hipíkům. Urza je demagog.

Souhlas, vůbec to nerozporuji, že to tak je - pouze předem vyjadřuji zájem o tento druh smýšlení, což neznamená, že ho zastávám nebo podporuji. ;) Jinak díky za přípomínku.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum ValMez“