Rozprava: Kandidáti na 10. - 25. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Moderátor: PKS Pardubicky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ivo.Diblik
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Rozprava: Kandidáti na 10. - 25. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Ivo.Diblik » 12 lis 2019, 17:57

Na základě pověření od předsedy krajského sdružení zahajuji rozpravu s kandidáty na 10.-25.pozici na kandidátce pro krajské volby v roce 2020.

Tímto vyzývám všechny kandidáty aby zde představili svoji kandidátskou řeč (postačí i odkaz z rozprav k volbě v některém z předchozích kol volby) a byli v maximální míře připraveni odpovídat na dotazy (protože se některé sady otázek opakují, i zde mohou prozatím neúspěšní kandidáti z předchozích kol odkázat na dřívější odpověď) .

Usilovat o ni mohou i kandidáti (a očekává se, že i budou)-ohlášením zde, kteří neuspěli při volbě na čelní pozice.( Emanuel Ždárský @Emanuel Zdarsky, Matěj Drajer @Drajer, Jiří Hruška @jh63 Aleš Nunvář @Ales.Nunvar, David Marhold @David.Marhold )

Rozprava poběží od této chvíle do 19.11.2019 do 17:00 hod.

Prodloužena může být členským podnětem s dostatečným počtem palců(a zároveň absencí zamítavého stanoviska k podnětu s více palci)

Pro účast v hlasování je potřeba získat podporu minimálně 4 členů prostřednictvím palcového poděkování za příspěvek s ohlášením kandidatury.

Následovat bude dvoukolové hlasování v Heliosu. První hlasování bude třídenní - od 19.11.2019 18:00 hod. do 22.11.2019 18:00 hod., druhé kolo bude dvoudenní(+so,ne)-předpokládaný začátek od 22.11.2019 20:00 hod. do 26.11.2019 20:00 hod.
Dále bude pokračovat rozprava/volba kandidátů na 26.-50. pozici - vždy týdenní rozpravou a dvojkolovým hlasováním(3+2 dny).

Odkaz na rozpravu a volbu lídra: ZDE
Odkaz na rozpravu a volbu 2.-5.místa na kandidátce: ZDE
Odkaz na rozpravu a volbu 6.-.9.místa na kandidátce: ZDE

Aktuální podoba kandidátky:
1. místo - Daniel Lebduška
2. místo - Filip Mezera
3. místo - Andrej Ramašeuski
4. místo - Libuše Vévodová
5. místo - Jiří Ducháček
6. místo - Lenka Španihelová
7. místo - Andrea Linhartová
8. místo - Jaroslav Lainz
9. místo - Matěj Karas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Diblik za příspěvky (celkem 3):
Filip.Mezera, Jaroslav.Lainz, Jiri.Kratky
Ivo Diblík
Koordinátor krajského sdružení Pirátů Pardubického kraje
ivo.diblik@pirati.cz

Vladek.Vacha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: technolog, konstruktér, manažer
Dal poděkování: 218 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava: Kandidáti na 10. - 25. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Vladek.Vacha » 12 lis 2019, 19:03

Tímto se chci ucházet o 10. - 25. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020. Kandidátská řeč je stejná jako u předešlé volby viewtopic.php?f=414&t=48832#p640108 a wiki https://wiki.pirati.cz/lide/vladek_vacha. Mohu nabídnout viditelné výsledky mé práce v rámci krajské kultury a široký rozhled znalostí, včetně plného nasazení. Piráty jsem oslovil na podzim 2017. Po 1 1/4 roce jsem byl přijat do Vašich řad a aktivně se účastnil podpory našeho kandidáta do Eurovoleb. O to víc mě udělalo radost, když jsem byl v rámci našeho MS vybrán jako první mezi nejlepší "makačenka" v rámci kampaně do Eurovoleb. V současné době se podílím na KET Bezpečnost, Kultura, Doprava, Sport a Průmysl. Kraj je pro mě citová záležitost a rád bych od Vás dostal možnost podílet se na kampani jako kandidát. Pěkný den Vladek Vácha
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha

Jaroslav.Lainz
Místní předsednictvo
Profese: pedagog
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Rozprava: Kandidáti na 10. - 25. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Jaroslav.Lainz » 12 lis 2019, 21:02

Protože zde bylo uvedeno poprvé aktuální znění kandidátky, upozorňuji na chybu v součtu. Zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... fe4a2/view je uveden počet hlasů, ze kterého vyplývá, že na 8. místě má být J.Lainz (16 hlasů) a na 9.místě M.Karas (15 hlasů). Pokud jsem něco opomněl, budu rád za vysvětlení. Díky a hezký večer.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Karas, Ivo.Diblik, Andrej.Ramaseuski, Andrea.Linhartova, Jiri.Kratky

Ivo.Diblik
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Příspěvek od Ivo.Diblik » 12 lis 2019, 23:21

Jaroslav.Lainz píše:
12 lis 2019, 21:02
Protože zde bylo uvedeno poprvé aktuální znění kandidátky, upozorňuji na chybu v součtu. Zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... fe4a2/view je uveden počet hlasů, ze kterého vyplývá, že na 8. místě má být J.Lainz (16 hlasů) a na 9.místě M.Karas (15 hlasů). Pokud jsem něco opomněl, budu rád za vysvětlení. Díky a hezký večer.
Opraveno, díky za upozornění.
Ivo Diblík
Koordinátor krajského sdružení Pirátů Pardubického kraje
ivo.diblik@pirati.cz

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 853 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 14 lis 2019, 01:03

Zbývá nám na kandidátku nasbírat ještě 41 lidí (včetně náhradníků). Zapojit se musíme v podstatě všichni. Rád bych tedy také kandidoval. Nebudu se nijak představovat, protože věřím, že o mě a mých aktivitách většina z vás ví. Osobně bych se viděl v druhé polovině této skupiny kandidátů u konce druhé desítky. Kandiduji abych podpořil celek, nicméně dopředu říkám, že není v mém zájmu být krajským zastupitelem. Pokud bych z kterékoliv pozice náhodou přeskákal na zvoleného piráta, funkce se vzdám ve prospěch dalšího v pořadí. Myslím, že můžu přinést hlasy těch, kteří mě již od roku 2010 podporují a mé jméno s Piráty spojují. Rád bych se stal podporou pro zvolené zastupitele a přispěl svými zkušenostmi, které jsem nasbíral po cestě politickými vodami za dobu, co jsem se na tuto cestu vydal. Děkuji za případné palce, které mě pošlou do hlasování. A pojďte se hlásit i vy všichni ostatní.

@Emanuel Zdarsky @Ales.Nunvar @Drajer @jh63 @David.Marhold @Ondrej.Karas @Martin.Herman @Martin.Vit @Jiri.Kratky @Ivana.Bohmova @Dominik.Becka @Jitka.Bidlova @Ivo.Diblik @Jiri.Jansa @Zdenek.Kubala @Mikulas.Ferjencik @Filip.Varecha @Marcel.Palatas @Pavel.Slezak @Vojtech.Jirsa @Karsten.Sachs @Jan.Hrubes @Zdenek.Brejsa @Ondrej.Cesik @Jan.Moravec @Martin.Saifrt @Katerina.Jirsova @Jan.Bednar @Tomas.Kolomy @Sara.Zavrelova @Jaroslav.Klimes @Roman.Sahula @Roman.Jindra @Anna.Vavreckova @Aneta.Matejkova @Nikola.Stepankova a další příznivci a přátelé bratrstva pirátské pracky (moc se omlouvám, pokud mi někdo vypadl)
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Emanuel Zdarsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: VŠ pedagog, genetik
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Příspěvek od Emanuel Zdarsky » 14 lis 2019, 09:04

Vážení Piráti,
děkuji za hlasy v minulé volbě a tímto potvrzuji účast ve volbách na pozice 10-25. Zhustím už vyslovené (viz rozprava 6-9). Myslím si, že:
1) bez voličů 50+ se Pirátských ±15% neprolomí a post hejtmana nezíská,
2) cesta, jak 50+ voliče důvěryhodně oslovit, jsou 50+ lidé na kandidátce v počtu nikoliv ojedinělém,
3) 50+ voliče zajímají především témata sociálních a zdravotních jistot.
Nabízím dva kalibry: „Převod Pardubické nemocnice z provinční fakultní“ a promyšlené schéma „Jak Pirátským programem oslovit (nejen) 50+“.
To první znamená ekonomickou, prestižní a hlavně i kvalitativní souměřitelnost NemPce s FN HK (projděte si obě, nebo srovnejte počet hrůzných skandálů, a pochopíte, o čem mluvím). Nejde o osekání FNHK, ale s ní státem a hlavně z EU dofinancované vyrovnání. Proto to FNHK nebude torpédovat a LFHK přivítá – může navýšit počet studentů a stát se třetí největší v ČR (nyní je beznadějně nejmenší). Situaci a reálnost jsem už příslušně konzultoval a nabízím i kontakty z mého desetiletého působení na Západě.
Základem toho druhého je osobní kontakt s něčím hmatatelným, co oslovený ocení – a ověří si, že to funguje (například bezplatná DNA prevence). Jsem přesvědčen, že naše společné nasazení Pirátům přinese pár %, tedy i pár krajských mandátů, i o tom, že to spolu zvládneme.
Emanuel Žďárský

Marcel.Palatas
Místní předsednictvo
Profese: Ministerský rada na Ministerstvu vnitra
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od Marcel.Palatas » 14 lis 2019, 09:15

Ahoj všem, tímto reaguju na Pavlovu výzvu a po jeho vzoru se připojuju ke skupině případných kandidátů. Jak asi většina z Vás ví, jsem úředníkem ministerstva vnitra (2 roky) a zabývám se soutěžením veřejných zakázek na ICT dodávky a služby. Mám tedy blízko k IT a k veřejné správě. Je mi 32 let, mám vystudovanou religionistiku na UPa (Mgr.) a pirátem jsem od listopadu 2018. Díky studiu religionistiky mám také dobrý přehled o jiných kulturách a jejich tradicích, což se někdy hodí v diskuzích o mezikulturních problémech a imigraci. Mluvím plynně anglicky a rozumím německy. Aktuálně neusiluji o politickou funkci, jelikož jsem spokojený tam, kde jsem, ale podobně jako Pavel rád podpořím náš tým do krajských voleb. Děkuji za vaše palce a pokud má někdo nějaký dotaz, rád jej zodpovím... :)

Ivana.Bohmova
Předseda místního sdružení
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 90 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova » 14 lis 2019, 22:34

Ahoj, díky Pavlovi za pošťouchnutí. Kandidátku určitě podpořím, ale až ve volbě na spodní místa, kde nebude reálná šance na získání jakékoli funkce :) V současnosti je moje kapacita plně využitá v rámci Pardubic a těším se na spolupráci s novými krajskými zastupiteli!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 7):
Vladek.Vacha, Marcel.Palatas, David.Marhold, Andrea.Linhartova, Mikulas.Ferjencik, Karsten.Sachs, Jiri.Kratky

Ales.Nunvar
Místní předsednictvo
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování

Příspěvek od Ales.Nunvar » 16 lis 2019, 02:34

Ahoj přátelé / kolegové, děkuji všem co mě do teď volili a ucházím se o nejen jejich hlasy i do této volby.

O svém dosavadním neúspěchu přemýšlím - zda je to nespokojeností s mým působením na Chrudimské radnici, nebo tím, že Vám případná kombinace neuvolněného místostarosty a neuvolněného zastupitele kraje přijde neslučitelná. Vzhledem k tomu, že volby do kraje budou za rok a my s Pavlem se na radnici zlepšujeme každým dnem (a tedy tomu postupně věnujeme méně a méně času), tak to vzhledem k faktu, že jiný větší úvazek nemám, dle mě slučitelné je a nepustil jsem se do ničeho nereálného. Pokud si to ale mám vyložit tak, že bych měl svou práci na radnici zlepšit, tak i to je pro mě fér zpětná vazba a děkuji za ni :-)

Více toho o mě zaznělo již dříve, třeba zde:

viewtopic.php?f=414&t=49338

Díky a ahoj!
A.
1.místopředseda MS Chrudimsko, zastupitel, radní a místostarosta města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 853 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 19 lis 2019, 03:18

Svou kandidaturu z osobních důvodů stahuji. Děkuji za pochopení.

EDIT: Množí se mi dotazy v soukromé konverzaci proč jsem svou kandidaturu stáhl. Nerad bych ohrozil pozice těch, kteří usilují být co nejvýš (jak mi bylo naznačeno), a proto jsem se rozhodl přihlásit až do poslední nominační skupiny. Nic jiného v tom není.
Naposledy upravil(a) Pavel.Stepanek dne 19 lis 2019, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Varecha, Sara.Zavrelova
Celorepublikový volební koordinátor, neuvolněný místostarosta města Chrudim
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“