Kandidáti z řad RegP na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Moderátor: PKS Pardubicky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ivo.Diblik
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Kandidáti z řad RegP na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Ivo.Diblik » 05 lis 2019, 10:02

Tato rozprava je součástí běžící rozpravy zde: viewtopic.php?f=414&t=49338

Zde mohou předkládat svoje kandidátky registrovaní příznivci(RegP), kteří ve výše uvedeném vlákně nemohou vkládat příspěvky.

Podmínky pro účast ve volbě a související termíny v rozpravě uvedené výše platí i pro tuto rozpravu.

Další rozpravy budou vedeny výhradně v sekci pro RegP pro lepší přehlednost.

Tímto vyzývám všechny kandidáty aby zde představili svoji kandidátskou řeč a byli v maximální míře připraveni odpovídat na dotazy (protože se některé sady otázek opakují, můžete na ně případně odpovědět rovnou. S ohledem na časové možnosti nepředpokládám, že k tomu bude prostor).

Na krajském fóru již svoji aspiraci o tyto pozice předem avizovali:

Jiří Hruška
Matěj Drajer

Pro účast v hlasování je potřeba získat podporu minimálně 4 členů prostřednictvím palcového poděkování za příspěvek.

Následovat bude dvoukolové hlasování v Heliosu. První hlasování bude třídenní - od 05.11.2019 18:00 hod. do 08.11.2019 18:00 hod., druhé kolo bude dvoudenní(+so,ne)-předpokládaný začátek od 08.11.2019 20:00 hod. do 12.11.2019 20:00 hod.
Dále bude pokračovat rozprava/volba kandidátů na 10.-25. pozici a 26.-50. pozici - vždy týdenní rozpravou a dvojkolovým hlasováním(3+2 dny).

Odkaz na rozpravu a volbu lídra: viewtopic.php?f=414&t=48832#p639844
Odkaz na rozpravu a volbu 2.-5.místa na kandidátce: viewtopic.php?f=414&t=49085&start=20

Aktuální podoba kandidátky
1. místo - Daniel Lebduška
2. místo - Filip Mezera
3. místo - Andrej Ramašeuski
4. místo - Libuše Vévodová
5. místo - Jiří Ducháček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Diblik za příspěvky (celkem 3):
Filip.Mezera, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova
Ivo Diblík
Koordinátor krajského sdružení Pirátů Pardubického kraje
ivo.diblik@pirati.cz

jh63
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: Kandidáti z řad RegP na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od jh63 » 05 lis 2019, 11:35

Dobrý den a ahoj všem!
Chtěl bych se ucházet o 6.-9. pozici na kandidátní listině do krajských voleb. Dostal jsem tuto nabídku od Lenky Španihelové, coby odborník na školství a životní prostředí. Na tento popud jsem se zúčastnil schůze dne 28. 9., kde jsem se osobně představil. Od té doby využívám všech pro mě dostupných příležitostí, abych do pirátského života pronikl. Byl jsem na schůzce ke koncepci rodinné politiky 8. 10. a také jsem se šel podívat, jak vlastně funguje krajské zastupitelstvo (15. 10.).
Co je za mnou? Vystudoval jsem pedagogickou fakultu jako učitel pro 2. a 3. stupeň vzdělávání v oboru fyzika - chemie. V roce 1990 jsem spoluzakládal Ekocentrum Paleta, které funguje dodnes a je krajským koordinátorem pro ekologickou výchovu. Pracoval jsem na středisku ekologické výchovy SEVER v Krkonoších a zakládal detašované pracoviště v Hradci Králové – to také funduje dodnes. V devadesátých letech jsem dokonce jako pracovník pro ekologickou výchovu pracoval na Odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubice. Učil jsem na gymnáziu, státní ZŠ i soukromé ZŠ. Několik let jsem vedl seminář „Globální výchova“ pod katedrou Kulturní a sociální ekologie při fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.
Co dělám? Od roku 2002 jsem OSVČ a pracuji jako lektor, konzultant, facilitátor a mentor v oblasti dalšího vzdělávání a podpory pedagogů. Jezdím po celé republice a mám tím pádem bohaté zkušenosti v oblasti školství. V rámci mentoringu, jsem navštívil už přes sto vyučovacích hodin v roli pozorovatele a supervizora. Pokud byste chtěli vědět více, můžete navštívit mé webové stránky http://jiri_hruska.sweb.cz
Čím bych se chtěl zabývat? V oblasti školství bych chtěl podpořit zkvalitňování a zefektivňování výuky pomocí sdílení dobrých příkladů z praxe. V Pardubicích má vzniknout zařízení „Centrální polytechnické dílny“, kde bych se chtěl zapojit do obsahové stránky nabídky. Dále bych chtěl, aby školám byly nabízeny projekty na bázi dobrovolnosti a deklarovaného profitu pro zapojené školy, propojovat školy mezi sebou a společně sdílet příklady dobré praxe, přesvědčit školy, že „inkluze“ není sprosté slovo, že tady vždy byla a bude. V oblasti životního prostředí si chci kolem sebe vybudovat tým odborníků, které osobně znám a kterým důvěřuji, ev. dám na doporučení lidí, kterým důvěřuji. Myslím si, že témat je hodně a že se budou postupně sama nabízet.
Když jsme si ve škole nevěděli s něčím rady, měli jsme společnou hlášku: „To je výzva!“ A to je něco, s čím chci do voleb jít. František z Assisi řekl: „Bože, dej mi klidnou mysl, abych přijal věci, které změnit nemůžu. Dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit můžu. A dej mi moudrost, abych rozlišil jedno od druhého. “ Nevím, jestli tu moudrost mám, ale rozhodně ji chci hledat.

Jiří Hruška
Tito uživatelé poděkovali autorovi jh63 za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Diblik, Ondrej.Karas, Filip.Mezera, Vladek.Vacha, Pavel.Stepanek, Jan.Bednar, Dominik.Becka, Jiri.Jansa

Drajer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Obchodní zástupce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Kandidáti z řad RegP na 6. - 9. pozici na kandidátce pro krajské volby 2020

Příspěvek od Drajer » 05 lis 2019, 16:18

Dobrý den/Ahoj,

zde zasílám krátké představení.

Jmenuji se Matěj Drajer, SŠ Ekonomicky podnikatelská, mám za sebou účast na několika trenérských kurzech a seminářích. Dlouhodobě se účastním organizace nejrůznějších sportovních eventů ( School match Sokol,Sportovní Park a další a další.), jsem zároveň komentátor hokejových a florbalových přenosů. Momentálně jsem obchodním zástupcem v IT společnosti Deepvision a zároveň jsem členem sportovní komise RmP, v této komisi jsem zároveň člen subkomise pro spolkovou činnost a otevřená sportoviště. Momentálně ve spolupráci s Ivou Bohmovou realizujeme expertní skupinu pro Sport a rádi bychom její činnost propojili s krajskou expertní skupinou. Další oblastí, kterou bych se rád zabýval je doprava. Byl jsem obchodním zástupcem ve společnostech DHL a MITRANS-HK a znám velmi dobře situaci v dopravě, především v oblasti kamionové a vlakové.

Kandidatura

Rozhodl jsem se kandidovat a zároveň aktivně podporovat Pirátskou stranu. Děkuji za podporu všem, kteří podpořili moji kandidaturu na čelo kandidátky pro volby do Krajských zastupitelstev.

V první řadě bych chtěl říct, že Českou Pirátskou stranu podporuji zhruba rok a půl. Především jsem se zapojoval do organizace akcí, které Práti organizovali v Kavárně Nota, v Mlejnech, atd. Zároveň jsem byl u založení MS Pardubice, které se také konalo v prostorách kavárny Nota. Byl jsem Pirátskou stranou nominován do sportovní komise Rady města Pardubice od roku 2018.

Co se týká voleb do Kraje:

Sport - to je moje hlavní téma.
je důležité vycházet z hotového dokumentu MŠMT - Koncepce 2016 až 2025. Již několik týdnů se tímto dokumentem zabývám a zároveň pracuji i s podobnou koncepcí podpory sportu v Pardubickém kraji - 2018 až 2025. Jedná se o veřejně dohledatelné dokumenty a můžeme z nich vycházet i v následujících 5 letech. (doporučuji pročíst, protože je to velmi zajímavé)
Je velmi důležité, abychom v intervalech jednoho měsíce (po volbách), nastavili schůze Krajského expertního týmu, který se bude konkrétně zaměřovat na problematiku sportu v Pardubickém kraji. Řešit aktuální problémy, diskutovat s obcemi a celkově mluvit o budoucnosti sportu v našem regionu.
Národní sportovní agentura - pravděpodobně začne fungovat za 14 měsíců, takže bude důležité být připraven na novinky ve financování sportu.
Dětská olympiáda dětí a mládeže - Pardubický kraj byl v roce 2003 u historicky prvního ročníku Olympiády dětí a mládeže. Teď máme možnost být zase u toho a rozhodně bude potřeba se tomuto tématu věnovat.
Snaha o prosazování otevřených sportovišť na území celého kraje. Discgolf, workoutová hřiště, sportovně-relaxační parky a další.

Kultura - větší podpora pro kulturní akce a instituce jako je - Pardubické hudební Jaro, Konzervatoř Pardubice, větší podpora ZUŠek, navázat na rekonstrukce hudebních sálů na území krajů.Podporovat tradiční a významné akce.

Vodní hospodářství - Toto téma sleduji spíše jako chalupář, ale aktivně se zajimám o tuto problematiku. Mám chalupu mezi Hlinskem a Poličkou a jsem si vědom toho, že nejen v této oblasti řešíme problémy s podzemní vodou. Sucho a problém s nedostatkem podzemní vody se dá řešit - šetrnou a přirozenou revitalizaci říčních toků, obnovu mezí a remízků, výstavbu poldrů, péči o lužní lesy a obnovu rybníků, hospodaření s dešťovou vodou.

Doprava - byl jsem dispečerem a obchodním zástupcem v kamionové dopravě. Jednoznačně můžu deklarovat, že za posledních 5 let došlo velkému nárůstu nových firem v autodopravě, takže větší počet kamionů na silnicích. Jediným řešením této situace je podpora přesunu přeprav z kamionů na vlaky. Bohužel nám trpí i dopravní infrastruktura a silnice 1.třídy dostávají velmi hodně zabrat. Tímto tématem se zabývám spíše okrajově.

Tým Pirátů v zastupitelstvu:
velmi dobrá komunikace mezi zastupiteli je základ pro úspěšné fungování.
Dobré komunikační schopnosti, příjemný a kultivovaný projev. Dlouhodobě kometuji sportovní přenosy (Chance Liga - Hokejka TV), takže to považuji za svou výhodu mluvit před spoustou lidí.
Přiblížit široké veřejnosti práci Krajských zastupitelů. Jsme mladá strana a musíme si získat podporu mladých lidí a lidí aktivních na sociálních sítích. Inspirací jsou naši poslanci. Otevřme Kraj široké veřejnosti.

Zajímavost: Vytvořit něco na způsob hrací karty ve Sportovní Parku Pardubice. Pohrávám si s myšlenkou, že bych chtěl rozproudit debatu o Mapě Pardubickým krajem. Stále nám vzrůstá počet erasmáků v našem kraji a náš region jim nemá co nabídnout a není otevřen novým turistům v Pardubickém Kraji. Proto si už dlouho pohrávám s myšlenkou, že by se mohla vytvořit hrací karta s určitými pointy v našem regionu (Hrady, Zámky, Musea, Galerie), která by byla ve formě aplikace v telefonu a návštěvník, který si ji stáhne, by mohl začít dlouhodobou prohlídku krajem s výhodou nákupu levných vstupenek, plnění úkolů atd atd.. Pokud by někoho zajímalo toto téma, tak k tomu rád pošlu prezentaci a konkrétní informace.

Děkuji za podporu a děkuji za pozornost!

Matěj Drajer
Tito uživatelé poděkovali autorovi Drajer za příspěvky (celkem 9):
Dominik.Becka, Filip.Mezera, Jan.Bednar, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova, Vladek.Vacha, Filip.Varecha, Jiri.Jansa, Pavel.Stepanek

Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“