ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1451 poděkování
Dostal poděkování: 1355 poděkování

ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Piráti v Pardubicích by si rádi pronajali prostor, který by sloužil jako centrum pro pirástké aktivity a jehož součástí by byla kancelář Mikuláše jakožto místního poslance.
Co se týče prostoru, už je pár horkých kandidátů. Nejvážněji prostor na 17. listopadu, kde už jsme absolvovali prohlídku.
Odkaz na realitku zde: https://www.sreality.cz/detail/pronajem ... reen=false
Vše shrnula Lucka Procházková:
V přízemí je moc pěkný hlavní prostor (bývalá prodejna) – nově zrekonstruovaný, velmi světlý, s velkými výlohami do ulice, nijak dál nečleněný (54 m2). Vhodný určitě i pro větší semináře a akce pro víc lidí apod.

Dále je v přízemí chodba s hodně improvizovanou kuchyňkou (jen skřínka, lednička), pěkná koupelna se sprchovým koutem a WC, malá úklidová komora, zadní vchod od parkoviště a železné schody do patra.

V patře jsou vestavěné tři další místnosti, všechny dosti prostorné. Využítí těchto místností naráží ovšem na několik háčků – vchází se do nich nízkými dveřmi (cca jen 1,5 m vysokými), mají snížený strop (cca 2 m) a nejsou dobře osvětlené. Je tedy v nich možné pracovat jen s umělým světlem.

- Místnost 1 má dvě podlouhlá nízká okýnka – jedno s výhledem do prodejny, druhé na schodiště. Dala by se použít pro poslaneckou kancelář, akorát nevím, jak by se líbilo Mikimu, že se do jeho kanceláře vchází tak nízkými dveřmi. Ačkoliv je místnost jinak pěkná, ten vstup není reprezentativní.

- Do místnosti 2 se vchází z místnosti 1. Nemá žádné okno. Je docela velká, ale využitelná max jako sklad (nedá se ani nijak moc větrat).

- Místnost 3 má malé okno do dvora. Je ze všech místností nahoře největší, mohla by to být nějaká zasedačka či klubovna pro akce s menším počtem lidí, ale opět jsou tu ty limity (malé okno – málo světla, špatné větrání + nízký strop a ještě nižší dveře).

Pro veřejnost je tedy použitelný v podstatě jen prostor dole, kde bývala prodejna.

Dále k tomu patří hodně velký sklep (využití max pro skladování věcí) a parkovací místo ve dvoře s bránou na dálkové ovládání. Lze pronajmout případně ještě další dvě parkovací místa, každé za cca 1000,-/ měsíc.

Cena je 22 000,- + energie (ty by měly být max 1500,-/měsíc). V ceně je i internet.

Dlouhodobý pronájem (třeba 5 let) není problém, také by jim vyhovoval. Kavárnu tam nechtějí, ani by to prý nešlo, s ohledem na to, jak mají prostor zkolaudován.

Informace v inzerátu sedí, vypadá to v reálu trochu líp než na fotkách. Má to určité kouzlo, není to tupý kancelářský prostor.
HLAVNÍ VÝHODY
- dobré místo, vhodné pro propagaci
- hlavní prostor v přízemí velmi pěkný, světlý, nově zrekonstruovaný
- slušná cena, nízké náklady na energie
HLAVNÍ NEVÝHODY
- v reálu ne až tak velký prostor pro veřejné využití
Máme dát vědět co nejdříve, zájemců je víc, ale nám by prý rádi dali přednost. Slíbila jsem, že cca do dvou dnů dám vědět, zda vůbec ne anebo o tom uvažujeme. Pokud bychom o tom uvažovali, je předjednána druhá prohlídka (lze relativně kdykoliv, klidně i později večer)
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 436
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 222 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Chápu, že shánět ideální prostor není easy - jen mi přijde, že to je trochu odstrčené od centra Pardubic (vzdálenější od Třídy Míru). Ale na druhu stranu dobré, že to je hned u zastávky.
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Daniel.Lebduska píše: 24 lis 2018, 10:32 Chápu, že shánět ideální prostor není easy - jen mi přijde, že to je trochu odstrčené od centra Pardubic (vzdálenější od Třídy Míru). Ale na druhu stranu dobré, že to je hned u zastávky.
Vzhledem k tomu, že většinu schůzek jsme měli na Paletě, tak tohle je o poznání blíž k centru...
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 551
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1451 poděkování
Dostal poděkování: 1355 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Jinak se omlouvám za chybu v textu, není to 17. listopadu, ale Karla IV.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Já k tomu mám své výhrady, ale celkově se záměrem souhlasím. Lepší mi přijdou prostory na 17.listoadu
Jsou větší a reptesentativnejsi.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Jen drobné shrnutí za mě:
Pro prostory na 17. listopadu mluví argumenty o kterých se zmiňuje Pavel. Je to hezčí, lépe strukturované a dostupnější pěšky z centra města.
Pak je tu řada negativ. Co jsem pochopil, majitel nám nechce vyjít vstříc, takže když na něj budeme čekat, můžeme přijít o možnost na Karlovině, což mi příjde taky jako skvělý prostor (byť se někteří asi těšili na cowork a na Karlovině se jim to nepozdává) a nakonec nemusí dopadnout ani tento. Další velké negativum: Není garantované místo pro parkování, pokud zrovna není volné místo v tom odstavném pruhu, což přes den nebývá. Možná, že to drtivé většině lidí vadit nebude, mě to ale příjde jaké zásadní nevýhoda, se kterou jsem se potýkal i ve Sladkovského - málokdo z vás totiž opakovaně nakládal plný kufr pirlistů nebo merch. Když k tomu ještě připočítám cestu do patra a z patra, bude to v některých případech zajímavé cvičení a už se těším, jak se budou všichni dobrovolně hlásit až dorazí nějaká zásilka :)
Chápu ovšem i výhrady k prostoru na Karlovině, ve většině případů ale vychází z potřeb, které já na PiCe v Pardubicích nemám. Nejde mi ani o kavárnu (považuju to upřímně za věc bez které se naprosto obejdeme), nepochopil jsem ani argument s coworkem, protože podle mého se dá dost dobře pracovat i v tom velkém pěkném prostoru dole. Má to vyhrazené parkování s přístupem do sklepa. Navíc hned u zastávky MHD. 5 minut pěšky od radnice.
Neklaďme si prosím na PiCe v Pardubicích nároky, které beztak nevyužijeme. Často se stává, že je spousta skvělých plánů, co budeme dělat, a pak to skončí na kapacitě a ochotě lidí. Mám teď na mysli ty plány, jak to bude otevřené každý den s nějakým provozem - nikdo totiž nepřišel doteď s detailním plánem co a jak. A jak jsem si za svůj krátký pirátský život všiml, možná ani nepříjde, zůstaneme jen u snů. Za mě je zásadní, abychom měli nějaký prostor, kde se můžeme scházet, kam můžeme zvát lidi, kde můžeme pořádat akce a kde můžeme skladovat věci (to nás teď pálí hodně) + samozřejmě kancelář pro Mikiho (to ale jde krásně u obojího).
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 345
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 618 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Varecha »

Mně přijde naprosto nezbytné to hlavně neuspěchat a nekejvnout na něco, co nemá všechny parametry, které chceme. Prostor na Karla IV. to z mého pohledu nenaplňuje. Nic se nestane, když se celá věc o měsíc natáhne. Přežili jsme bez pircentra rok, přežijeme další měsíc až dva. Podle všeho je ten trh s realitami celkem naživu, nové nabídky jsou každý druhý den.

Ten prostor musí být především future-proof. Možná teď dramaturgii provozovat nezvládnem. Ale do budoucna to v plánu je. A když kejvnem na Karla IV., je to na jakýkoliv akce pro víc jak 15 lidí nepoužitelné.
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 656 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Pirátky a Piráti, předkládám k diskuzi druhý prostor na adrese Masarykovo náměstí 1484. Jde o 132 m2 v přízemí v propojovací ulici mezi Masarykovým náměstím a Pernerovou. Okna vedou do této ulice a vnitrobloku, vchod je z průjezdu mezi oběma prostory. Lokalita je to dobrá, blízko je na nádraží, centrum města je doslova za rohem. Ulice je poměrně frekventovaná, vedle je navíc mj. školní jídelna.

Inzerát s fotkami a půdorysem najdete na srealitách.

Cena: Nájemné 16 150 Kč, služby 900 Kč, teplo 2 850 Kč, voda a elektřina dle spotřeby. Provize jeden nájem, bez kauce. Rezervační poplatek jeden nájem, v případě pronajmutí vratný, jinak 80 % propadá. Možnost pronajmout parkovací místa za 700 Kč.

Na prohlídce byli 10.1. Lucie Procházková, Dan Lebduška, Andrej Ramašeuski. Se záměrem v tomto prostoru je seznámen Mikuláš Ferenčík. Všichni jmenovaní plus Filip Vařecha se vyjádřili veskrze pozitivně. Především Filip Mezera upozorňuje na nepřístupný vchod, viz plusy a mínusy prostoru:
lokalita v centru města, všechno je doslova za rohem, „Docela frekventované místo, kromě lidí, co tam jen prochází, chodí okolo plno studentů a důchodců do stejné budovy do závodní jídelny, vchod hned vedle nás.“
velikost a dispozice prostoru (velký centrální prostor, kancelář, sklady i zázemí), dobrý stav vnitřních prostor
okna do ulice, ale nikoliv výlohy – přiměřený kontakt s vnějškem
možnost stavebních úprav
nepřístupný vchod, několik schodů a především úzký vstup, nepříliš reprezentativní vzhled zvenku
nutnost stavebních úprav, především zbourání „kumbálku“ dělícího centrální prostor do U a další interiérové úpravy, vhodné i podlahy, možnost i bourat vstupní „budku“
nerekonstruovaná okna a plášť budovy generují ty vysoké náklady na teplo, rekonstrukce je v plánu
Prosíme o reakce, tlačí nás samozřejmě opět trochu čas. V případě otázek jsme plně k dispozici.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Popravdě mi lokace i prostor nepřijdou dostatečně reprezentativní a na očích, porovnám-li to s pirátským centrem v Hradci Králové či Jihlavě.
Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 345
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 618 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ParduPiCe: Záměr na vznik Pirátského centra v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Varecha »

Já za sebe ten prostor považuju vzhledem k ceně za dobrou volbu. Jsem přesvědčen, že vstupní prostor půjde vylepšit. Třeba se s majitelem časem budeme schopní dohodnout i na nějaký větší úpravě. A vnitřní prostory mi přijdou reprezentativní dost, víc bych ani nechtěl. Podle mě to splňuje všechny funkce, které jsme si sepsali. Bezbarierovost na seznamu nebyla...

Rozhodně zatím nejlepší nabídka, pro kterou zvedám ruku.
Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“